Marinero

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderator: O'zone

Post Reply
vaca

Marinero

Post by vaca » 20/06/2007 10:24

Zna li neko zasto je zatvoren ovaj restoran?

Da nije bilo novih trovanja?

zlatiborka

Post by zlatiborka » 20/06/2007 12:40

veca_sa wrote:jel to onaj kod svedske ambasade, sto smrdi kanalizacija a ulazi se u podrum?
ako jeste nek je propo :D

Jeste, taj je, jednom sam u njemu pojela fishburger...nikad vise...k'o opanak....

zena21

Post by zena21 » 20/06/2007 14:09

nikad nisam ni usla... a prodjem svaki dan...

smrdi i ne izgleda nimalo privlacno :-?

karanana
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Post by karanana » 20/06/2007 14:12

Ne znam jeli bilo trovanja ili nije, ali znam da je najcesce zjapio prazan pa bi i to bio dovoljan razlog da se stavi katanac.

zlatiborka

Post by zlatiborka » 20/06/2007 14:22

karanana wrote:Ne znam jeli bilo trovanja ili nije, ali znam da je najcesce zjapio prazan pa bi i to bio dovoljan razlog da se stavi katanac.

Usput, dokle je stigao POMODORINO? Nesto nisam upucena.

vaca

Post by vaca » 20/06/2007 14:44

da, da, to je taj! slazem se da im klopa nije cemu, ali lignje su imali ok...skroz.

I cini mi se da je dobra ideja jedan takav jelovnik (laganiji) u centru, bar za one koji su primorani da objeduju negdje u gradu svakodnevno...

Gdje volite da jedete u gradu? Potez carsija - skenderija?

photo

Post by photo » 20/06/2007 15:44

zlatiborka wrote:
veca_sa wrote:jel to onaj kod svedske ambasade, sto smrdi kanalizacija a ulazi se u podrum?
ako jeste nek je propo :D

Jeste, taj je, jednom sam u njemu pojela fishburger...nikad vise...k'o opanak....

slazem se. hrana je bila uzasna. preprzeno uljekoristeno 100 puta, hrana bez okusa a osoblje im je bilo totalno neljubazno, uvijek spremno na svadju prepirku.

neka su ih zatvorili. otisao sam jednom, zalio se na hranu i uslugu a ona koja radi na kasni pocela se sa mnom ubjedjivati na nacin kao . sta sad ovaj hoce? platio i jos se buni.

nisam nikada vise otisao tamo. neka su ih zatvorili.

Babsy

Post by Babsy » 21/06/2007 03:28

vaca wrote:Gdje volite da jedete u gradu? Potez carsija - skenderija?

Znala sam cesto svratiti do Pomodorina.. al eto, salmonela me zaobisla :D
Klopam u Avliji.. Del Padrinu.. mada u zadnje vrijeme slabije po gradu..

Celicna_saka

Post by Celicna_saka » 23/06/2007 19:14

Citam u novinama da su se juce jjos pet osoba otrovale u GUINNESS-u u Ferhadiji.
U pravu je anstajn, ljudska glupost je beskonacna, raja i posle pomodrina se usudjuje jesti po gradu, jos pri ovoj zegi.

zauzeto

Post by zauzeto » 23/06/2007 19:29

Celicna_saka wrote:Citam u novinama da su se juce jjos pet osoba otrovale u GUINNESS-u u Ferhadiji.
U pravu je anstajn, ljudska glupost je beskonacna, raja i posle pomodrina se usudjuje jesti po gradu, jos pri ovoj zegi.

A sta majke ti da radim, da nosim sendvic od kuce po ovoj zegi - tek tad bi se pokvario. Radim u gradu i moram se hraniti u gradu. Malo vise pazim gdje jedem u zadnje vrijeme ali nesto moram jesti. :-?

Celicna_saka

Post by Celicna_saka » 23/06/2007 19:47

zauzeto wrote:
Celicna_saka wrote:Citam u novinama da su se juce jjos pet osoba otrovale u GUINNESS-u u Ferhadiji.

A sta majke ti da radim, da nosim sendvic od kuce po ovoj zegi - tek tad bi se pokvario. Radim u gradu i moram se hraniti u gradu. Malo vise pazim gdje jedem u zadnje vrijeme ali nesto moram jesti. :-?

Pa da, nosi sendvic.

zauzeto

Post by zauzeto » 23/06/2007 21:00

Celicna_saka wrote:
zauzeto wrote:

Pa da, nosi sendvic.

Ima ih koju se se otrovali i kod kuce :shock:

zauzeto

Post by zauzeto » 23/06/2007 21:01

Opet hrana: Inspekcije provjeravalju, ljudi se truju

Inspekcije zatvore objekte tek kad se netko otruje iako smo svjedoci brojnih nečistih resorana i fast-foodova. Trovanje je opet pogodilo Sarajevo i restoran je zatvoren. U Mostaru su otrovani jeli na više različitih mjesta.

SARAJEVO/MOSTAR - Na Zarazni odjel Regionalnog medicinskog centra "Dr.Safet Mujić" u Mostaru od sinoć je primljeno osam osoba kod kojih je dijagnosticirano trovanje hranom.

Šef Odjela Nazif Derviškadić rekao je agenciji Onasa kako su osobe koje su zatražile pomoć konzumirale sladoled, piletinu i kolače u različitim ugostiteljskim objektima u Mostaru.

- Neki su konzumirali kolače i piletinu koju su pravili kući, a neki su spomenutu hranu konzumirali u ugostiteljskim objektima. Slobodno možemo reći da je hrana koju su jeli ovi pacijenti bila mikrobilioški i sanitarno neispravna, rekao je dr.Derviškadić.

Simptomi ukazuju da je riječ o bakteriji salmoneli, te strafnokoknom trovanju.

Novo trovanje pogodilo je i Sarajevo. Na Kliniku za infektivne bolesti Kliničkog centra u Sarajevu u srijedu su primljena tri pacijenta sa simptomima trovanja hranom, a svi su jeli u kafe-restoranu Guines pub. Sanitarna inspekcija potvrdila je da je restoran, koji se nalazi u Ulica Ferhadija, zatvoren.

Prim. dr Fikret Pinjo, šef Odjela za crijevne zarazne bolesti, kaže da pretpostavlja da se radi o salmonelozi, a pacijenti su jeli povrće i pileće sendviće s majonezom.

- Ova tri pacijenta su u utorak konzumirala hranu u istom lokalu, a simptomi su se javili desetak sati poslije. Dominantno su povraćanje, proljev, povišena temperatura i grčeviti bolovi u stomaku. Radi se o klasičnoj kliničkoj slici crijevnog infekta. Još jedan pacijent je ambulantno obrađen i vraćen kući, rekao je dr Pinjo.

Liječnici su doznali od primljenih pacijenata kako je još jedan mladić koji je konzumirao istu hranu s blažim tegobama ostao kod kuće i nije se javljao liječnicima.

Iako liječnici ističu kako nema riječi o epidemiji jer su ovakve stvari normalne za ovo doba godine, ostaje pitanje zašto rade inspekcije, kad izgleda provjeravaju objekte u kojima se samo netko otruje.

Pincom.info

luciferino

Post by luciferino » 23/06/2007 22:03

Kada već pričamo o trovanjima, a da ne otvaram novu temu...

Danas sam otišla do piljare da kupim povrća i vidim drže jaja van frižidera. I onda pomislim koliko su stara, koliko im inače treba da se pokvare i uračunam temperaturu na kojoj su...A prodavačica tvrdi da su svježa, i hajde ti vjeruj ljudima. Jel' ok držati jaja na pultu po ovom zvizdanu?

prleitihi

Post by prleitihi » 23/06/2007 22:19

ja svoja najvolim držati na suncu.. :D

zmijaIzmaj

Post by zmijaIzmaj » 23/06/2007 22:34

prleitihi wrote:ja svoja najvolim držati na suncu.. :D

uh, na ovom suncu su tvrdo kuhana :D :D

bpsang

Post by bpsang » 23/06/2007 22:47

zmijaIzmaj wrote:

uh, na ovom suncu su tvrdo kuhana :D :D

i pecena :D
a da im čvoku opalimo da vidimo jesu li tvrdo pečena :D :lol: :lol: :lol:

Ako je u pitanju Ludi Marinero , taj sad plovi ako mu barka nije potonula :D :D :D

Dori

Post by Dori » 25/06/2007 08:53

:lol: :thumbup:

rajvosa^

Post by rajvosa^ » 25/06/2007 21:57

luciferino wrote:Kada već pričamo o trovanjima, a da ne otvaram novu temu...

Danas sam otišla do piljare da kupim povrća i vidim drže jaja van frižidera. I onda pomislim koliko su stara, koliko im inače treba da se pokvare i uračunam temperaturu na kojoj su...A prodavačica tvrdi da su svježa, i hajde ti vjeruj ljudima. Jel' ok držati jaja na pultu po ovom zvizdanu?

Pa nece ti reci da nisu.... :D I prletihi svoja drzi na suncu pa nikad ne bi reko da su se osusila... :D :-D

Post Reply