love letters

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderators: Euridika, _BataZiv_0809

kolega

Post by kolega » 08/11/2007 16:43

danas wrote:
mIRCerka wrote:
danas wrote:moram se pocet molit bogu... druge nema...
jedino me on moze spasiti mudrosti ekipe sa BC koji svaku jebenu temu pretvore u jednu od svojih idiotskih kafancina... :roll:
de mi ti reci ko je autor pisma i ko je ona :D:D:D
izgaram od zelje da cujem :D

PP pliz :D:D:D
da znam, rekla bih vala javno sad i ovdje :D znam samo da nisam ja -- nema u mene divnih oblutaka :lol:
nosis bedz na prednjoj strani? :)

danas

Post by danas » 08/11/2007 16:47

kolega wrote:
danas wrote:
mIRCerka wrote: de mi ti reci ko je autor pisma i ko je ona :D:D:D
izgaram od zelje da cujem :D

PP pliz :D:D:D
da znam, rekla bih vala javno sad i ovdje :D znam samo da nisam ja -- nema u mene divnih oblutaka :lol:
nosis bedz na prednjoj strani? :)
ponosno!

ode tema u tri macke piterine... :-) :-) :-) :-)

mIRCerka
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

Post by mIRCerka » 08/11/2007 16:55

problem vratit se na temu.

mIRCerka wrote:Dok ja tabirim politiku, propustam ovakve stvari
lady midnight wrote:UPDATE ***UPDATE

kao u medjuvremenu priznatom ekspertu za ljubavna pisma :D:D chesto se desi da mi se za savjet obrate osobe kada pishu dotichna, ili - kao u ovom sluchaju - kada prime pisma, odnosno email, odnosno pp itd. itd... koja su u najmanju ruku, malchice....zbunjujuca :D

u prilogu jedno (najgore gramatichke i pravopisne greshke su ispravljene od strane lektora, tj, mene :D) za koje ja sebi uzimam pravo da ga nazovem

BISERNA NISKA

odmah na pocetku da napomenem (ovo ti volis reci kad mi se obracas:): ja sam sad strasno pjan i da ti ovo vjerovatno nikad ne bi trijezan napisao (1) ali ne mogu vise trpjeti. uvjek si sa svima dobra samo mene nikad ne vidis izmisljas sto razloga da me odjebes, a ja znam da je to samo za to sto ti nisam zanimliv. ti si svacija princeza, svi te vole i otimaju se za mrvu tvoje paznje (2). a ja sam mis i ti mene nevidis. to je logicno, ja nisam lijep kao saian, ni sarmantan kao zoom, ni duhovit kao sogan, ni nedokuciv kao black, ni samozatajan koa rikardo reis, a ni seljacina ko bosmen,(3) sto bi se ti sa mnom zamarala? odgovoris ti uvjek na poruku ali to meni nije dovoljno. mozda i nisam dovoljno pismen za tebe ali nisam ni glup ni skucen, samo dugo zivim vani pa sam zaboravio. mozda moj angazman na forumu ne odaje klasu intelektualca ali nisam ni u pola plitak kako se predstavljam. citam i knjige i idem u pozorisste. :D (4)

hocu svaki dan da se cujemo, da mi pricas o cemu razmisljas kad spava grad.(5) hocu da znam sta ti prolazi krou glavu dok gledas ono sto kazes da najvise volis, a sto ja mrzim iz dna duse, da se uvijerim da si toplo i milo bice i ida je ova (...) maska samo maska. hocu da znam sta mu sapuces na uho dok vodis ljubav s njim.(6) hocu da znam kako to volis raditi. (7) ti si moja bolest, (8 ) da ti i to priznam. ovisan sam o tvojim komentarima i pratim te u stopu. imam poseban folder gdje drzim sve o tebi. i onu sliku s koje me tako milo gledas. nemoj sad odmah galamiti, posteno sam se namucio da dodjem do nje. (9) PREDIVNA SI!!!!!!! raspametio sam se kad sam vidjeo kosu (10) i ona dva divna oblutka koja si pokusala sakriti pod djemperom. stvorena si da te obozavam kako ne shvatas to vise :(

nemoj sad misliti da to ima veze sa slikom, obozavao bih te i da si ruzna ko ponoc :)

A, ja...

nisam se seksao 15-20 dana.(11) a i to zadnji put sto jesam volio bih da nisam. jesi li se ti ikad seksala s nekim samo radi seksa? ja ne mislim da jesi, tebi to ne treba. nisam imao duse da je odbijem, bas je zagrizla za mene. (12)

grozno je probuditi se kraj necije plave kose (13) a znati da te pojebala iz pogresnih pobuda. znaj da sam cijelo vrijeme samo na tebe mislio. ponavljao u glavi tvopje ime kao mantru i molio se bogu da mi ne izleti na glas. do kad cu te moliti da me stavis na msn. lazes da ga nemas a zaboravljas da ja imam sve tvoje postpve (...) - i njega (14) mrzim ali potajno i ne samo zbog toga sto si njemu dala msn a meni nisi. jesam se zaljubio ali nisam glup (15) i vidim neke stvari :) nemoj ni pokusavati da poreknes kad znam za sigurno.

nemoj se cuditi sto ti sad sve odjednom spominjem, sad je sve ili nista :) (16) odlucio sad da ovaj email ne potpisem, mislim da ces i sama sabrati 2 i 2. ti si moja pametnica, zato te ja i volim ovoliko. (17) nisam vjerovao da je to moguce ali meni se desilo. priroda mog posla je takva da uocavam stvari, a ti si ovdje jedna od rijetkih za koju sam sto procentno siguran da je tacno onakva kakva se predstavlja. (18) ti si draga moja cista pobuna materije (19) i ja bih ti umro pod nogama kad god zaustis.

eto (...) moja mila (ah, da, ja te ne smijem tako zvati...., galamila si na mene zbog toga ali nisam primjetio da si ikad na z66 zagalamila ;) (20)

prepio sam, otrovacu se zbog tebe, idem te slatko sanjati, vilo moja :)

pozdrav i ljubim ti lijepe okice :)

-----------------------------------

(1) lazhe sto-posto
(2) pi pi pi pi pi...
(3) naravno da nije nishta od ovoga... evo sve, ali kako ce bosmen reagovati na ovo :lol: :lol:
(4) nachitan neki :-)
(5) kad grad zasoe, ludjaci ustaju :-)
(6) e, ovdje se vec priblizhavamo suhtini poruke...
(7) vidi pod (6)
(8) jedna od mnogih :roll:
(9) a ovo je uzhas
(10) vjerovatno i mnogo prije toga
(11) ali sigurno drka pred monitorom
(12) ma ko u jabuku rumenu
(13) ovdje bih se chak i slozhila :D
(14) ovo se odnosi na zooma :D:D
(15) mozhda sam lud, ali nisam glup
(16) sigurno drzhi kakvu lubanju u ruci...
(17) nek mi josh neko rijech progovori o tome kako se zhene zaljubljuju na nevidjeno preko neta :x
(18 ) iako misli a ona nosi masku :-) sigurno je takva kakvom se predstavlja :-)
(19) ovo bi moglo biti i poetichno....
(20) zoom, ti si ovom trn u oku :lol: :lol:

i da dodam sad ozbiljno: ja bih tako rado zheljela da vjerujem da je ovo jedini psihopata na forumu, ali nazhalost sumnjam u to.
jel se skontalo ko je on ko je ona?

rikardoreis

Post by rikardoreis » 08/11/2007 17:02

anais_nin wrote:@zmijo, mozda grijesim, ali meni se cini da je ovde u prvom redu pitanje tvrdoglavosti :D izabrala si stav, drugi se nisu slozili, i sada gines dok ne zagines.....a fakat nema potrebe :oops:
izvini ane moja :D , ovdje je tema najmanje u pitanju :oops: , svega ima, od licnih netrpeljivosti do raznoraznih grupacija (cak sam primjetio i smajlije sa Zid-a, sta oni ovdje rade? :D )

ne znam sto zmiuga grijesi, jel sto ima svoje misljenje :? :oops: ma kakvo bilo, dojma sam da je zaginula samo u smislu uvreda koje je dobila, dosad ne znadoh da je glupa, da su joj postovi bezze :oops: ...jel stalno treba biti u krdu da bi se bilo ok? ja se ne slazem s vasim, djelimicno samo, pa ne daj Boze da pomislim da ste glupi, ovakvi-onakvi...a, kamoli da napisem...

ev' i sad smatram da previse dramite...naravno da ne branim momka (nit mi se svidja njegovo pismo), al ste ga razapele po starom balkanskom obicajnom pravu – kriv je dok se ne dokaze da je nevin :D ...unaprijed proglasen manijakom (ovo me podsjeca na preventivni lov na vjestice – spali svaku koja ima dugu kosu :D )

nesto kontam da taj lik vise nece praviti greske u koracima, uostalom, bio je pijan, i kao takav, na grub nacin je istovario svoje jade...a ima nacina ako opet pretjera, zovi policiju i gotovo...

p.s. nisam se javio da branim druga zmiju (nije potreba, zna se ona mrcina branit :D ) od mog, takodje, druga infre, neg' da ukazem na sutnju (odnosno podrsku) ostalih drugova na nacin njenog „zaginuca“ :oops: , sto nije u redu...ako je samo zbog hijerarhije i nekih animoziteta, a izgleda da jest, onda je pretuzno...sto me navodi na pomisao da polako kupim prnje odavde, jer i mene ceka kad-tad slicno, i svakog od nas...

mamica papucarka

Post by mamica papucarka » 08/11/2007 17:08

rikardoreis wrote:
anais_nin wrote:@zmijo, mozda grijesim, ali meni se cini da je ovde u prvom redu pitanje tvrdoglavosti :D izabrala si stav, drugi se nisu slozili, i sada gines dok ne zagines.....a fakat nema potrebe :oops:
izvini ane moja :D , ovdje je tema najmanje u pitanju :oops: , svega ima, od licnih netrpeljivosti do raznoraznih grupacija (cak sam primjetio i smajlije sa Zid-a, sta oni ovdje rade? :D )

ne znam sto zmiuga grijesi, jel sto ima svoje misljenje :? :oops: ma kakvo bilo, dojma sam da je zaginula samo u smislu uvreda koje je dobila, dosad ne znadoh da je glupa, da su joj postovi bezze :oops: ...jel stalno treba biti u krdu da bi se bilo ok? ja se ne slazem s vasim, djelimicno samo, pa ne daj Boze da pomislim da ste glupi, ovakvi-onakvi...a, kamoli da napisem...

ev' i sad smatram da previse dramite...naravno da ne branim momka (nit mi se svidja njegovo pismo), al ste ga razapele po starom balkanskom obicajnom pravu – kriv je dok se ne dokaze da je nevin :D ...unaprijed proglasen manijakom (ovo me podsjeca na preventivni lov na vjestice – spali svaku koja ima dugu kosu :D )

nesto kontam da taj lik vise nece praviti greske u koracima, uostalom, bio je pijan, i kao takav, na grub nacin je istovario svoje jade...a ima nacina ako opet pretjera, zovi policiju i gotovo...

p.s. nisam se javio da branim druga zmiju (nije potreba, zna se ona mrcina branit :D ) od mog, takodje, druga infre, neg' da ukazem na sutnju (odnosno podrsku) ostalih drugova na nacin njenog „zaginuca“ :oops: , sto nije u redu...ako je samo zbog hijerarhije i nekih animoziteta, a izgleda da jest, onda je pretuzno...sto me navodi na pomisao da polako kupim prnje odavde, jer i mene ceka kad-tad slicno, i svakog od nas...
:) :) :)

karabaja-x
Location: mangala mangala (ako ste a big fish in a small pond, morate adoptirat a low key profile)

Post by karabaja-x » 08/11/2007 17:14

kratko receno....SP...a raja je krenula da se pali i zari...

Bea_Trix
Location: 'Mount Everest: forbidding, aloof, terrifying. The mountain with the biggest tits in the world.'

Post by Bea_Trix » 08/11/2007 17:50

nije problem u paljenju i zarenju, problem je u tome sto niko ne daje nikakvo misljenje i nikakve prijedloge u vezi sa rjesenjem situacije, nego se samo pljuje jedno po drugim.

evo, ja sam uvjerena da nakon ovoga autor pisma nece vise slati pisma. u stvari, bolje je reci, nadam se, jer osoba kojoj je pisao to apsolutno ne zeli i cak stavise, gnusno joj je.

ali ne lezi vraze, nevezano za pismo, tu je bilo takvog pljuvanja i spustanja, da mi se zeludac okrenuo.

dosta je ljudi vise, nije rijec o nama ovdje. i nije valjda ovo nikakva debata, sta li. oni koji brane pismo ponasaju se kao da su ga oni napisali (a vrlo malo ih pismo brani, kao i autora, vecina ljudi ne zna sta da misli jer nema pojma ko su akteri i veze nema iz koje je situacije ovo izaslo).

ponavljam, svako ima apsolutno pravo da odredjuje granice SVOJE intime. i da odredi sta u tom smislu tu intimu narusava. ova je djevojka to odredila, a i momak isto. ti se njihovi pojmovi bolno razlikuju. kraj price.

ali zaista nisam znala da se ovoliko zuci nakupilo u forumasima, jednih prema drugim. jako bolesna atmosfera i nije cudo sto se ovakve stvari desavaju - niko nikoga ne cuje.

ova je situacija sa pismom jako bolna, ne znam kako to niko ne vidi, ocito za djevojku koja je pismo primila (boli me briga i nije moje mjesto da seciram njene razloge - necu da komentiram da me ne optuze za zensku solidarnost a priori), a bolno ce biti i vjerujem i za ovog tipa (ne sazalijevam ga pri tom), bio on manijak ili ne bio, bio on ozbiljan ili samo valjao floskule (meni je licno creepy), i koga je za to briga? odabrala djevojka nacin da se s njim obracuna. otkud mi znamo sta se prije ovoga desavalo, je li bilo jos neugodnijih situacija?

ne, vazno je ko je debil, ko je seljacina, ko prica gluposti, ko ce kome bolje reci...

e pa ja cu proglasiti smrt foruma ako niko drugi nece :D

Bea_Trix
Location: 'Mount Everest: forbidding, aloof, terrifying. The mountain with the biggest tits in the world.'

Post by Bea_Trix » 08/11/2007 18:04

i jos da dodam: OVO nije LJUBAVNO PISMO.

u svrhu reality checka, i nema tu ko sta da prica. kao da niko nikad nije dobio neku vrstu ljubavnog pisma, pa ne zna sta prica.

ljudi koji su meni slali takva pisma (maleni broj, da dodam, nisam bas monica bellucci :D) nisu spominjali nikakve prostote, mrznje, oblutke i budalastine. i ja ih nikad nisam smatrala manijacima. nisu ni provaljivali u baze da mi nadju podatke (govorim o RL ljudima).

pitt

Post by pitt » 08/11/2007 18:08

Ma hajd ti znaj budali.....mozda ako je procitao sve komentare u kojima ga smatraju manijkaom (ja prvi) posalje nesto jos gore. Ni ja ne vidim bas nesto previse ljubavno u onoj nebulozi. Ljubav i zaljubljenost takodje podrazumjevaju (makar bi trebali) neko postovanje prema toj osobi sto ja ne vidjeh ama bas nigdje u onome.

FFK as Lucy01

Post by FFK as Lucy01 » 08/11/2007 18:09

Nije to samo kada je ovo pismo u pitanju (tabori, grupacije, "manje pametni", "vise pametni", politicki korektni, religiozni, itd i tako blize..), nego i kompletna atmosfera Bosanskih foruma. Za sta ustvari sluzi forum?

Dodjemo, prijavimo se anonimno i iznosimo svoje misljenje o odredjenim stvarima. Ljudi u 99.9% slucajeva ne reaguju na misljenje, nego na osobu koja ga je iznijela...a ta osoba opet, moze biti sve ono gore nabrojano (pripadnik/ca odredjenih grupacija) i onda se automatski nasa rekacija na misljenje te osobe promijene. Zasto?

Niko od nas nije placen za dolaske na ovaj forum. Niko od nas nema nikakve koristi (nadam se :lol: ) osim pukog druzenja i mozda neko nesto nauci ili se informise....pa opet, ljudi crkavaju za nekim prestizom, procitala sam toliko proljev-intelektualnih diskusija da mi je muka dolazila....sve zbog nekog dokazivanja (kome, cemu???) i pokazivanja.
Je'l to ljudima toliko nedostaje pravog zivota i pravog dokazivanja? Je'l toliko ljudi ima prazninu u zivotu koju mogu popuniti samo imaginarni likovi sa foruma i njihove imaginarne zelje, potrebe,......?????

Na ovoj je temi taj neki, sakrivani "iza kulisa" forumski zivot dosao na vidjelo. Pokazalo se ko koga voli i zasto i ko koga ne voli i zasto 8-) . I to naravno nema nikakve veze niti sa pismom, nita sa problemom koje je ono uzrokovalo nekom imaginarnom liku sa foruma.....vazno je da su na svjetlo dana izbacile neke netrpeljivosti. I neka su....moza sada pocne neki zdraviji dijalog (daj Boze :roll: ).

Ne znam za vas, ali me fakat ne zanima, ali ni najmanje...ko se krije iza kojeg nicka, kakva je osoba u stvarnosti....jer nisam radi toga ovde. A priznajem da svi imamo svoje razloga zasto smo ovde....neciji razlozi su i patoloske prirode....sto je opet u redu....moze virtualni svijet sve da podnese. Ono sto je bitno je da jos nisam nasla Bosanski forum na kojem se sugovornici uvazavaju i to ne zato sto se i licno poznaju, ili zato sto pripadaju istoj "elitnoj" skupini, nego zato sto to omogucuje kvalitetnu diskusiju i sto tako rade civilizovani ljudi. Nisam ga nasla valjda zato sto smo mi uvijek bilo mimo svijeta....i ostali mimo svijeta...

black

Post by black » 08/11/2007 18:21

ja sam nehru :oops: :D

lady midnight

Post by lady midnight » 08/11/2007 18:36

rikardoreis wrote:

izvini riki rodjo :D
koliko god se slazhem sa tim da se u forumskim polemikama chesto dijeli ispod pojasne linije i da na djelu nazhalost chesto mozhemo vidjeti lichni animozitet umjesto razumnu diskusiju, ovdje bih rekla da to nije sluchaj. kao prvo zato shto dosad neshto ne upratih tu netrpeljivost izmedju osoba koje su ovdje ukljuchene (niti je ja lichno osjecam).

kao drugo, ja ovdje prochitah (evo, predjoh josh jednom preko svih postova da se uvjerim da zaista nisam halucinirala) precizne i izravne replike na ono shto je zmija pisala. kvalitetom odudaraju jedino njezini postovi - jer ona ochito smatra za potrebno da selektivno reaguje na odgovore - ostalo se "rjeshava" :kezom:.

mene fino optuzhi za "javno razapinjanje" ovog tipa - ne osvrcuci se nimalo na moje komentare o tome shta je pozadina, da se ovo deshava duzhe vrijeme, da je tip prati... jer ona se, eto, "ne bavi analogijama" (:kez:)
na sayinu jako preciznu "analizu" toga shta je jezivo u ovom pismu - ne reaguje.
na (nadasve uljudne) komentare anais i danas o njenom problematichnom shvacanju javnosti, privatnosti i patologije (recimo brkanje playboyevih zechica sa obichnom osobom) - ne ponudi ama bash nishta valjano.
na infrin prvi poduzhi post, koji obiluje argumentima - ma ni spominjanje nijednog od tih navedenih argumenata.

ne, tvoj drug zmija sve nonshalantno odbacuje (sa obaveznim kezom, poshto ochito ne mozhe shvatiti da ima ljudi kojima je ovo itekako ozbiljno, ali eto, parafraziram, vazhno je da je njoj zabavno), chudeci se kako se to djevojka prepala shto joj neko kazhe da je "obozhava", da je smatra vilom, da joj ljubi okice... (a sve ostalo valjda nije vrijedno spomena).

da je ostalo na tome - ne, nego ona josh lijepo prebaci krivicu na zhenu (kriva je zbog slike, kriva je zbog odgovora na poruku, a ponajvishe je kriva shto se usudila da objavi ovo pismo) a sve se zgrazhavajuci nad povredom NJEGOVE intime...
i josh se fino nakezi kad ja spomenuh da se djevojka shebala - pa ko koga ovdje zahebaje ili vrijedja ili omalovazhava?
eh, ovo je po meni "balkanski" - "balkanski" je prebaciti krivicu na zhenu jer se zaboga usudila reci da je strah da je neko proganja na ovaj nachin. a on - pa "mushko kao mushko", malo se ljubnuo, malo bi htio da zna kako se ona yebe (normala po zmiji), malo se potrudio da nadje sliku, malo drka na njene oblutke, malo se potrudio da je uprati, malo se potrudio da bude kategorichan u svojim zahtjevima....pa gdje cemo se josh zgrazhavati nad tim.
izvini rodjo, ali upravo ovaj nachin razmishljanja spada pod psihologiju krda.

i priznajem da koliko god mene naljuti ponashanje ljudi poput autora ovog pisma, koji sebi uzima za pravo da se ovako ponasha, josh vishe me ljuti - shtavishe, mislim da je tragichno - kad se nadju upravo zhene da dotichnog brane. ne znam iz kakvih ponuda, shto valjda misle da je ovo kompliment, a ne proganjanje. ili mozhda nesvjesne toga da im se to mozhe sutra i samima desiti.

a to da se ovdje sudi po principu "kriv je dok se ne pokazhe da je nevin" - pa shta bi on to trebao josh uraditi da postane jasno da je "kriv"? da joj dodje pred vrata... to je chini mi se zadnji korak, jer shto je online mogao uraditi, uradio je.

niko od ovih koje uchestvuju u diskusiji nije se dosada istakao time da brani psihologiju krda, niti da se u njemu nalazi - zmijina "nevolja" nije u tome shto se nashla kao individualka u krdu, nego shto je nabasala na drugachija misljenja, a to su mishljenja zhena sa kojima se ona ochito ne zna nositi u diskusiji.

kao trece, uvlachiti hijerarhiju u ove stvari je zaista problematichno i nije nimalo fer - poshto nema nikakve osnove (a ako je meni neshto promaklo, zamolila bih te da mi pokazhesh gdje se tachno ovdje pojavljuje element hijerarhije). pretpostavljam da ciljash na infru, koja u ovoj diskusiji niti jednom nije dala do znanja da u njoj uchestvuje kao moderator. zashto je infra onako oshinula i preshla na lichni nivo, to vidite sa njom. ali molim te, bez nedokazanih tvrdnji o netrpeljivosti i despotizmu.

kao chetvrto - ako ovdje neki smatraju da se radi o grupisanju, pljuvanju itd., onda ja fakat ne znam dalje...
blage veze nemam koje i kakve su grupe na forumu, niti sam u "dosluhu" sa bilo kim, niti znam ko koga na forumu simpatishe, a ko ne - te stvari smatram infantilnim i glupim, ne petljam se u njih niti me interesuju.

ja se na one stavove koje je zmija iznijela i na njenu naivnost jezhim. a jezhim se izmedju ostalog i zato jer mi se nedavno desilo neshto slichno, iako nije bilo seksualno konotirano, ali mi je itekako neko sa foruma anonimno na najgrublji nachin zadro u privatnu sferu, i to u RL, a to i ti veoma dobro znash. i upravo zbog toga, rodjo, malo razmisli prije nego shto slijedeci put insinuirash netrpeljivost i grupisanja kao mogucu motivaciju nechijih stavova.

danas

Post by danas » 08/11/2007 18:44

da nastavimo sa karavadjom :oops:

Image

anais_nin
Moderator

Post by anais_nin » 08/11/2007 19:39

kad se pocnemo doticati tema ove vrste meni je nekako normalno da pocnu letiti strasti....sta je tu cudno? :oops: ne vidim tu nista tipicno za forumski zivot, ista stvari se desavaju po kafanama, kucnim sjelima, na kafama, u svakodnevnom zivotu....neke teme su bezazlene i ljudi pitomo na njih reaguju, neke pak uzburkaju strasti, pa sta sad desava se.....

mozda je do mene, ali ja ne vidim nista crno u trenutacnim forumskim desavanjima.....pa godinama se odvija ovaj ciklus, neko zamiranje aktivnosti, pa dosada, pa neke navale kojekakvih diverzanata, pa val kontraverznih tema i uzburkanih strasti, pa zatim periodi duge bezciljne zajebancije.....pa sta? i sastav forumasha se ovde konstantno mjenja, neki su vec dugo ovde, neki su novi kolaci, neki odlaze, drugi se vracaju, normalno je da se dinamika mjenja....sabaheta oprostices mi ako ja ne vidim u ovom organizmu jos uvijek smrtni slucaj :D

Eh sad tema....ja mogu brinuti samo o svom ponasanju prema drugim forumasima, svojim stavovima i nacinu na koji ih iznosim....mislim da tretiram ljude ovde, isto onako kako ih tretiram van foruma, kao ljude, ne kao neke apstraktne nikove....i meni nekad odredjene osobe pokidaju zivce pa pocnem da ujedam, ali tome sam sklona i u RL :D

Za mene poenta cijele ove price nije ni identitet nekog tamo pismopisca (mada je bitan u neke druge svrhe, ali to je trenutno nebitno) kao ni primateljice ove nezeljene paznje.....za mene je bilo bitno da se napokon o ovom ne suti.....da, i ja prva sam ovo vatreno dozivjela....mozda zato sto mi je moja privatnost od izuzetnog znacaja i sto mi krv vri kad mi neko narusi istu....a mislim da vecina na temi prisutnih ima neko iskustvo u toj sferi....

A posebno ovaj dio tematike koje si odnosi na zene....koje su u ovakvim slucajevima sklone sutnji, zataskavanju stvari, cak i nekoj nelagodi i dozi osjecaja krivice zato sto im se nesto ovako desava.....evo ostavimo na momenat na stranu 2 glavna aktera iza postavljenog pisma....zar nije bitno da se diskutuje na ovu temu, da neka druga zena koja ovo cita odahne s olaksanjem jer je neko razumije, mozda i kaze nekom, ili uradi nesto po tom pitanju? zar nije bitno da tamo neki debil koji mozda u ovom momentu planira slican plan akcije nekom drugom, zastane pa makar na momenat se zapita hoce li i njega neko ovako oderat ako to uradi? Mozda sam ja naivna u svemu ovome, ali za mene to i jeste poenta foruma (osim dobre zabave u dobrom drustvu) da se napise i poneka rijec koja ce navesti makar jednu osobu na razmisljanje...MAKAR JEDNU.....

Bjezimo stalno od teskih tema....svaki put kad se pojavi tema o pravima homoseksualaca, o trgovini zena, o nasilju u porodici, o prostituciji.....ili nastane muk...ili dodje do opsteg haosa i klanja da sve te teme jako brzo zavrse na smetljistu, zakljucane, da skupljaju prasinu.....zasto stalno bjezimo od tema koje nas okruzuju, koje se desavaju nekom oko nas, ili cak i nama samima?

Privatnost....nemamo svi iste stavove o tome....dio forumasha se medjusobno licno pozna, postoje ljudi kojima je taj aspekt njihovog boravka ovde jednostavno nebitan....postoje zatim oni koji svoj identitet i podatke o sebi kriju od apsolutno sviju....i zatim ona sredina koja odmjerava sta ce kome reci i sta ce s kim podjeliti....i svi su tu u pravu...jer to je ipak stvar licnog izbora, i trebalo bi to postovati.....ali isto tako oni koji ne zele tu vrstu privatnosti ne mogu ocekivati da se i drugi prilagode tom stavu....

Mozda zato sto svoju jako cijenim, najezim se svaki put od bilo kojeg vida narusavanja tudje...Zapitkivanje i pokusavanje pronalaska informacija iz bilo kojeg drugog izvora osim osobe na koju se te informacije odnose je za mene neprihvatljivo.....samim tim pronalazim nesto bolesno i neprihvatljivo u sadrzaju objavljenog pisma.....

A da ne govorim o tome kako je jako puno onih koji su barem neko izvjesno vrijeme na forumu u ovo ili ono doba iskusila da im se neko navuce na kosti, prati ih u diskusijama i prati svaki njihov korak, pa se te osobe ne mogu rijesiti ni na fin ni na ruzan nacin....banalan primjer ali po meni jako bitan....e pa sad jos kad to "pracenje" predje u sferu van-forumskom za mene je rezultat apsolutno neprihvatljiv.....

O taborima i grupacijama stvarno ne bih....od kad znam za sebe nisam se pronalazila u tim sablonima, mislim da je mnogima poznato da se ni na ovom forumu ne nalazim u istim, biram ljude, nikad grupe....a ja svoje lojalnosti na drugaciji nacin iskazujem....

anais_nin
Moderator

Post by anais_nin » 08/11/2007 19:41

:lol: :lol: :lol: :lol:

mislim da mi je ovo najduzi forumski post ikad :lol:
bombona onom ko ga do kraja procita :lol:

danas

Post by danas » 08/11/2007 19:44

e jeste otegle ko hodza teraviju :-) :-) :-) :D

anais_nin
Moderator

Post by anais_nin » 08/11/2007 19:45

danas wrote:e jeste otegle ko hodza teraviju :-) :-) :-) :D
mrsh tamo, ja sam ozbiljna ko stembilj....i svaki post sam procitala :D od A do Z :D

Bea_Trix

Post by Bea_Trix » 08/11/2007 19:46

anais_nin wrote:
mrsh tamo, ja sam ozbiljna ko stembilj....i svaki post sam procitala :D od A do Z :D
ijaiks taman procitah lady-nu knjigu, sad moram anaisinu :D:D:D

danas

Post by danas » 08/11/2007 19:50

anais_nin wrote:
procitala sam i ja... sve... :-)

i jasno mi je da se preko ove teme prebijaju neki totalno drugi racuni -- ali ne bih o tome, to mi je onako malo previse lame...

inace se generalno slazem sa postovima koje ste ti i lady napisale... naivno je misliti da je ovo neki iskaz ljubavi, a saian je to poprilicno dobro zakucao -- sa malo manje rijeci :D :P ... onima kojima je slatko kad vide kako muz mara zenu na mrtvo ime, jer je zaboga 'voli' -- nemam vala vise nista reci...

a ako takvi za sebe misle da su neke cool 'zloce' -- newsflash, stupidity a ne 'zloca' is your problem...

mamica papucarka

Post by mamica papucarka » 08/11/2007 19:57

a jwl mogu ja nesto pitat, a da me ne napadnete :D :P

Odakle vama ovo pismo??? Ja mislim da znam o kome se radi, ali nikako tu forumasicu ne mogu da spojim sa lady :-)

rikardoreis

Post by rikardoreis » 08/11/2007 19:59

lady midnight wrote:
rikardoreis wrote:

izvini riki rodjo :D
koliko god se slazhem sa tim da se u forumskim polemikama chesto dijeli ispod pojasne linije i da na djelu nazhalost chesto mozhemo vidjeti lichni animozitet umjesto razumnu diskusiju, ovdje bih rekla da to nije sluchaj. kao prvo zato shto dosad neshto ne upratih tu netrpeljivost izmedju osoba koje su ovdje ukljuchene (niti je ja lichno osjecam).

kao drugo, ja ovdje prochitah (evo, predjoh josh jednom preko svih postova da se uvjerim da zaista nisam halucinirala) precizne i izravne replike na ono shto je zmija pisala. kvalitetom odudaraju jedino njezini postovi - jer ona ochito smatra za potrebno da selektivno reaguje na odgovore - ostalo se "rjeshava" :kezom:.

mene fino optuzhi za "javno razapinjanje" ovog tipa - ne osvrcuci se nimalo na moje komentare o tome shta je pozadina, da se ovo deshava duzhe vrijeme, da je tip prati... jer ona se, eto, "ne bavi analogijama" (:kez:)
na sayinu jako preciznu "analizu" toga shta je jezivo u ovom pismu - ne reaguje.
na (nadasve uljudne) komentare anais i danas o njenom problematichnom shvacanju javnosti, privatnosti i patologije (recimo brkanje playboyevih zechica sa obichnom osobom) - ne ponudi ama bash nishta valjano.
na infrin prvi poduzhi post, koji obiluje argumentima - ma ni spominjanje nijednog od tih navedenih argumenata.

ne, tvoj drug zmija sve nonshalantno odbacuje (sa obaveznim kezom, poshto ochito ne mozhe shvatiti da ima ljudi kojima je ovo itekako ozbiljno, ali eto, parafraziram, vazhno je da je njoj zabavno), chudeci se kako se to djevojka prepala shto joj neko kazhe da je "obozhava", da je smatra vilom, da joj ljubi okice... (a sve ostalo valjda nije vrijedno spomena).

da je ostalo na tome - ne, nego ona josh lijepo prebaci krivicu na zhenu (kriva je zbog slike, kriva je zbog odgovora na poruku, a ponajvishe je kriva shto se usudila da objavi ovo pismo) a sve se zgrazhavajuci nad povredom NJEGOVE intime...
i josh se fino nakezi kad ja spomenuh da se djevojka shebala - pa ko koga ovdje zahebaje ili vrijedja ili omalovazhava?
eh, ovo je po meni "balkanski" - "balkanski" je prebaciti krivicu na zhenu jer se zaboga usudila reci da je strah da je neko proganja na ovaj nachin. a on - pa "mushko kao mushko", malo se ljubnuo, malo bi htio da zna kako se ona yebe (normala po zmiji), malo se potrudio da nadje sliku, malo drka na njene oblutke, malo se potrudio da je uprati, malo se potrudio da bude kategorichan u svojim zahtjevima....pa gdje cemo se josh zgrazhavati nad tim.
izvini rodjo, ali upravo ovaj nachin razmishljanja spada pod psihologiju krda.

i priznajem da koliko god mene naljuti ponashanje ljudi poput autora ovog pisma, koji sebi uzima za pravo da se ovako ponasha, josh vishe me ljuti - shtavishe, mislim da je tragichno - kad se nadju upravo zhene da dotichnog brane. ne znam iz kakvih ponuda, shto valjda misle da je ovo kompliment, a ne proganjanje. ili mozhda nesvjesne toga da im se to mozhe sutra i samima desiti.

a to da se ovdje sudi po principu "kriv je dok se ne pokazhe da je nevin" - pa shta bi on to trebao josh uraditi da postane jasno da je "kriv"? da joj dodje pred vrata... to je chini mi se zadnji korak, jer shto je online mogao uraditi, uradio je.

niko od ovih koje uchestvuju u diskusiji nije se dosada istakao time da brani psihologiju krda, niti da se u njemu nalazi - zmijina "nevolja" nije u tome shto se nashla kao individualka u krdu, nego shto je nabasala na drugachija misljenja, a to su mishljenja zhena sa kojima se ona ochito ne zna nositi u diskusiji.

kao trece, uvlachiti hijerarhiju u ove stvari je zaista problematichno i nije nimalo fer - poshto nema nikakve osnove (a ako je meni neshto promaklo, zamolila bih te da mi pokazhesh gdje se tachno ovdje pojavljuje element hijerarhije). pretpostavljam da ciljash na infru, koja u ovoj diskusiji niti jednom nije dala do znanja da u njoj uchestvuje kao moderator. zashto je infra onako oshinula i preshla na lichni nivo, to vidite sa njom. ali molim te, bez nedokazanih tvrdnji o netrpeljivosti i despotizmu.

kao chetvrto - ako ovdje neki smatraju da se radi o grupisanju, pljuvanju itd., onda ja fakat ne znam dalje...
blage veze nemam koje i kakve su grupe na forumu, niti sam u "dosluhu" sa bilo kim, niti znam ko koga na forumu simpatishe, a ko ne - te stvari smatram infantilnim i glupim, ne petljam se u njih niti me interesuju.

ja se na one stavove koje je zmija iznijela i na njenu naivnost jezhim. a jezhim se izmedju ostalog i zato jer mi se nedavno desilo neshto slichno, iako nije bilo seksualno konotirano, ali mi je itekako neko sa foruma anonimno na najgrublji nachin zadro u privatnu sferu, i to u RL, a to i ti veoma dobro znash. i upravo zbog toga, rodjo, malo razmisli prije nego shto slijedeci put insinuirash netrpeljivost i grupisanja kao mogucu motivaciju nechijih stavova.
ne trebas se izvinjavat, pa pobogu valjda se samo pricamo :? ...nema ovo nikakve veze za nas odnos... rekao sam sta imam, i stojim iza toga...i nemoj me vuci za jezik, boga ti, znam dobro kakvi se konci povlace iza kulisa, i kako se o kome govori na pp ili msn... :oops:
a ovo o grupacijama i ostalim stvarima drago mi je da su progovorile i lucy i dawn, da ne ispadne da bezze pricam :oops: ...znamo svi da neki odavde imaju pik na ove sto su otisli na Zid, i oni otud na ove ovamo i tako dalje i tako blize...no, to me ne zanima...

a pod hijerarhijom sam mislio na vasu liniju nezamjeranja moderatoru koji je na krajnje nepristojan i nekaznjen nacin oblatio zmiju, zapravo vise se bavio njome nego temom...

sto se tice argumenata, ne vidjeh ih ni na jednoj strani, svi mi insinuiramo nesto, ovisno o nasim iskustvima i razlicitostima...rekao sam svoje misljenje i naravno da pristajem na mogucnost da nisam u pravu...za razliku od nekih ovdje :oops: :D

ev npr. doticete se nekih stvari iz pisma, hajmo redom:

mrznja – ne branim ga, samo znam da ljudi kad kazu da nekog ne vole obicno nezgrapno to kazu frazom „mrzim ga“ plus to da je bila pjanska, kad se covjek ogoli...a mozda i stvarno mrzi - hocu reci da nagadjamo...

drka na monitor – nesto ne vidjeh to u pismu, samo tvoju konstataciju da to radi (isto si rekla da drzi lobanju u ruci :oops: ) koja, priznaces ne mora biti tacna...a sta i da drka? mislim da nije bas normalno, al kad se na ovom podforumu mogu pisati svakakva sranja a da to niko ne proglasi manijakalnim, onda ga neko moze i izdrkat na monitor, njegova stvar, na monitor il na pornic, isto ti ga dodje, tehnicki gledano :D ...isti slucaj s onim njegovim pitanjem da mu prica o sexu sa svojim dragim,nije normala, ali...ima nas svakakvih, neko se pali na to, neko na stikle, neko na kandziju, neko na stari dobri sex... :D

folder – hmm, i to ste mu stavili na dusu, i zbog tog manijak...e, onda sam i ja manijak :D imam foldere od par forumasa s kojima se mejlam, ev konkretno i od tebe, a znam da jedna ima kod sebe i folder s mojim
(ne)djelima :D ...imam ga, ne zbog opsjednutosti, neg zbog reda, hocu da imam sve na jednom mjestu od dragih mi ljudi...i ovim hocu da kazem da se ne moze na osnovu toga suditi...
mozda stvarno trpa u svoj folder sve od nje, a mozda i nije to kako vam izgleda...smao on zna sta je sve u njegovom folderu.

mrsko mi dalje naglabati, stvarno...i da, moracemo cekati lady da vidimo jel neko ubica ili manijak ili bilo sto, na to sam mislio kad sam pricao o krivici...ili sam ja danas trebao prijaviti jednog starog narkomana sto mi je rodicu srednjoskolku cudno pogledao? (nije poredjenje, govorim o mogucnosti krivice, ne znamo ni ti ni ja jel neko kriv dok to ne uradi)

naglasavam jos jednom da mi je ono pismo bezze i jadna je njegova ljubav (da sam zensko, onim pismom bi ga eliminisala :D za sva vremena) i da ne svaljujem krivicu na tu curu, nit mislim da to zmija radi, uostalom nek sama pojasni ako hoce, bojim se da ste je pogresno shvatili, namjerno ili nenamjerno :oops: ...(eto pouke toj curi i da se zapita za iskrenost svojih prijatelja, neko od njih mu je dao sliku, ko ce drugi)

toliko od mene na ovo, od srca se nadam da ce sve biti ok... a ti rode, iznenadjujes me svojom naivnoscu, ne mislim na temu, neg na ove stvari oko nje...

Bea_Trix

Post by Bea_Trix » 08/11/2007 20:20

ja samo da cestitam moderaciji sto je uklonila nadasve nadahnjujuci okrsaj karabaja - arslan...

i da dodam: nije rikardo, isto drkati na monitor na kojem je slika forumasice ili na kojem su slova koje je ta forumasica otipkala, i na porno film ili fotografiju koja je napravljena da neko na nju drka.

ne mogu da vjerujem koliko puta sam rekla d...

:roll:

nek ide sve u vraga...

danas

Post by danas » 08/11/2007 20:37

osjecam se poprilicno prozvana glede drkanja... meni je to tako izgledalo, neka slika on u nju bulji, pa onda nastavak hoce on da zna kako se ona taslaci... licna interpretacija -- do mene...

a sad nastavite, ako ima ko sta rec... :-)

rikardoreis

Post by rikardoreis » 08/11/2007 20:51

danas wrote:osjecam se poprilicno prozvana glede drkanja... meni je to tako izgledalo, neka slika on u nju bulji, pa onda nastavak hoce on da zna kako se ona taslaci... licna interpretacija -- do mene...

a sad nastavite, ako ima ko sta rec... :-)
nisam na tebe mislio, mada je to nebitno...rekoh da je lady u onom pismu kad ga je komentarisala...
al' na to sam i mislio, na licne interpretacije koje ne moraju biti tacne i
na osnovu kojih se vec pojavila teza da ce joj taj zakucati na vrata (valjda sa sjekirom u ruci - ooppss, moja interpretacija :D )

danas

Post by danas » 08/11/2007 20:55

Saian wrote:nekom pametnijem od mene bi se uchinilo da ovo pisamce :D polarizira totalno i to na "posiljaoce" i na "primatelje" :D :D :D

:oops: :oops: :oops:

Locked