MASNA KOSA, UPOMOC UMORNA SAM OD NJE!!!!!!!

Sve o zdravlju...
mahalusha80

#1 MASNA KOSA, UPOMOC UMORNA SAM OD NJE!!!!!!!

Post by mahalusha80 » 18/10/2007 14:56

MOLIM VAS AKO neko ima neku preventivu protiv masne kose, ja sam sve sampone isprobala od onih najskupljih i specijalnih do ovih obicnih ....nista kosa svako drugi dan je masna. ja sam jednostavno vise umorna od te borbe, dosadilo mi je prati , moram ne mogu na posao svakakva :roll: ali osjecam da gubim zivce cak sam se i osisala :x i nista
HELP HELP HELP :(

mIRCerka
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

Post by mIRCerka » 18/10/2007 15:01

Farbana ili ne?

Koje duzine?

Isla ginekologu? Ako samponi ne pomazu, dobro je provjeriti hormonalnu sliku jer se nekim i od poremcaja hormona kosta masti svaki dan...

Citizen-X

Post by Citizen-X » 18/10/2007 15:04

Peri kosu kabasho-safunom :D Meni je moja kosa opala zbog Hed-en-Soldersa pa sam sad golac po glavi :D
Kabash majka - safunam se evo vec godinama safunom ;)
Mnogo srece.

fantom slobode

Post by fantom slobode » 18/10/2007 15:09

Probaj da je ne peres svaki drugi dan, vremenom ce se kosa priviknuti da se pere rijedje, ovako samo cini mi se izazivas jos vise stvaranje masnoce., a sampon-prijedlog: Vichy DECOS TEHNIQUE.Probaj sa njim.U Sarajevu u apoteci, mislim 17KM.
Image

patrius

Post by patrius » 18/10/2007 15:13

Mahramu na vugla :D Zamotaj se :oops:

saljah

#6 Re: MASNA KOSA, UPOMOC UMORNA SAM OD NJE!!!!!!!

Post by saljah » 18/10/2007 15:16

mahalusha80 wrote:MOLIM VAS AKO neko ima neku preventivu protiv masne kose, ja sam sve sampone isprobala od onih najskupljih i specijalnih do ovih obicnih ....nista kosa svako drugi dan je masna. ja sam jednostavno vise umorna od te borbe, dosadilo mi je prati , moram ne mogu na posao svakakva :roll: ali osjecam da gubim zivce cak sam se i osisala :x i nista
Probaj sa Schauma classic.A i sigurno imas nesto sto ti iritira
lojne zljezde.a i nemoj ceto kosu da peres sto je vise peres sve ti se vise masti,i kada ispiras kosu ispiraj je malo hladnijom vodom od one sto si je pokvasila jer na taj nacin se smiruju lojne zljezde koje se nalaze ispod koze.

semmy

Post by semmy » 18/10/2007 15:27

alcina F intensivni sampon, imaju i serum...

imas sve na njihovoj stranici http://www.alcina.de a dostupni i kod nas u bih

mahalusha80

Post by mahalusha80 » 18/10/2007 15:31

ja stvarno ne znam vise koji mi je vrag, nemam neke psihicke smetnje i stres da covjek kaze hajd mozda je od toga :roll: , sve to radim , perem kosu mlakom vodom inace volim hladniju , koristila vichy ali oni nemaju bas direktno najmjenjen sampon za probleme masne kose, nego vise otklanja perut i u tome su odlicni, onda sam isla kod sabica da uzme karastazu i masku za kosu medjutim imam osjecaj da mi je od toga jos gore i na kraju uzmem nivea sampon ali slabo :( ma mislila sam da nema neko neki narodni lijek :) za ovaj problem , hemija mi ne pomaze. a sto se tice ginek. isla nalazi uredni kao i ostali sto su krav urin itd, znaci radi se o jednoj zdravoj osobi ofarbane kose do ramena :lol: eto sad ste me upoznali :D

mIRCerka

Post by mIRCerka » 18/10/2007 15:35

mahalusha80 wrote:ja stvarno ne znam vise koji mi je vrag, nemam neke psihicke smetnje i stres da covjek kaze hajd mozda je od toga :roll: , sve to radim , perem kosu mlakom vodom inace volim hladniju , koristila vichy ali oni nemaju bas direktno najmjenjen sampon za probleme masne kose, nego vise otklanja perut i u tome su odlicni, onda sam isla kod sabica da uzme karastazu i masku za kosu medjutim imam osjecaj da mi je od toga jos gore i na kraju uzmem nivea sampon ali slabo :( ma mislila sam da nema neko neki narodni lijek :) za ovaj problem , hemija mi ne pomaze. a sto se tice ginek. isla nalazi uredni kao i ostali sto su krav urin itd, znaci radi se o jednoj zdravoj osobi ofarbane kose do ramena :lol: eto sad ste me upoznali :D
kad mi se javi isti problem, ili kad mi se akne pojave preko noci, ja to lijecim vec navedenim lijekom - KABASH sapun...

mahalusha80

Post by mahalusha80 » 18/10/2007 15:38

kabas??? e ok probacu majke mi :D imam ga negdje iz 93 heheheheh , nikad se ne zna, a micerko imam i neke sitne bubuljice potkozne po celu pa cu onda cijelu glavu mazati tom kozmetikom :D :D :lol:

EliasVeskot

Post by EliasVeskot » 18/10/2007 15:39

znaci radi se o jednoj zdravoj osobi ofarbane kose do ramena
ofarbana samo do ramena
:lol:

ja na svoju stavim fino hennu, kanu ili ti sta vec :) redovno isusi sve :)
Ako ti sve sviđa crveno, onda je to super rjesenje, crnu lafo kanu ne probavaj :)
A i nije lose ideja taj kabash :)

mIRCerka

Post by mIRCerka » 18/10/2007 15:40

mahalusha80 wrote:kabas??? e ok probacu majke mi :D imam ga negdje iz 93 heheheheh , nikad se ne zna, a micerko imam i neke sitne bubuljice potkozne po celu pa cu onda cijelu glavu mazati tom kozmetikom :D :D :lol:
majke mi, smrdi malo kabash, ali sestro mila sto skida chibe nije humano...

onaj tamni, nemoj onaj bijeli sto smo dobijali....

Moj dedo je uvijek kabashom prao kosu i to na pumpi u avliji, nije htio vruce vode blizu glave...
imao kosu ko ribachu chetku...

fantom slobode

Post by fantom slobode » 18/10/2007 15:40

mahalusha80 wrote:ja stvarno ne znam vise koji mi je vrag, nemam neke psihicke smetnje i stres da covjek kaze hajd mozda je od toga :roll: , sve to radim , perem kosu mlakom vodom inace volim hladniju , koristila vichy ali oni nemaju bas direktno najmjenjen sampon za probleme masne kose, nego vise otklanja perut i u tome su odlicni, onda sam isla kod sabica da uzme karastazu i masku za kosu medjutim imam osjecaj da mi je od toga jos gore i na kraju uzmem nivea sampon ali slabo :( ma mislila sam da nema neko neki narodni lijek :) za ovaj problem , hemija mi ne pomaze. a sto se tice ginek. isla nalazi uredni kao i ostali sto su krav urin itd, znaci radi se o jednoj zdravoj osobi ofarbane kose do ramena :lol: eto sad ste me upoznali :D
Ovaj zeleni sto postavih ti je za masnu protiv peruti, a mislim da bi trebala biti strpljiva, pa nekoliko sedmica izdrzati sa rijedjim pranjem kose.Jos jedan savjet, ne pipkaj po kosi i tjemenu, niko te ne tjera na to :-) Ovo dobronamjerno, mozda se i sa tim bavis, pa je jos vise prljas i mastis.
Davno prije sam uocio da neki peru masnu kosu sa iskuhanom vodom od zare, ne znam da li to pomaze, ali eto malo biljaka, sto ih je lako nabrati, ali u rukavicama.
nego ako ti je 27, bas me cudi da se ta masnoca nije smanjila, osisaj se na kratko, eto ti jos jednog prijedloga, mozda je onda lakse.Mislim, to neka te ove zene posavjetuju, meni zbog nicka na temi pade na pamet.

mahalusha80

Post by mahalusha80 » 18/10/2007 15:57

DOBRO , jel problem naci taj tamni kabas?? gdje cu ga kupiti??? joj sjecam se da on ne mirise kao ovi prethodni samponoci :D sad kad se pojavim u kafic pa zamasem kosicom nekom momku ispred ima da polusi zamnom :lol:

mIRCerka

Post by mIRCerka » 18/10/2007 16:08

mahalusha80 wrote:DOBRO , jel problem naci taj tamni kabas?? gdje cu ga kupiti??? joj sjecam se da on ne mirise kao ovi prethodni samponoci :D sad kad se pojavim u kafic pa zamasem kosicom nekom momku ispred ima da polusi zamnom :lol:
u svakoj radnji imas kabash :D samo se zarovis, i dan danas se prodaje za rucno pranje i uklanjanje fleka...

a za miris ne brini, bitno je kako jufku suces... :D

mahalusha80

Post by mahalusha80 » 18/10/2007 16:19

hhahahahah kako da ne, makar mi jufke nisu masne :D :lol: hej raja hvala vam svima , odoh po kabash :P

surajaa

Post by surajaa » 18/10/2007 16:20

Neki su ti vec preporucili pranje kose sapunom kabasom, sto je sigurno dobro...
Ukoliko ne budes mogla podnijeti njegov opr miris ili ti pak kosa nakon njega ostane slijepljena, (ovo govorim, jer ga je moja drugarca koristila, a njena kosa je duga, ravna s tankom dlakom) pokusaj prati kosu sapunima radjenim na prirodnoj bazi, veliki izbor tako radjenih sapuna, imas u DM drogerijama ili bolje snabdjevenim apotekama...

A evo ti i jedan savjet koji je meni dala moja frizerka, ona kaze da joj se kosa nakon ovoga preporodila, prestala je da opada i pretjerano masti, a dobila je volumen i sjaj...Uvece ili ujutro (kad ti odgovara) u tjeme laganim pokretima prstiju, umasiraj pravu, domacu rakiju sljivu, ako je travarica, tim bolje, ali masiraj samo tjeme, ne cijelu kosu...nakon toga je raspusti. Neka te ne uplasi "miris" na glavi, koji ce tokom noci potpuno ispariti...Obzirom da je protekli mjesec bio Ramazan, nisam mogla koristiti ovaj recept, ali cu sad svakako nastaviti, ali prvo dok nabavim pravu sljivu...

sretno :)

mIRCerka

Post by mIRCerka » 18/10/2007 16:23

mubareC recept :D

Bas mora biti Shljiva il moze i druga domaca rakija?

surajaa

Post by surajaa » 18/10/2007 16:31

mIRCerka wrote:mubareC recept :D

Bas mora biti Shljiva il moze i druga domaca rakija?
Mislim da mora biti sljiva, niposto secerusa, samo prava sljiva :D

Citizen-X

Post by Citizen-X » 18/10/2007 16:58

Steta rakije :D

mIRCerka

Post by mIRCerka » 18/10/2007 17:00

Citizen-X wrote:Steta rakije :D
pola u se pola na se...

Citizen-X

Post by Citizen-X » 18/10/2007 17:08

mIRCerka wrote:
Citizen-X wrote:Steta rakije :D
pola u se pola na se...
ž

Bizi, ljut sam na tebe - brises mi postove :D

madalen

#23 Re: MASNA KOSA, UPOMOC UMORNA SAM OD NJE!!!!!!!

Post by madalen » 18/10/2007 18:38

mahalusha80 wrote:MOLIM VAS AKO neko ima neku preventivu protiv masne kose, ja sam sve sampone isprobala od onih najskupljih i specijalnih do ovih obicnih ....nista kosa svako drugi dan je masna. ja sam jednostavno vise umorna od te borbe, dosadilo mi je prati , moram ne mogu na posao svakakva :roll: ali osjecam da gubim zivce cak sam se i osisala :x i nista
Svako drugi dan :shock: Koliko cesto peres kosu ??? :shock:

Nemoj da ti bude mrsko da peres kosu ,uzmi sebi za naviku da svako jutro prije posla odvojis 10 minuta za tusiranje i pranje kose.Obecavam ti da ces rijestii svoje probleme sa masnom kosom,osjecas se cisto i laganom cjeli dan,nabaci jos kap dobrog mirisa i vjeruj mi sama ces se osjecati bolje.

Ja sam pokusala sa svim mogucim samponima i nista mi nije pomoglo.Dok jednom nisam sama sebi dala za zadatak da to radim svaki dan ....danas mi je to preslo u naviku i bez toga brzog tusiranja ne bih mogla da zamislim da odem na posao.Osjecala bi se necisto ,nehigijenski i neuredno.

Kazes da si se osisala da bih izbjegla probleme ,ako si skratila kosu jos vise ce ti se mastiti.Prema tome samo navika ,navikni se da to radis prije posla svako jutro.Licno ustanem 45 minuta prije posla ...

Stavim si kafu dok ona bude gotova ja se vec istusirla ,onda se sminkam i pijem kafu ,oblacim se uvjek na brzaka ,spakujem sebi jelo i sve to zavrsim za 25 minuta...
Napominjem kosu ne susim ,vec se prirodno osusi...

Najvjerovatnije imas obicaj da prije posla se nasminkas ,svako jutro.Zasto ne bih i kosu oprala???

Samo uzmi si za naviku i sve ce biti ok. :)

femme of_Roi

Post by femme of_Roi » 18/10/2007 18:52

Nemoj da ti bude mrsko da peres kosu ,uzmi sebi za naviku da svako jutro prije posla odvojis 10 minuta za tusiranje i pranje kose.Obecavam ti da ces rijestii svoje probleme sa masnom kosom,osjecas se cisto i laganom cjeli dan,nabaci jos kap dobrog mirisa i vjeruj mi sama ces se osjecati bolje.
Legendaran prijedlog! :roll:

:lol:

surajaa

#25 Re: MASNA KOSA, UPOMOC UMORNA SAM OD NJE!!!!!!!

Post by surajaa » 18/10/2007 19:06

madalen wrote:
Svako drugi dan :shock: Koliko cesto peres kosu ??? :shock:

Ja sam pokusala sa svim mogucim samponima i nista mi nije pomoglo.Dok jednom nisam sama sebi dala za zadatak da to radim svaki dan ....danas mi je to preslo u naviku i bez toga brzog tusiranja ne bih mogla da zamislim da odem na posao.Osjecala bi se necisto ,nehigijenski i neuredno.

Kazes da si se osisala da bih izbjegla probleme ,ako si skratila kosu jos vise ce ti se mastiti.Prema tome samo navika ,navikni se da to radis prije posla svako jutro.Licno ustanem 45 minuta prije posla ...

Stavim si kafu dok ona bude gotova ja se vec istusirla ,onda se sminkam i pijem kafu ,oblacim se uvjek na brzaka ,spakujem sebi jelo i sve to zavrsim za 25 minuta...
Napominjem kosu ne susim ,vec se prirodno osusi...

Najvjerovatnije imas obicaj da prije posla se nasminkas ,svako jutro.Zasto ne bih i kosu oprala???

Samo uzmi si za naviku i sve ce biti ok. :)

Nisam sigurna kako reagovati na tvoj post, obzirom da je prilicno nebulozan :?

Ne znam nijednu zensku osobu koja kosu pere svako jutro ili dan...ima li uopste potrebe za tim :roll:

Posebno, ovaj boldirani dio, ne znam u kom dijelu svijeta zivis, ali u Bosni postoje hladna jesenja i vrlo hladna zimska jutra, kako izici van s polusuhom kosom u takvim uvjetima... :? a o upalama zglobova i kostiju necu ni pricati...

Nego, ja nikad dosad ne cuh ni od koga da mi daje savjet da perem kosu svaki dan...moja kosa doseze do polovine ledja i ja svoju kosu susim bez dodatnih pomagala, samo njoj treba oko sat, sat i pol vremena da bi se osusila na sobnoj temperaturi...uh zadeverala si me sad :roll: :D

Post Reply