Mediji i navijaci-mogu li se sprijeciti problemi?

Rukomet, tenis, odbojka, atletika, vaterpolo,...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
plejka2

Mediji i navijaci-mogu li se sprijeciti problemi?

Post by plejka2 » 27/01/2012 13:09

Svjedoci smo raznih natpisa u medijima koji su aktuelni na prostorima bivse drzave pred neki vazan susret.Bio to nogometni,rukometni,kosarkaski...
Uzimam za primjer (a ima ih koliko hocete)susret između Srbije i Hrvatske koji ce se odigrati večeras kao i natpise medija o dolasku navijaca(bbb,torcida)da bodre svoju reprezentaciju.Moje misljenje je da takvi natpisi mogu samo uzrokovat incident sto na tribinama sto van njih.Zar nije pametnije napisati dolaze navijaci iz raznih djelova Hrvatske da bodre svoju reprezentaciju ?Ovako se samo pravi problem sa spominjanjem navijackih skupina jer sami znamo kakva netrpeljivost vlada između njih.

Creasy

Re: Mediji i navijaci-mogu li se sprijeciti problemi?

Post by Creasy » 27/01/2012 13:11

plejka2 wrote:Svjedoci smo raznih natpisa u medijima koji su aktuelni na prostorima bivse drzave pred neki vazan susret.Bio to nogometni,rukometni,kosarkaski...
Uzimam za primjer (a ima ih koliko hocete)susret između Srbije i Hrvatske koji ce se odigrati večeras kao i natpise medija o dolasku navijaca(bbb,torcida)da bodre svoju reprezentaciju.Moje misljenje je da takvi natpisi mogu samo uzrokovat incident sto na tribinama sto van njih.Zar nije pametnije napisati dolaze navijaci iz raznih djelova Hrvatske da bodre svoju reprezentaciju ?Ovako se samo pravi problem sa spominjanjem navijackih skupina jer sami znamo kakva netrpeljivost vlada između njih.

Jeste pametnije, ali ne i profitabilnije...

plejka2

Post by plejka2 » 27/01/2012 14:03

Da..
Samo me onda interesuje zbog cega im je u interesu da njihovi navijaci izvuku deblji kraj?Lova?Zar nebi trebali pokusati bilo kako smanjit strasti pred ovako bitne susrete?Koliko god su u mogucnosti a znamo da jesu...

Creasy

Post by Creasy » 27/01/2012 14:47

plejka2 wrote:Da..
Samo me onda interesuje zbog cega im je u interesu da njihovi navijaci izvuku deblji kraj?Lova?Zar nebi trebali pokusati bilo kako smanjit strasti pred ovako bitne susrete?Koliko god su u mogucnosti a znamo da jesu...

A zasto bi im bilo u interesu? Mislis da je novinare briga kako ce proci ti navijaci/huligani u BG?

plejka2

Post by plejka2 » 27/01/2012 14:58

Sa obzirom kako pisu vidim da ih nije briga.Mislim da bi svima koji imaju bilo kakav uticaj trebao bit interes da to sprijece koliko god mogu ne samo zbog svojih građana-navijaca nego i drugih.Ipak svi smo mi ljudi bez obzira ko za koga navija.

Edin H.
Has thanked: 31 times
Been thanked: 18 times

Post by Edin H. » 27/01/2012 16:08

Creasy wrote:

A zasto bi im bilo u interesu? Mislis da je novinare briga kako ce proci ti navijaci/huligani u BG?
Zasto odmah nazivas huliganima ljude koji idu na utakmice da podrze svoju reprezentaciju? To je valjda svrha igranja sporta.

Srbija kiksa vec po ko zna koji prihvatajuci se organizacije, a da nisu spremni/sposobni da zastite gostojuce navijace.

Creasy

Post by Creasy » 27/01/2012 16:29

Edin H. wrote:
Creasy wrote:

Zasto odmah nazivas huliganima ljude koji idu na utakmice da podrze svoju reprezentaciju? To je valjda svrha igranja sporta.

Srbija kiksa vec po ko zna koji prihvatajuci se organizacije, a da nisu spremni/sposobni da zastite gostojuce navijace.

Zato sto vise nego dobro znam razliku izmedju navijaca i huligana. Idu da podrze svoju reprezentaciju, kako to slatko zvuci... :D Isto kao sto su navijaci Srbije podrzali svoju reprezentaciju tako sto su cucali u zasjedi na izlazu iz NS... Pravo navijacki! :roll:

Post Reply