Loše navike vozača u večim gradovima BiH???

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: Bobi, _BataZiv_0809

Post Reply
AdnanSA

#1 Loše navike vozača u večim gradovima BiH???

Post by AdnanSA » 14/12/2007 13:30

Šta vas najviše iritira u saobračaju te koje su to stvari koje bi domači vozači pod hitno trebali da promijene u svojoj dnevnoj rutini???
Mene lično smeta kada se lagano krećem prema semaforu na kojem je upaljeno crveno svjetlo a pored mene "proleti" neko sa 90 km/h i onda koči.
Zar se nemože dokotrljati do semafora i onda se pali zelenom svijetlo i nastavlja vožnju laganice.Jok BiH vozač po gasu opali (troši gorivo) pa onda po kočnici (troši kočnice) i u zadnjem momentu staje na crveno svijetlo.
Također mi ide na živce ono pretjerano prestrojavanje bez paljenja pokazivača smjera kao da su svi na trkama nešto žure a ono ustavri većina ih krenula na sijelo ili na kafu ili onako iz čista mira rizikuju tuđe a i svoje živote.

Sara1605

Post by Sara1605 » 14/12/2007 13:34

Definitivno me najviše nerviraju oni što ne pale žmigavce!
Kao da im rade na gorivo!?

alcho

Post by alcho » 14/12/2007 13:45

Meni su super oni "Ja sam isao pravo - znaci imam prvenstvo...kakve veze ima to sto ti dolazis sa desne strane?"

Interceptor

Post by Interceptor » 14/12/2007 13:54

alcho wrote:Meni su super oni "Ja sam isao pravo - znaci imam prvenstvo...kakve veze ima to sto ti dolazis sa desne strane?"
Pa i imaju prvenstvo, osim ako nije naglaseno drugacije... U cemu je problem?

zlatan01

Post by zlatan01 » 14/12/2007 13:55

Preticanje na punoj liniji je svakodnevna pojava a proslog ljeta me jedan na putu Sarajevo-Tuzla negdje izmedju Kladnja i Stupara pretekao sa desne strane! Sto se tice zmigavaca, nazalost i toga ima puno ali nije bosanski specijalitet. Naime i svedjani su dosta losi kad je rijec o ovome a narocito losi na auto-putevima gdje se mijenjaju trake tek tako. Da dodam jos i permanentnu zurbu, pa to ide dotle da te lik pretece i ulijece u "makaze" da bi samo par stotina metara dalje skrenuo! Da pomislis ni manje zemlje ni vece hice...

zlatan01

Post by zlatan01 » 14/12/2007 13:56

Da zaboravih pogresno parkiranje i blokiranje izlaza i vrata od garaze...

zena21

Post by zena21 » 14/12/2007 14:07

Prestrojavanje bez zmigavaca, uzimanje prava prvenstva... nervozno bibikanje ako ne daj boze uletis u guzvu.. pa onaj sto je 700 u redu bibice bezze...

a najgori ucesnici u saobracaju, koji obuhvate ovo sve i puno toga pride su taxisti :roll:

alcho

Post by alcho » 14/12/2007 14:10

Interceptor wrote:
alcho wrote:Meni su super oni "Ja sam isao pravo - znaci imam prvenstvo...kakve veze ima to sto ti dolazis sa desne strane?"
E ne mogu vas ja obrazovati sviju...uzmi zakon o bezbjednosti saobracaja u ruke pa ces vidjeti da nije tako...

Romeo 80

#9 Re: Loše navike vozača u večim gradovima BiH???

Post by Romeo 80 » 14/12/2007 14:16

AdnanSA wrote:Šta vas najviše iritira u saobračaju te koje su to stvari koje bi domači vozači pod hitno trebali da promijene u svojoj dnevnoj rutini???
Mene lično smeta kada se lagano krećem prema semaforu na kojem je upaljeno crveno svjetlo a pored mene "proleti" neko sa 90 km/h i onda koči.
Zar se nemože dokotrljati do semafora i onda se pali zelenom svijetlo i nastavlja vožnju laganice.Jok BiH vozač po gasu opali (troši gorivo) pa onda po kočnici (troši kočnice) i u zadnjem momentu staje na crveno svijetlo.
Također mi ide na živce ono pretjerano prestrojavanje bez paljenja pokazivača smjera kao da su svi na trkama nešto žure a ono ustavri većina ih krenula na sijelo ili na kafu ili onako iz čista mira rizikuju tuđe a i svoje živote.
Joj prijatelju odakle da počnem? :-) Pa mogao bih čitav esej napisati, ali hajde da nabrojim osnovno!
-"nabijanje" na rep mog automobila;
-nedavanje žmigavca prilikom skretanja, prestrojavanja;
-oduzimanje prednosti na raskrsnicama;
-ubacivanje ćaćinih sinova u BMW-ima u trake za skretanje ispred svih ostalih da bi bili na "pole positionu";
-prestrojavanje iz trake u traku bez žmigavca i bez ikakve potrebe;
-paljenje svjetala za maglu kad magle nema;
-vožnja bez upaljenih svjetala po sumraku;
-divljačko prestizanje na putu iako frajer ima namjeru da stane smo 100 metara kasnije;
-nenormalno spora vožnja;
-nenormalno brza vožnja;
-konstantna vožnja (obično oko 80 km/h) na prestizajnoj traci autoputa;
-prilikom prestizanja namjerno ubrzavanje da bi te natjerao u "makaze" (btw. takvima treba suditi za pokušaj ubistva!);
-upaljena duga svijetla iako mu u susret dolaze druga auta;
-vožnja u alkoholiziranom stanju i pod uticajem opojnih sredstava;
-držanje djeteta na prednjem sjedištu ili čak u krilu vozača;
-i mnoge druge stvari!
Ako se još nečega sjetim, možda i dopunim!
:roll:

milano

Post by milano » 14/12/2007 14:49

u sokacima u SA gdje se ne mozes mimoici kad stanu da popricaju malo...

johntra

#11 Re: Loše navike vozača u večim gradovima BiH???

Post by johntra » 14/12/2007 15:01

AdnanSA wrote: Mene lično smeta kada se lagano krećem prema semaforu na kojem je upaljeno crveno svjetlo a pored mene "proleti" neko sa 90 km/h i onda koči.
.
potpisujem, nema mi ništa mrže :x

and

Post by and » 14/12/2007 15:38

nervira me kad nekog cekas da prodje,a on kad udje u raskrsnicu tek tada ili nikako upali zmigavac.
pokusaj utrkivanja neke kante sa autima od 100 000

AdnanSA

Post by AdnanSA » 14/12/2007 18:33

Raskrsnica na Marin Dvoru u 16:30 Ima li išta gore???Raskrsnica bude potpuno zakrčena.Iako si prvi na semaforu i zeleno svijetlo se upalilo da skrenes lijevo prema Uniticu to je skoro pa nemoguće jer je puno vozila oko vas.
Eh da i prelaz preko tramvajske pruge kod Holiday In.Liku je zeleno svijetlo na semaforu i on stane na pola pruge jer nemoze dalje.5 sekundi nakon toga pali se signal za tramvaj i trambaj nemoze naprijed jer pomenuti lik i dalje ceka na pruzi.
Mogao je pricekati dok se situacija ne rascisti ispred pa onda preci pugu ali jok ide Bosnjo makar metar naprijed...

Bullet Tooth Tony

Post by Bullet Tooth Tony » 14/12/2007 20:39

Najviše me iritiraju tatini sinovi sa kupljenim dozvolama bez ijednog casa obuke koji voze oapsna auta koji nemaju ni sekunde obzira za druge vozace,prelaze na moju stranu,preticu me na mjestima na kojima ne mogu, ,ne daju zmigavce,ne postuju minimalna pravila , :x :x , ozbiljno razmisljam o kupovini kakvog jeftinog dzipa a posto iam dosta zeljeza (metalni dodatci nisu zabranjeni u BIH ) , pa brate udari ako ti zivot nije drag :x :x :x

pape
Location: Od jedne zene te boli jedna glava, ... od dvije zene, dvije glave.

Post by pape » 14/12/2007 21:18

alcho wrote:
Interceptor wrote:
E ne mogu vas ja obrazovati sviju...uzmi zakon o bezbjednosti saobracaja u ruke pa ces vidjeti da nije tako...
:roll: @Alcho, ... nije dovoljno samo uzeti taj zakon u ruke, ... treba ga i procitati. Nemoj obrazovati ostale, ... pocni prvo od sebe. @Interceptor je potpuno u pravu.

Romeo 80

Post by Romeo 80 » 14/12/2007 22:14

pape wrote:
alcho wrote:
Interceptor wrote: Pa i imaju prvenstvo, osim ako nije naglaseno drugacije... U cemu je problem?
:roll: @Alcho, ... nije dovoljno samo uzeti taj zakon u ruke, ... treba ga i procitati. Nemoj obrazovati ostale, ... pocni prvo od sebe. @Interceptor je potpuno u pravu.
Jeste li vi vozačine ikad čuli za pravilo desne strane? :roll:

kaubojstina

#17 Re: Loše navike vozača u večim gradovima BiH???

Post by kaubojstina » 14/12/2007 22:42

Romeo 80 wrote:
AdnanSA wrote:Šta vas najviše iritira u saobračaju te koje su to stvari koje bi domači vozači pod hitno trebali da promijene u svojoj dnevnoj rutini???
Joj prijatelju odakle da počnem? :-) Pa mogao bih čitav esej napisati, ali hajde da nabrojim osnovno!
-ubacivanje ćaćinih sinova u BMW-ima u trake za skretanje ispred svih ostalih da bi bili na "pole positionu";
-divljačko prestizanje na putu iako frajer ima namjeru da stane smo 100 metara kasnije;
-nenormalno brza vožnja;
-prilikom prestizanja namjerno ubrzavanje da bi te natjerao u "makaze" (btw. takvima treba suditi za pokušaj ubistva!);
-i mnoge druge stvari!
:roll:
Taj fenomen nije samo poznat kod nas!
*Vec 80% vozaca okolo dunjaluka su "halatke"!
*I da stvar bude jos gora, 90% tih od 80% su zene! [po mogucnosti sa terenskim vozilom od 3 tone]

Naucio sam da se ne nerviram zbog ovakvih stvari, jer vjerujem u karmu!

*Ove statistike su zasnovane na licnom iskustvu

laf_sa_foruma

Post by laf_sa_foruma » 14/12/2007 22:58

alcho je u pravu!
Interceptor, pape gdje ste vi polagali vozacki ?!? :shock:
na raskrsnici baz znakova prednost ima onaj koji dolazi sa desne strane, bez obzira isao on pravo il skretao na toj raskrsnici!

pape

Post by pape » 14/12/2007 23:05

laf_sa_foruma wrote:alcho je u pravu!
Interceptor, pape gdje ste vi polagali vozacki ?!? :shock:
na raskrsnici baz znakova prednost ima onaj koji dolazi sa desne strane, bez obzira isao on pravo il skretao na toj raskrsnici!
:-) Dobro, ... hajde sad koncentrisi se i ponovo procitaj ko je sta tvrdio, ... haj` polako, ... :oops:

laf_sa_foruma

Post by laf_sa_foruma » 14/12/2007 23:05

Interceptor, pape.. vjerujem da ste se prepoznali u ovim kritikama..evo bas o vama pricamo :lol:

laf_sa_foruma

Post by laf_sa_foruma » 14/12/2007 23:08

@Interceptor je potpuno u pravu. ....pape jesi ti ovo napisao? jer on nije u pravu :?

wels

Post by wels » 14/12/2007 23:15

Vjerovatno mislish pravilno ali si ne razumljiv u izrazavanju.
kakve veze ima to sto ti dolazis sa desne strane?
Ovde ti nije potreban upitnik jer konstatujesh ne poznavanje pravila onih shto furaju pravo,pretpostavljam,a sa upitnikom mjenjas kontekst recenice.
Pa izgleda kao da ti ne poznajesh i pitash za pravilo desne strane.

:)
Last edited by wels on 14/12/2007 23:17, edited 1 time in total.

pape

Post by pape » 14/12/2007 23:18

wels wrote:

Vjerovatno mislish pravilno ali si ne razumljiv u izrazavanju.
kakve veze ima to sto ti dolazis sa desne strane?
Ovde ti nije potreban upitnik jer konstatujesh,a sa upitnikom mjenjas kontekst recenice.
Pa izgleda kao da ti ne poznajesh i pitash za pravilo desne strane.

:)
:) Hvala @wels, ... upravo o tome se radilo. :)

wels

Post by wels » 14/12/2007 23:18

Zajebo te upitnik suvisni upitnik,mislim

amrica

#25 Re: Loše navike vozača u večim gradovima BiH???

Post by amrica » 14/12/2007 23:20

-nenormalno brza vožnja;
-i mnoge druge stvari!
:roll:[/quote]

Ovo boldirano uopste, a obavezno kad uprate zensko za volanom, bez obzira kakav auto vozi.
I jos te moraju preteci makar poginuli, cak i u trulji od 800 cca visestruko punoljetnoj, obrnuto proporcionalno godinama vozaca i saputnika.

Post Reply