Lokalni izbori BiH

Stranke, političari... Recite i Vi svoje mišljenje!
Post Reply
Hazza

#1 Lokalni izbori BiH

Post by Hazza » 01/04/2012 13:49

Lijep pozzdrav narode,
interesuje me kad su lokalni izbori u BiH konkretno Sarajevo !?
I kako se moze prijaviti na neko radno mjesto, tj. pomoc odredzenom kandidatu ili tako nesto ?

PipiDugaDevetka
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.
Been thanked: 3 times

#2 Re: Lokalni izbori BiH

Post by PipiDugaDevetka » 01/04/2012 15:19

Image
http://www.izbori.ba/default.asp
Daj si se informirati o početku Lokalnih izbora i o zapošljavanju na brojanju listića na linku iznad.
Slijede prvo izvanredni izbori za načelnika općine Novi grad-Sarajevo jer je dosadašnji načelnik postao ministar u Vijeću ministara države.

Pored filmskih trikova i crne magije, možeš pomoći ''odredženom'' kandidatu tako što ćeš glasati za kandidata/kandidatkinju iz Naše Stranke. :skoljka:

Vrijeme je da počne predizborno srklet asfaltiranje ulica u Sarajevu i okolini.

zvončica5

#3 Re: Lokalni izbori BiH

Post by zvončica5 » 01/04/2012 15:35

Hazza wrote:Lijep pozzdrav narode,
I kako se moze prijaviti na neko radno mjesto, tj. pomoc odredzenom kandidatu ili tako nesto ?
Samo nemoj da radiš za liberale. Mi koji smo radili za njih na prošlim Općim izborima još nismo isplaćeni i tražimo svoje plaće putem suda.

Hazza

#4 Re: Lokalni izbori BiH

Post by Hazza » 01/04/2012 17:23

Hvala puno na pomoci i info.
I sakako ako ima jos neko nesto na to dodat nek doda :)

Hazza

#5 Re: Lokalni izbori BiH

Post by Hazza » 03/04/2012 15:16

PipiDugaDevetka wrote:Image
http://www.izbori.ba/default.asp
Daj si se informirati o početku Lokalnih izbora i o zapošljavanju na brojanju listića na linku iznad.
Slijede prvo izvanredni izbori za načelnika općine Novi grad-Sarajevo jer je dosadašnji načelnik postao ministar u Vijeću ministara države.

Pored filmskih trikova i crne magije, možeš pomoći ''odredženom'' kandidatu tako što ćeš glasati za kandidata/kandidatkinju iz Naše Stranke. :skoljka:

Vrijeme je da počne predizborno srklet asfaltiranje ulica u Sarajevu i okolini.
Izvini nisam uspio na stranici naci nesto o zaposljavanju...
dali imas neki direktan link ?
Takodzer sam ih mailom kontaktirao ali neodgovaraju !?

El_comadante
Has thanked: 6 times
Been thanked: 9 times

#6 Re: Lokalni izbori BiH

Post by El_comadante » 05/04/2012 11:19

@hazza nisam siguran ali mislim da CIK nema veze nikakve za zapošljavanjem odnosno taj dio posla su dužne općine da odrade i da plate ljudima koji se tim bave. isto mislim da če i određeni broj ljudi, radi regularnosti izbora, imenovati i pojedine stranke. tako da nemaš se šta CIKu obračat povodom pitanja oko posla vezano za izbore.

japrofa

#7 Re: Lokalni izbori BiH

Post by japrofa » 11/04/2012 20:42

Nemaš se potrebe obraćati CIK-u, jer oni nemaju ništa sa zapošljavanjem na izborima, obrati se u Općinsku izbornu komisiju (iako je i tu teško dobiti nešto, jer oni imaju svoje ljude). Općinska izborna komislija imenuje svoje posmatrače na svakom izbornom mjestu ili se učlani u neku stranku, pa budi njihov posmatrač, mislim da su to jedini načini, da bi mogao nešto na izborima da radiš,a što se tiče pomaganja određenom kandidatu, svaka stranka kao i nezavisni kandidat ima svoj izborni štab, tako da se tu možeš priključiti.

Rc Helicopters

#8 Re: Lokalni izbori BiH

Post by Rc Helicopters » 19/06/2012 08:33

what is it? I think it's a wonderfull idea!!!!

------------------------------------------------------------------
Rc Helicopter|Rc Helicopters|Mini Rc Helicopter

tf2_spy

#9 Re: Lokalni izbori BiH

Post by tf2_spy » 19/06/2012 09:04

japrofa wrote:
Nemaš se potrebe obraćati CIK-u, jer oni nemaju ništa sa zapošljavanjem na izborima, obrati se u Općinsku izbornu komisiju (iako je i tu teško dobiti nešto, jer oni imaju svoje ljude). Općinska izborna komislija imenuje svoje posmatrače na svakom izbornom mjestu ili se učlani u neku stranku, pa budi njihov posmatrač, mislim da su to jedini načini, da bi mogao nešto na izborima da radiš,a što se tiče pomaganja određenom kandidatu, svaka stranka kao i nezavisni kandidat ima svoj izborni štab, tako da se tu možeš priključiti.
nemoj pričati nešto o nečemu u što nisi upućen... za svake izbore CIK upošljava ljude za rad u centru za brojanje, i tad se uposli oko 300-400 ljudi, jer centar radi 24/7 u 3 smjene.

Post Reply