McDonalds

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Locked
flyawayll
Posts: 211
Joined: 16/05/2011 22:17

#526 Re: McDonalds

Post by flyawayll »

A sto ne mogu ovih urbanih gradjana na internetu. :-)
User avatar
Comrad
Posts: 4326
Joined: 17/04/2007 12:40
Location: C:\Program files

#527 Re: McDonalds

Post by Comrad »

Lud i ponosan wrote:Prvo, izvrces stvari na nacin kako to tebi odgovara. Odnosno, konstruises sliku o nekome na osnovu sopstvenog stava, bez ikakvog argumenta.
Ovo je tema na kojoj se RASPRAVLJA o mcd, a u skladu sa tim iznosim svoj STAV u pogledu junk food restorana. Da li sam ja tracara, ili nisam, ti ne mozes znati, jedino ako nisi vidovit. I u tom smislu nemam namjeru da se pravdam i da ti opovrgavam pausalne procjene. Jel' se ovdje trebaju javljati samo oni koji ce jesti tamo svakodnevno i kojima je ta hrana povoljna?
Mene BRINE, jako, sto je osnovna karakteristika nove generacije mcd i sto se po tome prepoznaju. Ali dobro, o tome ce se raspravljati nekom drugom prilikom, sa manje ogranicenim nacinom razmisljanja. Naravno, u konacnici, boli me neka stvar sta ce ko jesti, ali o tome se itekako treba raspravljati i pricati, posebno u okviru kuce, te konzumiranje ovakvih stvari svesti na minimum.

Vec sam rekao, da, oticu nekad da pojedem i popijem, nisi dobro citao moje komentare.

P.S. Po cemu? Izopacenosti? Napretku po pitanju genetski modifikovane hrane? Kultura, tradicija, istorija? Kvalitetu obrazovanja? Broju beskucnika? Stepenu zaduzenosti?
Haj' da ne nabrajam dalje... Jesu ispred tebe, ispred mene nisu i nece nikad biti, bez obzira na ogroman broj pozitivnih stvari koje ih krase.
Pa ok raspravljamo, ali me nervira sto ovdje 80% raje iznosi negativno misljenje o ovome, a da nema nikakvih valjanih argumenata. Zaposlen toliki broj ljudi i to je kao negativno. Sad su svi humanitarci i toliko vole nasu omladinu da se brinu sta jedu!? Pa ne budimo licemjeri i onda protjerajmo i trovaca i ostale trovace koji truju nasu omladinu. I ne moze me niko ubjediti da mcd nije cistiji od ostalih fast foodova u gradu. Za razliku od taleta u nedzaricima, gdje radnici bog zna gdje vrse nuzdu. Sto o tome onda ne pises, zasto ne otvoris takvu temu? Jel iko dobio racun kod taleta. A truje cijeli dom dole, sigurno mulja i sa lovom, radnici pitanje na kolko su prijavljeni i sl. Nemoj mi molim te tu pricu sad furat da se brines sto se mladje generacije identifikuju sa mcd-om.

Jedini problem ovdje je taj sto je nas mentalitet takav da ces popljuvat sve novo sto dodje, a to je tako jer smo seljoberi i nismo navikli na takve stvari. Imali smo nasu zatvorenu zemlju i ne mozes ti sad promjeniti navike od 50-60 godina.

I da ne bude zabune, mene iskreno zaboli q za McD, nego mi nas pogani mentalitet nikad nece bit jasan. Kad smo divljaci.

p.s. Ove konstatacije za SAD su ti smijesne i zasnovane na predrasudama i medijima. Popricaj sa obicnim ljudima iz te zemlje, pa ces vidjeti u kakvoj si zabludi.
zilla_
Posts: 1088
Joined: 20/08/2008 23:18

#528 Re: McDonalds

Post by zilla_ »

Fazon je što niko ne osporava to što su oni došli u BiH... Svima nam je drago... Kad sve veće metropole imaju MCD u regionu zašto mi da se izdvajamo po tome... Po meni se trebao otvoriti i davno prije...

Ovdje je problem u nečemu drugom a to su cijene i ukus te hrane koju oni nude u odnosu na našu hranu... Po meni naš roštilj i ovo njihovo je ko nebo i zemlja... Ja volim da jedem, čim se probudim hrana mi je pred očima ali ovo što sam jeo u MCD meni je bezveze...

Brate ja kad prolazim pored ćevabdžinice meni se želudac okrene odma poželim da jedem a u MCD ona hrana nema nikakav miris... Ja ne znam jel ono meso što prže ili bog zna štra...

Svako ima svoje ali ja lično mogu otić tamo popit kafu, probat neke gluposti al da idem i jedem tamo maksuz ne pada mi na pamet ha ya
User avatar
suncica24
Posts: 4319
Joined: 22/03/2006 21:29
Location: Na vrh brda gdje vrba mrda

#529 Re: McDonalds

Post by suncica24 »

Control panel wrote:ja pojeo mc flury i mcsundy ostalo me ne zanima.
:thumbup:

Nego, poglednem ponekad temu i iskreno... svaki put mi izmami osmijeh na lice. Forumasi HVALA velika:D

Mislim, o cemu mi raspravljamo?! Treba li McD!? Treba.
Ako nista da nam to prestane biti "nesto" i da srednjoskolske ekskurzije promjene fokus od posjeta McD, Hard Rock Cafeu, KFC...ili pak Zari, HM, Mangu i ostalim shopping mekama ka posjetama muzejima, koncertima, dvorcima, parkovima, planinama...
Treba i iz istog razlog zbog kojeg mi treba kineski, libanski, japanski, francuski, talijanski, iranski... restoran. Hocu kad mi dodje da pojedem sushi, doner, rizu na sto nacina, kao sto hocu taj fuc... McSundae kad mi je ceif da ga pojedem.
I treba zato sto, htjeli mi to priznati ili ne, to ipak u ekonomskom smislu znaci nesto za strane kompanije i ulagatelje... jbg, tako je, jedno vuce drugo i ako vec hocemo biti turisticki grad treba se pomiriti s onim sto turizam znaci, ne samo u pozitivnom, vec i negativnom smislu (bio on u stvarnosti negativan ili pak ne).

Nego, odoh ja po taj Sundae, po povratku sa cevapa a na putu na projekciju SFF zasladjenu serbeom sa Carsije poslije :D
Nemojte prestati s raspravom dok se ne vratim, treba sve to zaciniti dobrom dozom smijeha, da se brze provari :D
User avatar
respo
Posts: 12675
Joined: 15/08/2009 05:26
Location: ->oʞɐdoɐu ǝʌs ǝuǝɯ poʞ<-

#530 Re: McDonalds

Post by respo »

cista ubleha je da mcd nesto znaci sa ekonomske strane za strane kompanije

dobro neko napisa svima je drago sto se otvorio
sto eto ima nesto novo sto ima toliko zaposlenih itd


meni licno smeta ta euforija kao da docekujemo englesku kraljicu i kao da smo privilegovani sto se mcd otvara ovdje kao eto egzotika neka ili nesto tako
a ustvari mcd grilova ili restorana (nazovite kako zelite) ima svaka varos posebno u americi

drugo pored toga dajemo znacaj tom mcd kao da ce sutra bih imati suficit sa svim zemljama s kojim posluje

trece al to je objektivno sto sa ova prva 2 ponizavamo nase kulinarstvo pa makar to bili cevapi teletina ili sta vec od nevazno jel isto ili cak vise kalorija kao i taj mchamburger

a sada licno moje misljenje uopste me ne zanima hoce li biti krcat od 0-25 ili ce biti prazan
i hoce li se danasnja omladina debljati ili nece (svako je kovac svoga zdravlja) hocu li otici nekad ili ne ne znam
i ako odem sigurno nece biti zbog hamburgera pomfrita i kole sto mozes naci na svakom cosku
nego ce to eventualno biti zbog nekog proizvoda koji ranije nije bio dostupan u sa
User avatar
ladyblue18
Posts: 22380
Joined: 24/12/2006 22:57
Location: You don't have to like me, I'm not a facebook status

#531 Re: McDonalds

Post by ladyblue18 »

Zaista ali zaista pretjerujete.

Ne svidja vam se, super, ali to vam ne daje za pravo da pljujete po onim koji imaju drugacije misljenje i da se razbacujete ovdje svakakvim pogrdnim imenima, no go!

Inace, sinoc u 12, malo poslje 12 mozda, redovi ko usred dana :mrgreen:
zilla_
Posts: 1088
Joined: 20/08/2008 23:18

#532 Re: McDonalds

Post by zilla_ »

Grievous wrote:a vi se tovarite kod Taleta i ostalih koji vam odgovaraju velicinom i cijenom...
ti jedi u MCD kao što si jeo i do sada :lol: a ja i vjerujem većina nas koji nismo toliko opsjednuti imenom "proizvođača hrane" jest ćemo kao i do sada 8-)

Mislim da 90% sarajeva i bih nikad nisu ni probali MCD pa otud ovolika gužva :lol: Imao sam priliku 2x da jedem u MCD ali tek sad kod nas probao sam njihovu hranu... Možda bi to i bilo toliko ukusno koliko se očekuje da su im hamburgeri kao na slikama za reklamu :D
Rouvitsa
Posts: 62
Joined: 17/06/2011 21:53

#533 Re: McDonalds

Post by Rouvitsa »

ladyblue18 wrote:
Inace, sinoc u 12, malo poslje 12 mozda, redovi ko usred dana :mrgreen:
Do koliko rade oni uopšte ???
User avatar
ladyblue18
Posts: 22380
Joined: 24/12/2006 22:57
Location: You don't have to like me, I'm not a facebook status

#534 Re: McDonalds

Post by ladyblue18 »

Rouvitsa wrote:
ladyblue18 wrote:
Inace, sinoc u 12, malo poslje 12 mozda, redovi ko usred dana :mrgreen:
Do koliko rade oni uopšte ???
Ne znam kontam negdje do 12, ali opet vikend je, SFF poceo, turisticka sezona...
User avatar
GAU8
Posts: 9143
Joined: 05/01/2011 09:18

#535 Re: McDonalds

Post by GAU8 »

Grievous wrote:odkad smo to mi bosanci jedini mjerodavni u svijetu za velicine porcija i za cijene hrane ?

pricate o debelim amerikancima a vama treba cvaja da se najedete u McDonaldsu hahaha pa skontajte ko je onda veci krkan, prosjecni ameriknaca ili bosnjo kome je glavno daj da je pun tanjir a da plati 2-3 KM

eto mi smo najpametniji sa onim seljackim pljeskavicama iz Taleta i slicnih rupa, to je mjerodavno sa velicinom i cijenom... a kvalitetom pogotovo, ako ono pojedes navece pa do jutra nemozes sebi doci koliko ti tesko padne

uglavnom, previse serete, nece se jedna svjetska kompanija prilagodjavat odredjenom mizernom broju iskompleksiranih bosanaca svojim velicinama porcija i cijenama, zato i nismo imali McDonalds do sada jer smo apsolutno nebitni... a vi se tovarite kod Taleta i ostalih koji vam odgovaraju velicinom i cijenom...
16 post-ova, to s dolaskom McD dosao i ti - njihov placenik.
Providan si i djetetu :D
User avatar
Comrad
Posts: 4326
Joined: 17/04/2007 12:40
Location: C:\Program files

#536 Re: McDonalds

Post by Comrad »

Ma ja sam ga pojeo nekoliko puta u inostranstvu, ni meni licno nije nesto sam hamburger, ali imaju ostalih djidja, sladoleda, pita, kafa itd.

E sad euforija, jbg. Malo se i ovdje ta euforija preuvelicava, pa nije sad cijeli grad tamo odletio. Glupo jeste sto predsjednik dolazi na otvaranje, ali ne znam je li on dosao tu kao predsjednik po sluzbenoj duznosti ili je dosao onako da pojede nesto? Gradonacelnik inekako, ajd. Ali opet mi smo mala zemlja i kod nas su politicari glavne licnosti. Mediji o cemu samo pricaju o politicarima, ljudi na kafi o cemu o politici...to nema nigdje u svijetu. A i Sarajevo je mahala, jedno naselje nekog veceg evropskog grada. Sta sad tu mozemo.

Iako su investitori sigurno kontali da im je to dobar marketinki trik, dovodjenje politicara na otvaranje i da prvi pozderu hamburger, moze imati samo kontraefekat. A to se vidi i ovdje na forumu.

Za mene ja samo bitna konkurencija i radna mjesta, ma kakva ona bila. Dok se neko protivi ovome, necije dijete je napokon naslo posao.
User avatar
ladyblue18
Posts: 22380
Joined: 24/12/2006 22:57
Location: You don't have to like me, I'm not a facebook status

#537 Re: McDonalds

Post by ladyblue18 »

GAU8 wrote:
Grievous wrote:odkad smo to mi bosanci jedini mjerodavni u svijetu za velicine porcija i za cijene hrane ?

pricate o debelim amerikancima a vama treba cvaja da se najedete u McDonaldsu hahaha pa skontajte ko je onda veci krkan, prosjecni ameriknaca ili bosnjo kome je glavno daj da je pun tanjir a da plati 2-3 KM

eto mi smo najpametniji sa onim seljackim pljeskavicama iz Taleta i slicnih rupa, to je mjerodavno sa velicinom i cijenom... a kvalitetom pogotovo, ako ono pojedes navece pa do jutra nemozes sebi doci koliko ti tesko padne

uglavnom, previse serete, nece se jedna svjetska kompanija prilagodjavat odredjenom mizernom broju iskompleksiranih bosanaca svojim velicinama porcija i cijenama, zato i nismo imali McDonalds do sada jer smo apsolutno nebitni... a vi se tovarite kod Taleta i ostalih koji vam odgovaraju velicinom i cijenom...
16 post-ova, to s dolaskom McD dosao i ti - njihov placenik.
Providan si i djetetu :D
Placenik ili ne nije tvoj problem.

Veci si problem ti sa svojim konstantim trollanjem teme nego on sa svojim "placenickim" postovima i ukoliko ne prestanes na odmor ces.
User avatar
GAU8
Posts: 9143
Joined: 05/01/2011 09:18

#538 Re: McDonalds

Post by GAU8 »

Comrad wrote:Ma ja sam ga pojeo nekoliko puta u inostranstvu, ni meni licno nije nesto sam hamburger, ali imaju ostalih djidja, sladoleda, pita, kafa itd.

E sad euforija, jbg. Malo se i ovdje ta euforija preuvelicava, pa nije sad cijeli grad tamo odletio. Glupo jeste sto predsjednik dolazi na otvaranje, ali ne znam je li on dosao tu kao predsjednik po sluzbenoj duznosti ili je dosao onako da pojede nesto? Gradonacelnik inekako, ajd. Ali opet mi smo mala zemlja i kod nas su politicari glavne licnosti. Mediji o cemu samo pricaju o politicarima, ljudi na kafi o cemu o politici...to nema nigdje u svijetu. A i Sarajevo je mahala, jedno naselje nekog veceg evropskog grada. Sta sad tu mozemo.

Iako su investitori sigurno kontali da im je to dobar marketinki trik, dovodjenje politicara na otvaranje i da prvi pozderu hamburger, moze imati samo kontraefekat. A to se vidi i ovdje na forumu.

Za mene ja samo bitna konkurencija i radna mjesta, ma kakva ona bila. Dok se neko protivi ovome, necije dijete je napokon naslo posao.
Neka su dosli.
Ali moramo priznati da su lose startovali.
1) prvih 10 kupaca dobice posebne poklone - nosta od toga.
2) cijene prilagodjene nasem standardu - a ono doslovno prepisane (konverzija Eur u KM) cijene iz EU Jeftinije je pojesti BigMac u Firenci nego kod nas. Plate radnika su vjerovatno prilagodili nasem standardu. Hajde bar su prijavljeni (ali mozemo li tome vjerovati?)

3) 2KM hamburger i 4.5KM BigMac, i to su slagali.

Nadam se da ce petljanje zavrsiti na tome.
User avatar
GAU8
Posts: 9143
Joined: 05/01/2011 09:18

#539 Re: McDonalds

Post by GAU8 »

ladyblue18 wrote:
GAU8 wrote:
Grievous wrote:odkad smo to mi bosanci jedini mjerodavni u svijetu za velicine porcija i za cijene hrane ?

pricate o debelim amerikancima a vama treba cvaja da se najedete u McDonaldsu hahaha pa skontajte ko je onda veci krkan, prosjecni ameriknaca ili bosnjo kome je glavno daj da je pun tanjir a da plati 2-3 KM

eto mi smo najpametniji sa onim seljackim pljeskavicama iz Taleta i slicnih rupa, to je mjerodavno sa velicinom i cijenom... a kvalitetom pogotovo, ako ono pojedes navece pa do jutra nemozes sebi doci koliko ti tesko padne

uglavnom, previse serete, nece se jedna svjetska kompanija prilagodjavat odredjenom mizernom broju iskompleksiranih bosanaca svojim velicinama porcija i cijenama, zato i nismo imali McDonalds do sada jer smo apsolutno nebitni... a vi se tovarite kod Taleta i ostalih koji vam odgovaraju velicinom i cijenom...
16 post-ova, to s dolaskom McD dosao i ti - njihov placenik.
Providan si i djetetu :D
Placenik ili ne nije tvoj problem.

Veci si problem ti sa svojim konstantim trollanjem teme nego on sa svojim "placenickim" postovima i ukoliko ne prestanes na odmor ces.
Imaj moje izvinjenje. :run:
User avatar
samo_ti
Posts: 1440
Joined: 02/12/2008 00:53
Location: Jalija Columbia

#540 Re: McDonalds

Post by samo_ti »

Mrkva, jesi` to ti !? :D
Čovjek i po'
Posts: 246
Joined: 04/04/2008 00:41

#541 Re: McDonalds

Post by Čovjek i po' »

Cijene u Austriji su slijedece:

Hamburger 1 EUR = 1.95 KM
Chickenburger 1 EUR = 1.95 KM
Cheesburger 1 EUR = 1.95 KM
Pomfrit 1 EUR = 1.95 KM

Prosjecna plata u Austriji 1320 EUR netto mjesecno = 2581 KM

Cijene u BiH su slijedece:

Hamburger 1.02 EUR = 2 KM
Chickenburger 1.02 EUR = 2 KM
Cheesburger 1.02 EUR = 2 KM
Pomfrit 1.02 EUR = 2 KM

Prosjecna plata u BiH negdje oko 750 KM netto mjesecno = cirka 383 EUR

Ako je ovo prilagodjavanje bosanskim cjenama, onda su likovi u BiH McD ili matematicki nepismeni, ili su teske varalice i lazovi, bar sto se cijena tice :run:

Svi navedeni produkti gore su dakle za dva centa, tj. cetiri pfeninga jeftiniji.
User avatar
žena sa broja 6
Posts: 747
Joined: 08/12/2010 23:03
Location: Sarajevo

#542 Re: McDonalds

Post by žena sa broja 6 »

Stvarno je smiješno, a ujedno i žalosno, čitati ovolike negativne komentare i ovoliko pljuvanje. :roll: Izgleda da je najbitnije čim se nešto novo otvori, otvoriti i temu na forumu i takmičiti se ko će napisati više loših stvari o tome i iznijeti sve negativno što se može naći, a, naravno, zanemariti sve pozitivno. Isto k'o da vam je naređeno da morate svaki dan tamo jesti, pa se sad tako bunite da vam je skupo, da je nezdravo... Nemojte ići i riješen problem, hvala Bogu pa uvijek imamo mogućnost izbora.

Baš me zanima šta se sljedeće otvara i kritikuje...
User avatar
GAU8
Posts: 9143
Joined: 05/01/2011 09:18

#543 Re: McDonalds

Post by GAU8 »

žena sa broja 6 wrote:Stvarno je smiješno, a ujedno i žalosno, čitati ovolike negativne komentare i ovoliko pljuvanje. :roll: Izgleda da je najbitnije čim se nešto novo otvori, otvoriti i temu na forumu i takmičiti se ko će napisati više loših stvari o tome i iznijeti sve negativno što se može naći, a, naravno, zanemariti sve pozitivno. Isto k'o da vam je naređeno da morate svaki dan tamo jesti, pa se sad tako bunite da vam je skupo, da je nezdravo... Nemojte ići i riješen problem, hvala Bogu pa uvijek imamo mogućnost izbora.

Baš me zanima šta se sljedeće otvara i kritikuje...
Pomislis li bar na moment da je "pljuvanje" kako ga nazivas donekle opravdano?
Pa nismo zar toliki debili da ne znamo prepoznati ako je nesto ok ili ne.
Skini malo ruzicaste cvike i razmisli svojom glavom. Je li preskupo? DA. Nezdravo? DA.

Ali ocigledno se ne smije govoriti o tome???

Imas niz afirmativnih tema na Sa-X-u proceprkaj malo. Sta ja mogu sto ti slijepo obozavas McD pa ti smeta opravdana kritika.
upaljac01
Posts: 292
Joined: 02/02/2011 09:27

#544 Re: McDonalds

Post by upaljac01 »

GAU8 wrote:
žena sa broja 6 wrote:Stvarno je smiješno, a ujedno i žalosno, čitati ovolike negativne komentare i ovoliko pljuvanje. :roll: Izgleda da je najbitnije čim se nešto novo otvori, otvoriti i temu na forumu i takmičiti se ko će napisati više loših stvari o tome i iznijeti sve negativno što se može naći, a, naravno, zanemariti sve pozitivno. Isto k'o da vam je naređeno da morate svaki dan tamo jesti, pa se sad tako bunite da vam je skupo, da je nezdravo... Nemojte ići i riješen problem, hvala Bogu pa uvijek imamo mogućnost izbora.

Baš me zanima šta se sljedeće otvara i kritikuje...
Pomislis li bar na moment da je "pljuvanje" kako ga nazivas donekle opravdano?
Pa nismo zar toliki debili da ne znamo prepoznati ako je nesto ok ili ne.
Skini malo ruzicaste cvike i razmisli svojom glavom. Je li preskupo? DA. Nezdravo? DA.

Ali ocigledno se ne smije govoriti o tome???

Imas niz afirmativnih tema na Sa-X-u proceprkaj malo. Sta ja mogu sto ti slijepo obozavas McD pa ti smeta opravdana kritika.
e cuj nezdravo :D ova mi je najjaca :D pa sta treba hranit se u biljnoj apoteci :D sta je to zdravo od hrane sa rastilja? ako nista cisto izgleda sto se nemoze reci za ostatak grilova,fast-food-ova u sarajevu :) trovac i otrov rade i trafici godinama 0-24 zatvore 20 minuta ako i toliko u sedmici
User avatar
žena sa broja 6
Posts: 747
Joined: 08/12/2010 23:03
Location: Sarajevo

#545 Re: McDonalds

Post by žena sa broja 6 »

GAU8 wrote:
Pomislis li bar na moment da je "pljuvanje" kako ga nazivas donekle opravdano?
Pa nismo zar toliki debili da ne znamo prepoznati ako je nesto ok ili ne.
Skini malo ruzicaste cvike i razmisli svojom glavom. Je li preskupo? DA. Nezdravo? DA.

Ali ocigledno se ne smije govoriti o tome???

Imas niz afirmativnih tema na Sa-X-u proceprkaj malo. Sta ja mogu sto ti slijepo obozavas McD pa ti smeta opravdana kritika.
Wow, što se ti lako "upališ", spusti malo lopticu. ;-)

OK preskupo, OK nezdravo, ali hajde mi reci je l' to u gradu još nema takvih mjesta gdje je skupo i gdje je nezdravo za jesti? Btw, čisto sumnjam da se može reći da se općenito zdravo hranimo, jer to je danas upitno.

Niko nije rek'o da se ne smije govoriti o tome, ali mi nije jasno zašto se sa tolikim žarom negativnosti govori o ovome?!

Nigdje nisam napisala da slijepo obožavam McD i ne smeta mi opravdana kritika, ali mislim da ne treba uvijek iznositi samo loše strane svega što se otvori kod nas, jer ovo nije slučaj samo sa McD.
GOLFER
Posts: 1351
Joined: 01/06/2010 14:08

#546 Re: McDonalds

Post by GOLFER »

žena sa broja 6 wrote:Stvarno je smiješno, a ujedno i žalosno, čitati ovolike negativne komentare i ovoliko pljuvanje. :roll: Izgleda da je najbitnije čim se nešto novo otvori, otvoriti i temu na forumu i takmičiti se ko će napisati više loših stvari o tome i iznijeti sve negativno što se može naći, a, naravno, zanemariti sve pozitivno. Isto k'o da vam je naređeno da morate svaki dan tamo jesti, pa se sad tako bunite da vam je skupo, da je nezdravo... Nemojte ići i riješen problem, hvala Bogu pa uvijek imamo mogućnost izbora.

Baš me zanima šta se sljedeće otvara i kritikuje...
Eto sad ja ne smijem reci da nas prave budalama, i trebam ko debil saget glavu i reci da su cijene prilagodjene nasem standardu... :-) :-) :-) :-)
Bio sam u McD i otici cu opet, sve je to super sredjeno i drago mi je zbog ljudi koji su se zaposlili, ali da je taj hamburger nesto specijalno to NIJE, da je ukusan, NIJE NI TO... da je prosjecne velicine, NIJE NI TO, da mu je cijena pristupacna NIJE NI TO... I sad sto neki od nas to ovdje iznesu i prokomentarisu i odgovore iskompleksiranim likovima kojima je McD vrhunac civilizacije, na njihovo svrsavanje na ovaj brend... ispadamo nekakvi pljuvaci... Niti kome sta branim, niti bi sta ukidao, ali brate dragi imam pravo da o necemu mislim nesto i da to ovdje napisem, a posebno onda kada me zele praviti budalom i podvaljivati mi muda pod bubrege...
User avatar
žena sa broja 6
Posts: 747
Joined: 08/12/2010 23:03
Location: Sarajevo

#547 Re: McDonalds

Post by žena sa broja 6 »

GOLFER wrote:
Eto sad ja ne smijem reci da nas prave budalama, i trebam ko debil saget glavu i reci da su cijene prilagodjene nasem standardu... :-) :-) :-) :-)
Bio sam u McD i otici cu opet, sve je to super sredjeno i drago mi je zbog ljudi koji su se zaposlili, ali da je taj hamburger nesto specijalno to NIJE, da je ukusan, NIJE NI TO... da je prosjecne velicine, NIJE NI TO, da mu je cijena pristupacna NIJE NI TO... I sad sto neki od nas to ovdje iznesu i prokomentarisu i odgovore iskompleksiranim likovima kojima je McD vrhunac civilizacije, na njihovo svrsavanje na ovaj brend... ispadamo nekakvi pljuvaci... Niti kome sta branim, niti bi sta ukidao, ali brate dragi imam pravo da o necemu mislim nesto i da to ovdje napisem, a posebno onda kada me zele praviti budalom i podvaljivati mi muda pod bubrege...
OK, ali mi onda nije jasno zašto ideš tamo?

Naravno da svi imamo pravo na svoje mišljenje... Ja samo sam htjela istaći da treba pogledati i neke pozitivne stvari, ne samo McD-a, već i svega ostalog što se otvara kod nas. Meni je drago što se otvorio, ako ništa, zato što su se neki ljudi zaposlili, što se otvorio još jedan lijepo uređen objekat gdje se može sjesti... I, da ne zaboravim - volim njihov sladoled. :)
zaritisinebrute
Posts: 152
Joined: 13/03/2005 22:36
Location: Sarajevo

#548 Re: McDonalds

Post by zaritisinebrute »

je li ovo i dalje drvlje i kamenje na cijene i opet kao razlog se spominje da je nezdravo ...

za ovo nezdravo se nadam da vam upadne u post eto onako cisto da se ima neki argument (iako isti ne pije vodu jer je pola nase nacionalne kuhinje "nezdravo" ako cemo gledati sta je zdravo a sta ne)

a sto se cijene tice ... hajde posto ste toliko svi uspaljeni radi cijena .. bas me zanima po vama koje bi cijene bile prihvatljivije ... 0,5 KM za hamburger ... 2 KM za big mack ... ????

zivo me zanima ... :?

ja razumijem da postoji pozitivna i negativna kritika/misljenje ili sta god ... ali pocinjati sa nekom socijalnom pricom eto kod nas plata tolika eto kod nas imaju ovi ili oni ... sta oni misle ko su blablabla je meni fascinantno :roll:
User avatar
GAU8
Posts: 9143
Joined: 05/01/2011 09:18

#549 Re: McDonalds

Post by GAU8 »

žena sa broja 6 wrote:
OK preskupo, OK nezdravo, ...

Niko nije rek'o da se ne smije govoriti o tome, ....
Pa sta je problem?
Samo se iznose cinjenice.
Ima i tema o Office Food-u, o "Zelji", "Mrkvi" ne vidim zasto da postedimo McD, kao da je nesto bolji?

Opusti se malo. Kritikovati se mora ;)
User avatar
GAU8
Posts: 9143
Joined: 05/01/2011 09:18

#550 Re: McDonalds

Post by GAU8 »

zaritisinebrute wrote:je li ovo i dalje drvlje i kamenje na cijene i opet kao razlog se spominje da je nezdravo ...

za ovo nezdravo se nadam da vam upadne u post eto onako cisto da se ima neki argument (iako isti ne pije vodu jer je pola nase nacionalne kuhinje "nezdravo" ako cemo gledati sta je zdravo a sta ne)

a sto se cijene tice ... hajde posto ste toliko svi uspaljeni radi cijena .. bas me zanima po vama koje bi cijene bile prihvatljivije ... 0,5 KM za hamburger ... 2 KM za big mack ... ????

zivo me zanima ... :?

ja razumijem da postoji pozitivna i negativna kritika/misljenje ili sta god ... ali pocinjati sa nekom socijalnom pricom eto kod nas plata tolika eto kod nas imaju ovi ili oni ... sta oni misle ko su blablabla je meni fascinantno :roll:
Drago mi je sto tebe ne zanima socijalni aspekt ;)

Uzdravlje :P
Locked