McDonald's u Sarajevu???

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderator: O'zone

violentjack

Post by violentjack » 03/09/2004 04:03

:(

MilanT

Post by MilanT » 03/09/2004 04:53

Jebeš MacDonalds pored odlićne hrane tipa burek ,ćevapi i pljeskavica :D

Soul_Sista

Post by Soul_Sista » 03/09/2004 07:12

BijeliLuk wrote:Pa zar nismo COOL sto smo jedinstveni po tome.

chevapi burek vjera do smrti
Jeste! 8-) :D

Bojkotujmo MD zajedno! :x :x :x :x :x :D

HomeArt

Post by HomeArt » 03/09/2004 08:24

MD nema sanse pored domace kuhinje. Osim sto su papreno skupi to je ipak samo lanac brze hrane i nije nikakav prestiz. Osim toga u Sarajevu stranci toliko jedu nasu domacu (brzu, frisku i ukusnu) hranu kao da inisu jeli godiinama.

LudoALudjiJA

Post by LudoALudjiJA » 03/09/2004 11:41

McDonalds u Sarajevu

hranite se zdravom hranom, uzivajte sa sloganom:
hamburgeri mali, u oko bi stali

BigusDickus

Post by BigusDickus » 03/09/2004 11:49

Lace wrote:pa pored cevabdzinica i buregdzinica nije nam potreban mc donalds...postojao je sarby al nije opstao...jednostvano uz cevape nema opstanka :D
Sarby je bio legendaran! U životu nisam vidio manji i bezukusniji hamburger :x , a da više košta :x . Promašaj prosle decenije, bosancu dati ono "nešto skvrčeno" :x i tvrditi da je to dobro potrošen novac. Vjerovatno ni McDonalds ne bi puno bolje prosao, jedino ako bi imali puno stranih turista u gradu. Oni se pale na te stvari, Burger King, Popeye Chicken itd. :roll:

FaceOff

Post by FaceOff » 03/09/2004 11:51

Kako god i dalje drzim da je McDonald's u Sarajevu vise nego potreban.
Kao sto neko ranije spomenu...nepostojanje McDonald's-a u Sarajevu odasilje jasnu sliku potencijalnim investitorima u BiH o kakvoj se drzavi radi.
Kao drugo, uopste ne mislim da bi McDonald's unistio male radnje s tradicionalnom BH kuhinjom...pa postoje ljudi i iz Bosne koji ne vole cevape, pljeskavice, burek...
Raznolikost izbora hrane u gradu Sarajevu nikom ne bi naskodila.

Sta vise mislim da ce Banja Luka prije dobiti McDonald's nego Sarajevo, sto je zalosno. :x
A isto tako McDonald's restorani i nisu pretjerano skupi, jer kad se sve to uporedi i s ovim nasim "fast foodovima" sve to ispadne isto,a sumnjam da bi McDonald's stavio u Bosni cijene identicne onim u Americi, pa cak i Hrvatskoj.
Opet ponavljam, nisam ljubitelj njihove hrane, al ipak treba postojati u Sarajevu i drugim gradovima BiH, sta vise...Tuzla, Mostar, Banja Luka...

13

Post by 13 » 03/09/2004 11:54

mislim da je to glup potez pored nasih fast-fud mjesta .... .nebi mjenjao kar-kin i menlisu ni za sta na svijetu ..... mc moze ali pored sad nabrojenih mjesta za hranu ...a jos nisam niti cu nabrajati cevapdjinice i burekdjinice ..... gdje se covjek za 3km najede da puca sav ..... u mc mozes samo pomfrit dobiti za to i to suh bez kecapa ili ti majoneze ..... tako da je moje misljenje ..... jedimo domace kao sto ja vec pusim domace ...... :-) :D :-)

micika

Post by micika » 03/09/2004 12:00

Ja evo dugo razmisljam da otvorim ascinicu.Specijalitet kuce 13 u cijeloj,mislim 13 cevapcica :D :D :D iliti 7 u pola bez luka :D

13

Post by 13 » 03/09/2004 12:02

hvala mici sto si me napomeluna.....za gore navedeno ... .dodao bih i ascinice ..... kultna carsiska mjesta za klopu ....

ps. mici pratis me u stopu .... nice ..... kako bi to onda sve izgledalo da smo na duzini lakta ...? :lol: :D :lol: :-) :-) :-) :)

micika

Post by micika » 03/09/2004 12:07

:D ascinice zbog konkurencije nebi trbale biti na tolikom odstojanju :D

:D pratnja :D ja samo odgovaram na temu :D :D :D

farky

Post by farky » 03/09/2004 12:22

Mek bi propao u Sarajevu! :shock: pored toliko dobre klope, ko bi još jeo onu vještačku :roll: a i turisti koji su imalo upućeni u našu klopu prvo što urade je da odu na čaršiju i da se najedu ćevapa.. 8-)

ja volim hamburger i brzu hranu, al' sad uzmite npr. hamburger iz burger kinga, ili piletinu iz pingvina i uporedite to sa Mek-om. Em su u Mek-u mali hamburgeri, em su im bezukusna peciva :roll: i nekako sve vještački djeluje.. ono plastično :shock:

a ne znam kakve veze ima Mek sa stranim investitorima i nisam znao da oni provjeravaja ima li Mek-a u gradu u kojem žele investirati :shock:

ako će nam Mek dovesti investitore, ja ga podržavam iako ne bih jeo u njemu, ali iskreno vjerujem da bi propao :-) također, da oni vide neku potencijalnu zaradu ovdje našla bi se lokacija sigurno, ne treba niko njih moliti da dođu u Sa 8-)

vučko

Post by vučko » 03/09/2004 12:35

"nepostojanje McDonald's-a u Sarajevu odasilje jasnu sliku potencijalnim investitorima u BiH o kakvoj se drzavi radi."

U pravu si...nadajmo se da im daje jasnu sliku kako je ovo drzava koja nece bas tako lako pasti na njihove kapitalisticke budalastine, koje ne zeli bas toliko zarko da bude ekspoloatisana samo da bi dobila svoje mjestasce u globalnom selu.

Sto nam je taj McDonalds tako potreban? Da se mozemo furati kako smo dio "civilizovanog" svijeta dok nam penzioneri preturaju po kontejnerima? Ja mislim da imamo vece probleme od toga hoce li se McDonalds smilovati da i u nas gradic dovede Big Mac Menu...

Altsa

Post by Altsa » 03/09/2004 12:37

[quote="FaceOff"]Kako god i dalje drzim da je McDonald's u Sarajevu vise nego potreban.
Kao sto neko ranije spomenu...nepostojanje McDonald's-a u Sarajevu odasilje jasnu sliku potencijalnim investitorima u BiH o kakvoj se drzavi radi.
Kao drugo, uopste ne mislim da bi McDonald's unistio male radnje s tradicionalnom BH kuhinjom...pa postoje ljudi i iz Bosne koji ne vole cevape, pljeskavice, burek...
Raznolikost izbora hrane u gradu Sarajevu nikom ne bi naskodila.

Sta vise mislim da ce Banja Luka prije dobiti McDonald's nego Sarajevo, sto je zalosno. :x
A isto tako McDonald's restorani i nisu pretjerano skupi, jer kad se sve to uporedi i s ovim nasim "fast foodovima" sve to ispadne isto,a sumnjam da bi McDonald's stavio u Bosni cijene identicne onim u Americi, pa cak i Hrvatskoj.
Opet ponavljam, nisam ljubitelj njihove hrane, al ipak treba postojati u Sarajevu i drugim gradovima BiH, sta vise...Tuzla, Mostar, Banja Luka...[/quote]

slazem se u potpunosti. sarajevu treba Mc. meni su cevapi zakon i sudzukice ali bih opet odlazio u Mc. bezveze je prica da ce opast proment u cevabdzinicama. ko je jeo cevape jest ce ih i dalje, a ponekad ce svratiti i u mc. Mc je uglavnom mjesto gdje se ide sa djecom, sa porodicom ili ide mladja raja jer mc. ima specificnu atmosferu koja vise lici na neku prostoriju za zabavu nego za prezderavanje. moja nana sigurno nece ici ali ja sigurno hocu.
sto se tice trovanja nema dana da se u Sa neko ne otruje u cevabdzinicama ili slasticarnama, a da ne govorimo da je kontrola hrane u mc na najvisem nivou.
Mc Donalds je htio u Sa da dovlaci svoje meso, povrce i ostale sastojke, dok nasi nisu na to pristali pa je i stalo sa otvranjem Mc-a u sarajevu. i tu su nasi bili u pravu.
Sarajevu treba McDonald's i o tome je suvisno razgovarati.
Gdje mozete Sarby poredit sa McDonaldsom, smjesno. vidi se da nikad nisi bio ni u jednom McDonald's restoranu :-)

Altsa

Post by Altsa » 03/09/2004 12:45

[quote="vučko"]"nepostojanje McDonald's-a u Sarajevu odasilje jasnu sliku potencijalnim investitorima u BiH o kakvoj se drzavi radi."

U pravu si...nadajmo se da im daje jasnu sliku kako je ovo drzava koja nece bas tako lako pasti na njihove kapitalisticke budalastine, koje ne zeli bas toliko zarko da bude ekspoloatisana samo da bi dobila svoje mjestasce u globalnom selu.

Sto nam je taj McDonalds tako potreban? Da se mozemo furati kako smo dio "civilizovanog" svijeta dok nam penzioneri preturaju po kontejnerima? Ja mislim da imamo vece probleme od toga hoce li se McDonalds smilovati da i u nas gradic dovede Big Mac Menu...[/quote]

vucko, nesmatram McDonald's ikakvim problemom. penzioneri nece prestat roviti po kontejnerima ako se McDonald's otvori ili ne otvori.
ako se otvori super ako ne opet nikom nista. nikakav problem. :)

krava

Post by krava » 03/09/2004 12:53

ne vidim potrebu za otvaranjem mc donaldsa...hrana je smece klasicno ....
ima i precih stvari koji su potrebni ovom gradu neko mc donalds....sta ce ljudi reci kad saznaju da sarajevo nema normalni zatvoreni bazen ili razvijen zeljeznicki saobracaj..

vučko

Post by vučko » 03/09/2004 12:58

Nije fol u tome da li će McD. pomoći ili odmoći penzionerima...tom recenicom samo sam htjela ilustrovati kako je apsurdno da se furamo na McDonalds, Coca-Colu, Gucci, D&G itd. i sve te markice (jer McD. nije nista vise nego markirana hrana, status simbol) dok je situacija u drzavi tako jadna.

PS. Ako mene pitas McD. je zadnje mjesto na planeti gdje bi "mladja raja" trebala da izlazi...atmosfera im je krajnje sterilna

stavrogin

#43 Re: McDonald's u Sarajevu???

Post by stavrogin » 03/09/2004 13:03

FaceOff wrote:Vjerujem da se o ovoj temi ranije govorilo na ovom forumu, al me sada zanima, postoje li ikakve indicije da se McDonald's otvori u Sarajevu...?!

Iako licno ne volim McDonald's hranu, ipak mislim da je ruzno na internetu vidjeti velike natpise Pyong Yang (Sj.Korea) i Sarajevo jedini gradovi na svijetu bez McDonald's-a...

Sta vi mislite o ovome???

Procitao sam na netu da je Gradska kafana trebala biti pretvorena u McDonald's, al nista od toga...

Ne kritikujte me sto se, vjerovatni, ponavlja tema, al me stvarno interesuje...
mcdonalds je smece. ne vidim ko bi normalan to jeo pored domace hrane.

margareta

Post by margareta » 03/09/2004 13:09

:D samo nek' se ništa ne zatvara , od viška glava ne boli :D

stavrogin

Post by stavrogin » 03/09/2004 13:09

vuèko wrote:Nije fol u tome da li æe McD. pomoæi ili odmoæi penzionerima...tom recenicom samo sam htjela ilustrovati kako je apsurdno da se furamo na McDonalds, Coca-Colu, Gucci, D&G itd. i sve te markice (jer McD. nije nista vise nego markirana hrana, status simbol) dok je situacija u drzavi tako jadna.

PS. Ako mene pitas McD. je zadnje mjesto na planeti gdje bi "mladja raja" trebala da izlazi...atmosfera im je krajnje sterilna
jao vece gluposti nisam u zivotu procitao. ali, paradoxalno, govoreci glupost (da je mcdonalds statusni simbol) dosao si do sustinske istine balkanskog mentaliteta - ono sto je na zapadu za najvece levate - kod nas je moda. pa tako neko ko slusa recimo limp bizkit, creed ili metallicu je okorjela papcina na zapadu a kod nas je roker jer sta mu je alternativa - folk. tako i za mekdonalds, najjeftinija prcvarnica u svijetu - kod nas bi zaista mogla biti statusni simbol.

Altsa

Post by Altsa » 03/09/2004 22:17

[quote="vučko"]Nije fol u tome da li će McD. pomoći ili odmoći penzionerima...tom recenicom samo sam htjela ilustrovati kako je apsurdno da se furamo na McDonalds, Coca-Colu, Gucci, D&G itd. i sve te markice (jer McD. nije nista vise nego markirana hrana, status simbol) dok je situacija u drzavi tako jadna.

PS. Ako mene pitas McD. je zadnje mjesto na planeti gdje bi "mladja raja" trebala da izlazi...atmosfera im je krajnje sterilna[/quote]

vjerojatno pijes koka kolu koju proizvodi sarajevski kiseljak ili neka divlja punionica sokova jer zaboga coca cola je markica i statusni simbol. daj ne seri majke ti.
McDonalds nije za izlazak 8da citavu noc sjedis) ali bi sigurno bio pun mladje raje koja ne pati od kompleksa statusnih simbola kao ti i ne bi o tome razmisljali kad ogladne i svrate da nesto zvaknu u Mcdonalds. niko se ne fura na marke ali ko mi valja ukus coca cole ili fante onda cu je i piti i to sa merakom ne razmisljajuci da li je taj proizvod statusni simbol u svijetu ili ne.
stvar je samo u tome da se nekom McDonalds svidja nekom ne. zbog ljudi kojima se svidja treba ga otvoriti oni koji ga ne podnose neka ga i zaobidju i gotovo. da ne govorim o mladima koji bi se zaposlili u Mc i dobijali odlicnu platu. bas me interesuje da li bi radila u McDonaldsu za super platu ili bi se drzala svojih statusnih simbola.

Ergot

Post by Ergot » 03/09/2004 22:26

Altsa wrote: da ne govorim o mladima koji bi se zaposlili u Mc i dobijali odlicnu platu. bas me interesuje da li bi radila u McDonaldsu za super platu ili bi se drzala svojih statusnih simbola.
Ma koju odlicnu platu u MD-u, grom te uzhdio! Gdje zivis ti majstore?

Boske

Post by Boske » 04/09/2004 06:36

<<see next>>
Last edited by Boske on 04/09/2004 06:39, edited 1 time in total.

Boske

Post by Boske » 04/09/2004 06:36

Prica sa McDonald-som je veoma jednostavna. Nema to veze sa lokalnim ponosom, niti statusom niti cevapima.

McDonalds je osnova poredjenja za strane investitore. Ako McDonalds nije u jednoj zemlji, to je znak da ta zemlja ima VELIKIH investicionih problema i da to treba zaobilaziti u velikom luku. McDonalds je poslovna referenca - cak postoje i mjere cijena u svijetu prema McDonaldsu.

Srbija ima svoj. Hrvatska ima svoj. Rumunija ima svoj. Slovenija ima svoj. Makedonija ima svoj.....

Kad cujem argumente, a sta sa cevapima koji su kao "dusa" - onda mi je jasno da smo tako daleko od ekonomskog razumijevanja i svijeta investicija.

McDonalds nece uzeti trziste cevapa nikome. U bilo kojoj zemlji savrseno funkcionise i ima trziste koliko ima. Isto tako i azijci imaju jos jeftiniiju i tradicionalniju "fast food" nego mi, pa eto tamo opstaje McDonald bez problema. Opstaje u Francuskoj, poznatoj po gurmanskoj hrani, a opstaje i u Njemackoj uz sve moguce kisele kupuse i kobasice i razne obicaje.

McDonaldsi variraju od zemlje do zemlje.

Tako ce i opstati kod nas. Naravno da ce imati musterija i naravno da ce biti samo McDonalds i nista drugo.

TO JE TO.

A sad par promisljanja o "zdravoj hrani" u nas.

- To sigurno nisu cevapi - puni holestorola, masnoca, nezdrave govedine ko zna kako dovezene i gojene.....debljaju....treba li da napominjemo da je pecena hrana najgora hrana i najnezdravija...dusu dali za zatvaranje arterija, srcane probleme, masnoce....bas kao i McDonald. Tu su negdje.

- Ko kaze da stranci idu na cevape? Taman posla. Odu ljudi jednom (ako ih prevare) ili nijednom. Ne pada im na pamet da uguraju u sebe taj otrov, masnoce i "cisto meso" - pogotovo ne na redovnim osnovama, a ljudi sebi mogu priustiti hranu kakvu hoce.

Ne pretjerujte ljudi.

Neka biznisa cevapa u Bosni. Ko voli nek izvoli. I Mc Donalds MORAMO otvoriti. Pa opet ko voli nek izvoli.

Sto se mene licno tice, ni jedne ni druge pogledati necu, hvala lijepa na "zdravoj hrani" u obliku cevapa ili McDonalds. Ipak cijenim svoje zdravlje malo vise.

nikita

Post by nikita » 04/09/2004 09:01

McD ne bi propao u Sarajevu, cak sta vise radio bi kao lud, jer nasa su raja zeljna zapadnih kerafeka pa bile one i galofak, vrlo brzo bi postalo cool klopati tamo, jer bi se svi osjecali da pripadaju naprednom* svijetu...

Protiv sam otvaranja McD u Sarajevu, jer bi nam djeca odrastala na sapun* hrani, a pored toga smatram da ima dosta vaznijih stvari koje bi se mogle otvoriti i uciniti nas grad urbanijim a to sigurno nije McD.

Locked