McDonalds

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Locked
User avatar
Not My Idea
Posts: 14691
Joined: 15/03/2011 23:12

#701 Re: McDonalds

Post by Not My Idea »

hurmasica wrote:evo da se tuspasim
jedoh danas u MCD i ostah gladna, a potrosih vise od cenera.


Mislila sam da cu dozivjeti neko van tjelesno iskustvo, ali nista pod toga.
Osoblje ljubazno, ali se vidi da glume ljubaznost, djeluju neprirodno i pomalo naporno.
covjece...
User avatar
JThomas
Posts: 69047
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#702 Re: McDonalds

Post by JThomas »

http://www.index.hr/vijesti/clanak/pros ... 43926.aspx

evo koliko je isti standard u hrvatskoj i kod nas :roll: u federaciji zadnja 815 km.
User avatar
Troll_Happens
Posts: 2796
Joined: 25/04/2007 20:04
Location: negdje na istoku zaklet da nadjem nju...

#703 Re: McDonalds

Post by Troll_Happens »

Not My Idea wrote:
hurmasica wrote:evo da se tuspasim
jedoh danas u MCD i ostah gladna, a potrosih vise od cenera.


Mislila sam da cu dozivjeti neko van tjelesno iskustvo, ali nista pod toga.
Osoblje ljubazno, ali se vidi da glume ljubaznost, djeluju neprirodno i pomalo naporno.
covjece...
ovo mi je promaklo koji flesh i teshke cure u pm
pa svugdje onda glume tu neprirodnu ljubaznost i pomalo su naporni include you also :-)
User avatar
GAU8
Posts: 9143
Joined: 05/01/2011 09:18

#704 Re: McDonalds

Post by GAU8 »

Nedjelja 24.07.2011. 19:00h Puno unutra, ispred stoji 20-ak ljudi.
Nedjelja 24.07.2011. 22:00h Puno unutra, ali vani nema vise guzve.

80% ljudi pije sokove ili kafu, i jede kolace/sladolede.
Malo ko je jeo slanu hranu.

Pomfrit ocekivano dobar (naravno preskup :P) Kafa onako. Ostalo me nije zanimalo :P

P.S. da dodam osoblje pravo McDonaldsko. Izgleda dobra neka obuka, ko da ih kloniraju jbt :D
Last edited by GAU8 on 24/07/2011 22:41, edited 1 time in total.
User avatar
pustopoljina
Posts: 14049
Joined: 19/05/2008 16:33

#705 Re: McDonalds

Post by pustopoljina »

tito dragi...radi i ti sa tolikom navalom, pa barem odglumi ljubaznost...
joj ne mogu da vjerujem...starim, fakat starim...
wooosaaaa
shin
Posts: 7118
Joined: 19/09/2005 10:52

#706 Re: McDonalds

Post by shin »

JThomas wrote:http://www.index.hr/vijesti/clanak/pros ... 43926.aspx

evo koliko je isti standard u hrvatskoj i kod nas :roll: u federaciji zadnja 815 km.

Evo i naseg standarda

http://www.sarajevo-x.com/biznis/news/clanak/100403047
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 28526
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#707 Re: McDonalds

Post by BHF_Manijak »

ladyblue18 wrote:Ne kontam fakat, ja hamburger pojedem pa ne mogu haman cijeli dan nista okusiti vise a ovdje se prica kako se normalno ruca u Mc-u i za pola sata eto gladan. :?
Allahselamet :-? :-)
Joj hanuma blago tebi, lahko te je najesti! :mrgreen: Pravo da ti kazem, ja bez cenera(minimum) u McD se ne bi mogo najesti, nema sanse, kad sam zadnji put jeo rekoh odoh maksuz pojesti da se bas najedem, pojeo dva BigMaca, veliki pomfrit i ciken meknagets, to negdje oko 1-2 bilo, navecer oko 8 opet jeo... :mrgreen:
Fakat za normalno musko, koje prosjecno jede, dakle nista previse, u McD-u se ne moze najesti ispod 10KM, ko kaze da se NAJEDE, dakle bas da bude sit, od onog hamburgera i pomfrita ili BigMAca, taj laze ko ista! Daj ba ono u oko stane, to mogu otici i onako iz cejfa pojesti, ili otic u McD pa kasnije negdje na pitu! :mrgreen:

Stzo se cijena tice, apsolutno neprilagodjene, kako ce ba biti cijena ista ko u Austriji??? :shock: Fino je bas neko pojasnio i objasnio nerealnost cijena, nekoliko stranica unazad pogledati i sve je jasno, prosjecna plata u austriji 1300E i hamburger u McD 1 eura, kod nas 2KM hamburger dakle isto, a plata haman 4 puta manja! :shock: Neko ce reci, pa ako ti je skupo nemoj ici, da, to je rjesenje, ali kakva je to politika poslovanja?! A u Bosni je sigurno vise fukare nego li budjovana...
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 79548
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#708 Re: McDonalds

Post by Velkoski »

shin wrote:
JThomas wrote:http://www.index.hr/vijesti/clanak/pros ... 43926.aspx

evo koliko je isti standard u hrvatskoj i kod nas :roll: u federaciji zadnja 815 km.

Evo i naseg standarda

http://www.sarajevo-x.com/biznis/news/clanak/100403047
americka voda :-) :lol:
User avatar
JThomas
Posts: 69047
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#709 Re: McDonalds

Post by JThomas »

shin wrote:
JThomas wrote:http://www.index.hr/vijesti/clanak/pros ... 43926.aspx

evo koliko je isti standard u hrvatskoj i kod nas :roll: u federaciji zadnja 815 km.

Evo i naseg standarda

http://www.sarajevo-x.com/biznis/news/clanak/100403047
moj drug, nema standard veze s tim šta rade manekenke i modni gurui, nego prosječni čovjek. ima i u rusiji puno više milijardera nego u švedskoj i norveškoj, al' standard života je nešto drugo.
User avatar
Jack Be Nimble
Posts: 11657
Joined: 15/01/2010 18:31

#710 Re: McDonalds

Post by Jack Be Nimble »

leet wrote: americka voda :-) :lol:
zalosno :(
shin
Posts: 7118
Joined: 19/09/2005 10:52

#711 Re: McDonalds

Post by shin »

JThomas wrote: moj drug, nema standard veze s tim šta rade manekenke i modni gurui, nego prosječni čovjek. ima i u rusiji puno više milijardera nego u švedskoj i norveškoj, al' standard života je nešto drugo.
Znam ja to burageru, ali me pali ova suplja da narod nema kod nas, ovo je kapitalizam trazili smo to. Koliko god ima gladne raje ima toliko i bogate, imamo jebeni Porsche salon, eno ispred europe Maybach parkiran, neki dan Phantoma vidio... da ne nabrajam dalje.

Cim je McD pun danima znaci da ima musterija za malo skuplji fast food restoran.
mig
Posts: 6934
Joined: 18/05/2010 10:37

#712 Re: McDonalds

Post by mig »

JThomas wrote:http://www.index.hr/vijesti/clanak/pros ... 43926.aspx

evo koliko je isti standard u hrvatskoj i kod nas :roll: u federaciji zadnja 815 km.
Ako vec govorimo o standardu,

"Srbija: Najniže plate u regionu"

http://www.bifonline.rs/vesti/article.php?storyid=1417

U Srbiji punom parom radi 15-ak MCDa, sa cenama slicnim kao u Bosni.
User avatar
JThomas
Posts: 69047
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#713 Re: McDonalds

Post by JThomas »

shin wrote:
JThomas wrote: moj drug, nema standard veze s tim šta rade manekenke i modni gurui, nego prosječni čovjek. ima i u rusiji puno više milijardera nego u švedskoj i norveškoj, al' standard života je nešto drugo.
Znam ja to burageru, ali me pali ova suplja da narod nema kod nas, ovo je kapitalizam trazili smo to. Koliko god ima gladne raje ima toliko i bogate, imamo jebeni Porsche salon, eno ispred europe Maybach parkiran, neki dan Phantoma vidio... da ne nabrajam dalje.

Cim je McD pun danima znaci da ima musterija za malo skuplji fast food restoran.
prosječni čovjek nema, i nema toliko bogate raje koliko ima gladne. nije ti bosna i hercegovina od hotel europe do BBI. za evropu jesmo među najsiromašnijim, u africi bi možda bili među bogatijim.

i upravo to je divlji kapitalizam i tranzicija, velika riba jede malu ribu.
User avatar
Jack Be Nimble
Posts: 11657
Joined: 15/01/2010 18:31

#714 Re: McDonalds

Post by Jack Be Nimble »

Da vam dadnu hranu za dzaba i plate 2km za svaki pojedeni hamburger vi bi opet gundzali.
User avatar
mladtrek
Posts: 369
Joined: 11/10/2010 22:51

#715 Re: McDonalds

Post by mladtrek »

mig wrote:
JThomas wrote:http://www.index.hr/vijesti/clanak/pros ... 43926.aspx

evo koliko je isti standard u hrvatskoj i kod nas :roll: u federaciji zadnja 815 km.
Ako vec govorimo o standardu,

"Srbija: Najniže plate u regionu"

http://www.bifonline.rs/vesti/article.php?storyid=1417

U Srbiji punom parom radi 15-ak MCDa, sa cenama slicnim kao u Bosni.
imaju haman vise tajkuna od nas a Beograd je imao preko milion stanovnika
prije rata tako da .......

Mc ko Mc neznam sta se iscudjavate - zar je tajna bila da su im hamburgeri mali a skupi (?)
Mc je brand i tamo se jede da budes fancy a ne da se najedeš
ista stvar ko i svaki brand - dobrih hlaca (farmerki) ima i po 30 ili 40 km a za brandirane
doplatiš još tolko da budeš fancy itd da sad ne nabrajam sve sfere ostale - primjer je
banalan ali kontate valjda o cemu pricam
mig
Posts: 6934
Joined: 18/05/2010 10:37

#716 Re: McDonalds

Post by mig »

mladtrek wrote:imaju haman vise tajkuna od nas a Beograd je imao preko milion stanovnika
prije rata tako da .......
Nisam skontala kakve veze imaju tajkuni sa ovim, pa ne hrane se oni u MCD-u vec obican narod.
User avatar
sarajlija_ba
Posts: 8802
Joined: 27/05/2008 22:04
Location: rodom iz Čuništa a živim u Gaćicama

#717 Re: McDonalds

Post by sarajlija_ba »

Jel' ko postirao cijene u MC-u ?
Pošto him je hamburger i kakvijeh sve ima ?
manki
Posts: 2075
Joined: 24/12/2003 00:00
Location: Sarajevo

#718 Re: McDonalds

Post by manki »

sarajlija_ba wrote:Jel' ko postirao cijene u MC-u ?
Pošto him je hamburger i kakvijeh sve ima ?
Odeš lijepo i vidiš. :)
User avatar
psydelija
Posts: 1846
Joined: 02/09/2010 03:46
Location: ispod pantografa

#719 Re: McDonalds

Post by psydelija »

ubedljivo najaci komentar/reklama u mezi MeKa na jednoj drugoj temi:

lik pita sarajlije ima li guzve ispred meka... ako ima da ne krece beze iz kaknja. :lol: :D :lol:
Last edited by psydelija on 25/07/2011 00:26, edited 1 time in total.
User avatar
sarajlija_ba
Posts: 8802
Joined: 27/05/2008 22:04
Location: rodom iz Čuništa a živim u Gaćicama

#720 Re: McDonalds

Post by sarajlija_ba »

manki wrote:
sarajlija_ba wrote:Jel' ko postirao cijene u MC-u ?
Pošto him je hamburger i kakvijeh sve ima ?
Odeš lijepo i vidiš. :)
Da se guram prvih dana s rajom zbog hamburgera ?
User avatar
mladtrek
Posts: 369
Joined: 11/10/2010 22:51

#721 Re: McDonalds

Post by mladtrek »

mig wrote:
mladtrek wrote:imaju haman vise tajkuna od nas a Beograd je imao preko milion stanovnika
prije rata tako da .......
Nisam skontala kakve veze imaju tajkuni sa ovim, pa ne hrane se oni u MCD-u vec obican narod.
bilo je vise figurativno tajkuni u oviru odgovora na odgovor da su u srbiji manje plate nego kod nas
a da radi 15 mekova
a obican narod jede u Mc-u u americi jer su oni tamo najjeftiniji
a po svijetu se prodaju ko brand i cijene su vece

obican narod kojem je bitno kolko dobija za placeno ne jede u Mc-u zasigurno
to mozes skontat ako uporedis cijene i kolicinu hrane koju dobijes za tu cijenu u odnosu na druge fast food
restorane cevabdžinice pitare pizzerije itd

vec se tamo ode da budes fancy i to je to


btw - prejako :mrgreen: :mrgreen:
lik pita sarajlije ima li guzve ispred meka... ako ima da ne krece beze iz kaknja.
još nešto nejasno ?
User avatar
HardCore
Posts: 2467
Joined: 17/05/2011 21:46

#722 Re: McDonalds

Post by HardCore »

ja sam fancyy :$ wooooooww hahahahahahahahahah
User avatar
sarajlija_ba
Posts: 8802
Joined: 27/05/2008 22:04
Location: rodom iz Čuništa a živim u Gaćicama

#723 Re: McDonalds

Post by sarajlija_ba »

mladtrek wrote: bilo je vise figurativno tajkuni u oviru odgovora na odgovor da su u srbiji manje plate nego kod nas
a da radi 15 mekova
a obican narod jede u Mc-u u americi jer su oni tamo najjeftiniji
a po svijetu se prodaju ko brand i cijene su vece

obican narod kojem je bitno kolko dobija za placeno ne jede u Mc-u zasigurno
to mozes skontat ako uporedis cijene i kolicinu hrane koju dobijes za tu cijenu u odnosu na druge fast food
restorane cevabdžinice pitare pizzerije itd

vec se tamo ode da budes fancy i to je to

još nešto nejasno ?
Nek' si ti nama uvez'o MC i politiku...fala ti na tome i đe čuo i đe ne čuo.
Kakva je politička situacija u vezi sarajevskih picerija i burekdžinica ?
User avatar
just principe
Posts: 4349
Joined: 28/03/2011 21:31
Location: ANTIklix
Contact:

#724 Re: McDonalds

Post by just principe »

psydelija wrote:ubedljivo najaci komentar/reklama u mezi MeKa na jednoj drugoj temi:

lik pita sarajlije ima li guzve ispred meka... ako ima da ne krece beze iz kaknja. :lol: :D :lol:

Image
User avatar
mladtrek
Posts: 369
Joined: 11/10/2010 22:51

#725 Re: McDonalds

Post by mladtrek »

sarajlija_ba wrote:
Nek' si ti nama uvez'o MC i politiku...fala ti na tome i đe čuo i đe ne čuo.
Kakva je politička situacija u vezi sarajevskih picerija i burekdžinica ?
kako sam uvezao Mc i politiku mozes ti meni sad pojasniti ?

ako mislis ovo u americi ga jede obican narod a u svijetu se prodaje kao brand
to je jednostavno cinjenica - nisam mislio nista time protiv amerike i to
ako nije to molim te pojasni jer mi nije bila namjera to sto ti kazes
Locked