McDonald's u Sarajevu???

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderator: O'zone

Locked
newone

#101 Re: McDonald's u Sarajevu???

Post by newone » 17/08/2008 05:49

Skoro svi u svijetu imaju svoj MCD, pa zasto to ne bi imalo i Sarajevo. Zelimo li biti svjetska metropola ili tamo neka zabita kasaba?
Salu na stranu, ali u danasnje emerging ekonomije kao sto su Rusija, Kina i Indija, prvo su stigli MCD i Starbucks, a tek za njima velike svjetske banke i korporacije za Zapada. Zasto? Pa ako u jednoj zemlji je tesko ili nemoguce pokrenuti i organizovati najjednostavniji nivo servisne djelatnosti, a to je restoran, pa kako onda u jednoj takvoj zemlji pokrenuti recimo tehnolosku kompaniju. Nepisano pravilo je da je MCD svojevrsni "lakmus papir" za strana ulaganja i ovu cinjenicu bi nasi domaci gulanferi od politicara zaista trebali ozbiljno shvatiti.
Danas su jedine dvije Evropske zemlje bez MCD restorana Bosna i Hercegovina i Kosovo.
A sto se kaloricne vrijednosti tice, nista ti cevapi i pite i pizze nisu manje kaloricne od hrane koju nudi MCD, a nisu ni ukusnije.Ali sto je sigurno, a to je da se u MCD necete potrovati kao u domacim cevabdzinicama i pitarnicama. A ako se trovanje kojim slucajem i desi, onda racunajte na dobru novcanu odstetu od MCD. I na koncu, kada i jedete u MCD, onda znajte da jedete hranu koja je spravljena od prvoklasnog mesa i povrca.

strong69

#102 Re: McDonald's u Sarajevu???

Post by strong69 » 17/08/2008 09:34

newone wrote:I na koncu, kada i jedete u MCD, onda znajte da jedete hranu koja je spravljena od prvoklasnog mesa i povrca.
Bas si me slatko nasmijao/la... :run:

JThomas

#103 Re: McDonald's u Sarajevu???

Post by JThomas » 17/08/2008 09:55

newone wrote:Skoro svi u svijetu imaju svoj MCD, pa zasto to ne bi imalo i Sarajevo. Zelimo li biti svjetska metropola ili tamo neka zabita kasaba?
Salu na stranu, ali u danasnje emerging ekonomije kao sto su Rusija, Kina i Indija, prvo su stigli MCD i Starbucks, a tek za njima velike svjetske banke i korporacije za Zapada. Zasto? Pa ako u jednoj zemlji je tesko ili nemoguce pokrenuti i organizovati najjednostavniji nivo servisne djelatnosti, a to je restoran, pa kako onda u jednoj takvoj zemlji pokrenuti recimo tehnolosku kompaniju. Nepisano pravilo je da je MCD svojevrsni "lakmus papir" za strana ulaganja i ovu cinjenicu bi nasi domaci gulanferi od politicara zaista trebali ozbiljno shvatiti.
Danas su jedine dvije Evropske zemlje bez MCD restorana Bosna i Hercegovina i Kosovo.
A sto se kaloricne vrijednosti tice, nista ti cevapi i pite i pizze nisu manje kaloricne od hrane koju nudi MCD, a nisu ni ukusnije.Ali sto je sigurno, a to je da se u MCD necete potrovati kao u domacim cevabdzinicama i pitarnicama. A ako se trovanje kojim slucajem i desi, onda racunajte na dobru novcanu odstetu od MCD. I na koncu, kada i jedete u MCD, onda znajte da jedete hranu koja je spravljena od prvoklasnog mesa i povrca.
ozbiljno? :run:

inače do boldovanog dobar post.

The 51st State

#104 Re: McDonald's u Sarajevu???

Post by The 51st State » 17/08/2008 11:31

strong69 wrote:
newone wrote:I na koncu, kada i jedete u MCD, onda znajte da jedete hranu koja je spravljena od prvoklasnog mesa i povrca.
Bas si me slatko nasmijao/la... :run:
kakvi god da su sigurno imaju bolju kontrolu kvaliteta i higijensko-sanitarne uslove u odnosu na nase ugostiteljske objekte, a i politika mekdonaldsa je da sirovine za svoj biznis nabavljaju na lokalnim trzistima, sad sto je u americi govedina i ostala hrana gmo sigurno ne znaci da bi i mi istu jeli, naprotiv.

campa_xxx

#105 Re: McDonald's u Sarajevu???

Post by campa_xxx » 17/08/2008 23:06

Za Mc mi je svejedno, moze da bude a i ne mora... ali bi strasno volio da se otvori bar jedan Starbucks...

HOCEMO STARBUCKS !!! :thumbup: :bih: :bih: :bih: :D

ladyblue18
Location: You don't have to like me, I'm not a facebook status

#106 Re: McDonald's u Sarajevu???

Post by ladyblue18 » 17/08/2008 23:09

campa_xxx wrote:Za Mc mi je svejedno, moze da bude a i ne mora... ali bi strasno volio da se otvori bar jedan Starbucks...

HOCEMO STARBUCKS !!! :thumbup: :bih: :bih: :bih: :D
eh ovo bih da podrzim :thumbup: :D

karanana

#107 Re: McDonald's u Sarajevu???

Post by karanana » 17/08/2008 23:20

radje bi platio 5 maraka za big mac nego 5 maraka za moccafrappaccinno

jennisjoplin

#108 Re: McDonald's u Sarajevu???

Post by jennisjoplin » 17/08/2008 23:21

karanana wrote:radje bi platio 5 maraka za big mac nego 5 maraka za moccafrappaccinno
ja bih tebi 120 da se nikada ne pojavi McD a da ostanu autenticni ćevapi i petica herhatoviceva, koliko ljudi toliko cudi :mrgreen:

newone

#109 Re: McDonald's u Sarajevu???

Post by newone » 17/08/2008 23:24

strong69,

samo se ti slobodno smiji i smjeskaj. Nista sto ti se ponudi u MCD-u nije obradjeno a da nije proslo strogu higijensko-mikrobiolosku provjeru. Zato mnogima ti restorani i ono sto nude izgleda sterilno.
I naravno, MCD restorani se prilagodjavaju prehrambenim navikama stanovnika zamlje u kojoj se nalazi. MCD restorani po Evropi su drugaciji od onih po Americi. Evropljani su vise picky kada je hrana u pitanju.

karanana

#110 Re: McDonald's u Sarajevu???

Post by karanana » 17/08/2008 23:26

jennisjoplin wrote:
karanana wrote:radje bi platio 5 maraka za big mac nego 5 maraka za moccafrappaccinno
ja bih tebi 120 da se nikada ne pojavi McD a da ostanu autenticni ćevapi i petica herhatoviceva, koliko ljudi toliko cudi :mrgreen:
eh eto jedino sarajevo ima autenticnu hranu. 30,000 drugih mcdonaldsa je otvoreno tamo gdje autenticna hrana ne postoji ili je postojala a kad su se mcdonaldsi otvorili nestala je. ko kaze da ce cevapi nestati? zasto bih ja podrzavao cevabdzijski monopol? nadam se da ce micky d upravo zbog njih sto prije i doci.

jennisjoplin

#111 Re: McDonald's u Sarajevu???

Post by jennisjoplin » 17/08/2008 23:29

karanana wrote:
jennisjoplin wrote:
eh eto jedino sarajevo ima autenticnu hranu. 30,000 drugih mcdonaldsa je otvoreno tamo gdje autenticna hrana ne postoji ili je postojala a kad su se mcdonaldsi otvorili nestala je. ko kaze da ce cevapi nestati? zasto bih ja podrzavao cevabdzijski monopol? nadam se da ce micky d upravo zbog njih sto prije i doci.
napisah: koliko ljudi toliko ćudi, samo ti priželjkuj, ni ja ne volim monopol, bilo kakve vrste pa tako i ćevabdžijski. ali otidji jednom na farme odakleMcD dobiva hranu pa pogledaj kravu koja se hrani svojim go...... bit ce ti sve jasno. kod njih se nista ne baca, sve se preradjuje i onda umotaju i fintu ekoloska proizvodnja, da ne duljim neka ti je sa srecom :razz:

newone

#112 Re: McDonald's u Sarajevu???

Post by newone » 17/08/2008 23:31

Ma kakvi unistiti domace restorane. Sto je veci izbor i veca raznolikost to bolje. Amerika je prepuna MCD restorana, pa opet ima i Persijskih i Thai i Kineskih i Italijanskih i Afgan i Mexickih i mali milion ostalih na svakom uglu, pa izaberi sta ti je po volji.

jennisjoplin

#113 Re: McDonald's u Sarajevu???

Post by jennisjoplin » 17/08/2008 23:33

newone wrote:Ma kakvi unistiti domace restorane. Sto je veci izbor i veca raznolikost to bolje. Amerika je prepuna MCD restorana, pa opet ima i Persijskih i Thai i Kineskih i Italijanskih i Afgan i Mexickih i mali milion ostalih na svakom uglu, pa izaberi sta ti je po volji.
i ima 300 milijuna stanovnika :D , pogledaj francuze, gdje je god otvoren McD oni odmah do njega otvore svoj restoran brze hrane. a njih je samo izmedju 30-60 milijuna? kapiraš? :mrgreen:

newone

#114 Re: McDonald's u Sarajevu???

Post by newone » 17/08/2008 23:35

Za jennisjoplin pitanje....
kako mislis da Perutnina Ptuj hrani svoje kokoske koje onako lijepo upakovane kupujes u domacim supermarketima?
Pretjera ga to za goveda i hranu koju konzumiraju. Da svasta jedu, brate jedu, ali jos nisu dosli na ideju kako govedu
preraditi vlastito go... i time ga nahraniti.

karanana

#115 Re: McDonald's u Sarajevu???

Post by karanana » 17/08/2008 23:37

opisi mi tu mcdonalds farmu posto vidim da si bila i uporedi je sa farmom gdje se uzgaja stoka za nase cevape.
siguran sam da se cevapi i burek prave od najbolje i najkvalitetnije teletine uzgajane u stalama gdje im se cijeli dan pusta mozzart i bethoven i gdje jedu najkvalitetniji kukuruz i ostalu stocnu hranu. 1000 puta sam mogao zube polomit od lose samljevenih kostiju i zila sto u zelji, sto u zmaju. micky d barem dobro samelje to smece ako nista.

jennisjoplin

#116 Re: McDonald's u Sarajevu???

Post by jennisjoplin » 17/08/2008 23:59

za @newone i za @karanana

djeco vidite da neko ne postavlja pitanja a zasto? a kako? a na koji način? a gdje ? a može li bolje? nauka nikada ne bi išla naprijed, uvijek pitai i pitati da ti se razjasne neke stvari anne nasjedati na epp, marketinške trikove itd. pa npr. američko trziste je ogromno trziste (moze te lizamisliti onda kinesko sa 1,5 milijardu ljudi?) koje hoće odmah sve. e, priroda kaže, da uzgojiš tele do krave treba ti toliko dana ili mjeseci svejedno. a onda ameri kazu Ok pa uvale kostano brasno od bolesnih zivotinja, pa udaraju antibiotike pa udaraju steroide koji povećavaju mišićnu masu (pogledajte sportiste) pa uzgoje tele za dvijetrećine kraće vrijeme. a pošto kod njih samo zelembać vrijedi, znači samo im je ujka sem pred očima, da uštede na otpadu i hrani (u dreku ima mnogo kemikalija koje organizam traze a koje nisu preradene) oni skupljaju drek i preradjuju u stvari koje su potrebne. pogledajte malo kave su njihove velike farme, ispod njih je ogroman kanalizacioni sistem, cijelo sarajevo nije im ravno. a za kraj da malo razmisljate u kasne sate. kako astronauti kakaju i piske? niste li se zapitali da li oni iz mokrace izdvajaju vodu da bi pili kada su gore iznad nas? :roll:

travar

#117 Re: McDonald's u Sarajevu???

Post by travar » 18/08/2008 00:00

karanana wrote:opisi mi tu mcdonalds farmu posto vidim da si bila i uporedi je sa farmom gdje se uzgaja stoka za nase cevape.
siguran sam da se cevapi i burek prave od najbolje i najkvalitetnije teletine uzgajane u stalama gdje im se cijeli dan pusta mozzart i bethoven i gdje jedu najkvalitetniji kukuruz i ostalu stocnu hranu. 1000 puta sam mogao zube polomit od lose samljevenih kostiju i zila sto u zelji, sto u zmaju. micky d barem dobro samelje to smece ako nista.
Smeće je smeće, ha samljeveno ha nako originalno!
Što se mene tiče, nek otvaraju, ko neće ne mora ni jesti tamo, ali ja bih se radije držao svojih ćevapa u pola sa lukom, pa kad zamiriše ne bih ni pogledao onaj trospratni Mek! :D

karanana

#118 Re: McDonald's u Sarajevu???

Post by karanana » 18/08/2008 00:09

jennisjoplin wrote:za @newone i za @karanana

djeco vidite da neko ne postavlja pitanja a zasto? a kako? a na koji način? a gdje ? a može li bolje? nauka nikada ne bi išla naprijed, uvijek pitai i pitati da ti se razjasne neke stvari anne nasjedati na epp, marketinške trikove itd. pa npr. američko trziste je ogromno trziste (moze te lizamisliti onda kinesko sa 1,5 milijardu ljudi?) koje hoće odmah sve. e, priroda kaže, da uzgojiš tele do krave treba ti toliko dana ili mjeseci svejedno. a onda ameri kazu Ok pa uvale kostano brasno od bolesnih zivotinja, pa udaraju antibiotike pa udaraju steroide koji povećavaju mišićnu masu (pogledajte sportiste) pa uzgoje tele za dvijetrećine kraće vrijeme. a pošto kod njih samo zelembać vrijedi, znači samo im je ujka sem pred očima, da uštede na otpadu i hrani (u dreku ima mnogo kemikalija koje organizam traze a koje nisu preradene) oni skupljaju drek i preradjuju u stvari koje su potrebne. pogledajte malo kave su njihove velike farme, ispod njih je ogroman kanalizacioni sistem, cijelo sarajevo nije im ravno. a za kraj da malo razmisljate u kasne sate. kako astronauti kakaju i piske? niste li se zapitali da li oni iz mokrace izdvajaju vodu da bi pili kada su gore iznad nas? :roll:
:? huh?
more bit da hoce da otvore mcdonalds gore pa pripremaju kaku da daju kravama kad ih lansiraju gore?

jennisjoplin

#119 Re: McDonald's u Sarajevu???

Post by jennisjoplin » 18/08/2008 00:21

karanana wrote:
jennisjoplin wrote:za @newone i za @karanana

:? huh?
more bit da hoce da otvore mcdonalds gore pa pripremaju kaku da daju kravama kad ih lansiraju gore?
smjesno tebi bilo ili ne, to je kemija, pa ti razmisljaj. da bi djevojka nasminkala usne mora nesto nabati na niih, cista kemija , koliko vidim 'ebe ti se i za genetski mutiranu hranu, garant je jedes a da pojma nemas sto je to. al' sto ti mogu, da ti se naznaka da se zainetersiras a tebi je do zahebancije. pa uzivaj, ali nemoj poslije na forumu kukati kada se razbolis (a nasi domaci te odhebu mislim na doktore) pa makar i piod drugim nikom :mrgreen:

Amazonka27

#120 Re: McDonald's u Sarajevu???

Post by Amazonka27 » 18/08/2008 02:09

:lol: ja se na vrijeme povukoh :D J.J. sve je super i ima donekle smisla sto ti pises...ali da li si se potrudila procitati barem ono sto sam ja postirala...pise da je 70% hrane domaca! Eh...ako i dalje mislis da ce oni naci nacina da se koristi njihova govedina i da ce to biti uzrok svih bolesti...ja bi ti preoporucila da prosetas malo po nasim mesnim industrijama...Brajlovic npr... jel ti se ikad desilo da kupis pile sa regularnim datumom...(domace) i dodjes kuci, otpakujes ga a ono smrdi da odmah povratis...znas kako se uzgajaju nasa "domaca pilad"...kad bi covjek pojeo pile staro 20 dana...otrovo bi se...toliko ga kljukaju sa tim nakim brzorastucim klincima palcima...pa se nakon odredjenog vremena ta doza prepolovi i dodaje kukuruz...a 10 dana prije klanja se samo tove kukuruzom da dobiju na tezini...nije domace ono sto se proizvede u BiH nego ono sto je raslo na livadi na neprskanoj travi...gdje se pile izelze iz jajeta na kojem je sjedila kokosu a ne iz inkubatora...e to je domace i to je kvalitet....ja sam samo jednom pojela mcd hamburger i znam da mi je bio mali...ali ukusan...a konkurencija ne moze biti nasim ascinicama jer...sta da se sutra otvori jos jedna ascinica...hocel' ugroziti ostale? nece... tako isto i sa mcd..ko hoce nek izvoli...ko nece ima gdje hoce...
i jos jedan stvarni primjer...pricao mi drug koji se bavi servisom vaga...i cesto zalazi po tim mesnim industrijama...kaze ide gazda i vozi civare pune zaledzenog mesa...(Bog zna odakle je to meso)....zatim mu ispade jedan komad na zemlju...i on ga samo onako baci ponovo na civare...e sad...ima neka sprava(grebalica neka) koja lomi taj led...struze i drobi...zajedno sa mesom...i onda se od njega prave razni proizvodi....
i nije draga moja...problem u onome sto nam serviraju ili sta ce nam servirati (sto manje covjek zna, to je manje nesretan), nego je problem u onima koji bi trebali raditi posao a nerade ga...inspekcije i ovake i onake...

i uz svo duzno postovanje prema tvojim godinama...ne slazem se sa tobom da je sve americko = sranje...jer vi gospodjo upravo citate i tipkate sa americkog govneta, a konstantno ponavljajuci da smo mi djeca...(iako sa skoro 30 smatram sebe dovoljno zrelom da znam sta mi neko potura pod nos, a ima ih i starijih od mene na ovoj temi) samo naglasavate kako mislite da smo mi glupani i neupuceni u zivot...sto nije nimalo pristojno...
s najboljim namjerama i bez ljutnje
Amazonka

Aduu

#121 Re: McDonald's u Sarajevu???

Post by Aduu » 18/08/2008 03:58

Ja samo ne razumijem kako nekome MC moze biti ukusan :?
Hem je mal', hem neukusan, hem skup :roll:
MC ne bi prezivio mjesec dana u Sa, definitivno im se ne isplati otvarati ga :)

Vapache je vapache :D

jennisjoplin

#122 Re: McDonald's u Sarajevu???

Post by jennisjoplin » 18/08/2008 05:08

Amazonka27 wrote::lol: ja se na vrijeme povukoh :D J.J. sve je super i ima donekle smisla sto ti pises...ali da li si se potrudila procitati barem ono sto sam ja postirala...pise da je 70% hrane domaca! Eh...ako i dalje mislis da ce oni naci nacina da se koristi njihova govedina i da ce to biti uzrok svih bolesti...ja bi ti preoporucila da prosetas malo po nasim mesnim industrijama...Brajlovic npr... jel ti se ikad desilo da kupis pile sa regularnim datumom...(domace) i dodjes kuci, otpakujes ga a ono smrdi da odmah povratis...znas kako se uzgajaju nasa "domaca pilad"...kad bi covjek pojeo pile staro 20 dana...otrovo bi se...toliko ga kljukaju sa tim nakim brzorastucim klincima palcima...pa se nakon odredjenog vremena ta doza prepolovi i dodaje kukuruz...a 10 dana prije klanja se samo tove kukuruzom da dobiju na tezini...nije domace ono sto se proizvede u BiH nego ono sto je raslo na livadi na neprskanoj travi...gdje se pile izelze iz jajeta na kojem je sjedila kokosu a ne iz inkubatora...e to je domace i to je kvalitet....ja sam samo jednom pojela mcd hamburger i znam da mi je bio mali...ali ukusan...a konkurencija ne moze biti nasim ascinicama jer...sta da se sutra otvori jos jedna ascinica...hocel' ugroziti ostale? nece... tako isto i sa mcd..ko hoce nek izvoli...ko nece ima gdje hoce...
i jos jedan stvarni primjer...pricao mi drug koji se bavi servisom vaga...i cesto zalazi po tim mesnim industrijama...kaze ide gazda i vozi civare pune zaledzenog mesa...(Bog zna odakle je to meso)....zatim mu ispade jedan komad na zemlju...i on ga samo onako baci ponovo na civare...e sad...ima neka sprava(grebalica neka) koja lomi taj led...struze i drobi...zajedno sa mesom...i onda se od njega prave razni proizvodi....
i nije draga moja...problem u onome sto nam serviraju ili sta ce nam servirati (sto manje covjek zna, to je manje nesretan), nego je problem u onima koji bi trebali raditi posao a nerade ga...inspekcije i ovake i onake...

i uz svo duzno postovanje prema tvojim godinama...ne slazem se sa tobom da je sve americko = sranje...jer vi gospodjo upravo citate i tipkate sa americkog govneta, a konstantno ponavljajuci da smo mi djeca...(iako sa skoro 30 smatram sebe dovoljno zrelom da znam sta mi neko potura pod nos, a ima ih i starijih od mene na ovoj temi) samo naglasavate kako mislite da smo mi glupani i neupuceni u zivot...sto nije nimalo pristojno...
s najboljim namjerama i bez ljutnje
Amazonka
uh,uh sto mis eljutite, za mene ste djeca iako imate 30, sve sto je napisano istina je jer radno iskustvo se sticalo i po mesnim industrijama ne bosne vec i ex-yu. da, svi prerađivaci koriste smrznutu govedinu, sada bogtepita odakle uvezenu, a ta smrznuta govedina je crna, bukvalno crna. stavi meso u smrznu pa gledaj kad pocrni. drugo, znas gdje su se pravile najbolje hrenovke u yugi? u sarajevu u onoj mesari upi na stupu, sada vidim nekakav k'o hotel nadžidžan k'o kanarinac, a znaš zašto? zato sto se pravila specijalna šarža kada je trebalo slati za beograd i stavljano samo meso prve kategorije. svaki dan jedes najgore meso (ne pokvareno vec po kvalitetu) i nista ne pricas i to kroz razne paštete, priznajwm i ja ih jedem jer obozavam pastete radi onih zacina u njima. nadalje, znas li (odgovor na ono meso sto padne pa se digne na kolica) da u pivari golubovi seru po tavanu gdje se skladište sirovine pa milioni ljudi piju pivo, normalno jer se iskuhava pivce kao u pretisu na 400 stepeni pa se sve unisti, trece i zadnje za jutro McD ima standarde znaci krompir odredjene kvalitete isti u bg, zg, sa NY delhiju. a znas li gdje je nabolji krompir bio u ex-yu. glamocki i romanisjki, probaj malo one vojvođanske. e posto ova zemlja bosanska ne mere da proizvodi krompir te velicine koji oni zahtjevaju onda oni donesu svoje sjeme, genetski mutirane krompire, dalje da ne pisem o ekonomiji jedne zemlje. pojedem i ja McD ali kada odem vani jer je najjeftinija hrana a dnevnica mala (nazalost) a treba nesto ubaciti u usta. hoces li da ti pricam kao se mlijeko pravi, ili mozda u cokoladnoj industriji, hoces male pikanterije da ti se sve zgadi? nazalost u ex-yu je bila koliko toliko kontrola i covjek se osjecao siguran, ovo sada je divlji zapad. ne volim ni amere ni ruse, zaboli me neka stvar za njih, kome su dragi neka ih vodi kuci meni nece. sve sto je napisano sa moje strane ima potvrdu iza toga jer se RADILO nekada a ne zjevalo. i jedno pitanje za dobro jutro? znas li kao u McD spremaju hranu (osim pomfrica koje vidis kada prze). sve je smrznuto, zamrznuto i sprema se u onim pecnicama na 30 sekundi sto koristis doma. znas li otkud krompirova zlatica u bih. uvezli je ameri kada su davali unrinu pomoc bivsoj jugi. znas li zasto se pojavila sarka, ta neizljeciva bolest sljiva, tako da samo jedno mjesto u bih ima jos malo domace sljive bosanske. uvezli nam ameri pa prodavali svoju stenlijevku sljivu koja je otporna na sarku. ima 25 godina da sljiva nije zamirisala kao sljiva. sve genetika. hoces da ti pricam sta se sve desavalo na porodilistu kad je eksplodirao černobil? a nema nigdje u javnosti. covjek da savjet pokusa ukazati na nesto i odma se neko nađe uvrijeđen. postavi si pitanje ovakvoga tipa: a zasto sada u bih, u sarajevo toliko mnogo male djece, tek rođene ni u skolu ne idu a boluju od neizlijecive bolesti. onda vrati film unazad, sjeti se hrane koja je dolazila kao fol pomoc, sjeti se one govedine u konzervama crne kao noc,. sjeti se lijekova kojima je istekao rok trajanja pa malo povezi sa genetikom i generacijama koje se rađaju. jos jedino i bih mozes kupiti telece meso (a to znaci teleci but od 5-7 kila) i nigdje vise u europi. mi nemamo tako masovnu proizvodnju mesa, pa tako ni ubrzano hranjenje stoke brasnom , inekcijama itd pa zato nam je hrana jos uvije relativno zdrava. a ona ironija sa muzikom a sto da ne? i krave su ziva bica, to sto ti i ja ne govorimo njihov jezik a one ne znaju nas, ne znaci da im ne godi betoven a mozda i bregovic. i da ti kazem kao pomoc su slane krave simentalke koje daju mnogo mlijeka, a one navikle na stale k'o vikendice, muziku i video igrice. a dosle u bosnu u stalu zvanu hotel promaja, helem nisu davale dovoljno mlijeka helem pocrkle od zime. žišku. ali zato se te vlade hvale kako su nam poslali pomoc, domaci politicari kako su svojim poznanstvima zaposlili mnoge porodice jer su doveli strane investitore, e to su ti oni gore pobrojani. adio ti vrijeme je da se sprema za nove radne pobjede :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

encian

#123 Re: McDonald's u Sarajevu???

Post by encian » 18/08/2008 07:00

nek mi Bog oprosti, ali meni je MCD cisto s**nje. zivim u zemlji gdje stavljaju svinjetinu i u hljeb, pa sam pocesto bila osudjena da jedem tamo. toliko je ukusno da sam pocela kuhati :D

bez zezanja, MCD je isti gdje god da odes - bezukusan. od zemlje do zemlje nekad smisle neku dodatnu ponudu u skladu sa tradicionalnom hranom, ali je ostala ponuda potpuno ista i istog (ne)ukusa. ne smijem reci sigurno, ali mislim da i oni melju kosti u ono meso. ne jednom mi se zadesila kuglica koju ne mogu pregristi.

jedina prednost MCD-a je sto znas kakvo s**nje jedes - svugdje isto. domaca ponuda brze hrane mozda izgleda gore (npr. przeni skorpioni i bube u kini) ili sumnjas u kvalitet/cistocu. u takvim situacijama i ja jedem tamo. madjutim kako sam se odvikla, uglavnom me boli stomak ako dobro ne zalijem colom ili kakvim drugim deterdzentom.

da napomenem da me tih para dana osude na MCD uvijek, ali bas uvijek udebljaju i napusu. inace sam mrsava iako jedem dosta. nakon svega, jedino mogu da mislim da ovi koji hoce MCD zele ga cisto zbog njihovog uspjesnog marketinga.

ja bih od tih brzih voljela da imamo subway npr. ni starbucks mi nije mrzak iako su skupi ko djavo.

karanana

#124 Re: McDonald's u Sarajevu???

Post by karanana » 18/08/2008 08:09

amazonkice, to je upravo ono sto i ja hocu da im kazem....samo tvrdim da meso mcdonaldsa nije nista gore od mesa nekog cevabdzije.....a to jeli zdravo i jedno i drugo, vjerovatno nije.
na kraju krajeva, mcdonaldsovo meso bi bilo nabavljano iz BiH.

jao sta je ovo raste mi nekakav rog na sred cela. i neka mi mala glava raste na desnom ramenu. jeli ovo posljedica jedenja geneticki preradjene mcdonalds hrane?

jennisjoplin

#125 Re: McDonald's u Sarajevu???

Post by jennisjoplin » 18/08/2008 08:32

karanana wrote:amazonkice, to je upravo ono sto i ja hocu da im kazem....samo tvrdim da meso mcdonaldsa nije nista gore od mesa nekog cevabdzije.....a to jeli zdravo i jedno i drugo, vjerovatno nije.
na kraju krajeva, mcdonaldsovo meso bi bilo nabavljano iz BiH.

jao sta je ovo raste mi nekakav rog na sred cela. i neka mi mala glava raste na desnom ramenu. jeli ovo posljedica jedenja geneticki preradjene mcdonalds hrane?
ne nego spustanja niz neretvu tz rafting pa te ona mala crnkica malo dovatila veslom :lol:

Locked