McDonald's u Sarajevu???

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderator: O'zone

karanana

#76 Re: McDonald's u Sarajevu???

Post by karanana » 16/08/2008 21:12

mcdonalds moze a i ne mora biti otvoren na bazi fransize. postoji mnogo restorana koji su u direktnom vlasnistvu mcdonalds korporacije. mislim da je to slucaj u beogradu sa jednim ili sa svim restoranima nisam siguran. znaci ne moramo cekati da neki bosanac izleti preko milion dolara i otvori mcdonalds, to moze biti i doluka korporacije a sa izgradnjom ovog americkog centra, moguce je da ce odluciti da ga tu otvore.

interface, ti rece da mcdonalds nema sansu pored tako dobre hrane u sarajevu. na koju si hranu mislio? ok cevapi su dobri, pite nisu lose ali sve to pomalo ponekad dosadi. ako govoris o tipicnoj fast food hrani, sarajevo nema niti jedan jedini reprezentativan objekat osim raznoraznih otrova, trovaca...a sami ti nadimci ovih mjesta govore o kakvim se mjestima radi.

Comrad

#77 Re: McDonald's u Sarajevu???

Post by Comrad » 16/08/2008 23:22

McDonalds postoji u Italiji, u Francuskoj u zemljama koje su "izmislile" kuhinju, i eto tamo mogu poslovati, al ne, ovdje ce propasti zbog konkurencije i tako "kvalitetnih" jela. :-)

Meni je apsolutno svejedno hoce li se ovdje otvoriti McD ili ne, ali mislim da ne moramo spadati u zemlje koje nemaju McD.

Bez ikakvog istrazivanja trzista moze se zakljuciti da bi McD poslovao itekako dobro u nasem gradu. Neka svaki gradjanin jednom godisnje proba nesto iz njihovog menija, njima dosta, a gdje su turisti iz ino i ostalih gradova + oni imaju ubitacan marketing i odnos prema kupcima + higijena, cistoca itd., dakle sve sto nasi lokalci nemaju, tako da sto se tice neke konkurencije bili bi pometeni od star strane McD. Na osnovu toga cisto sumnjam da nekome nije palo napamet da uzme njihovu fransizu. Prema tome mislim da to nije bas jednostavno, uzmes ugovor, das lovu i eto ti McD...ima tu nesto drugo, da l' su zakoni u pitanju, il' ljudi jednostavno nemaju povjerenja u nas i smatraju nas previse rizicnim mjestom za poslovanje, jer zna se nek' se jedno otruje - ode vijest u cijeli svijet.

mayab

#78 Re: McDonald's u Sarajevu???

Post by mayab » 16/08/2008 23:37

Radio bi MD i u Sarajevu sasvim solidno, mislim da nije problem u strahu od slabog poslovanja!
Nego, prije desetak dana sam bio u Splitu u MD-u, Big Mac 18 kn dakle 5 km, ja sam poslije njega jos gladan, radije desetka cevapa za otprilike iste pare!A MD moze ponekad, eto vise kao neka atrakcija...

and

#79 Re: McDonald's u Sarajevu???

Post by and » 16/08/2008 23:56

šteta što sarajevo nema md.

Amazonka27

#80 Re: McDonald's u Sarajevu???

Post by Amazonka27 » 17/08/2008 00:12

zgembo_sa wrote:Ne vidim razlog zasto bi mi sad specijalno o njima tu raspravljali i molili ih da dodju. Ako dodju, bujrum, drago mi je sto ce se odredjen broj ljudi zaposliti, vjerovatno cu ponekad i navratiti na sladoled ili hamburger. Ali sad nesto kukumakati sto ih nema i .izmisljati price tipa nudili im samo tamo, a njima se nije svidjelo itd. stvarno nema potrebe. Kao sto neko rece, oni rade po principu fransiza. Ako imate dobar restoran brze hrane ili makar dobru lokaciju javite im se i ako se dogovorite, eto ga, McDonalds u Sarajevu.

Previse vremena izgubih na raspravu o jednom obicnom restoranu brze hrane.

Ovu informaciju dobih licno od Ministra Abida Sarica, kada sam radila projekat za fax na temu: "Zato nema McD u Sarajevu?"

btw, malo se informisi (a mozes i zagooglati) prije nego sto nekoga nazoves lazovom.

zgembo_sa

#81 Re: McDonald's u Sarajevu???

Post by zgembo_sa » 17/08/2008 00:14

Amazonka27 wrote:
zgembo_sa wrote:Ne vidim razlog zasto bi mi sad specijalno o njima tu raspravljali i molili ih da dodju. Ako dodju, bujrum, drago mi je sto ce se odredjen broj ljudi zaposliti, vjerovatno cu ponekad i navratiti na sladoled ili hamburger. Ali sad nesto kukumakati sto ih nema i .izmisljati price tipa nudili im samo tamo, a njima se nije svidjelo itd. stvarno nema potrebe. Kao sto neko rece, oni rade po principu fransiza. Ako imate dobar restoran brze hrane ili makar dobru lokaciju javite im se i ako se dogovorite, eto ga, McDonalds u Sarajevu.

Previse vremena izgubih na raspravu o jednom obicnom restoranu brze hrane.

Ovu informaciju dobih licno od Ministra Abida Sarica, kada sam radila projekat za fax na temu: "Zato nema McD u Sarajevu?"

btw, malo se informisi (a mozes i zagooglati) prije nego sto nekoga nazoves lazovom.
Hajd u redu je, evo ja cu otic kod ministra da pregovaram gdje da otvorim cevabdzinicu :D
Ako mi se ne svidi ponudjena lokacija odoh u London da je otvorim :D

Amazonka27

#82 Re: McDonald's u Sarajevu???

Post by Amazonka27 » 17/08/2008 00:16

ha-ha...uzasno si duhovit...bas si ono cool i prc majstor smjer shukanje ha ha :run:

...na sve to mogu samo da ti postavim pitanje : A ko si ti, misu, da biras lokaciju?

zgembo_sa

#83 Re: McDonald's u Sarajevu???

Post by zgembo_sa » 17/08/2008 00:18

To sto si ti popusila foru od ministra tvoj problem :)

Amazonka27

#84 Re: McDonald's u Sarajevu???

Post by Amazonka27 » 17/08/2008 00:22

zgembo_sa wrote:To sto si ti popusila foru od ministra tvoj problem :)
ma da..ti si najpametniji i sveznajuci (neuzubillah)..de Boga ti, uzmi cackalicu pa se malo ispushi...

Neelix

#85 Re: McDonald's u Sarajevu???

Post by Neelix » 17/08/2008 00:25

sta ministar ima s tim? zar nisu, da su bili zainteresovani, mogli unajmit sami poslovni prostor?

jennisjoplin

#86 Re: McDonald's u Sarajevu???

Post by jennisjoplin » 17/08/2008 00:28

FaceOff wrote:Vjerujem da se o ovoj temi ranije govorilo na ovom forumu, al me sada zanima, postoje li ikakve indicije da se McDonald's otvori u Sarajevu...?!

Iako licno ne volim McDonald's hranu, ipak mislim da je ruzno na internetu vidjeti velike natpise Pyong Yang (Sj.Korea) i Sarajevo jedini gradovi na svijetu bez McDonald's-a...

Sta vi mislite o ovome???

Procitao sam na netu da je Gradska kafana trebala biti pretvorena u McDonald's, al nista od toga...

Ne kritikujte me sto se, vjerovatni, ponavlja tema, al me stvarno interesuje...
zaboravi na to, nije ni za zimsku olimpijadu, niti ce još uvijek, bolji su sa ćevapi od mac-a a i ćevapi lobi je isuviše jak da bi dozvolio da se glupi amer useli kod nas 8-)

Amazonka27

#87 Re: McDonald's u Sarajevu???

Post by Amazonka27 » 17/08/2008 00:33

Neelix wrote:sta ministar ima s tim? zar nisu, da su bili zainteresovani, mogli unajmit sami poslovni prostor?
Tema mi je bila kakva je bila...nisam mogla uzeti knjigu neku o McD :-) ili zasurfati po forumima da vidim sta narod kaze...Morala sam pitati nekoga ko je direktno imao doticaja sa tim...uputili me u Ministru privrede, poslala e-mail, covjek mi odgovorio na mail odmah i poslao i tel i ovaj i onaj...nazvala ga, nasli se na kahvi, popricali i eto.

sad cu se zaroviti medju Cd-ove da nadjem taj rad pa da fino postiram...

jennisjoplin

#88 Re: McDonald's u Sarajevu???

Post by jennisjoplin » 17/08/2008 00:44

Amazonka27 wrote:
Neelix wrote:sta ministar ima s tim? zar nisu, da su bili zainteresovani, mogli unajmit sami poslovni prostor?
Tema mi je bila kakva je bila...nisam mogla uzeti knjigu neku o McD :-) ili zasurfati po forumima da vidim sta narod kaze...Morala sam pitati nekoga ko je direktno imao doticaja sa tim...uputili me u Ministru privrede, poslala e-mail, covjek mi odgovorio na mail odmah i poslao i tel i ovaj i onaj...nazvala ga, nasli se na kahvi, popricali i eto.

sad cu se zaroviti medju Cd-ove da nadjem taj rad pa da fino postiram...
a sto ce ti MCD u sa majke ti? :(

Amazonka27

#89 Re: McDonald's u Sarajevu???

Post by Amazonka27 » 17/08/2008 00:59

evo dio samo....
U V O D

U svijetu danas posluje preko 30.000 McDonald'sovih restorana u više od 121 zemlji a dnevno se posluži više od 46 miliona gostiju. U Hrvatskoj i Srbiji postoji 16 McDonald'sovih restorana. U Bosni i Hercegovini ne postoji niti jedan. McDonald's je najveći lanac restorana u svijetu ali mi smo jedna od rijetkih zemalja koja nema tu sreću da bude dio tima širom svijeta poznatog proizvođača brze hrane. Ponekad se neki printani mediji oglase na ovu temu (u par rečenica), samo toliko da bi podsjetili javnost da smo igrači na klupi koji možda nikada neče zaigrati na svjetskom terenu. Ko je krivac svemu tome? Jedni krive sam McDonald's, drugi državu, treći i ne žele da se taj svjetski gigant useli u našu domovinu, jer mi imamo tradiciju koja je daleko poznata – ćevape, pa nam McDonald's i ne treba. Za rješavanje ove teme, knjige mi nisu bile od pomoći. Tek web site McDonald's-a kako bi se upoznala detaljnije o njihovom poslovanju. Za glavni problem obratila sam se u Ministarstvo privrede kod Gosp. Abida Šarića. (...)

MARKETING

U McDonald'su marketing počiva na brizi za gosta. Zaposleni imaju zadatak da povećaju prodaju, oslanjajući se na sugestije i pohvale gostiju, a rezultat ovakvog poslovanja je i povećanje profita.
Pod marketinškim aktivnostima podrazumjevaju sve ono što preduzimamo da bi poboljšali McDonald'sovu ponudu i povećali prodaju. Kao sredstva za podsticanje prodaje koriste se reklama, promocija, public relations aktivnosti, stvaranje publiciteta, zatim razne vrste nagradnih kupona, sugestivna prodaja, nagradne igre, degustacija i slično.
Kako McDonald's razvija svoju marketnišku strategiju
Prvi korak u razvijanju marketinške strategije jeste razumevanje potrošača, što omogućava reagovanje na promjene u njihovim potrebama kao i na promjenljivu dinamiku tržišta. Sa tim ciljem oni sprovodimo nekoliko nivoa dubinskog istraživanja stavova i navika potrošača, ali i revizije McDonald's brenda. Takođe analiziraju okruženje njihovih restorana, opšte okruženje tržišta, odnosno posebne ciljne grupe njihovog poslovanja kao što su, na primer, djeca.
Ozbiljno shvataju i konkurenciju koju u SCG i Hrvatskoj s obzirom da ne postoje drugi međunarodni ili domaći lanci restorana brze usluge, čine klasični restorani, kiosci sa roštiljem i pizzom, pekare, sendvičare i svi ostali objekti u kojima ljudi jedu.
Svi aspekti rada konkurencije mogu se obuhvatiti razmatranjem četiri P marketinga –
 Price (cjena),
 Promotion (reklamiranje),
 Place (mjesto) i
 Product (proizvod).

Tri nivoa planiranja
Marketinške aktivnosti se osmišljavaju, planiraju i realizuju na tri nivoa
a to su: centralnoevropski, nacionalni i restoranski.

Bigmax index

BigMac index je jedan od najpreciznijih svjetskih ekonomskih pokazatelja, zasnovan na vrednovanju jednog od artikala restorana brze usluge. Izabrana je cijena Big Mac sendviča, zato što može da se prati u 121 zemlji i zato što se zna da McDonald's, prilikom njenog određivanja, koristi iste parametre, vodeći računa o ekonomskim pokazateljima u svakoj zemlji.
BigMac indeks londonskog časopisa "Economist" teži da teoriju deviznih kurseva učini jednostavnijom.
(http://www.economist.com/markets/Bigmac/Index.cfm)
"Burgernomija" je zasnovana na teoriji pariteta kupovne moći, na zamisli da za jedan dolar treba da se kupi ista količina određenog proizvoda u svakoj zemlji. Pretpostavka je da bi, dugoročno gledano, devizni kurs dvaju zemalja trebalo da se kreće ka kursu u kojem su izjednačene cijene identičnih potrošačkih korpi roba i usluga.
Njihova 'korpa' je McDonald'sov Big Mac, odnosno za paritet kupovne moći uzimaju devizni kurs koji bi bio takav da hamburgeri koštaju podjednako u Americi i van nje. Poređenje stvarnih deviznih kurseva sa paritetom kupovne moći, ukazuje na to da li je neka valuta potcijenjena ili precijenjena.
McDonald's poklanja izuzetnu pažnju sponzorstvima i donacijama, iskazujući na taj način brigu za zajednicu u kojoj živimo i radimo. U okviru svojih materijalnih mogućnosti ulaže u različite sfere duhovnosti na određenom prostoru, opredjeljujući se za najviše desetak manifestacija godišnje. Prioriteti su im humanitarni rad, stvaralaštvo mladih, obrazovanje i sport. McDonald's restorani, pored zajedničkih centralnoevropskih i nacionalnih promocija, imaju i vlastite kalendare marketinških akcija, sponzorstava i donacija. Budžeti za ove aktivnosti su skromni, ali omogućavaju da se pomognu jedna do dve najznačajnije lokalne obrazovne, umjetničke, ekološke, sportske i druge manifestacije. Kao dobri susjedi, njihovi restorani su rado birano mesto za proslave rođendana, obilježavanje Nove godine, Rođendana, dana škole, obdaništa ili nekog drugog jubileja, kao i za promociju djela najmlađih stvaralaca, dječje modne revije i slično.
U saradnji sa gostima, hostese osmišljavaju nagradna takmičenja namenjena porodici i najmlađim posjetiocima. Najčešće su to maskenbali, crtanje, pjevanje, nadmetanje u vještinama, kvizovi i slično.
McDonald's je lider i u dvije oblasti koje su na našem prostoru u povoju. To su:
1. Customer satisfaction - program razvijanja obostranog zadovoljstva: i poslovnih partnera i klijenata.
2. Customer care - program brige o krajnjem potrošaču, u našem slučaju o gostu McDonald's restorana.
Kao osnova za sprovođenje oba programa, postoji cjelovit i osmišljen sistem istraživačkih tehnika kojima se mjeri i analizira stepen zadovoljstva poslovnih partnera i potrošača. Cilj je da se postigne bolje razumevanje i veća bliskost medju firmama koje sarađuju, odnosno da se predvide potrebe potrošača i preduhitre eventualne negativne reakcije.
Zaposleni u McDonald'su se trude ne samo da zadovolje, nego i da oduševe svakog gosta prilikom svake posjete.
Ukoliko gost ima neki prijedlog, sugestiju ili pritužbu, njegov stav se ozbiljno razmatra. Prigovore prihvatamo kao šansu za bolji biznis, jer znamo da nezadovoljan gost, ako se ozbiljno pozabavimo njegovim "problemom", postaje izuzetno lojalan.
McDonald's - vs - BiH

Postoje razne špekulacije o tome zašto ne McDonald's i kod nas.
Prvi izgovor je bio da McDonald's insistira na svojim (uvoznim) proizvodima, čemu su se naši državnici usprotivili „jer mi moramo da koristimo samo domaće proizvode“. Istina je da McDonald'sovo poslovno opredjeljenje u cijelom svijetu je da se orijentiše na lokalne dobavljače kad god je to moguće, pod uslovom da oni mogu da obezbjede odgovarajući standardni kvalitet i higijenske uslove, da rade odgovorno i humano, kao i da im je proizvod konkurentan. U SCG se danas preko 75% McDonald'sovih proizvoda pravi od domaćih sirovina. Uporedo sa jačanjem McDonald'sa na tržištu Srbije i Crne Gore, stasavali su i lokalni dobavljači. Danas im je McDonald's značajna poslovna referenca u kontaktu s stranim investitorima.
Drugi izgovor je bio krompir. Navodno je McDonalds zahtjevao da uvozi svoj krompir, našto su se opet naši državnici usprotivili i obrazložili da naši poljoprivrednici bacaju krompir jer ne mogu da ga prodaju. Krompir - njihov je pommes frites svjetski poznat upravo zbog svoje vrhunske kvalitete. Reže se iz najkvalitetnijih cijelih krompira posebne sorte duguljastog oblika, uzgojenih ekskluzivno za McDonald's.
Postoje i drugi razlozi, koji su donekle i opravdani kao na primjer ćevabdžinice, gojaznost itd. Ali sve to ima svoj cilj i pravac i svoju namjenu u društvu. Čak je McDonald's pokrenuo jedan vid borbe protiv gojaznosti tako što svoje potrošače obavještava o kaloričnosti hrane, koliko kalorija unose i kako da ih potroše.
Glavni razlog zbog nepostojanja McDonald'sa u BiH je zato što McDonald's još nije naišao na lokaciju u BiH koja bi mu bila interesantna za otvaranje svoje kompanije kod nas. Zona za prostor treba da bude stroga ili uža pješačka zona, gdje su velike frekvencije ljudi. Imaju svoje kriterije i nisu im interesantna mjesta sa malim brojem stanovništva. Njihov zahtjev da otvore McDonald's u Sarajevu na Lokaciji kod Narodne Banke (SamShop Gallery) nije realizovan zbog toga što tada nije bilo riješeno pitanje vlasništva tog objekta i cijene. U zamjenu nuđena im je lokacija na Alipašinom Polju, ali McDonald'su ta lokacija nije bila zanimljiva. Svi njihovi zahtjevi koje imaju rezultat je da nemaju interesa za BiH.
Strani investitori nisu potpuno spremni da ovdje investiraju. Nemaju prave informacije o BiH. Za njih je ovo malo tržište. Slučaj: jedan strani investitor – Italijan, koji je imao i novac i želju da kupi hotel Igman, ali takođe je imao i pogrešnu sliku o BiH. Iznenadio se kada nije vidio puške, niti čuo granate i da se može hodati po tlu bez straha od mina.
(...)

Srbija ima 16 restorana kao i Hrvatska, ali u cijeloj Bosni i Hercegovini se ne može naći prikladna lokacija za svjetskog proizvođača brze hrane McDonald's. I dok se na svim tim atraktivnim lokacijama po svim gradovima širom naše zemlje grade vjerski objekti jedan do drugog, za Mconald's jednostavno nema mjesta. Nerijetko se zamole prijatelji iz inostranstva da ponesu kao suvenir u BiH i nešto od McDonald'-sovih proizvoda. Carinicima je to smiješno, ali nama ipak žalosno. Kao da nam nije dosta prljavih Fast Food-ova u trafikama i prodaje ćevapa, hamburgera itd bez ikakve kontrole, zelene boje mesa i prikrivenih datuma na jogurtu, «pizza» iz pekare i ko zna čega sve ne. O našim «Bosanskim» cijenama da i negovorimo. Gdje jedna strana nije zainteresovana, tu nema biznisa. U našem slučaju niko nije zainteresovan – osim onih koji zaista ovise o ishrani van svog doma i koji žele kvalitetnu hranu za svoj novac.

Amazonka27

#90 Re: McDonald's u Sarajevu???

Post by Amazonka27 » 17/08/2008 01:01

jennisjoplin wrote:
Ma meni svejedno...ako me vec pitas jesam li za ili protiv...ZA sam... al takva me je tema zapala iz predmeta Menadzerska ekonomija...

jennisjoplin

#91 Re: McDonald's u Sarajevu???

Post by jennisjoplin » 17/08/2008 01:07

Amazonka27 wrote:
jennisjoplin wrote:
Ma meni svejedno...ako me vec pitas jesam li za ili protiv...ZA sam... al takva me je tema zapala iz predmeta Menadzerska ekonomija...
a što si Bogu skrivila dijete moje?
očito si premlada, pa ti neko koga plaćaju ameri dao zadatak žato samo u sarajevu nemere da se useli McD. napisah ti ranije ali za povijesne činjenice da zapamtiš, kada su najintezivniji pregovori bili okomeca, sada gdje je kafana, nedavno escobat, do katedrala, nekada je bila studentska menza tj samoposluga i tu je mac htjeo da se uhljebi. pametni su davali bilo gdje lokaciju ali oni navrlu na tu. jer su znali da je tu srce sarajeva i ćevapi. kao što vidiš ćevapi su puno zdraviji, ako hoćeš i jaći od mac-a pa makar iza njega stajala i amerika. jedi ćevape a ne mac-a. na putu jedem mac jer ej najjeftiniji a dobro dođe koja ušteđena para, kapiraš? :mrgreen:

Shoba

#92 Re: McDonald's u Sarajevu???

Post by Shoba » 17/08/2008 01:13

cevapi iliti McDonalds ista stvar.... :run:

i jedno i drugo ubija....

Amazonka27

#93 Re: McDonald's u Sarajevu???

Post by Amazonka27 » 17/08/2008 01:21

Joj ljudi sto me bezze napadoste :D
Ne znam koliko je 29 god "premlado" :D meni bio zadatak da to odradim i Boze moj...ko je izmishljao teme...pitaj one zaduzene za nastavni plan i program na efsa :D i nisam neki ljubitelj fasiranog mesa (najiskrenije)...najvise jedem piletinu na ovaj ili onaj nacin...licno moj problem je sto stvarno puno jedem van kuce (a to se vidi i na meni) i zaista pozelim pojesti nesto i na kasiku..a nemas super ni corbe u gradu ispod 3 KM...a to nije dovoljno da izdrzim citav dan na faxu...cesto svratim i do ASDZ ali nikad se ne mogu ograniciti na jedno jelo...i uvjek preletim odvojenu sumu novca za rucak...(supica, salatica..prilog uz glavno jelo). Ne kazem da bi McD bio jeftiniji...ali barem te niko netjera od stola kad ispraznis tanjir...Uvjerena sam da kod njih nebi smjelo da bude sumnjive robe...sto platim to i hocu da pojedem...Takodje me nerviraju ogromne guzve u nasim ascinicama...ne mogu ja nikoga vuci za rukav da ide samnom da jede...znaci pretezno sam sama za stolom...a onda mi sjednu za sto razni mljackari i td... i ne mogu jaro...ja uzivam kad jedem...em jos i sporo jedem.. i ne volim taj pritisak "hajd pozuri" i jos da gledam u mljackava usta filovane sadrzajem iz tanjira...

jennisjoplin

#94 Re: McDonald's u Sarajevu???

Post by jennisjoplin » 17/08/2008 01:23

Shoba wrote:cevapi iliti McDonalds ista stvar.... :run:

i jedno i drugo ubija....
mozda za tebe, onaj ko zna što stavljamac i kako ga spravlja i kako se prave ćevati ne bi se složio/la sa tobom. ako se mislilo na krave ludače samo na znanje da još uvijek u bih toga nema jer je suviše malo tržište, a što ne znači da neće biti ako ne dođe mac :mrgreen: :skoljka: :run:

jennisjoplin

#95 Re: McDonald's u Sarajevu???

Post by jennisjoplin » 17/08/2008 01:25

Amazonka27 wrote:Joj ljudi sto me bezze napadoste :D
Ne znam koliko je 29 god "premlado" :D meni bio zadatak da to odradim i Boze moj...ko je izmishljao teme...pitaj one zaduzene za nastavni plan i program na efsa :D i nisam neki ljubitelj fasiranog mesa (najiskrenije)...najvise jedem piletinu na ovaj ili onaj nacin...licno moj problem je sto stvarno puno jedem van kuce (a to se vidi i na meni) i zaista pozelim pojesti nesto i na kasiku..a nemas super ni corbe u gradu ispod 3 KM...a to nije dovoljno da izdrzim citav dan na faxu...cesto svratim i do ASDZ ali nikad se ne mogu ograniciti na jedno jelo...i uvjek preletim odvojenu sumu novca za rucak...(supica, salatica..prilog uz glavno jelo). Ne kazem da bi McD bio jeftiniji...ali barem te niko netjera od stola kad ispraznis tanjir...Uvjerena sam da kod njih nebi smjelo da bude sumnjive robe...sto platim to i hocu da pojedem...Takodje me nerviraju ogromne guzve u nasim ascinicama...ne mogu ja nikoga vuci za rukav da ide samnom da jede...znaci pretezno sam sama za stolom...a onda mi sjednu za sto razni mljackari i td... i ne mogu jaro...ja uzivam kad jedem...em jos i sporo jedem.. i ne volim taj pritisak "hajd pozuri" i jos da gledam u mljackava usta filovane sadrzajem iz tanjira...
dijete drago, otiđi na domaću klopu u Stari Točak, ul. Sime Milutinovića, prekoputa hotela Europa. cijene povolje pa uživaj. :D

cyprus

#96 Re: McDonald's u Sarajevu???

Post by cyprus » 17/08/2008 01:57

Evo ja ne mogu da spavam zato što nemamo mcdonaldsa, i evo u znak protesta počeću štrajkovat glađu :-) :-) . Sad kad smo riješili sve probleme koje ovaj grad i država imaju, možemo se bavit McDonaldsom :D

jennisjoplin

#97 Re: McDonald's u Sarajevu???

Post by jennisjoplin » 17/08/2008 02:15

cyprus wrote:Evo ja ne mogu da spavam zato što nemamo mcdonaldsa, i evo u znak protesta počeću štrajkovat glađu :-) :-) . Sad kad smo riješili sve probleme koje ovaj grad i država imaju, možemo se bavit McDonaldsom :D
jok ba :mrgreen: , samo pitarima i hordama zla i manijacima, ili bordo i plavom bojom. kapiš? McD je mrtav (ovo bez zeze) za ovaj grad. napisi moji mozda izgledaju šaljivi ali čitaj među redovima :evil:

d2

#98 Re: McDonald's u Sarajevu???

Post by d2 » 17/08/2008 02:18

prodje od otvaranja teme 8 Bajrama a McDonalds se ne otvori
kazu da ga je kod Hadzića satro voz :lol:

jennisjoplin

#99 Re: McDonald's u Sarajevu???

Post by jennisjoplin » 17/08/2008 02:28

d2 wrote:prodje od otvaranja teme 8 Bajrama a McDonalds se ne otvori
:thumbup: , jel' ti to negdje tu na putu sa bajkom pa navratio :lol:

d2

#100 Re: McDonald's u Sarajevu???

Post by d2 » 17/08/2008 04:33

jennisjoplin wrote:
d2 wrote:prodje od otvaranja teme 8 Bajrama a McDonalds se ne otvori
:thumbup: , jel' ti to negdje tu na putu sa bajkom pa navratio :lol:
aha evo me u Peruu, bas se popeo uz La Cordillera pa svrnuo gore na vrhu u internet cafe da se javim :D

Locked