MEDIJI I OBJEKTIVNO INFORMISANJE...

TV i novinske vijesti, vaši komentari, vaše teme...
Post Reply
herbion

MEDIJI I OBJEKTIVNO INFORMISANJE...

Post by herbion » 22/01/2007 18:16

Dali su mediji u BIH u dovoljnoj mjeri objektivni i jesu li uopste u funkciji konzumenata ili postoje samo da bi se ispunili ekonomski ciljevi vlasnika i potencijalnih sponzora,citaj politickih stranaka i njihovih firmi.
Svjedoci smo osudjivanja i prepucavanja elektronskih,stampanih medija medjusobno a svi skupa hrane nas poluistinitim informacijama.Kvalitet medija je zabrinjavajuci tako da debelo zaostajemo u regionu.Samo poredjenja radi marketinsko trziste Srbije u zadnjih dvije godine poraslo je za minimum 400% sto se za nas ne moze reci.Dali internacionalni potencijalni klijenti bolje od nas poznaju situaciju i ne zele ucestvovati u tome...

davor81

Post by davor81 » 23/01/2007 18:08

ja od nasih novina jedino citam Start i mislim da su oni koliko toliko objektivni i nisu dio tala za razliku od SB, Dana, a o Avazu i Oslobodjenju da i ne divanim... nekad mi se cini da nase novine sluze samo za privatna prepucavanja... eto prelistao sam prosli broj Dana i prebrojao deset stranica polemika u kojima je svaka vrsta vrijedjanja dopustena pa cak i pozivanja na samoubistvo... ne bi bilo lose kada bi neko kod nas pokrenuo National Geographic ili neka slicna licencirana izdanja kao sto se to radi u Hrvatskoj i Srbiji... a ni bi falilio i da neko pocne izdavati stripove...

pitt

Post by pitt » 23/01/2007 18:15

ne citam ama bas nista nase.........sve je preslo u komercijalu i senzacionalizam :roll:

Sarajevski Marlboro

Post by Sarajevski Marlboro » 23/01/2007 23:15

Slazem se sa davorom oko starta, mislim da su dosta zanimljivih prica obradili, na njima svojstven nacin, ali nisu ispromovisani kao recimo dani ili sb (nemaju ekscentrika kao avdica za urednika). Ipak, niti njih ne citam redovito, jedino ukoliko me bas nesto privuce na naslovnici od naslova. Inace se slazem sa tvrdnjom da smo postali donekle obicni konzumenti, pigra masa, ljudi bez kritickog zapazanja i realnog sagledavanja stvarnosti, bez laznih info i senzacionalnih otkrica... ipak, svugdje u svijetu je prisutna medijska manipulacija, to nije nista novo, samo sto je rijetki znaju prepoznati i bar se na tren pokusati oduprijeti...

prleitihi

Post by prleitihi » 24/01/2007 19:33

Čuj čitate Start!? Nevjerovatno! NIN objavi intervju sa četnik - režiserom Start ga baci na naslovnu!
Ahmed Burić u Danima kritikuje tu odluku urednika Starta a njegov urednik na naslovnu Dana baci Gašija!
Senad Avdić kritikuje FTV i spočitava Durakoviću kako je, u najmanju ruku, neukusno da se reklama za Nafaku stalno vrti na toj tv. kući, i kaže (Avdić): "da ja dobijem Nobelovu nagradu za bilo šta, ja bih o tome u Bosni, brat-bratu, napisao 4-5 rečenica". Taj isti Avdić provede sa Ričardom Girom 45 minuta i odmah u narednbom broju Bosne njihovu zajedničku sliku objavi na naslovnoj (sic!), plus detaljan tekst posvećen tome kako je on sa Girom naglabao o svemu i svačemu!

I šta onda čitati?
Zna se - Feral!

zloglas

Post by zloglas » 26/01/2007 11:07

prleitihi wrote:I šta onda čitati?
Zna se - Feral!

Pametno, pametno.... pametno moje!

Image

Svaka čast Feralu!
Image
A tebi aplauz!
Image
Image

Vingo

Post by Vingo » 26/01/2007 11:12

prleitihi wrote:Čuj čitate Start!? Nevjerovatno! NIN objavi intervju sa četnik - režiserom Start ga baci na naslovnu!
Ahmed Burić u Danima kritikuje tu odluku urednika Starta a njegov urednik na naslovnu Dana baci Gašija!
Senad Avdić kritikuje FTV i spočitava Durakoviću kako je, u najmanju ruku, neukusno da se reklama za Nafaku stalno vrti na toj tv. kući, i kaže (Avdić): "da ja dobijem Nobelovu nagradu za bilo šta, ja bih o tome u Bosni, brat-bratu, napisao 4-5 rečenica". Taj isti Avdić provede sa Ričardom Girom 45 minuta i odmah u narednbom broju Bosne njihovu zajedničku sliku objavi na naslovnoj (sic!), plus detaljan tekst posvećen tome kako je on sa Girom naglabao o svemu i svačemu!

I šta onda čitati?
Zna se - Feral!

Rece onaj sto je napamet naucio posljednje Ridjanoviceve "paskvile" :-) u DANI-ma... :-) I vidi jada.....sve ovo placamo, a jedino feral citamo bajdalije....

prleitihi

Post by prleitihi » 26/01/2007 12:19

Kad može Senad Avdić za Hayatov CD reći da ga " ne interesuje ta smijurija" a svako malo komentarisati neke od bisera voditeljčića tog dnevnika, onda i ja imam pravo da, u ovom slučaju, jedno pišem a drugo govorim. Ali sve ono je napisano da bih pohvalio Feralove novinare (izuzmemo li latentnog nacionalistu, inteligentnog I.M. Jovića - I. Lovrenovića) :oops:

Nancy Drew

Post by Nancy Drew » 06/03/2007 11:02

...

Post Reply