MASKA ZA LICE

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...
[email protected]

MASKA ZA LICE

Post by [email protected] » 29/05/2007 12:59

eh, dage cure/zene , imate li vi problemcica sa svojim licem, kozom?
ja sam neki dan isla na masazu i njegu lica, kozmeticarka mi uvijek kaze da imam suho lice. sad sam pocela sa raznoraznim kremicama, kupila sam kod nje masku za lice od par mililitara i kosta stvarno previse.

jedna prijateljica mi je predlozila par recepta za maske koje mogu napraviti od hrane koju imam u kuhinji. :shock: nisam to probala, zato me interesuje da li neko od vas zna za neke dobre recepte za maske od sastojaka koje posjedujemo u kuhinji. :D

i da, lice mi je sada puno bolje, nije suho, koristim kreme koje mi je kozmeticarka predlozila, ali njene su kreme uzasno su skupe. ili moram nastaviti sa njima (mada ne zelim) ili me mozda vi spasite pa uspijem rijesiti problem sa jednostavnim potezima.

p.s. probala sam sve moguce maske koje kostaju 5-10-15 maraka ali nije to to. zato i pitam za neke druge mogucnosti. :)

Zhaba

Post by Zhaba » 29/05/2007 13:04

ja koristim http://www.apotheke724.de/images/skaliert.php?pzn=0175107&size=250
i naravno i kremu za okice i nista vise...zadovoljna sam pravo :D

[email protected]

Post by [email protected] » 29/05/2007 13:13

tigris wrote:chupka mozes li mi molim te reci kakav sapun za lice koristis? znam da nema veze sa temom al ne nekoj dr. si napisala a ne znam gdje.... :-) ...jel na prirodnoj bazi ili sta.......

trenutno sada ne koristim sapun ali u periodu kad sam imala jako, jako problematicnu kozu sam to radila.
ulagala sam uzasno previse truda, novca sa produktima koji su kostali previse ali meni tada u tom periodu nisu ni malo pomagali.
specijalista kod kojeg sam isla je kratko i jasno predlozio da cistim lice sa mlakom vodom i sapunom na prirodnoj bazi (ja sam koristila sapun od meda). p.s. pored ciscenja sa sapunom i mlakom vodom on mi je propisao 2 kreme koje sam morala koristiti ujutro i navecer.

ako si navikla da koristis mlijeko za lice, tonic onda ti je sigurno najbolje nabaviti nesto u apoteci sto ne sadrzi alkohol (svi ostali produkti koje kupis sadrze manje ili vise alkohol - sto dovodi do iritacije).

nedavno sam pocela sa Cliniderm produktima (pjena za ciscenje lica, krema, peeling). kupila u Apoteci (p.s. vecina hvali Vichy produkte iz apoteke, ne mogu ti nista reci posto ih nisam probala).

pjena za ciscenje lica:
http://www.maaken.no/page.php?p=productinfo&pid=287

krema za lice http://www.maaken.no/doc/wp/297

[email protected]

Post by [email protected] » 29/05/2007 13:14

Zhaba wrote:ja koristim http://www.apotheke724.de/images/skaliert.php?pzn=0175107&size=250

ne stavljas masku na lice ili....? :-)

tigris

Post by tigris » 29/05/2007 13:30

hvala chupi :) ........ja imam isto dvije kreme ali mi treba srestvo za ciscenje....ovdje sam vidjela neke sapune prirodne , marka pasha..u bih se proizvode..i ima od meda za normalnu kosu, onda od cimeta i maka za problematicnu i od mente za masnu...tako da razmisljam da kupim neke od tih........... :-)

maske za lice ne koristim :roll:

ah, devera :roll: :D

debela

Post by debela » 29/05/2007 13:32

gdje si vidjela te sapune dr. pasha?

*mima*

Post by *mima* » 29/05/2007 13:35

Afrodita ima jako lijepe maske za lice a nisu ni skupe.

tigris

Post by tigris » 29/05/2007 13:36

u bezistanu.......ulaz nize slatkog cošeta, znas li nesto o njima?

[email protected]

Post by [email protected] » 29/05/2007 13:37

tigris wrote:hvala chupi :) ........ja imam isto dvije kreme ali mi treba srestvo za ciscenje....ovdje sam vidjela neke sapune prirodne , marka pasha..u bih se proizvode..i ima od meda za normalnu kosu, onda od cimeta i maka za problematicnu i od mente za masnu...tako da razmisljam da kupim neke od tih........... :-)

maske za lice ne koristim :roll:

ah, devera :roll: :D

sapune koje sam ja koristila za ciscenje nisu kostali vise od 2-3 marke a pomogli su mi pravo. ako npr primijetis da ti se koza susi od sapuna onda pokusaj sa nekim drugim dok ne nadjes koji odgovara tvojoj kozi.
nije lose ni Dove - sapun. :)

Aloe Vera produkte isto tako mozes sigurno nabaviti svugdje, probaj. :)

Zhaba

Post by Zhaba » 29/05/2007 13:40

[email protected] wrote:
Zhaba wrote:ja koristim http://www.apotheke724.de/images/skaliert.php?pzn=0175107&size=250

ne stavljam jer u kremi je sve sto je licu potrebno...meni je i dr. ovdje rekao da to licu uopste nije potrebno i da s tim pretezno tek iritacije pocinju...kao jedna crema i mljeko ili safun (zavisi od lica suho/masno) sasvim dovoljno

debela

Post by debela » 29/05/2007 13:40

tigris wrote:u bezistanu.......ulaz nize slatkog cošeta, znas li nesto o njima?

nisam probala ali sam par puta citala da ih ljudi hvale. evo pogledaj malo.
http://www.drpasha.net/

tigris

Post by tigris » 29/05/2007 13:41

ma kod mene je masna koza ali je nakon pranja ( ne volim mlijeko za ciscenje i tonik) zategnuta i brzo se isusuje....ma sva sam zbunjena :-) :D :roll:

Zhaba

Post by Zhaba » 29/05/2007 13:43

tigris wrote:ma kod mene je masna koza ali je nakon pranja ( ne volim mlijeko za ciscenje i tonik) zategnuta i brzo se isusuje....ma sva sam zbunjena :-) :D :roll:

i kod mene je masna koza, probaj blagi safun od meda i oil of olaz kremu meni je stvarno pomoglo

*mima*

Post by *mima* » 29/05/2007 13:48

Zhaba wrote:
[email protected] wrote:

ne stavljam jer u kremi je sve sto je licu potrebno...meni je i dr. ovdje rekao da to licu uopste nije potrebno i da s tim pretezno tek iritacije pocinju...kao jedna crema i mljeko ili safun (zavisi od lica suho/masno) sasvim dovoljno

Sta to sve krema ima u sebi? Licu je potrebna maska, piling.......

Zhaba

Post by Zhaba » 29/05/2007 13:52

mima wrote:
Zhaba wrote:
[email protected] wrote:

nije licu maska potrebna ako imas dobru kremu a piling takoder nije potreban ako cistis lice s cetkom ako to ne zelis onda jednom sedmicno piling a sta je u maski mozes na sigurno na stranici od oil of olaz vidjeti...ne nosim kremu na poslu tako da ti ja sad ne znam reci

[email protected]

Post by [email protected] » 29/05/2007 13:55

tigris wrote:ma kod mene je masna koza ali je nakon pranja ( ne volim mlijeko za ciscenje i tonik) zategnuta i brzo se isusuje....ma sva sam zbunjena :-) :D :roll:

i kod mene je slicna koza.
zato koristim "masnu" kremu i zadnjih 10-15 dana mi lice puno, puno bolje nego prije. :) cak mi nestale bubuljice. :D

*mima*

Post by *mima* » 29/05/2007 13:56

Zhaba wrote:
mima wrote:
Zhaba wrote:
[email protected] wrote:

nije licu maska potrebna ako imas dobru kremu a piling takoder nije potreban ako cistis lice s cetkom ako to ne zelis onda jednom sedmicno piling a sta je u maski mozes na sigurno na stranici od oil of olaz vidjeti...ne nosim kremu na poslu tako da ti ja sad ne znam reci

A koju onda ti kremu koristis ???????

[email protected]

Post by [email protected] » 29/05/2007 13:57

Zhaba wrote:nije licu maska potrebna ako imas dobru kremu a piling takoder nije potreban ako cistis lice s cetkom ako to ne zelis onda jednom sedmicno piling a sta je u maski mozes na sigurno na stranici od oil of olaz vidjeti...ne nosim kremu na poslu tako da ti ja sad ne znam reci

bez obzira kakvu bih kremu nasla ja MORAM staviti masku na lice jednom sedmicno. jednostavno potreban je licu odmor a samo sa kremom ne vjerujem da to mogu postici.
koristim i peeling i masku, a da ne pricam kako se osjecam nakon sto stavim masku na lice. :-)

Zhaba

Post by Zhaba » 29/05/2007 13:59

mima wrote:
Zhaba wrote:
mima wrote:
Zhaba wrote:
[email protected] wrote:

A koju onda ti kremu koristis ???????

pa od oil of olaz "complete" ima ih razlicite ali meni complete najbolje odgovara

*mima*

Post by *mima* » 29/05/2007 13:59

[email protected] wrote:
Zhaba wrote:nije licu maska potrebna ako imas dobru kremu a piling takoder nije potreban ako cistis lice s cetkom ako to ne zelis onda jednom sedmicno piling a sta je u maski mozes na sigurno na stranici od oil of olaz vidjeti...ne nosim kremu na poslu tako da ti ja sad ne znam reci

bez obzira kakvu bih kremu nasla ja MORAM staviti masku na lice jednom sedmicno. jednostavno potreban je licu odmor a samo sa kremom ne vjerujem da to mogu postici.
koristim i peeling i masku, a da ne pricam kako se osjecam nakon sto stavim masku na lice. :-)

Pa naravno.........Lice treba da se hrani......Potrebna mu je maska i piling i ponekad da se napari.........

Zhaba

Post by Zhaba » 29/05/2007 14:03

[email protected] wrote:

ponekad je manje vise...natrpas lice sa svacim nije ni cudo sto se pojave iritacije...mislim ja mogu samo reci sto mi je dr. rekao a i sama sam primijetila da mi je lice puno bolje odkad sam prestala svasta stavljati

tigris

Post by tigris » 29/05/2007 14:11

kazu sex lijeci probleme sa tenom 8-) nije cudo sto anais ima lice ko u bebe :x :D :D

Zhaba

Post by Zhaba » 29/05/2007 14:12

tigris wrote:kazu sex lijeci probleme sa tenom 8-) nije cudo sto anais ima lice ko u bebe :x :D :D

eh istina je to 8-) :D

[email protected]

Post by [email protected] » 29/05/2007 14:12

tigris wrote:kazu sex lijeci probleme sa tenom 8-) nije cudo sto anais ima lice ko u bebe :x :D :D

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

a jos niko od vas nije napisao da li je moguce napraviti masku od hrane koju posjedujemo u kuhinji? :D

*mima*

Post by *mima* » 29/05/2007 14:14

[email protected] wrote:

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

a jos niko od vas nije napisao da li je moguce napraviti masku od hrane koju posjedujemo u kuhinji? :D

Ides li na pijacu?

Post Reply