Lora, kafic, ljetna basta...

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

surajaa
Posts: 603
Joined: 23/11/2006 16:07

#1 Lora, kafic, ljetna basta...

Post by surajaa »

Trenutno mi nekako najljepse otici gore, popiti kafu u basti (u kojoj je gotovo nemoguce naci slobodan sto, narocito vikendom) ili uzivati u interijeru ovog objekta, dok jedem njihov izvrsni kolac sa sirom.

Doduse, zna me iznervirati copor ramazene derladi koji dodju i uzurpiraju prostor svojim (ne)zanimanjem za igru i trkanjem od ulaznih vrata do necijeg stola, sto rezultira prosipanjem sadrzaja stola na pod :sad:

No, za ispijanje kafe i sjedenje u basti na suncu nemam zamjerki. Ciglane su kao mjesto za provod i izlazak odavno pale klincu za usi, cini mi se da su i nekad popularni "Oskar" i "Gogo" ostali uskraceni za musterije od kako se raja navukla u Loru.

Dakle, kako vam se cini? U odgovor mozete ubaciti i izbor za najljepsu ljetnu bastu u Sarajevu... 8-)
sabanss
Posts: 4578
Joined: 13/08/2006 11:20

#2

Post by sabanss »

Placeni oglas?

:lol:
User avatar
The Nightwatchman
Posts: 2380
Joined: 16/10/2006 15:31
Location: izmedju krajnosti

#3

Post by The Nightwatchman »

EPP- ekonomsko propagandno pušenje :D :D :D
User avatar
zena21
Posts: 7092
Joined: 07/04/2006 11:02

#4 Re: Lora, kafic, ljetna basta...

Post by zena21 »

surajaa wrote:Trenutno mi nekako najljepse otici gore, popiti kafu u basti (u kojoj je gotovo nemoguce naci slobodan sto, narocito vikendom) ili uzivati u interijeru ovog objekta, dok jedem njihov izvrsni kolac sa sirom.

Doduse, zna me iznervirati copor ramazene derladi koji dodju i uzurpiraju prostor svojim (ne)zanimanjem za igru i trkanjem od ulaznih vrata do necijeg stola, sto rezultira prosipanjem sadrzaja stola na pod :sad:

No, za ispijanje kafe i sjedenje u basti na suncu nemam zamjerki. Ciglane su kao mjesto za provod i izlazak odavno pale klincu za usi, cini mi se da su i nekad popularni "Oskar" i "Gogo" ostali uskraceni za musterije od kako se raja navukla u Loru.

Dakle, kako vam se cini? U odgovor mozete ubaciti i izbor za najljepsu ljetnu bastu u Sarajevu... 8-)
Mislim da djecu treba istrijebiti ili ih bar drzati zakljucane u kuci da bi ti mogla u miru popiti kafu :roll:
User avatar
nebojeplavo
Posts: 5958
Joined: 29/09/2005 12:40
Location: na sedmom nebu :D

#5

Post by nebojeplavo »

:shock: ja znam samo za Lora market, a gledaj sad i kafic :shock: vau :roll:
User avatar
karanana
Posts: 47214
Joined: 26/02/2004 00:00

#6

Post by karanana »

Pa fino je mjesto, onako trendy. Imaju i brownije. nisam siguran da li ih mogu ugrijati u mikrovalnoj i staviti kuglu sladoleda na ugrijan ali bi to bilo super. Cujem imaju i wireless internet tako da mozemo fino sjediti piti kaficu, jesti brownie i forumati na sa-x.
User avatar
zena21
Posts: 7092
Joined: 07/04/2006 11:02

#7

Post by zena21 »

karanana wrote:Pa fino je mjesto, onako trendy. Imaju i brownije. nisam siguran da li ih mogu ugrijati u mikrovalnoj i staviti kuglu sladoleda na ugrijan ali bi to bilo super. Cujem imaju i wireless internet tako da mozemo fino sjediti piti kaficu, jesti brownie i forumati na sa-x.
Jutro :oops: :D
User avatar
Lace
Posts: 8206
Joined: 11/04/2002 00:00
Location: Sarajevo

#8

Post by Lace »

a gdje je ta lora :-?
User avatar
karanana
Posts: 47214
Joined: 26/02/2004 00:00

#9

Post by karanana »

zena21 wrote:
karanana wrote:Pa fino je mjesto, onako trendy. Imaju i brownije. nisam siguran da li ih mogu ugrijati u mikrovalnoj i staviti kuglu sladoleda na ugrijan ali bi to bilo super. Cujem imaju i wireless internet tako da mozemo fino sjediti piti kaficu, jesti brownie i forumati na sa-x.
Jutro :oops: :D
Jutro, mozemo i u Loru na brownie. :D

Lora na platou ciglane lejsic. Bio samo supermarket, prije par mjeseci se otvorio kafe, pekara i jos par radnjica.
User avatar
zena21
Posts: 7092
Joined: 07/04/2006 11:02

#10

Post by zena21 »

Bila sam par puta vec na kafici... Nisam u basti nego unutra... Not bad :)
User avatar
Qler
Posts: 23597
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#11

Post by Qler »

pa dobro za djecu i jeste malo u pravu... mislim roditelji bi ih trebali malo kontrolisati... :roll:
User avatar
Lace
Posts: 8206
Joined: 11/04/2002 00:00
Location: Sarajevo

#12

Post by Lace »

ciglane mi bas nisu usput...mozda nekad budem otisla :D
amrino
Posts: 2502
Joined: 17/11/2006 08:59
Location: amrinoland

#13

Post by amrino »

Ostarilo se...pocelo se izlaziti po shoping centima na kafice...i sama sam vam takva... :oops: :D
Odabi
Posts: 372
Joined: 01/07/2005 12:58
Location: Sarajevo

#14

Post by Odabi »

Lace wrote:ciglane mi bas nisu usput...mozda nekad budem otisla :D
Potpisujem... mada znam o cemu se radi...
a sto se tice baste kao baste.... tamo gdje moram cekati da bih dosla na red da popijem kafu.. tu me nema :D
surajaa
Posts: 603
Joined: 23/11/2006 16:07

#15

Post by surajaa »

Jaoo, razoruzali ste me... cuj placeni oglas :lol: .Ljudi ne znaju sta rade od posla kojeg imaju i sad se nasla ja da ih reklamiram, divno :lol:, samo jos da me plate...

Amrino, ne znam jesam li ostarila (tek su mi 24), a mozda i jesam hehe...ali valjda sam prezasicena zadimljenih prostora, bucne muzike, mrtve atmosfere, napadnih muskaraca u kasnom pubertetu, koji zrtve traze u kafanama, a usput su u dugogodisnjim ljubavnim vezama ili su vec odavno taatice :roll:

Kao sto sam rekla, trenutno mi ovakva mjesta najvise odgovaraju, sta ces, stara sam koka ja :D :D
_BosanaC
Posts: 8428
Joined: 16/08/2005 14:02
Location: Sarajevo
Contact:

#16

Post by _BosanaC »

Qler wrote:pa dobro za djecu i jeste malo u pravu... mislim roditelji bi ih trebali malo kontrolisati... :roll:
Pssssst :oops:

Cuce te :oops: :D
Santos
Posts: 1552
Joined: 24/10/2004 22:29

#17

Post by Santos »

Bio sam ja proslo ljeto.Sat znam basta ko basta.Haver mi neki sefic u Lori pa me poveo.Nista extra.Kad je uzeglo meni se nesto vise svidjela ona basta preko puta Lore nekako mi bolja hladovina.
User avatar
Dori
Posts: 3318
Joined: 07/03/2007 09:36
Location: Rajvosa-X.com

#18

Post by Dori »

Skontala sam neki dan da imaju i besplatan internet...fino, fino... :D
User avatar
Guento
Posts: 305
Joined: 31/03/2004 20:32
Location: Sarajevo

#19

Post by Guento »

U lori sam skoro svaki dan na pauzi, mjesto je odlicno: pecivo iz pekare je zakon, konobari su im kulturni (Boze, poceo sam ocjenjivati kafice po profesionalnosti konobara), imaju WiFi pa mozem ponekad raditi "od kuce" :D Kad se kafic tek otvorio bio je jos bolji, nije bilo guzve i sminkeraja, sad je mjesto u 12 popodne k'o modna pista u Milanu, proculo se kod sponzorusa. Djeca mi ne smetaju al' cigarski DIM je postao nepodnosljiv zato u zadnje vrijeme obavezno sjedim u basti ako ugrabim "klupu" :D
a 24 kazes, surajice.... :D Sljedeci put nosim zuti kisobran da se primijetimo :D
Last edited by Guento on 12/03/2007 10:11, edited 1 time in total.
User avatar
uvjek dobar gost
Posts: 7109
Joined: 12/12/2005 14:51
Location: blizu Merkura

#20

Post by uvjek dobar gost »

Papagaj na Grbavici je po mom ukusu najbolja kafana za kafa u gradu, nema papana i nekao ... baš mi paše...
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#21 Re: Lora, kafic, ljetna basta...

Post by mIRCerka »

zena21 wrote:
surajaa wrote:Trenutno mi nekako najljepse otici gore, popiti kafu u basti (u kojoj je gotovo nemoguce naci slobodan sto, narocito vikendom) ili uzivati u interijeru ovog objekta, dok jedem njihov izvrsni kolac sa sirom.

Doduse, zna me iznervirati copor ramazene derladi koji dodju i uzurpiraju prostor svojim (ne)zanimanjem za igru i trkanjem od ulaznih vrata do necijeg stola, sto rezultira prosipanjem sadrzaja stola na pod :sad:

No, za ispijanje kafe i sjedenje u basti na suncu nemam zamjerki. Ciglane su kao mjesto za provod i izlazak odavno pale klincu za usi, cini mi se da su i nekad popularni "Oskar" i "Gogo" ostali uskraceni za musterije od kako se raja navukla u Loru.

Dakle, kako vam se cini? U odgovor mozete ubaciti i izbor za najljepsu ljetnu bastu u Sarajevu... 8-)
Mislim da djecu treba istrijebiti ili ih bar drzati zakljucane u kuci da bi ti mogla u miru popiti kafu :roll:
ne treba, nego ih treba vaspitati kako da se ponasaju van svog doma, a dok to ne savladaju, ne voditi ih na takva mjesta i tacka.

da ne skrecem s teme
User avatar
zena21
Posts: 7092
Joined: 07/04/2006 11:02

#22

Post by zena21 »

Slazem se da ima neodgojene djece, ali mislim da nije u redu nazivati svu djecu - copor razmazene derladi.
Moja djeca su odgojena kako treba(so far) i nemam problema da ih povedem bilo gdje...
Idu sa mnom i u kupovinu i na kafu i na kolace...

Slazem se da neki roditelji trebaju skrenuti paznju svojoj djeci na ponasanje, ali i mi smo svi bili djeca...
amrino
Posts: 2502
Joined: 17/11/2006 08:59
Location: amrinoland

#23

Post by amrino »

Ja volim i u VF- Koreju otic na kaficu... :D
User avatar
karanana
Posts: 47214
Joined: 26/02/2004 00:00

#24

Post by karanana »

amrino wrote:Ja volim i u VF- Koreju otic na kaficu... :D
ja odem tamo jesti. nekako mi previse buke i frke za kaficu. jesi bila preko puta u onom interex caffee-u. Nisam bio ali mi izgleda nekako mirniji, pa eto mozemo jednom zajedno otici.
User avatar
zena21
Posts: 7092
Joined: 07/04/2006 11:02

#25

Post by zena21 »

karanana wrote:
amrino wrote:Ja volim i u VF- Koreju otic na kaficu... :D
ja odem tamo jesti. nekako mi previse buke i frke za kaficu. jesi bila preko puta u onom interex caffee-u. Nisam bio ali mi izgleda nekako mirniji, pa eto mozemo jednom zajedno otici.
Khm, khm :oops: :D
Post Reply