Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Za sve koji vole ta divna stvorenja...
irac300

#5376 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by irac300 » 12/09/2020 11:16

Maraschino wrote:
11/09/2020 23:19
vjesticanametli wrote:
11/09/2020 22:57
Hehe super😁
Ev SA mace kod jaranice meze poli
Image
Sve su slatke.
Kada si kod salame, supruga kupi onu jeftinu od marku pilecu i nareze im, dodju mirisu i vrlo malo pojedu.
Uzme poli i nareze, ne da jedu nego potamane sve i jedan komadic.

...pa se pitam, kome su namijenjene one jeftine pilece salame kada ih ni mace ne vole.
Po tom pitanju ja imam najcudnijeg macka na svijetu. :D Je l' iko vidio da macka nece frisko meso da jede? Znaci nece. Salame, kobasice... pomirise, pocne da riga u prazno, kao da ce povratiti i pobjegne. Takav je jos od kako sam ga kao mace donio. Evo cetiri godine, nista se nije promijenilo. Jede whiskas brikete, na tome zivi. Jedino frisko sto voli je riba, i to ne svakakva, samo oslic i to file. :D Svakakvih sam se macaka u zivotu nagledao, ali ovaj je najcudniji. Zato mi je valjda jos drazi, osobenjak. :D

pici

#5377 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by pici » 12/09/2020 15:10

ja sam kupovao one jeftine virsle u hošetu i jedno vrijeme su jele ove ulicne ove moje kucne ni da pomirisu... naprave onu facu isto koda im smrdi... pocele i ulicne to odbacivati, nece da jedu, a jebote reko sto su gospoda.
Iskuham virsle i hajd da i ja probam... ljudi moji tri dana sam povracao... salame, virsle, kobasice, to je sve otrov, svasta melju i prodaju... mačke inače su probirljive i mogu osjetiti i namirisati neke pokvarene i otrovne stvari... ono sto mačka neče slobodno bacajte u smetlje.

zubi

#5378 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by zubi » 12/09/2020 20:23

pici wrote:
12/09/2020 15:10
ja sam kupovao one jeftine virsle u hošetu i jedno vrijeme su jele ove ulicne ove moje kucne ni da pomirisu... naprave onu facu isto koda im smrdi... pocele i ulicne to odbacivati, nece da jedu, a jebote reko sto su gospoda.
Iskuham virsle i hajd da i ja probam... ljudi moji tri dana sam povracao... salame, virsle, kobasice, to je sve otrov, svasta melju i prodaju... mačke inače su probirljive i mogu osjetiti i namirisati neke pokvarene i otrovne stvari... ono sto mačka neče slobodno bacajte u smetlje.
Ja svojim kupim one najskuplje virsle, filovane sa sirom, i to mozda jednom mjesecno... sve potamane :D

irac300

#5379 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by irac300 » 13/09/2020 10:40

pici wrote:
Imalo bi to smisla da macke nisu hedonisti. Nekada nece da jedu jer im se cisto to ne svidja, koliko god zdravo bilo.

kakav nered

#5380 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by kakav nered » 15/09/2020 15:46

irac300 wrote:
13/09/2020 10:40
pici wrote:
Imalo bi to smisla da macke nisu hedonisti. Nekada nece da jedu jer im se cisto to ne svidja, koliko god zdravo bilo.
Istina.. kupovala sam im Acana hranu, preko 60 KM za 1,8 kg, 85% mesa u njoj, i jele malo i neće. Ali neće ni Whiskas, Friskies i sl. paše im Royal Canin. Od vrećica mokre samo Gourmet i Felix, ali da nije riba, ostalo ništa. X puta kupim neku, pojedu jednu vrećicu, kupim više ni primirisati. Jedna hoće sirovo meso, druga samo pečeno. Jedna jede DM štapiće, zadavi se njima, druga Felix one poslastice. Obratno neće.
I pokušala sam ih npr natjerati da jedu Acanu i samo nju ostavim danima i neće nema šanse. Kosti sam joj sve mogla prebrojati i kupim što voli, tvrdoglavija je od mene. Mršava je, malo jede, zato i kupujem kvalitetno, da bar dobro pojede to što pojede. Mislim da samo ja imam mačku koja neće da jede.

irac300

#5381 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by irac300 » 15/09/2020 15:51

kakav nered wrote:
15/09/2020 15:46
irac300 wrote:
13/09/2020 10:40
pici wrote:
Istina.. kupovala sam im Acana hranu, preko 60 KM za 1,8 kg, 85% mesa u njoj, i jele malo i neće. Ali neće ni Whiskas, Friskies i sl. paše im Royal Canin. Od vrećica mokre samo Gourmet i Felix, ali da nije riba, ostalo ništa. X puta kupim neku, pojedu jednu vrećicu, kupim više ni primirisati. Jedna hoće sirovo meso, druga samo pečeno. Jedna jede DM štapiće, zadavi se njima, druga Felix one poslastice. Obratno neće.
I pokušala sam ih npr natjerati da jedu Acanu i samo nju ostavim danima i neće nema šanse. Kosti sam joj sve mogla prebrojati i kupim što voli, tvrdoglavija je od mene. Mršava je, malo jede, zato i kupujem kvalitetno, da bar dobro pojede to što pojede. Mislim da samo ja imam mačku koja neće da jede.
Nemas. :D Vec sam opisao probleme sa mojim mackom. Ma to su misticna bica, zato nas i fasciniraju toliko.

Mehemed

#5382 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by Mehemed » 15/09/2020 22:01

Moj mačak više voli smeće, najjeftiniju suhu hranu(Friend 4.25KM 900 grama, i Bingo hranu 3.xx KM 1kg) nego ovamo pravu hranu, piletinu, skroz malo piletine hoće, nebitno je li pečena ili živa, dok suhu hranu jede dok ne bude sit.

Maraschino

#5383 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by Maraschino » 15/09/2020 22:28

Moje male mace jedu suhu hranu a dvije stare slabo ili nikako.
Najvise vole sebi nesto uloviti(cesto vidim gustere zelene da donesu i tamane ga). Vjerovatno da one osjete sta im nedostaje i gdje sta mogu da nadoknade.
Nekada nece nista ali se ne brinem, nisu gladne.

Bloo
Globalna šefica

#5384 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by Bloo » 15/09/2020 22:32

irac300 wrote:
12/09/2020 11:16

Po tom pitanju ja imam najcudnijeg macka na svijetu. :D Je l' iko vidio da macka nece frisko meso da jede? Znaci nece. Salame, kobasice... pomirise, pocne da riga u prazno, kao da ce povratiti i pobjegne. Takav je jos od kako sam ga kao mace donio. Evo cetiri godine, nista se nije promijenilo. Jede whiskas brikete, na tome zivi. Jedino frisko sto voli je riba, i to ne svakakva, samo oslic i to file. :D Svakakvih sam se macaka u zivotu nagledao, ali ovaj je najcudniji. Zato mi je valjda jos drazi, osobenjak. :D
Moj par puta smazao malo vindija de lux sunke i mortadele...Inace jede samo suhu hranu ali morala sam ga odavno prebaciti na kvalitetnu bez zitarica jer ima probleme sa struvitima/kristalima tako da jede nekad medicinsku za otapanje, pa red ND hrane, pa nekad Royal...nekad Purinu i tak...moze i Whiskas nije problem ali za mjesec dana mu se stvore kristali i ne moze da vrsi malu nuzdu i onda ne zelis da slusas macka koji vristi dok pokusava da piski :|

irac300

#5385 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by irac300 » 15/09/2020 22:45

Bloo wrote:
15/09/2020 22:32
irac300 wrote:
12/09/2020 11:16

Moj par puta smazao malo vindija de lux sunke i mortadele...Inace jede samo suhu hranu ali morala sam ga odavno prebaciti na kvalitetnu bez zitarica jer ima probleme sa struvitima/kristalima tako da jede nekad medicinsku za otapanje, pa red ND hrane, pa nekad Royal...nekad Purinu i tak...moze i Whiskas nije problem ali za mjesec dana mu se stvore kristali i ne moze da vrsi malu nuzdu i onda ne zelis da slusas macka koji vristi dok pokusava da piski :|
Da kucnem u drvo, ovaj moj puca od zdravlja. :D Ali da je cudak, to definitivno. Ja ga u sali zovem Monk, po onom friku iz istoimene serije sa OKP-om. :D

dalmatinka

#5386 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by dalmatinka » 16/09/2020 17:23

Maraschino wrote:
15/09/2020 22:28
Najvise vole sebi nesto uloviti(cesto vidim gustere zelene da donesu i tamane ga). Vjerovatno da one osjete sta im nedostaje i gdje sta mogu da nadoknade.
Ajmo sad odmah tablete protiv glista. Moj mačak koji jedini izlazi van osušio se do neprepoznatljivosti. Veterinarka kaže
da ljeti mačke love guštere ( ovaj tamani sve što se miče u kvartu) i od njih dobijaju gliste. Luda stvorenja. :D

Maraschino

#5387 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by Maraschino » 16/09/2020 18:27

dalmatinka wrote:
16/09/2020 17:23
Maraschino wrote:
15/09/2020 22:28
Ajmo sad odmah tablete protiv glista. Moj mačak koji jedini izlazi van osušio se do neprepoznatljivosti. Veterinarka kaže
da ljeti mačke love guštere ( ovaj tamani sve što se miče u kvartu) i od njih dobijaju gliste. Luda stvorenja. :D
Ovih dana sleduje ih vakcinacija i tablete protiv crijevnih parazita.

pici

#5388 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by pici » 17/09/2020 15:17

Image

ovako i kod mene reaguju na pojedinu hranu... virsle, kobasice, salame...

vjesticanametli

#5389 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by vjesticanametli » 17/09/2020 15:24

😂😂😂😂😂👍

ozdrlje_donje

#5390 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by ozdrlje_donje » 18/09/2020 14:16

Image

Sinoc imao da zavrsim sto nisam stigao naposlu, i njih dvije mi pravile drustvo. Obe se ususkale na torbu od laptopa :D

Post Reply