Lucidni snovi! Da li ste probali ?

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderator: O'zone

Post Reply
BAN___KAI

Lucidni snovi! Da li ste probali ?

Post by BAN___KAI » 29/01/2015 22:54

Nedavno sam naišao na neki članak o lucidnim snovima ( Lucid Dreaming) i pravo me je zainteresovao, pa me zanima da li je iko sa foruma to probao. Ako jeste, kakvo je vaše mišljenje o tome ?

Pricao sam sa drugom o tome i rekao mi je da se tijelo skroz paralizuje i da se dožive najveci košmari, kao da neka vještica sjedi na vašim plučima, ali se definitivno isplati i da je to fenomenalno kada se snovi mogu kontrolisati.

Volio bih to probati ali nisam 100% siguran :-D

Zeljoooo

Re: Lucidni snovi! Da li ste probali ?

Post by Zeljoooo » 29/01/2015 22:56

Kako sam otkrio lucidne snove samo j**em.

BAN___KAI

Post by BAN___KAI » 29/01/2015 23:00

Zeljoooo wrote:Kako sam otkrio lucidne snove samo j**em.

Lol onda me ni najgori košmari nece sprijeciti da i ja to doživim, kad vec ne mogu u javi guziti onda mogu u snovima :D

Drvosjeca iz Dejcica

Post by Drvosjeca iz Dejcica » 29/01/2015 23:02

BAN___KAI wrote:Nedavno sam naišao na neki članak o lucidnim snovima ( Lucid Dreaming) i pravo me je zainteresovao, pa me zanima da li je iko sa foruma to probao. Ako jeste, kakvo je vaše mišljenje o tome ?

Pricao sam sa drugom o tome i rekao mi je da se tijelo skroz paralizuje i da se dožive najveci košmari, kao da neka vještica sjedi na vašim plučima, ali se definitivno isplati i da je to fenomenalno kada se snovi mogu kontrolisati.

Ne treba ti to, bolje iskoriti vrijeme na druge stvari. To što ti nude je samo privid i iluzija.

Zeljoooo

Post by Zeljoooo » 29/01/2015 23:02

BAN___KAI wrote:

Lol onda me ni najgori košmari nece sprijeciti da i ja to doživim, kad vec ne mogu u javi guziti onda mogu u snovima :D

Cesto se brobudim sa vrsnjakom u desnoj ruci. Tako mi se zna desiti da kad zaspim sa zenom ujutru kad ustanem vranjak u ruci pa hajde onda objasni zeni sta sam radio citavu noc. A i zali se da je malo tamburam.

supercali

Post by supercali » 29/01/2015 23:03

a to je ono kad sve znas pa se sjebes kad se probudis

Cherry-Cherry

Post by Cherry-Cherry » 29/01/2015 23:05

Je li to nešto kao astralna projekcija? :zoka:

BAN___KAI

Post by BAN___KAI » 29/01/2015 23:08

Drvosjeca iz Dejcica wrote:
BAN___KAI wrote:Nedavno sam naišao na neki članak o lucidnim snovima ( Lucid Dreaming) i pravo me je zainteresovao, pa me zanima da li je iko sa foruma to probao. Ako jeste, kakvo je vaše mišljenje o tome ?

Ne treba ti to, bolje iskoriti vrijeme na druge stvari. To što ti nude je samo privid i iluzija.

Naravno da je iluzija ali to ne smanjuje vrijednost, svrha snova su poruke podsvijesti, i procitao sam da tako covjek sam sebe upozna kada skonta kako da prepozna sve one znakove koje se pojavljuju u snovima. Ovi što znaju kako da lucidno sanjaju mogu se sjecati snova i raditi šta god žele, i tako se mogu promijeniti.

dječak sa šibicama

Post by dječak sa šibicama » 29/01/2015 23:08

Paraliza, kosmari, vjestica sjedi na prsima, i sta je tu famozno?

ćiribiribela

Post by ćiribiribela » 29/01/2015 23:09

Ima vec tema o lucidnim snovima.

Ja sam uvijek kontala da su to svi dozivjeli bar jednom u zivotu, ono kad sanjas pa u snu skontas da sanjas i onda radis sta hoces. :D

BAN___KAI wrote:Pricao sam sa drugom o tome i rekao mi je da se tijelo skroz paralizuje i da se dožive najveci košmari

Ovo se zove sleep paralysis, "mozak ti se probudio a tijelo jos nije skontalo", i skroz je gadan osjecaj i to nije lucidni san. :D

Ajatolah_

Post by Ajatolah_ » 29/01/2015 23:12

Ali, ako mozak ostane u svjesnom stanju, pitanje je onda dobiješ li potrebni odmor i sve ono što je funkcija sna?

dezurni_ucenik

Post by dezurni_ucenik » 29/01/2015 23:17

Kad osjetite pritisak na prsima,ne mozete da se pomjerite to je paraliza sna - tj. mozak vam se probudio prije tijela.U toku sna mozak zakljuca vase tijelo,jer bi u protivnom reagovali na situacije iz sna.To sto neko vidi svakakve stvari,to je zato sto prakticno jos spavate.

Paraliza sna vam je ulaznica za astralnu projekciju.Razlika izmedju astrala i lucidnih snova je u tome,sto u lucidnim snovima sanjate sve sto pozelite dok astralu,hajmo tako reci,"dusa" se odvoji od tijela i mozete setati stanom,izaci ispred zgrade,mozete biti gdje hocete u tom trenutku.Naravno to ne znaci da mozete otici kod komsinice i gledati je kako se tusira. :-)

E sad postoji i druga strana medalje.Navodni entiteti koje mozete sresti u astralu.Mnogi ce reci da se radi o demonima koji vam zlo zelo itd.Postoji i objasnjenje za takve stvari.Astral je jedna novina i to sokantna za vasu podsvijest.Podsvijest nas drzi u zatvoru,odlazak u astral ce smatrati da ste pobjegli.I radice sve da vas vrati nazad.Tako da ce projektovati vase strahove.Ako se bojite lupam vampira ,vampiri ce vas ganjati i slicno.

Ja nikad nisam dozivio ni astral ni lucidne snove,premda sam dosta bas citao o tome.I primjetio sam da su mnogi odustali od astralnih putovanja,cisto iz straha sto su vidjeli i dozivjeli neke stvari tamo.

BAN___KAI

Post by BAN___KAI » 29/01/2015 23:19

ćiribiribela wrote:Ima vec tema o lucidnim snovima.

Ja sam uvijek kontala da su to svi dozivjeli bar jednom u zivotu, ono kad sanjas pa u snu skontas da sanjas i onda radis sta hoces. :D

BAN___KAI wrote:Pricao sam sa drugom o tome i rekao mi je da se tijelo skroz paralizuje i da se dožive najveci košmari

Ovo se zove sleep paralysis, "mozak ti se probudio a tijelo jos nije skontalo", i skroz je gadan osjecaj i to nije lucidni san. :D

Moguce je da smo to svi doživjeli ali se toga ne sjecamo.

Pa mi svako noc imamo sleep paralysis ali nismo toga svijesni jer sanjamo, to služi da se ne povrijedimo dok sanjamo. Cuo sam da je to jedno od najgorih stvari ali da se definitivno isplati, naravno ako se se preplašimo :-D

Ja sam to skontao na ovaj nacin, leži se možda 20 minuta i ne smiješ se nikako pomaknuti, nakon 20 minuta tijelo daje signal mozgu da je spremno da spava ( svrbez, nagon da se promijeni položaj tijela), i to se sve mora ignorisati, i na taj se nacin tijelo zaspi a svjesna si svega jer si budna, kad se oci otvore moci ces da kontroliš svoje snove jer imaš kontrolu nad njima, jer znaš da si u snu. Vjerovatno sam pobrkao tko kome šalje signale, mozak ili tijelo :D

dezurni_ucenik

Post by dezurni_ucenik » 29/01/2015 23:26

:lol: :thumbup:

ćiribiribela

Post by ćiribiribela » 29/01/2015 23:26

BAN___KAI wrote:Cuo sam da je to jedno od najgorih stvari ali da se definitivno isplati, naravno ako se se preplašimo

Ma ne vrijedi. :D

Na 9 gagu je jedno vrijeme bilo dosta price oko ovoga, evo jedan post koji objasnjava sve te neke faze

http://img-9gag-ftw.9cache.com/photo/aPyp5ZG_700b.jpg

Drvosjeca iz Dejcica

Post by Drvosjeca iz Dejcica » 29/01/2015 23:31

BAN___KAI wrote:

Naravno da je iluzija ali to ne smanjuje vrijednost, svrha snova su poruke podsvijesti, i procitao sam da tako covjek sam sebe upozna kada skonta kako da prepozna sve one znakove koje se pojavljuju u snovima. Ovi što znaju kako da lucidno sanjaju mogu se sjecati snova i raditi šta god žele, i tako se mogu promijeniti.

Postoje tehnike disanja kojima se može postići nešto slično. Recimo proguglaj malo o "holotropskom disanj"u to je tehnika kojom se postižu slični efekti. E sada postoji i teorija koju zastupaju neki naučnici (David Bohm i Karl Pribram psiholog) koji kažu da je sve hologram te da je naš mozak samo instrument koji frekvencije pretvara u slike te da postoji druga uvijena stvarnost. Rađeni su čak i testovi 60-tih godina sa LSD-om i sa osobama koje boluju od šizofrenije. Zaključak koji su iznjeli je da šizofrenije nije bolest već te osobe nemaju određenu blokadu u mozgu pa se dešava da vide stvari iz demenzija koje ne bi trebali vidjeti. Mislim sve je to teorija jer ništa još nije dokazano, postoje indicije ali nema jasnog dokaza. Navodno tokom istraživanja osobe podvrgnute testovima su mogle pristupiti nekoj vrsti kolektivne svijesti i prenijeti iskustvo kako je to biti u tijelu mačke, roditi se ponovo, umrijeti, biti neka druga osoba, oblik, životinja, drvo...itd. Preporuka za čitanje koga interesuje je knjiga Holografski svemir od Michaela Talbota.

BAN___KAI

Post by BAN___KAI » 29/01/2015 23:33

ćiribiribela wrote:
BAN___KAI wrote:Cuo sam da je to jedno od najgorih stvari ali da se definitivno isplati, naravno ako se se preplašimo

Ma ne vrijedi. :D

Na 9 gagu je jedno vrijeme bilo dosta price oko ovoga, evo jedan post koji objasnjava sve te neke faze

http://img-9gag-ftw.9cache.com/photo/aPyp5ZG_700b.jpg

Haha pa i ja sam saznao za ovo preko 9gaga, kontao sam da probam to uraditi preko one WILD metode, koja ukljucuje taj trenutak paralize, trebat cu vjerovatno probati one lakše :D

Evo slike te vještice, samo vreca preko glave i bang bang :D
Image

dezurni_ucenik

Post by dezurni_ucenik » 29/01/2015 23:36

BAN___KAI wrote:
ćiribiribela wrote:Ima vec tema o lucidnim snovima.

Moguce je da smo to svi doživjeli ali se toga ne sjecamo.

Pa mi svako noc imamo sleep paralysis ali nismo toga svijesni jer sanjamo, to služi da se ne povrijedimo dok sanjamo. Cuo sam da je to jedno od najgorih stvari ali da se definitivno isplati, naravno ako se se preplašimo :-D

Ja sam to skontao na ovaj nacin, leži se možda 20 minuta i ne smiješ se nikako pomaknuti, nakon 20 minuta tijelo daje signal mozgu da je spremno da spava ( svrbez, nagon da se promijeni položaj tijela), i to se sve mora ignorisati, i na taj se nacin tijelo zaspi a svjesna si svega jer si budna, kad se oci otvore moci ces da kontroliš svoje snove jer imaš kontrolu nad njima, jer znaš da si u snu. Vjerovatno sam pobrkao tko kome šalje signale, mozak ili tijelo :D

To sto si ti opisao nije tehnika za lucine snove vec za astralnu projekciju.

dale cooper

Post by dale cooper » 29/01/2015 23:37

I šta kažete? Kroz lucidne snove do seksa? :D Samo na klixu. :lol:

BAN___KAI

Post by BAN___KAI » 29/01/2015 23:39

Postoje tehnike disanja kojima se može postići nešto slično. Recimo proguglaj malo o "holotropskom disanj"u to je tehnika kojom se postižu slični efekti. E sada postoji i teorija koju zastupaju neki naučnici (David Bohm i Karl Pribram psiholog) koji kažu da je sve hologram te da je naš mozak samo instrument koji frekvencije pretvara u slike te da postoji druga uvijena stvarnost. Rađeni su čak i testovi 60-tih godina sa LSD-om i sa osobama koje boluju od šizofrenije. Zaključak koji su iznjeli je da šizofrenije nije bolest već te osobe nemaju određenu blokadu u mozgu pa se dešava da vide stvari iz demenzija koje ne bi trebali vidjeti. Mislim sve je to teorija jer ništa još nije dokazano, postoje indicije ali nema jasnog dokaza. Navodno tokom istraživanja osobe podvrgnute testovima su mogle pristupiti nekoj vrsti kolektivne svijesti i prenijeti iskustvo kako je to biti u tijelu mačke, roditi se ponovo, umrijeti, biti neka druga osoba, oblik, životinja, drvo...itd. Preporuka za čitanje koga interesuje je knjiga Holografski svemir od Michaela Talbota.

TO mene pravo zanima, možda je Matrix istina :D Kad kupim tablet onda cu je vjerovatno procitati, u našim bilbiotekama je pravo slab izbor knjiga :-)

Dežurni: evo ti slika upustva

Image

ćiribiribela

Post by ćiribiribela » 29/01/2015 23:40

Ma ne znam, ja ne bih rizikovala tu paralizu i horore zbog par minuta kotrolisanja sna. :D

Cekaj da ti se desi spontano. :D

dezurni_ucenik

Post by dezurni_ucenik » 29/01/2015 23:41

BAN___KAI wrote:

TO mene pravo zanima, možda je Matrix istina :D Kad kupim tablet onda cu je vjerovatno procitati, u našim bilbiotekama je pravo slab izbor knjiga :-)

Dežurni: evo ti slika upustva

Image

Ovo ti je astralna projekcija na slici.Objasnio sam vec koja je razlika izmedju ap i ls.

BAN___KAI

Post by BAN___KAI » 29/01/2015 23:44

ćiribiribela wrote:Ma ne znam, ja ne bih rizikovala tu paralizu i horore zbog par minuta kotrolisanja sna. :D

Cekaj da ti se desi spontano. :D

Ali hocu da guzim , šalim se :D Ako budem cekao tko zna kad cu to doživjeti, na 9gagu mi govore da je to najfenomenalnije iskustvo u životu ( pricam o snu, ne o onom drugom) :-D Morat cu se prvo istrenirati u javi da raspoznam kad sam budan a kad sanjam, kad to skontam onda necu proci kroz tu paralizu

Drvosjeca iz Dejcica

Post by Drvosjeca iz Dejcica » 29/01/2015 23:48

Mislim da ako neko želi testirati ove stvari da bi trebao pored sebe imati nekog ko će nadzirati cijeli proces. Barem tako stoji recimo kod tehnika holotropskog disanja da pored osobe koja izvodi tu tehnika mora biti neko ko ima iskustva i ko će znati reagovati kako treba ako se desi nešto nepredviđeno.

dezurni_ucenik

Post by dezurni_ucenik » 29/01/2015 23:50

dale cooper wrote:I šta kažete? Kroz lucidne snove do seksa? :D Samo na klixu. :lol:

Selected ambient works 2 od Aphex Twina ti je inspirisan sa lucidnim snovima koje je Richard dozivljavao.

Post Reply