Lopovska nacija?

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderator: O'zone

Post Reply
chinese_water

Re: Lopovska nacija?

Post by chinese_water » 11/12/2006 19:03

stochar wrote:Prilog koji sam upravo pregledao na TVSA ponukao me na razmisljanje: zar snmo mi zaista lopovska nacija? Povod za razmisljanje jeste pozitivan: taksista je Gibonniju vratio 4.000 eura i to je zaista potez za svaku pohvalu i svaka chast tom taksisti i ne bih volio da neko shvati da ja sad ovdje serem nesto po njemu ili po ovom ekstra potezu.

Ali, ono o chemu sam razmisljao poslije priloga, jeste chinjenica koliko je to nama svima neobichno. U novinarstvu postoji floskula'nije vijest ako pas ujede covjeka vec ako covjek ujede psa'. ovdje je ochito chovjek ujeo psa jer toliko se ischudjavao autor priloga potezu postenog taksiste, toliko je novina i portala prenijelo vijest a taksista je uradio samo nesto shto je default, sto se u normalnom i zdravom drustvu podrazumijeva. Slazem se da je to u ovim uslovima kod nas itekakva vijest, ali, jememmu, da su mu pare ukradene, to nikome ne bi bilo chudno niti bi izazvalo toliko pazhnje. odosmo mi lagano u PM...

:thumbup:

BugsBunny

Post by BugsBunny » 11/12/2006 19:10

stochar wrote:... ovdje je ochito chovjek ujeo psa jer toliko se ischudjavao autor priloga potezu postenog taksiste, toliko je novina i portala prenijelo vijest a taksista je uradio samo nesto shto je default, sto se u normalnom i zdravom drustvu podrazumijeva.

Bas me zanima gdje je to normalno drustvo, mislim gdje se to podrazumijeva :D :D Meni je bas cudno sto mu je lik vratio tolike pare.

chinese_water

Post by chinese_water » 11/12/2006 19:14

BugsBunny wrote:
stochar wrote:... ovdje je ochito chovjek ujeo psa jer toliko se ischudjavao autor priloga potezu postenog taksiste, toliko je novina i portala prenijelo vijest a taksista je uradio samo nesto shto je default, sto se u normalnom i zdravom drustvu podrazumijeva.

Bas me zanima gdje je to normalno drustvo, mislim gdje se to podrazumijeva :D :D Meni je bas cudno sto mu je lik vratio tolike pare.

UAE ...

Sogan

Post by Sogan » 11/12/2006 19:15

Nismo mi lopovska nacija neg' su taxisti naivni ljudi (osim onih koji turiste i neduznu Dijasporu voze od Marindvora do Vratnika najblizim putem preko Ilidze)

patrius

Post by patrius » 11/12/2006 19:15

Ma to ti je samo dobra reklama!Da je meni "cener" ost'o,k...c bi mi vratio.

Reina

Post by Reina » 11/12/2006 19:19

U vremenu kada se zlocinci smatraju herojima…. kada kriminal i lopovluk dobijaju epitet snalazljivosti .... pa onda nekome i jeste cudno....

http://www.sarajevo-x.com/forum/viewtop ... sc&start=0

urbanagerila

Post by urbanagerila » 11/12/2006 19:20

Ljudi sjetite se samo Rame "postenjacine" izbjeglice iz GZ sto je vratio gutu para sto je nasao radeci na parkingu za 5 KM dnevno. Kasnije sam cuo ali nije provjereno da je opet isti Ramo pronasao slajpek pun para na pijaci na Ciglanama i opet posteno vratio .... to je do cevjeka a ocigledno je da u danasnjem vremenu (u ovom slucaju izuzimam mjesto desavanja) jako malo postenih ljudi a puno onih koji se cude ispravnom izboru ...

Ahmmed

Post by Ahmmed » 11/12/2006 19:36

chinese_water wrote:
BugsBunny wrote:

UAE ...

Ode ručica, pa , majčin sine, ti pokušaj :D

Reina

Post by Reina » 11/12/2006 19:44

samo da dodam tamo sam vec pisala kako znam jednog postenog pronalazaca i to je bilo ono bas puno novca.... tada sam bila dijete
ali znam iz novina da su se ne cak u ovom regionu nego i u evropi
iscudjavali pisuci o tome u novinama i znaci ne cude se samo kod nas...

Reina

Post by Reina » 11/12/2006 19:58

stochar wrote:
Reina wrote:samo da dodam tamo sam vec pisala kako znam jednog postenog pronalazaca i to je bilo ono bas puno novca.... tada sam bila dijete
ali znam iz novina da su se ne cak u ovom regionu nego i u evropi
iscudjavali pisuci o tome u novinama i znaci ne cude se samo kod nas...

de nam bar dva primjera tog evropskog iscudjavanja... na koncu, boli me qratz za negativne stvari iz evrope, ja zivim ovdje i ovaj dio planete me interesuje. bio sam i u toj evropi i vidio urede za pronadjene stvari, vidio WC usred sume bez ijednog potpisa, sa rolnama toalet papira, sapunom i cetkom, (nista nije falilo!), vidio sam nezavezane bicikle po ulici (kod nas stavili bike parkinge i napisali 'ne odgovaramo ni za sta...'. znam, ja nas, jebo ti nas!

ama covjece ako si upratio tamo.... ja se stvarno ni nisam iscudjavala...
rekla sam da je covjek uradio najnormalniju stvar..... samo ti dajem
primjer kojeg se vrlo dobro sjecam iz svog djetinjstva .... a ovi primjeri postenih ljudi u BiH je bilo i bice bez obzira u kakvom vremenu zivjeli.

Eshek

Post by Eshek » 12/12/2006 03:43

Meni je početkom ove godine u trolejbusu ostao novčanik na zadnjem sjedištu sa dosta love.

Skontao sam tek 5 minuta po izlasku, uletio u taksi i sustigao trolu poslije nekoliko stanica (prepriječio mu put, bolje rečeno :D ). Vozač odmah znao o čemu se radi, i dao mi novčanik. Pitah ga ko mu ga je dao, i on mi pokaza na jednog klinca od 15-tak godina na istom mjestu gdje sam ja sjedio. Mali je gluhonijem, ali sam već našao adekvatnog načina da mu se zahvalim :)

Stvarno sam bio zadivljen. Našao je novčanik, bila je poprilična guta love, samo ga je trebao staviti u ruksak...Ipak ga je vratio.

Gibonni je ispao pizda. Ako ti već neko vrati novac, onda ga treba i adekvatno nagraditi. 100 KM "nagrade" na vraćenih 4000 Eura je uvreda.

Svemirski_Jebach

Post by Svemirski_Jebach » 12/12/2006 07:05

treb'o mu je 2 milje dat... :D pola pola...

rashid

Post by rashid » 12/12/2006 09:21

stochar wrote:Prilog koji sam upravo pregledao na TVSA ponukao me na razmisljanje: zar snmo mi zaista lopovska nacija? Povod za razmisljanje jeste pozitivan: taksista je Gibonniju vratio 4.000 eura i to je zaista potez za svaku pohvalu i svaka chast tom taksisti i ne bih volio da neko shvati da ja sad ovdje serem nesto po njemu ili po ovom ekstra potezu.

Ali, ono o chemu sam razmisljao poslije priloga, jeste chinjenica koliko je to nama svima neobichno. U novinarstvu postoji floskula'nije vijest ako pas ujede covjeka vec ako covjek ujede psa'. ovdje je ochito chovjek ujeo psa jer toliko se ischudjavao autor priloga potezu postenog taksiste, toliko je novina i portala prenijelo vijest a taksista je uradio samo nesto shto je default, sto se u normalnom i zdravom drustvu podrazumijeva. Slazem se da je to u ovim uslovima kod nas itekakva vijest, ali, jememmu, da su mu pare ukradene, to nikome ne bi bilo chudno niti bi izazvalo toliko pazhnje. odosmo mi lagano u PM...

Ma sve je stvar odgoja ... ali taj taksista je samo jedan dobar primjer.

Nancy Drew

Post by Nancy Drew » 12/12/2006 09:31

...
Last edited by Nancy Drew on 09/02/2009 11:13, edited 1 time in total.

zmijaIzmaj

Post by zmijaIzmaj » 12/12/2006 11:25

procitali su ovaj post, jutros na 202...jel suradjujete ili se vodjenje programa svodi na citanje postova sa foruma (nisu vise ni vjesti sa portala, nego postovi :D )

Post Reply