Malo si se precijenio, Fahro!!!

Princeton

#26 Re: Malo si se precijenio, Fahro!!!

Post by Princeton » 05/10/2010 02:50

Better Man wrote:Zasto Fahru nazivate Sandzaklijom, kad on to nije?. Fahro je Crnogorac!
Dio Sandzaka se nalazi i u Crnoj Gori, a Fahro je upravo iz tog dijela...

psydelija

#27 Re: Malo si se precijenio, Fahro!!!

Post by psydelija » 05/10/2010 02:51

Ako je ko dobio na ovim izborima onda su to Fahrudin i Damir. Prvi je pre nekoliko meseca poceo od nule, sada je na skali 50 od 100, drugi (Damir) verovatno nece biti gonjen za slucaj "albanac" uzeti reketi.
Fahro i Damir ce biti jedni od glavnih igraca u naredne cetiri godine na svim nivoima. :D

Gubitnika je isto dvoje, Hare i Hrvati. Prvi se nije nadao ni u snu da ce izgubiti za predsednistvo.., a Hrvati (zbog Zeljka) iako su bili svesni poraza, nece se pomiriti sa sadasnjom situacijom u predsednistvu u kojem sede ponovo dva "bosnjaka" i srbin. :lol:

stelica1

#28 Re: Malo si se precijenio, Fahro!!!

Post by stelica1 » 05/10/2010 02:55

Fahro je pobjednik ovih izbora. Za naredne izbore za 4 godine zamjenice "muslicima" Gojera, Komsica i bit ce Nummer 1 - Mahmoud Ahmadinejad!!!! :x :x :x :x (al u kurcu)
Last edited by stelica1 on 05/10/2010 02:59, edited 1 time in total.

NightSkyWalker

#29 Re: Malo si se precijenio, Fahro!!!

Post by NightSkyWalker » 05/10/2010 02:57

Da li bi Danis Tanovic bio jaka konkurencija(politika, znanje, iskustvo...) Bakiru Izetbegovicu, da se kojim slucajem kandidovao za bosnjackog clana?? Je li Danis jaci po gore nabrojanim kriterijima? Sta mislite?

Princeton

#30 Re: Malo si se precijenio, Fahro!!!

Post by Princeton » 05/10/2010 03:20

NightSkyWalker wrote:Da li bi Danis Tanovic bio jaka konkurencija(politika, znanje, iskustvo...) Bakiru Izetbegovicu, da se kojim slucajem kandidovao za bosnjackog clana?? Je li Danis jaci po gore nabrojanim kriterijima? Sta mislite?
Ovi izbori su pokazali da mozes bit i Obama, ali ako nemas jaku stranku iza sebe onda ti niko nista ne garantuje... Danis Tanovic sa Nasom Strankom bi u najboljem mogao biti cetvrti na ovim izborima... i konacno, umjesto da se prave nekakve nove stranke, na sto se uglavnom gubi vrijeme (osim ako se ne pristupi na nacin Radoncica), bolje bi bilo da mladi ljudi mijenjaju strukturu postojecih velikih stranaka, cije su strukture vise ili manje iskomproitirane... od Kokuza, BOSS-a, GDS-a, BPS-a, a pogotovo nekih jos manjih stranaka ocito nema nista, ne nude biracima nista osim sto blebecu da dosad nije bilo dobro... ionako mislim da ove stranke uglavnom postoje da bi zivile na drzavnom budzetu... svaka cast Batku, ali ne mozes reci da ces uzeti od bogatih i dati siromasnim i pri tome ne ponuditi ama bas nikakav plan kako da to napravis niti ljude koji su sposobni da to naprave, pa pobogu politika je ozbiljna prica, nije Super Mario... konacno, ove male stranke uglavnom odmazu SDP-u, pa cak i SBB-u i SBiH-u, zapravo svima osim SDA-u, njima su one zapravo spas...

sarajevomojgrad

#31 Re: Malo si se precijenio, Fahro!!!

Post by sarajevomojgrad » 05/10/2010 07:52

e moj Fahro...nadam se da ce se ova nova vladajuca koalicija opametiti i sahraniti tvoj SBB i postaviti stvari na pravo mjesto...
frankenstajn politicka stranka...i fuj Avaz

palamuda

#32 Re: Malo si se precijenio, Fahro!!!

Post by palamuda » 05/10/2010 08:17

sarajevomojgrad wrote:e moj Fahro...nadam se da ce se ova nova vladajuca koalicija opametiti i sahraniti tvoj SBB i postaviti stvari na pravo mjesto...
frankenstajn politicka stranka...i fuj Avaz
Idealna prilika za zgaziti Fahru i postaviti Reisa na svoje mjesto (a možda ga čak i ukloniti) jer SDA očito može bez njega.
Evidentno je da je Tihić uspio svojim glasačima objasniti da žive u sekularnoj zemlji gdje se politika ne kroji u džamiji, to je jedan od uspjeha ovih izbora i na tome treba čestitati vrhu SDA.

Gusztav

#33 Re: Malo si se precijenio, Fahro!!!

Post by Gusztav » 05/10/2010 08:29

Na samom početku kada je obećao da će u stranci biti mladi i ambiciozni kadrovi i kada je najavio promjene, bio mi je simpatičan i boba mi je falila da se učlanim u Stranku, ali kad sam vidio da je počeo primati otpad i šljam iz SDA i SBiH došlo mi je da povratim. Oni će ga i koštati na sljedećim izborim. Vidjećete reprizu pada stranke za BiH, samo na daleko gori način, upravo zbog kadra.

ramelow

#34 Re: Malo si se precijenio, Fahro!!!

Post by ramelow » 05/10/2010 08:34

Fahro Radončić je MEDIJSKI REKETAŠ! I to ne pričam na osnovu SB ili SAN-a (to mi je baš smiješan pokušaj novine :D ) već na osnovu činjenica. Prilično dobro sam upućen u to (i radio sam tamo jedno vrijeme) pa evo par činjenica:

- Rat sa Selimovićima počeo je onog trenutka kad su oni prestali da se oglašavaju u Avazu.
- Nedavno je i BH Telecom prestao da se oglašava kod njega. Rezultat? Udaranje po njima na sve strane (i trebalo bi ih udarati, ali šta je čekao dosad?)
- Kad je g.din otvorio ovaj novi toranj, doveo direktora Unicredit banke da pogleda prostore i tražio od njega da zakupe poslovne prostore. Ovaj odbio jer mu je bilo preskupo i onda Unicredit odjednom postala "lihvarska banka"
- Poznato je kako je Fahro dobar sa reisom. Tihić se suprotstavio reisu i znate kako ga je ovaj opleo u avazu.
- Lično sam svojim ušima čuo jednog lika iz marketinga Avaza koji je pričao kako završava reklame: "poselamio te Fahro i raduje ga da ćeš nastaviti da se oglašavaš".
- Bičakčić ga je svojevremeno bio nagazio za neplaćanje poreza pa svi znamo kako je završio.
- Svi oni po kojima Fahro pljuje na neki način su mu stali na put, zato su se i našli na tapetu.
- Fahro "uspješan poslovni čovjek"??? Jes al u Qurcu. Prvu zgradu na A. polju napravila mu je SDA, onda je prodao i uzeo kredit pa napravio onu u Nedžarićima, a zna se i kako mu je Razvojna banka FBiH dala kredit po smiješnoj kamati za ovaj "twist". U normalnoj državi on bi davno bio u zatvoru.

I zato mi je draže da bude Bakir I. nego ovaj.

Čovjek koji iza sebe ima reisa i najjači printani medij MORAO je pobijediti, a nije. I zato je on PORAŽEN. A vidjećete šta će mu biti sa strankom za 2-3 godine.

callmethebreeeze

#35 Re: Malo si se precijenio, Fahro!!!

Post by callmethebreeeze » 05/10/2010 08:38

reci da je neuspjeh biti drugi i iza sebe ostaviti silajdzica je glupost. da je fahro pobjedio to bi bila ogromna senzacija. meni je zao sto je toliko ljudi glasalo za njegove ublehe. cuj 14 traka po sarajevu.
:-) :-) :-)

sarajevomojgrad

#36 Re: Malo si se precijenio, Fahro!!!

Post by sarajevomojgrad » 05/10/2010 08:41

ramelow wrote:Fahro Radončić je MEDIJSKI REKETAŠ! I to ne pričam na osnovu SB ili SAN-a (to mi je baš smiješan pokušaj novine :D ) već na osnovu činjenica. Prilično dobro sam upućen u to (i radio sam tamo jedno vrijeme) pa evo par činjenica:

- Rat sa Selimovićima počeo je onog trenutka kad su oni prestali da se oglašavaju u Avazu.
- Nedavno je i BH Telecom prestao da se oglašava kod njega. Rezultat? Udaranje po njima na sve strane (i trebalo bi ih udarati, ali šta je čekao dosad?)
- Kad je g.din otvorio ovaj novi toranj, doveo direktora Unicredit banke da pogleda prostore i tražio od njega da zakupe poslovne prostore. Ovaj odbio jer mu je bilo preskupo i onda Unicredit odjednom postala "lihvarska banka"
- Poznato je kako je Fahro dobar sa reisom. Tihić se suprotstavio reisu i znate kako ga je ovaj opleo u avazu.
- Lično sam svojim ušima čuo jednog lika iz marketinga Avaza koji je pričao kako završava reklame: "poselamio te Fahro i raduje ga da ćeš nastaviti da se oglašavaš".
- Bičakčić ga je svojevremeno bio nagazio za neplaćanje poreza pa svi znamo kako je završio.
- Svi oni po kojima Fahro pljuje na neki način su mu stali na put, zato su se i našli na tapetu.
- Fahro "uspješan poslovni čovjek"??? Jes al u Qurcu. Prvu zgradu na A. polju napravila mu je SDA, onda je prodao i uzeo kredit pa napravio onu u Nedžarićima, a zna se i kako mu je Razvojna banka FBiH dala kredit po smiješnoj kamati za ovaj "twist". U normalnoj državi on bi davno bio u zatvoru.

I zato mi je draže da bude Bakir I. nego ovaj.

Čovjek koji iza sebe ima reisa i najjači printani medij MORAO je pobijediti, a nije. I zato je on PORAŽEN. A vidjećete šta će mu biti sa strankom za 2-3 godine.

u pravu si...nadam se da ce kadrovi koji su se razletili da isplivaju zbog vakuma koji je nastao u idealnom vremenskom periodu formiranja SBB-a ubrzo shvatiti da su izmanipulisani i da cemo jasno znati da od tih kadrova drustvo ne moze imati koristi...te ih stoga sto prije svrstaiti u politicku arhivu...a fahru ako Bog da poslati ili u zenicu ili u Gusinje..mislim da bi nakon toga trenutno crveno zelena koalicija mogla da ocekuje punu podrsku naroda

ramelow

#37 Re: Malo si se precijenio, Fahro!!!

Post by ramelow » 05/10/2010 08:45

callmethebreeeze wrote:reci da je neuspjeh biti drugi i iza sebe ostaviti silajdzica je glupost. da je fahro pobjedio to bi bila ogromna senzacija. meni je zao sto je toliko ljudi glasalo za njegove ublehe. cuj 14 traka po sarajevu.
Kralju, vidim da si u Švedskoj, ne znam koliko dugo si tamo i znaš li kako ovdje hodaju stvari...
Ko god ima podršku reisa, taj je ovdje dosad pobjedjivao. Haris Silajdžić je prošle izbore dobio zato sto je imao podršku reisa. Zato je ovo za Fahru neuspjeh. Da ne govorimo kako ga je to mlatnulo po glavi i uzdrmalo njegov ego :D

callmethebreeeze

#38 Re: Malo si se precijenio, Fahro!!!

Post by callmethebreeeze » 05/10/2010 08:48

ramelow wrote:
callmethebreeeze wrote:reci da je neuspjeh biti drugi i iza sebe ostaviti silajdzica je glupost. da je fahro pobjedio to bi bila ogromna senzacija. meni je zao sto je toliko ljudi glasalo za njegove ublehe. cuj 14 traka po sarajevu.
Kralju, vidim da si u Švedskoj, ne znam koliko dugo si tamo i znaš li kako ovdje hodaju stvari...
Ko god ima podršku reisa, taj je ovdje dosad pobjedjivao. Haris Silajdžić je prošle izbore dobio zato sto je imao podršku reisa. Zato je ovo za Fahru neuspjeh. Da ne govorimo kako ga je to mlatnulo po glavi i uzdrmalo njegov ego :D
znam je da je za egomanijaka poput fahre ovo neuspjeh, ali obzirom da je stranku osnovao tek prije par mjeseci ovo je svakako veliki uspjeh svuda. i kao opozicija, uz podrsku avaza (koju se nadam da je dobio :D), fahro moze pogorsavati i onako ocajno stanje u zemlji.

SA 071

#39 Re: Malo si se precijenio, Fahro!!!

Post by SA 071 » 05/10/2010 08:50

Comrad wrote:Izmedju Fahre i Bakira bolje je bilo da je Fahro pobijedio.

Znam da nije isto, ali ajd malo skontajte kakva bi vam prica bila da je Tudjman jr pobijedio u Hrvatskoj. Ne da nije pobijedio nego se obrukao. Tako je isto trebalo biti i sa Bakirom.

Da, bas nas je Alija zaduzio...200.000 ljudi je poginulo!!! Politicari koje smo tada imali smatram direktno odgovorim za ovo, koliko se drzava raspalo bez ispaljenog metka, a mi se klali 4 godine. Pa vise bih volio da smo zivjeli jos 2 godine u bilo kakvoj zajednici sa srbima i onda se fino razisli. Crnogorci su najjaci, sacekali sve fino da se smiri i dovidjenja jugoslavijo/srbijo - bez ispaljenog metka.
Samo da reagujem na drugi dio posta.
Tipicno nase, uvijek smo mi krivi za sve. I kada nas pobiju i rasele, mi smo krivi!!!
Odgovorni za sve lose su Milosevic i srpske velikodrzavne ideje. A to da bi Bosna mirno izasla iz te neke drzave je nebuloza kakvu mogu plasirati samo ili zlonamjerni ili ograniceni ljudi koji ne ulaze u dubinu problema. Crnogorci su pravoslavci i to je jedan od faktora koji je uticao da ne dodje do sukoba. Sto se Kosovo ne otcjepi bez krvi? Mogli su cekati jos milenij ne bi se mogli otcjepiti. Pa cak su i Slovenci, gdje je Srba toliko da ih mozes sve napamet nauciti, morali da se bore sa JNA par sedmica.

von borojevic

#40 Re: Malo si se precijenio, Fahro!!!

Post by von borojevic » 05/10/2010 09:13

dimitrix wrote:Sacekaj sto ba svi ovdje mrze Fahru ljubomorni na uspjeh??Bakri u zivotu 1KM nije zaradio posteno i da nije od Babe.A SBB ce se tek pokazati i dokazati pa cemo vidjet a za SDA znamo kakvi su i gore je veoma tesko
Hoćeš da kažeš da je Fahrudin zaradio svoj novac pošteno? Koliko ti radiš dnevno? Koliko ti radi supruga (ako si oženjen)?
Daj ba ne lupajte te gluposti. Ako gotiviš Fahra poštujem, ali mi nemoj/te sa pričom dolaziti kako je on pošteno zaradio novac. Da je pošten, možda je toliko pošten da prolazi svaki dan pored pošte kada ide kući (ai fin je, navodno bio u Finskoj 2x). Dajte ba ljudi.

Da nebi pričali šuplju, evo ti argumen: Blati po novinama određene firme, danima, , sedmicama, mjesecima, a paralelno marketing služba Dnevnog Avaza šalje ponude istim firmama za oglašavanje i to sa naznakom "Dobro razmislite o ovoj ponudi, jako je povoljna za vas." Halo ba, ko je lud više. Klasični reket....

Pošten, i da njemu dam glas?!

(btw. bez ljutnje, ništa lično ali jednostavno me iz cipela izbaci kad neko kaže da je taj čovjek pošten ko ga uopće ne poznaje)

cpu_fan

#41 Re: Malo si se precijenio, Fahro!!!

Post by cpu_fan » 05/10/2010 09:14

Ma Fahro je dalabu velika kad je samo pomislio da se može pomoći nekome ko pomoć odbija. Stereotipni "glupi bosanac" ne vidi dalje od svoje guzice. Daju glasove onima koji su nas zadužili kod MMF-a, onima koji tuku naše borce, onima koji ništa nisu uradili u proteklom periodu na sprječavanju i kažnjavanju nasilja,..itd da dalje ne nabrajam počinje mi kiselina ići iz želudca. Glupi bosanac glasa za prošlost. I Lagumđija se ušuti. Poznate afere njegove vladavine: CIPS, ženina produkcija radi marketing za telekom, protu-ustavno isporučivanje naših građana amerikancima...

I umjesto da se okrenemo nečem novom u nadi, kad već jedemo govna 15 godina, da nas neće zajebati u naredne 4 godine,jok. Pa nije se moralo glasati za Fahru, bilo je tu i jakih alternativa. Kako ja vidim ovdje će biti X/X (za kladioničare).

P.S.

Nemam protiv Izetbegovića ništa protiv, ali imam protiv dominirajućeg ruralnog elementa iz stranke kojoj pripada. I što je najgore to su isti međedi koji su bili protiv njega na izborima za predsjednika stranke.

ramelow

#42 Re: Malo si se precijenio, Fahro!!!

Post by ramelow » 05/10/2010 09:20

von borojevic wrote:
dimitrix wrote:Sacekaj sto ba svi ovdje mrze Fahru ljubomorni na uspjeh??Bakri u zivotu 1KM nije zaradio posteno i da nije od Babe.A SBB ce se tek pokazati i dokazati pa cemo vidjet a za SDA znamo kakvi su i gore je veoma tesko
Hoćeš da kažeš da je Fahrudin zaradio svoj novac pošteno? Koliko ti radiš dnevno? Koliko ti radi supruga (ako si oženjen)?
Daj ba ne lupajte te gluposti. Ako gotiviš Fahra poštujem, ali mi nemoj/te sa pričom dolaziti kako je on pošteno zaradio novac. Da je pošten, možda je toliko pošten da prolazi svaki dan pored pošte kada ide kući (ai fin je, navodno bio u Finskoj 2x). Dajte ba ljudi.

Da nebi pričali šuplju, evo ti argumen: Blati po novinama određene firme, danima, , sedmicama, mjesecima, a paralelno marketing služba Dnevnog Avaza šalje ponude istim firmama za oglašavanje i to sa naznakom "Dobro razmislite o ovoj ponudi, jako je povoljna za vas." Halo ba, ko je lud više. Klasični reket....

Pošten, i da njemu dam glas?!

(btw. bez ljutnje, ništa lično ali jednostavno me iz cipela izbaci kad neko kaže da je taj čovjek pošten ko ga uopće ne poznaje)

Ti si potvrdio moje rijeci koje sam napisao malo iznad. Svaka cast :D

denis_sa

#43 Re: Malo si se precijenio, Fahro!!!

Post by denis_sa » 05/10/2010 09:31

Haha jes Fahro radio posteno i zaradio sve sto ima, ma daj molim te nemoj lupati...

Ja mislim da je Fahro vrlo sposoban ali rijec sposoban nije uvijek pozitivna jer mozes biti sposoban za razne stvari.

Puno vise vjerujem Bakiru nego Fahri, tacnije Fahru postujem kao sposobnog ali mu ne vjerujem.

Palavra

#44 Re: Malo si se precijenio, Fahro!!!

Post by Palavra » 05/10/2010 09:33

Jesmo mi Bosnjaci politicki nezreo narod. Zali boze sto smo izgubili 200 000 najboljih Bosnjaka. Mi nezasluzujemo nikakvu paznju Turske, nit Islamskog svijeta. A zapad i Amerika su nas davno ostavili same.
Pa kako normalan covijek moze uporediti rezultate koje je postigao Haris Silajdzic kao clan predsjednistva BiH i jedan Zeljko Komsic koji kao prvo nezna Engleski i uopste nemoze komunicirati sa svijetom. A tek njegove kvalitete, sposobnosti i rezultate u predsjednistvu da ne komentarisemo.
Ili SDA? Stranka koja definitivno ima najnepismenije ljude i najkorumpiranije ljude. Pa ministar sigurnosti Sadik Ahmetovic bludnici sa maloljetnicama i to onda Tihicev jaran Dodik zataska i napravi kao da nista nije bilo. Smijesno i zalosno. Pa SDA kao i SDP nisu u stanju donijeti jednu marku investicija u Bosnu i Hercegovinu, a pogotovo u ovo vrijeme Svjetske ekonomske krize, gdje su svjetske banke presusile. Jedini koji je mogao dovesti nekoga je Haris sa svojim vezama i poznanstvima. Ali to narod nije prepoznao i zato moj narode nek su ti sretne naredne 4 godine patnje i bola....
Sam trazio sam se ubio...

sabanss

#45 Re: Malo si se precijenio, Fahro!!!

Post by sabanss » 05/10/2010 09:39

Palavra wrote:cut...
Hadziahmetovic, Bahtic, Halilovic, Mehmedovic...

Jel' treba za ovakve glasati? Hajde mi navedi gore?

Frooteky

#46 Re: Malo si se precijenio, Fahro!!!

Post by Frooteky » 05/10/2010 09:45

Toto wrote:Treba vidjeti kako ce proci Fahina stranka i kakve ce kolacione kapacitete ostvariti na ovim izborima. Fahro je bljesnuo na ovim predsjdnickim izborima samo kao kontra SDA-u i Silajdzicu, Za sljedece izbore ce mu trebati stranka sa jakom infrastrukturom. Na nardnim izborima Lagumdzija ce biti bosnjacki kandidat za BiH Porte.

Fahro se zamjerio kroz Avaz sa mnogima a ti bi ga mogli "odraditi" do sljedecih izbora, ako ne bude koalirao sa nekim ko bude imao poluge vlasti.

Fahrin ulazak u vlast ce radikalno uticati na pisanje Avaza. Radonjcic je ugazio u politiku, a to sto je dobar biznismen ne znaci da ce biti i dobar politicar. Ima 4 godine da potone ili nauci engleski i postane Berluskoni.
Još kad uloži pare u FK Gusinje :oops:

saibaba

#47 Re: Malo si se precijenio, Fahro!!!

Post by saibaba » 05/10/2010 09:53

neo123 wrote:
elSaik wrote:Reći za Fahru da je gubitnik izbora može samo neko ko pojma nema. ;-)
Malo pogledajte slucajeve ne samo u okruzenju vec u cijeloj Evropi kako stranke koej se tek osnuju prodju :)

Narod je prepoznao i zeli bolje sutra ali izgleda da nas nije bilo dovoljno :). Mi smo zadovoljni....Uz sve prevare i prljave igre nisu uspjeli.... :)

Sto se tice Fahre, zasto ga mrzite ? Jer je covjek uspjesan ? Pa onaj Bakir ce nas sve pokopati, covjek ce nas predstavlajti kao coban :)
Sto se tice necije uspjesnosti, da bi se za nekoga reklo da je uspjesan potrebno je izanalizirati koliko je zaduzen i porijeklo imovine pa tek kad se to protabiri reci dali je ili nije uspjesan ....

braca

#48 Re: Malo si se precijenio, Fahro!!!

Post by braca » 05/10/2010 09:54

Je*o vas, ba, sovinizam!

Ja sam Sarajlija po ocu i majci generacijama, ali mogu slobodno reci da mi je pun kufer sarajevske arogancije, prepotencije i svega sto uz to ide i siguran sam - a to se je u praksi i pokazalo - da ce mi u MOM gradu Sarajevu prije pomoci bilo koji Sandzaklija nego "moj" Sarajlija.

Je*o vas, ba, sovinizam, nije bitno ko je odakle, nego kakav je covjek.

Sarajlije su sovinisti prema Sandzaklijama, sa kojim pravom i sa koje visine? Da li vi mislite da SVE nas uvazavaju, nas kao Bosance (i Hercegovce) van nase teritorije/drzave? Pa pogledajte za sta nas smatraju? MI smo za ove izvan nasih granica ono sto su nama - na zalost - Sandzaklije, pa sve to toliko puta sto.

Je*o vas, ba, sovinizam

I da se razumijemo, nisam glaso za Fahru, ali ja kao Sarajlija, jesam - za Sefera! za Sefera koji vise voli ovaj grad od NAS samih.

A, da je Avaz drustveno zlo - to jeste, nema sumnje, ali i ja ga kupujem jer nemam bolje opcije (malecko Oslobodjenje nije opcija). Uz to je covjek od dnevnog lista napravio stranacki bilten. Ali, ako moze "drzavna" FTV biti stranacko glasilo SDP, onda, jbga, moze i privatna novina biti glasilo SBB. Kome se to ne svidja, nece kupovati i propade business. A FTV ostaje. I njihov komunisticko-boljsevicki SDP. Jbga, ja to ne mogu promijeniti. Ali mogu pruziti ruku Sandzaklijama, ja - Sarajlija. I to mi se svidja. :-D

E,da, jos nesto, da ne biste stekli pogresan utisak: nisam bas Musliman, deleko sam od toga, brojanjem krvnih zrnaca, ali tih pomenutih krvnih zrnaca ima kod mene svakakvih, tek toliko za bolje razumjevanje gore napisanog. Ako biste me pitali za ime oca, ne biste iz njega mogli zakljuciti koje sam "boje", ako biste me pitali za ime majke, takodjer ne biste iz njega mogli zakljuciti koje sam "boje". Jbga, Bosna (i Hercegovina). :D

svakako_lud

#49 Re: Malo si se precijenio, Fahro!!!

Post by svakako_lud » 05/10/2010 10:16

braca wrote:Je*o vas, ba, sovinizam!

Ja sam Sarajlija po ocu i majci generacijama, ali mogu slobodno reci da mi je pun kufer sarajevske arogancije, prepotencije i svega sto uz to ide i siguran sam - a to se je u praksi i pokazalo - da ce mi u MOM gradu Sarajevu prije pomoci bilo koji Sandzaklija nego "moj" Sarajlija.

Je*o vas, ba, sovinizam, nije bitno ko je odakle, nego kakav je covjek.

Sarajlije su sovinisti prema Sandzaklijama, sa kojim pravom i sa koje visine? Da li vi mislite da SVE nas uvazavaju, nas kao Bosance (i Hercegovce) van nase teritorije/drzave? Pa pogledajte za sta nas smatraju? MI smo za ove izvan nasih granica ono sto su nama - na zalost - Sandzaklije, pa sve to toliko puta sto.

Je*o vas, ba, sovinizam

I da se razumijemo, nisam glaso za Fahru, ali ja kao Sarajlija, jesam - za Sefera! za Sefera koji vise voli ovaj grad od NAS samih.

A, da je Avaz drustveno zlo - to jeste, nema sumnje, ali i ja ga kupujem jer nemam bolje opcije (malecko Oslobodjenje nije opcija). Uz to je covjek od dnevnog lista napravio stranacki bilten. Ali, ako moze "drzavna" FTV biti stranacko glasilo SDP, onda, jbga, moze i privatna novina biti glasilo SBB. Kome se to ne svidja, nece kupovati i propade business. A FTV ostaje. I njihov komunisticko-boljsevicki SDP. Jbga, ja to ne mogu promijeniti. Ali mogu pruziti ruku Sandzaklijama, ja - Sarajlija. I to mi se svidja. :-D

E,da, jos nesto, da ne biste stekli pogresan utisak: nisam bas Musliman, deleko sam od toga, brojanjem krvnih zrnaca, ali tih pomenutih krvnih zrnaca ima kod mene svakakvih, tek toliko za bolje razumjevanje gore napisanog. Ako biste me pitali za ime oca, ne biste iz njega mogli zakljuciti koje sam "boje", ako biste me pitali za ime majke, takodjer ne biste iz njega mogli zakljuciti koje sam "boje". Jbga, Bosna (i Hercegovina). :D
Kako si bolan glasao za Sefera kad njega nije ni bilo na listi za predsjednika.... :-)
Malo manje laganja ne bi ti škodilo....

udrch

#50 Re: Malo si se precijenio, Fahro!!!

Post by udrch » 05/10/2010 10:51

SBB je bez obzira koliko vlasti dobila veliki gubitnik ovih izbora s obzirom koliko su uložili i kakvu su medijsku podršku imali..zbog glupe priče izgubili su šansu da budu u koaliciji sa jednom od dvije najveće stranke nakon ovih izbora, sa SDA ili SDP koje neće ni u kojem slučaju sa njima u koaliciju..
SBB i Fahro su očekivali veliku pomoć IZ i reisa lično, ali se ispostavilo na terenu da imami u džematima nisu bili spremni prikloniti se Tornjaku..ove glasove koje su dobili trebaju zahvaliti isključivo velikom medijskom pritisku preko Avaza..
S obzirom da će se do sljedećih izbora i Avaz svrstati u neuticajne dnevne listove, a da će nova struktura koja bude u Rijasetu sigurno odvojiti IZ od politike, a samim tim indirektno svoje članove usmjeriti prema SDA..
SDA je pobjednik ovih izbora s obzirom na situaciju u kojoj je bila, medijski pritisak i nesposobnost nekih njenih ljudi..

Post Reply