Maheri

Za sve koji vole ta divna stvorenja...
Post Reply
medda

Maheri

Post by medda » 08/05/2007 14:36

Imam neku knjigu o mackama i njihovom uzgoju, odgoju, ponasanju...i tu ima pricica o nekim njihovim akcijama...evo 2 za pocetak a vi nadopunite svojim maherima.

Nekad davno (40-50ih) godina je neki profa zivio na kampusu na nekom americkom univerzitetu i kompic mu je bio stari macak. I profa primijeti da macak svaki ponedjeljak tacno u 20.00h naglo skoci i istrci nekud iz stana. To njemu bilo cudno zato sto se to desava samo taj dan i u tacno odredjeno vrijeme i odluci da izvidi gdje to on strugne. Uprati da macak odtrci do zgrade gdje su zivjele zene i sjedi pred prozorom i nesto pozorno posmatra. Bilo profu stid da prilazi preblizu toj zgradi ali nakon nekoliko sedmica odluci on ipak da pridje da vidi sta to njegov macak tako gleda. Kad tamo zene svakog ponedjeljka u 20.00h igraju bingo i macak vreba loptice. :D :D :D

U nekom talijanskom gradu svakog utorka dolazi ciko da prodaje ribu a na kraju odpad podijeli macama. Nikad se te mace nisu iskupile cetvrtkom ili subotom da cekaju ciku nego uvijek utorkom u tacno vrijeme kad on dolazi i cekaju kraj da dobiju svoj dio. :D :D :D

Interesantne su te zivotinje, zar ne?!

medda

Post by medda » 10/05/2007 12:05

Izgleda da forumasi nemaju interesantne ljubimce... :(

I mi smo imali macka prije rata koji je imao toliko interesantnih obicaja.
Imali smo camac i kad idemo da se vozimo on ide obalom za nama i mjauce. Mi pridjemo da ga uzmemo sa sobom, on smugne. Cuj macak da ide na vodu.
I opet on obalom za nama dok nama vise ne dosadi njegovo deranje i vratimo se kuci.
A imali smo i cuku u dvoristu koji je mrzio macke ali nas macak je zajedno sa njim spavao i jeo iz iste posude.

FFK as Lucy01

Post by FFK as Lucy01 » 10/05/2007 14:04

Moj macak je jedna od najpametnijih zivotinja koje sam ikada imala.
Zna sta znace rijeci "dodji" "garaza" "dobra hrana"....kada je u kuci i hoce vani, ako ja sjedim na sofi i gledam TV, on dodje i ne mjauce nego me sapom lagano dotakne da mi da do znanja da hoce vani...

Mackutina moja :kiss:

medda

Post by medda » 10/05/2007 14:25

Moj prijatelj je morao na kuhinjske ormarice staviti one brave (inace se koriste u domacinstvima sa djecom da ne mogu otvoriti i doci do sredstava za ciscenje i sl) jer su mu dvije mace non-stop otvarale sve i trazile klopu. On se vrati kuci a riza, makaroni, case razbijene po podu...mace naprave dernek :lol:

Post Reply