LP u rukometu

Rukomet, tenis, odbojka, atletika, vaterpolo,...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Timotije

#26 Re: LP u rukometu

Post by Timotije » 19/10/2008 22:55

Izvestaj sa lica mjesta. Vrlo dobra igra Bosne i sjajna atmosfera medju nasom rajom . Uvijek se pribojavam incidenta, ovaj put ni papiric nije uletio u teren, zaista za nepovjerovati. Gog je zazluzeno pobijedio, ali mi je malo zao sto to nije zavrsilo sa jedno 1-3 razlike, jer sansa je bila tu. Ni u jednom trenutku se nisam prepao da ce nas totalno razvaliti, a to je uvijek nesto. Vrlo pozrtvovano i borbeno, pa kolike su mogucnosti. Pad koncentracije i par isforsiranih suteva u finisu, je jedino sto Bosni zamjeram , ali i puno vece ekipe rade slicne stvari. Realno je po meni, dva razlike za Gog, za toliko su bili bolji. U dva navrata nismo imali ni srece, stativa kod (otprilike) 12-13 i kod 23-25 (uglavnom za egal i za smanjenje na jedan), plus par, onako blago supackih, odluka makedonskog para, u najgorim momentima. Necu na sudije, bilo je uglavnom korektno, ali svirali su preslikano sudijskom paru u Skenderiji na utakmici repke protiv Madjara. Na -5 korektno, na -1 pocnu srati.
Sve u svemu vrlo lijepa noc u Odensi, Bosna se nije ni sekunde obrukala. Strucni stab i ljudi s klupe su bili odusevljeni podrskom navijaca,u razgovoru poslije tekme kazu da ni u Sarajevu nemaju bolju.
Sve najbolje Bosni u revansu, s Gog-om se itekako moze igrati!

Josip

#27 Re: LP u rukometu

Post by Josip » 19/10/2008 23:02

Šteta za Bosnu (isto kao i za Izviđač) što nemaju novaca zadržati najbolje igrače i što takvi igrači odlaze u neke vrlo dobre klubove ali ne odlične. E da je tu Haramandić, Martinović...

Zagreb bez Balića (čini se da ga neće biti još dugoooo) pobjedio u Segedu. Razvalio Pika. na kraju bilo 6 razlike.

van Basten
Has thanked: 12 times
Been thanked: 16 times

#28 Re: LP u rukometu

Post by van Basten » 21/10/2008 00:52

meni ne smeta Radončićev subjektivizam. Vala mi je dosta "neutralnosti" kada igraju naše ekipe... svaki komentator u cijelom svijetu je subjektivan kada je riječ o predstavljanju države (klubkom ili reprezentativnom), samo mi eto trebamo ostati neutralni

cyprus
Has thanked: 22 times
Been thanked: 100 times

#29 Re: LP u rukometu

Post by cyprus » 21/10/2008 00:58

in33sa wrote:Inace volim Radoncica, dobar je komentator (u odnosu na ostale sjajan) ali poceo mi je ici na q sa svojim subjektivizmom.

"Ovakve golove samo mi mozemo primiti" a identican gol Rusi dobiju od Danaca u Pekingu, da stvar bude gora po njih prime ga u zadnjoj sekundi, pobjednicki gol Danaca, a tokom cijele utakmice Rusi vodili i po pet golova razlike.
Uostalom, ovakvim golom smo dobili Dance one godine kada ga je zabio Suman ili kako se vec zvase lik.

Dalje, svaka odbrana Grahovca je bravuroza (i kada mu sa penala lik puca u glavu) dok je svaka odbrana danskog golmana los sut, "u tijelo golmana", i slicno.

Onda ono njegovo drkanje na Balica. Razumijem da je Balic fenomen, ali daj malo, ne moras svrsavati kad ga spomenes.

Svaki drugi gol danaca po njemu je "mozda prestup", "ovo je moglo biti probijanje" i slicno, dok je svaki nas promasaj "bilo je pod prekrsajem ali sudije se nisu oglasile", "udarac u glavu... lakat, sudije se nisu oglasile" a prije utakmice je naglasio da su makedonski suci prednost za Bosnu :-)
Ukrajince... :)

KPNCTNJAH

#30 Re: LP u rukometu

Post by KPNCTNJAH » 16/11/2008 16:24

Kako su jadni...

al_akhisari
Has thanked: 53 times
Been thanked: 11 times

#31 Re: LP u rukometu

Post by al_akhisari » 16/11/2008 16:35

Ne mogu da vjerujem u ovo sto sam malo prije vidio na utakmici!!!!!!!! :x
Ova ekipa ( MAHALSKA ) je odigrala jadno i cemerno :sad:

Predlazem upravi kluba da SVIM igracima i treneru, kao nagradu za dobru igru i uspjeh, a koji su danas nosili dres Bosne uzme iz dzepa po 3 000 EURA!

Kako ih samo nije stid, FUJ!

Fozgen

#32 Re: LP u rukometu

Post by Fozgen » 16/11/2008 16:39

Damn, kako losa igra :angry:
Ne kuzim ih nikako, mogli su nakantat onu ekipu samo tako, ali nakon 10 minuta u prvom poluvremenu oni potpuno staju i igra se manje vise sa dva tri gola prednosti Bosne, u zadnjih 10 minuta nisu mogli ni sekunde da ubace u visu brzinu nego su odigrali i jos gore, nekako mozda jedini koji je malo borbenosti pokazao jest Kapisoda a ovo ostalo :x

don vito

#33 Re: LP u rukometu

Post by don vito » 16/11/2008 17:39

I Bosna i oni Danci sa kojima se kao bori za drugo mjesto sluzili bi kao kanta za napucavanje u drugom krugu pogotovo zato sto ce prenijeti nule iz prvog kruga. Zato im je bolje proci u Kup kupova gdje mogu uz malo srece proci do polufinala. Bosna je odmah danas sa Grcima obavila sav posao umjesto da bude kalkulacija u zadnjem kolu.

Ali_G

#34 Re: LP u rukometu

Post by Ali_G » 16/11/2008 19:23

Mudro zboris. Nas klupski rukomet nema nikakve sanse u drugoj rundi, a sumnjam da bi se i publika toliko interesovala kad bi nas svi redom napucavali. Lagano u taj drugi kup, pa se boriti. Tu smo koliko toliko ravnopranvi.

van Basten

#35 Re: LP u rukometu

Post by van Basten » 16/11/2008 19:42

sramotno odigrano.
Šteta.

cheb

#36 Re: LP u rukometu

Post by cheb » 17/11/2008 00:37

ipak je nesto uci medju 16 najboljiH ekipa....
kolko tolko to poboljsava BH klubski rukomet kod EHF.a

papacja

#37 Re: LP u rukometu

Post by papacja » 18/11/2008 14:42

Nakon ovog neuspijeha u Grčkoj, Gregor Cvijić podnio ostavku. Napokon neko u našem sportu s obrazom, čovjek nije ostvario zacrtano i povlači se. :run:

van Basten

#38 Re: LP u rukometu

Post by van Basten » 18/11/2008 16:59

pošteno od njega... cinici bi rekli "vidi se da nije naš čovjek" :P
sigurno je da ima dosta toga i do njega što smo ispali iz kombinacija za drugi krug i prije same utakmice sa dancima, ali ipak treba znati da je on stabilizovao klub svojim dolaskom nakon smijurije sa Jovicom, čak i pobijedio Kolding u Sarajevu.
Selekcija igrača je glavni problem, čini mi se, a tu se mnogo više pitala uprava nego trener.
Kako god... ovaj neuspjeh u Grčkoj sigurno je tražio svoje žrtve, Cvijič je odlučio da poturi isključivo svoja leđa i to poštujem, ali naglašavam da nije jedini koji je trebao dobiti po ušima.

cheb

#39 Re: LP u rukometu

Post by cheb » 18/11/2008 18:14

svaka cast cvijicu,
puno toga je na upravi, mislim u klubu su ljudi koji nemaju veze sa rukometom, selman, purivatra, hadzic ddamir.....
nakon odlazka enida ,smjene halida i kad vidite da ni na jednoj utakmici nema vise ibre rodjendana onda znajte da nije to ta bosna vise,
nekada je skenderija bila premala,
u ovoj ekipi je 90% stranaca,
kupovali si su se svakaki igraci, i koji trebaju i koji netrebaju
pobjediti kolding sa 2 razlike u Sa nije neki uspjeh,
na svakoj sam domacoj tekmi na mojmilu, sa ovakim igracima svaku tekmu prvih 30 se muce, tek u drugom poluvremen naprave razliku...

novi trener je vojislav radja, vidicemo kolko ce trajat

alcho

#40 Re: LP u rukometu

Post by alcho » 20/11/2008 19:01

cheb wrote:svaka cast cvijicu,
puno toga je na upravi, mislim u klubu su ljudi koji nemaju veze sa rukometom, selman, purivatra, hadzic ddamir.....
nakon odlazka enida ,smjene halida i kad vidite da ni na jednoj utakmici nema vise ibre rodjendana onda znajte da nije to ta bosna vise,
na svakoj sam domacoj tekmi na mojmilu, sa ovakim igracima svaku tekmu prvih 30 se muce, tek u drugom poluvremen naprave razliku...

Da upravu si...rukometasi koji ne znaju nista drugo osim igrati rukomet bi trebali biti u upravi. Oni bi garant silne pare za klub obezbijedili. Kako je uopste neko i pomislio da u upravi trebaju biti privrednici i osobe sposobne da namaknu pare...
A to da pobjediti Kolding nije uspjeh...ti si neki saljivdzija izgleda? Humorista?

I da...Sabanovic, Golic, Grahovac, Medjic, Cacic, Cakic, Jaskic, Stevanovic, Omercevic, Buljugija, Jahic, Sabljic...sve sami stranci, a? :lol:

papacja

#41 Re: LP u rukometu

Post by papacja » 21/11/2008 08:50

alcho wrote:
cheb wrote:svaka cast cvijicu,

Da upravu si...rukometasi koji ne znaju nista drugo osim igrati rukomet bi trebali biti u upravi. Oni bi garant silne pare za klub obezbijedili. Kako je uopste neko i pomislio da u upravi trebaju biti privrednici i osobe sposobne da namaknu pare...
A to da pobjediti Kolding nije uspjeh...ti si neki saljivdzija izgleda? Humorista?

I da...Sabanovic, Golic, Grahovac, Medjic, Cacic, Cakic, Jaskic, Stevanovic, Omercevic, Buljugija, Jahic, Sabljic...sve sami stranci, a? :lol:
Samo da potpišem ovo :bih:

cheb

#42 Re: LP u rukometu

Post by cheb » 23/11/2008 01:20

9 stranaca u ekipi od kojih je 5 ili 6 dovedeni kao pojacanja za novu sezonu.

cheb

#43 Re: LP u rukometu

Post by cheb » 23/11/2008 01:24

9 stranaca u ekipi od kojih je 5 ili 6 dovedeni kao pojacanja za novu sezonu.
cilj je bio proci u drugo kolo LP.
ostaje da sacekamo zrijeb pa da vidimo dokle ce dogurat

van Basten

#44 Re: LP u rukometu

Post by van Basten » 23/11/2008 10:58

poslije jučerašnje utakmice, ne mogu se oteti dojmu da bismo ove dance razbili i da nam je trebalo za prolaza. Samim tim ostaje žal za kiksom u Grčkoj.
Prije svega, treba priznati da je za uslove u kojim egzistira naš sport sam plasman u LP 3x uzastopno izvrstan uspjeh, ali kada se čovjek ponada nekome iskoraku koji se mogao učiniti. Prošle godine iz drugog šešira Gorenje, ove ranjivo Gudme... da li ćemo i treći put imati takvu sreću u ždrijebu?

in33sa

#45 Re: LP u rukometu

Post by in33sa » 23/11/2008 11:33

Danci su dosli samo da odrade posao.

Ekipa koja ne moze pobijediti u Grckoj nema pravo ni isprike traziti. Kiks, ovo ono, klasicna alibi prica.

RK Bosna se lose vodi, otjeran je Demirovic, kupuju se skart igraci, ili apsolutno nepoznati ili na zalasku karijere pa hajde da se jos nesto para zaradi za ljepse penzionerske dane.

Tako se ne stvara rezultat.

van Basten

#46 Re: LP u rukometu

Post by van Basten » 25/11/2008 14:49

grupa u kojoj je bila Bosna križala se s grupom gdje su bili Kiel i Barcelona... šteta... malo je nedostajalo da vidimo uživo još dvije rukometne velesile

in33sa

#47 Re: LP u rukometu

Post by in33sa » 25/11/2008 15:05

Skupina 1: HSV 4, Portland SA 4, Čehovski Medvjedi 0, Kopenhagen 0.

Skupina 2: Chambery 4 Löwen 2 Zagreb CO 2 Celje 0.

Skupina 3: Flensburg 4, Ademar Leon 2, Montpellier 2, Veszprem 0.

Skupina 4: Ciudad Real 4, Kiel 4, Svendborg 0, Barcelona 0.

sarajlijica

#48 Re: LP u rukometu

Post by sarajlijica » 11/12/2008 15:28

Samo da potpišem ovo :bih:
Stranci !?

Ljudi moji ovo vec prelazi svaku granicu razuma i korektnosti!
Prvo sto vise niko u svijetu ne pravi, u sportu, razliku po tom osnovu (stranci-domaci), a drugo pa pogledajte sastave najjacih evropskih ekipa i 'uporedite' koliko je u njima igrača iz drugih drzava (stranaca) u odnosu na 'domace' rukometase!?

Siudad Real ima 11, Flensburg i Kil po 10, a Barcelona, Ademar Leon i Portland S.A. imaju po 8 igrača iz drugih drzava u prvoj postavi od 14 igraca!

Da jos veca bude nebuloza takvih 'analiza' ovaj u 'strance' strpa i sve igrace iz BiH koji po rodjenju nisu Sarajlije!!! Velahavle.

Pa ko to ne bi zelio da ima u ekipi igrace iz vlastite carsije (takvi su najjeftijini za klubove) i da s njima dogura do vrha Evrope!?
I gdje su ti 'domaci' (sarajevski) rukometasi uopste?
Ima li ih dovoljno za iole solidniji klub?
NEMA!
Vidi ekipe poput Olimpika, Vogosce a da ne pisem o tragicnom, nekad velikanu, Zeljeznicaru!

Ljudi moji, NEMA VISE U SPORTU PODJELE TE VRSTE-'STRANCI-DOMACI', to je jasno i klincima.

Bitna je organizacija kluba, finansijska baza, strucni kadar i selekcija igraca.
A Bosna je bez obzira na neoprostiv kiks u Grckoj ipak ekipa za respekt i jedini klub koji je uspio izboriti relevantno mjesto u Evropi. Pa Bosna je u planovima evropskih mocnika za buducu rukometnu evropsku ligu, slicnu kosarkaskom modelu, to je i javno objelodanjeno.

Zar i to ne govori dovoljno o Bosni i ljudima koji je vode. Moze se (i ja imam dosta zamjerki, o trenerima sam vec pisao) mnogo toga prigovoriti rukovodstvu Bosne, Salmanu, Purivatri..., ali ko to 'dogura' Bosnu i do ovih, zavidnih' pozicija?
Pa u domacem prvenstvu igraju trening utakmice, toliko su mocni, a za Evropu ipak treba mnogo vise LOVE, pa nam onda ne bi igrace uzimale ekipe iz velikih gradova kao sto su Celje, Gorica, Koper, Velenje...
Gdje je logistika grada, Kantona, uspjesnih domacih tajkuna, pardon biznismena,....?

Volim te Bosno, i Hercegovino.... :bih:

alcho

#49 Re: LP u rukometu

Post by alcho » 12/12/2008 08:37

@sarajlijica
Ti u taj citat trebas gledati k'o u one 3D slike...gledaj, gledaj, gledaj...sve dok ti ne postane jasno sta je ustvari sa tim receno...
:lol:

papacja

#50 Re: LP u rukometu

Post by papacja » 12/12/2008 08:52

alcho wrote:@sarajlijica
Ti u taj citat trebas gledati k'o u one 3D slike...gledaj, gledaj, gledaj...sve dok ti ne postane jasno sta je ustvari sa tim receno...
:lol:
Mlad je, sazreće dok odstoji :D . Možda je onako na prvu reagovao, nije pročitao post na koji si ti napisao komentar. :run:

Post Reply