Majke Srebrenice i Kolinda G.K.

Matzan

#376 Re: Majke Srebrenice i Kolinda G.K.

Post by Matzan » 17/01/2018 23:41

Zejnep wrote:
Matzan wrote:
Fudo387 wrote:Ne zna se sta je gore citati, Munirine komentare, ili komentare na njene komentare.
Polupismena zena i gomila zlobnika, cetnickih trolova, bolesnika.
O'slo sve u tri pm, bogotac to nece popraviti.
:thumbup:
Munira je nebitna u cijeloj priči.
Najveće govno u cijeloj priči je onaj koji Muniri daje prostora i poziva je da se pojavljuje i blebeće tamo gdje joj nije mjesto.
A pošto ne znamo ko je to govno, najbolje bi bilo da se gospođa povuče.

Eto ne znamo. Munira se tek tako sama od sebe pojavila u predsjedništvu.

Lug

#377 Re: Majke Srebrenice i Kolinda G.K.

Post by Lug » 17/01/2018 23:54

malo cudno sto taj novinar pita Muniru, zasto Kolinda nije posjetila Ahmice? :-)
tu mu je Kolinda pa bujrum pitaj nje.. kakve veze ima Munira, fakat?
Inace, izjava je fujj, nije mogla gore izjaviti. Moze se porediti sa cvjetom Srebrenice koji je zakacila Vucicu.. Uzas!
Last edited by Lug on 18/01/2018 00:17, edited 1 time in total.

Point.

#378 Re: Majke Srebrenice i Kolinda G.K.

Post by Point. » 18/01/2018 00:07

Ovoliko uvlacenje u pakas kao sto Munira radi Kolindi nisam odavno vidio. Zalosno. Neka neko ovoj ekspertizi za sve i svasta objasni da sve zrtve isto bole, bilo da je rijec o Srebrenici, Ahmicima, Prijedoru, Zvorniku.

vjesticanametli

#379 Re: Majke Srebrenice i Kolinda G.K.

Post by vjesticanametli » 18/01/2018 00:08

Drvosjeca iz Dejcica wrote:
Kejn wrote:SDA mora Muniru staviti pod kontrolu da nas više kolektivno ne blamira
Pod hitno! Tzv. Majke Srebrenice su postale jedinica mjere za najgori oblik unovčavanja svoje gorke sudbine. Sramota, ne zaslužuju više ni sekunde pijeteta i treba ih zvati pravim imenom, ratne profiterke i primitivne ženturače.
Pa sad umjesto kukuruza tabiri politiku.....skloni se vise i ne brukaj se kobilo profiterska.... to udruzenje treba rastjerat :run: cuj ne zna za ahmice....bagro bezobrazna znas li za prijedor

mali_milojica
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#380 Re: Majke Srebrenice i Kolinda G.K.

Post by mali_milojica » 18/01/2018 00:23

Samo da Muniri jbm i sjeme i klicu od koje joj je nastalo porodično stablo. Hvala

cyprus

#381 Re: Majke Srebrenice i Kolinda G.K.

Post by cyprus » 18/01/2018 00:31

A što ovaj narod voli najahat nekome na leđa :-)

ultima_palabra

#382 Re: Majke Srebrenice i Kolinda G.K.

Post by ultima_palabra » 18/01/2018 01:27

Kejn wrote:SDA mora Muniru staviti pod kontrolu da nas više kolektivno ne blamira
Znaci SDA kontrolise Muniru... to je nova informacija :shock:

horkesh

#383 Re: Majke Srebrenice i Kolinda G.K.

Post by horkesh » 18/01/2018 01:41

cyprus wrote:A što ovaj narod voli najahat nekome na leđa :-)
A ti nisi narod pa nađeš za shodno da komentarišeš onako s visine?

cyprus

#384 Re: Majke Srebrenice i Kolinda G.K.

Post by cyprus » 18/01/2018 01:47

horkesh wrote:
Gade mi se strvinarski napadi mase na individuu, pogotovo ako je to samo zbog neke nepromišljene ili nesretno sročene izjave ili geste, i to gađenje relativno često demonstriram... Ako to znači da komentarišem sa visine - OK...

akaunt

#385 Re: Majke Srebrenice i Kolinda G.K.

Post by akaunt » 18/01/2018 01:54

Jeste li primjetili kako se u zadnje vrijeme rasplamsava sukob izmedju : Bosnjaci koji su najebali od Srba VS Bosnjaci koji su najebali od Hrvata ?

horkesh

#386 Re: Majke Srebrenice i Kolinda G.K.

Post by horkesh » 18/01/2018 02:00

cyprus wrote:
horkesh wrote:
Gade mi se strvinarski napadi mase na individuu, pogotovo ako je to samo zbog neke nepromišljene ili nesretno sročene izjave ili geste, i to gađenje relativno često demonstriram... Ako to znači da komentarišem sa visine - OK...
Ma nee, izjava "ovaj (tuđi narod? ni po čemu sličan tebi? daleko bili od tebe?) voli najahat nekome na leđa" nema ni trunke arogancije. Samo licemjernosti.

To znači da ti nećeš, čak ni prije "mase", osuditi izjave koje zaslužuju da budu osuđene, nego ćeš sačekati da vidiš u kojem pravcu će "masa" nageti prije nego se oglasiš.

Da je osudiš, naravno.

Naravno da komentarišeš s (plemenite) visine, gdje su svi strvinari osim tebe :-)

horkesh

#387 Re: Majke Srebrenice i Kolinda G.K.

Post by horkesh » 18/01/2018 02:00

akaunt wrote:Jeste li primjetili kako se u zadnje vrijeme rasplamsava sukob izmedju : Bosnjaci koji su najebali od Srba VS Bosnjaci koji su najebali od Hrvata ?
Tuđa suza ne peče.

Ali baš da se "rasplamsava"...

horkesh

#388 Re: Majke Srebrenice i Kolinda G.K.

Post by horkesh » 18/01/2018 02:05

Faking Emir Suljagić je morao osuditi Munirinu izjavu. "Žene žrtve rata", također.

Bošnjački stradalnici moraju da se ograđuju od izjava drugih bošnjačkih stradalnika. Dotle nas je Munira dovela, sve za 5 minuta TV slave i kako bi Kolindu zakitila posebnim cvijetom.

Ali jah, našem narodu ne možeš ugoditi nikako.

cyprus

#389 Re: Majke Srebrenice i Kolinda G.K.

Post by cyprus » 18/01/2018 02:11

horkesh wrote:
cyprus wrote:Gade mi se strvinarski napadi mase na individuu, pogotovo ako je to samo zbog neke nepromišljene ili nesretno sročene izjave ili geste, i to gađenje relativno često demonstriram... Ako to znači da komentarišem sa visine - OK...
Ma nee, izjava "ovaj (tuđi narod? ni po čemu sličan tebi? daleko bili od tebe?) voli najahat nekome na leđa" nema ni trunke arogancije. Samo licemjernosti.

To znači da ti nećeš, čak ni prije "mase", osuditi izjave koje zaslužuju da budu osuđene, nego ćeš sačekati da vidiš u kojem pravcu će "masa" nageti prije nego se oglasiš.

Da je osudiš, naravno.

Naravno da komentarišeš s (plemenite) visine, gdje su svi strvinari osim tebe :-)
Ima arogancije, naravno da ima... Sad će skoro 11 godina kako na ovom forumu izražavam aroganciju i prezir prema grupnom mentalitetu naših naroda i narodnosti... Zapravo, ja sam skonto jedan baš onako skoro pa apsurdan fenomen - naši ljudi su kad ih posmatraš kao individue, i kad pričaš sa njima onako jedan na jedan uglavnom sasvim OK (ima izuzetaka, ali čini mi se da su velika većina na tom nivou zapravo normalni ljudi)... Međutim, kada djeluju kao dio neke grupe, zaštićeni masom oko sebe, čini mi se da je riječ o pravim šupcima...

A što se tiče osude, to je druga stvar... Nije problem osuditi, evo osuđujem i ja Munirinu izjavu, ali ovo što se danas demonstrira na Munirinom primjeru (i nije samo danas, svako par dana se demonstrira na nekom drugom) po meni ukazuje na društvenu bolest...

hAZNADAR

#390 Re: Majke Srebrenice i Kolinda G.K.

Post by hAZNADAR » 18/01/2018 06:56

Joj koliko frke oko dvije kokoske. :roll: :mrgreen: Valjda smo se trebali navici do sada na njihove bisere i koliko ih treba uzimati ozbiljno.

emirolini

#391 Re: Majke Srebrenice i Kolinda G.K.

Post by emirolini » 18/01/2018 07:00

Ova Munira je gadost, ona najveca. Odavno to govorim i svi su me napadali, a evo sada je to dokazala, pere lovu na kostima...fuj

strong69

#392 Re: Majke Srebrenice i Kolinda G.K.

Post by strong69 » 18/01/2018 07:17

Ta zena, Munira, ne razumije u sta je upala i da su je pretvorili u neku vrstu odbora za docek svega i svakoga. Odgovornost za to imaju politicke strukture ali i mediji koji od te zene traze izjave za sva drustvena dogadjanja cime je stavljaju u poziciju da na mnoga pitanja odgovara a da tome nije dorasla. Svojim pojedinim izjavama i zbog ucestalosti pojavljivanja u medijima ona, nesvjesno i u neznanju, negativno utice na stavove o njoj samoj kao i o tom udruzenju sto u zadnje vrijeme dovodi i do stava vecine ljudi da time skrnavi pijetet prema zrtvama genocida.

To udruzenje bi trebalo da se ogradi od politike, od komentarisanja politickih desavanja i samim tim da prestane docekivati strane drzavnike i davati komentare. Ovo sa predsjednicom Hrvatske, uz duzno postovanje prema udruzenju, je jedna velika gomila gluposti i gadosti i nadam se da sami shvatiti da oni ne treba da se bave dnevno politickim temama tamo gdje ih se to ne tice.

Nadzorna_ploca

#393 Re: Majke Srebrenice i Kolinda G.K.

Post by Nadzorna_ploca » 18/01/2018 07:26

Razumije ona vrlo dobro. Mozda nije intelektualac i skolovana ali je vrlo pametna i mudra. A da osjeca imalo tjeskobu i sram povukla bi se sama, nije dozitno birana da radi to sto radi.
Uglavnom, Bogu plakati.

Alfons Kauders

#394 Re: Majke Srebrenice i Kolinda G.K.

Post by Alfons Kauders » 18/01/2018 07:36

Razumije Munira, ne sikirajte se. Lako se sabrati dva i dva kad je u pitanju 5-6 hiljada mjesecno.

Munira je slika i prilika balijske SDA politike u Podrinju od rata do danas. Nije jedina, ima jos dosta "munira" po Srebrenici i drugim mjestima, barem na papiru.

U stvarnosti, vecinom su u Sarajevu i Tuzli. Dok ih vodaju po medijima i dok im guraju "projekte", pravim povratnicima se pale auta, ljudi jedva sastavljaju kraj s krajem... Ali za njih nema pomoci, nema par hiljada mjesecno, nema konferencija, projekata i nastupa na TV.

To je za Muniru, a njih ko jebe.

mk ultra

#395 Re: Majke Srebrenice i Kolinda G.K.

Post by mk ultra » 18/01/2018 07:37

cyprus wrote:
horkesh wrote:
Jesi li ikad čuo da neko Hrvat ili Srbin umanjuje značaj neke žrtve ili zločina prema vlastitom narodu? Iskreno, meni je ovo potkopavanje bošnjačkog naroda generalno, koji ne može ni između sebe da usaglasi šta i kako... ne postojimo kao narod, i to je Munira dokazala.

Munira je predstavnik cijele Srebrenice i genocida i njena pozicija nije nimalo bezazlena... ali, koliko je ljudi ozbiljnijih i obrazovanijih trebalo na ovu poziciju...

arzuhal

#396 Re: Majke Srebrenice i Kolinda G.K.

Post by arzuhal » 18/01/2018 07:53

Čovječe, pa dugo nije bilo takvog dana kao jučerašnjeg kada sam bio tako zaprepašten, pa bijesan, pa tužan, prazan i rezigniran.

''Ne znam, ja ne bih o tome govorila, ja govorim o Srebrenici, znam šta se tamo desilo, ne znam više nigdje šta se desilo. Nemam ja nikome ništa zamjerati, samo zamjeram onima koji nisu došli u Srebrenicu i odali počast. Jedino Srebrenica, Srebrenica i Srebrenica, ništa drugo''

Ne znaš, Munira. Ne znaš ti, izgleda, ni šta se desilo u Srebrenici. Jer da znaš ne bi zakitila najjačeg četničkog operativca i negatora genocida u Srebrenici Aleksandra Vučića "Cvijetom Srebrenice". Kralja Balkana, za mnoge. Jer ne zna najbolje ni Vučić šta se desilo u Srebrenici a došao je da oda počast.

Nisi ti Munira jedita u svemu tome, svi smo mi, na ovaj ili onaj način, uz tebe i s tobom, jednaki u neznanju, bezosjećajnosti, bezobrazluku, beskarakternosti. Neko više, neko manje. Zajedno u baliluku, tom najstrašnijem i najrazornijem oružju za masovno uništavanje uvijek te nekako preostale bošnjačke žive sile...

Srebrenica je, ustvari, tek riječ, fraza...Koliko god je puta ponovili: Srebrenica, Srebrenica, Srebrenica. Isto kao i Ahmići.

JThomas

#397 Re: Majke Srebrenice i Kolinda G.K.

Post by JThomas » 18/01/2018 08:34

mogu li ja dočekati šefa strane države u službenoj posjeti i saopštiti mu svoje neko mišljenje, o bilo čemu? pa makar i srbije i hrvatske? :mrgreen: može li neko od vas?

znači, nije individua nego politika. zna se koja i čija. a munira je megafon te politike za izazivanje grižnje savjesti i straha.

jeste to instrumentalizacija ljudskog bića, ali ne radim to ja, nego oni...

insomnia78

#398 Re: Majke Srebrenice i Kolinda G.K.

Post by insomnia78 » 18/01/2018 08:34

Better Man wrote:
Matzan wrote:
Better Man wrote:Munira Subašić je uvreda za sve Građane BiH i sve one koji su izgubili svoje najmilije. Na pitanje novinara u vezi posjete Ahmićima, odnosno da li zamjera Kolindi što nije posjetila Ahmiće i odala počast žrtvama, Munira je rekla da zamjera samo onima koji ne posjete Serbrenicu i odaju počast žrtvama iste, a za druge žrtve u drugim mjestima BiH, nije je uopće briga. Nije moj tata rekao uzalud, da kad bi se Munirin muž sad pojavio živ i zdrav, kao i ostala njena porodica, da bi ih ona sama ubila, samo kako bi mogla nastaviti uživati sve privilegije koje sad uživa.
Znači i tata kaže po koju ... :-)
Da. I ima pravo i to puno pravo, kao čovjek koji je i prije zvaničnog početka rata stavio na raspolaganje i učestvovao u pripremi odbrane od agresije i čitav rat proveo u armiji BiH i iz rata izašao čista i časna obraza i nikad ništa nije tražio od ove države, već je sve stekao i obezbjedio porodici svojim rukama, odnosno svojim radom.
Da ti nisi Zaimov?

Bloo
Globalna šefica

#399 Re: Majke Srebrenice i Kolinda G.K.

Post by Bloo » 18/01/2018 08:46

arzuhal wrote:
Nisi ti Munira jedita u svemu tome, svi smo mi, na ovaj ili onaj način, uz tebe i s tobom, jednaki u neznanju, bezosjećajnosti, bezobrazluku, beskarakternosti. Neko više, neko manje. Zajedno u baliluku, tom najstrašnijem i najrazornijem oružju za masovno uništavanje uvijek te nekako preostale bošnjačke žive sile...
Dodala bih i tolerisanju onog što radi i omogućavanju da postane to što jeste i ostane tu gdje jeste.

plain vanilla
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#400 Re: Majke Srebrenice i Kolinda G.K.

Post by plain vanilla » 18/01/2018 09:02

arzuhal wrote:Čovječe, pa dugo nije bilo takvog dana kao jučerašnjeg kada sam bio tako zaprepašten, pa bijesan, pa tužan, prazan i rezigniran.

''Ne znam, ja ne bih o tome govorila, ja govorim o Srebrenici, znam šta se tamo desilo, ne znam više nigdje šta se desilo. Nemam ja nikome ništa zamjerati, samo zamjeram onima koji nisu došli u Srebrenicu i odali počast. Jedino Srebrenica, Srebrenica i Srebrenica, ništa drugo''

Ne znaš, Munira. Ne znaš ti, izgleda, ni šta se desilo u Srebrenici. Jer da znaš ne bi zakitila najjačeg četničkog operativca i negatora genocida u Srebrenici Aleksandra Vučića "Cvijetom Srebrenice". Kralja Balkana, za mnoge. Jer ne zna najbolje ni Vučić šta se desilo u Srebrenici a došao je da oda počast.

Srebrenica je, ustvari, tek riječ, fraza...Koliko god je puta ponovili: Srebrenica, Srebrenica, Srebrenica. Isto kao i Ahmići.
Bome nisam ja jednaka s Munirom jer njeno i moje neznanje se ne mogu porediti. Moje neznanje ostaje u moja cetiri zida, a njeno odjekuje medijima. Ako jedna majka, predstavnica Majki Srebrenici, zazmiri na tako veliki zlocin, postaje saucesnik. Ljutimo se kad se Srbi prave ludi pa negiraju genocid, a sta na ovo reci?
Na prvu sam pomislila-sve su zrtve jednake, a neke su jednakije, ali nije to...ovo je puno dublji problem.

Post Reply