Logosoft

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
semirsar
Posts: 9030
Joined: 24/08/2008 22:53
Location: raj'voSa
Contact:

#8576 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by semirsar »

A ko ce mu ga znati... mozda mi se takav primjerak zalomio, fakat neJmam vise zivaca sa svim ovim.
User avatar
afannedim
Posts: 4228
Joined: 25/01/2011 09:26
Location: Bašćaršija

#8577 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by afannedim »

Nokian808 wrote:
semirsar wrote:Probaj
user
user
Kod mene je bilo tako, i zao mi sto ga zamjenih s ovi usratim ZTE, s njim se nisam usrecio.

Meni riknuo bijeli Zyxel prije 5-6 dana i dobio ZTE i čini mi se bolji na osnovu kratkog iskustva - jači domet wifi 2 puta a ima i USB port...
Takodje admin web sučelje mu je 5x bolje pa se pitam šta je problem s ZTE kod tebe?

ZTE se i kod mene dobro pokazao nikakvih prekida a wifi je odličan
User avatar
jocker-07
Posts: 3296
Joined: 10/01/2013 15:50

#8578 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by jocker-07 »

Sakazulu wrote:
jocker-07 wrote:Treba mi pomoc...Znaci modem i router su skopcani,sve sam uradio kako treba,tj.vratio router na fabricko i podesio sve ponovo,ali sad kada otkopcam kabal iz laptopa sto ide iz routera nece da se konektuje na wi fi koji sam napravio,kada odem da ga konektujem izbaci mi troubleshoot.Na laptopu stoji da vidi mrezu i sve ali nece jednostavno bez kabla da se konektuje.Moze li mi ko objasniti sta ttrebam sad uraditi??Gdje to da namjestim?
Probaj ugasiti (ne resetovati) laptop i onda ponoviti spajanjen a wifi!
Uradio sam i to,nece.Fazon je sto na laptopu stoji mreza od modema na koju se ne mogu konektovati,a dtuga je od wi fi-a.Kad je ukopcan kablom radi internet,ali cim iskopcam nece da se konektuj, ni na jednu od njih.Da nije sta zakljucano?
Dzontra_Volta
Posts: 8001
Joined: 20/01/2011 11:10

#8579 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by Dzontra_Volta »

Pa kad iskopcas kabl, da li uopšte vidis wifi mreze (tvoju i eventualno od komšija)? Je li ti uključen prekidač na laptopu za wifi?
Sakazulu
Posts: 2368
Joined: 28/04/2012 08:02

#8580 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by Sakazulu »

Dzontra_Volta wrote:Pa kad iskopcas kabl, da li uopšte vidis wifi mreze (tvoju i eventualno od komšija)? Je li ti uključen prekidač na laptopu za wifi?
Uzeo si mi pitanje iz... tastature! :-)
User avatar
jocker-07
Posts: 3296
Joined: 10/01/2013 15:50

#8581 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by jocker-07 »

Vidi se mreza od wi fi koju sam napravio i od komsija.Znaci sve normalno,samo ja nemam internet kad iskopcam kabal i pokušam se spojiti na svoj wi fi,to je to.
Sakazulu
Posts: 2368
Joined: 28/04/2012 08:02

#8582 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by Sakazulu »

jocker-07 wrote:Vidi se mreza od wi fi koju sam napravio i od komsija.Znaci sve normalno,samo ja nemam internet kad iskopcam kabal i pokušam se spojiti na svoj wi fi,to je to.
Pogledaj u postavkama da nisi upalio MAC adrese, pa ako MAC broj sa kompa nije unešen u postavke rutera... neće ni wifi da se spoji.
User avatar
jocker-07
Posts: 3296
Joined: 10/01/2013 15:50

#8583 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by jocker-07 »

Sve sam uradio,i konekcija je preko PPoE tako sam je spojio,al samo sto nece jednostavno da se konketuje.
User avatar
MTV
Posts: 15232
Joined: 21/08/2013 19:39

#8584 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by MTV »

Referentna interkonekcijska ponuda za povezivanje sa fiksnom mrežom Logosofta

Obavještavamo vas da je Logosoft, na osnovu Analize tržišta poziva koji završavaju u individualnim fiksnim mrežama - veleprodajni nivo, iniciranu od strane Regulatorne agencije za komunikacije, kreirao "Referentnu interkonekcijsku ponudu za povezivanje sa fiksnom mrežom Logosofta".
"Referentna interkonekcijska ponuda za povezivanje sa fiksnom mrežom Logosofta" (RIP dokument) definiše uslove i procedure pod kojima licencirani operatori u Bosni i Hercegovini mogu ostvariti interkonekciju sa fiksnom mrežom Logosofta te pristupiti uslugamainterkonekcije Logosofta.

RIP dokument reguliše uslove pružanjasljedećih usluga:

-Fizička interkonekcija
-Terminacija nacionalnih poziva
-Tranzit nacionalnih poziva
-Terminacija međunarodnih poziva
-Tranzit međunarodnih poziva
-Pristup imeniku Logosofta i službamainformacija i imenika drugih operatora
-Usluga pristupa službama zaslučaj opasnosti
-Usluga poziva prema besplatnim brojevima uLogosoft mreži
-Usluga kolokacije

RIP dokument stupa na snagu 30 dana od dana objavljivanja u dnevnim novinama i možete ga preuzeti ovdje.

Za dodatne informacije pozovite 033/931-900.

Vaš Logosoft

https://www.lol.ba/Novosti.aspx?id=d923 ... 980756efa2
User avatar
lolovac
Posts: 7
Joined: 17/04/2013 20:53

#8585 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by lolovac »

šta ovo na narodskom jeziku znači ukratko?
Sakazulu
Posts: 2368
Joined: 28/04/2012 08:02

#8586 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by Sakazulu »

lolovac wrote:šta ovo na narodskom jeziku znači ukratko?
Ukratko - OK:

RIP dokument reguliše uslove pružanjasljedećih usluga:

-Fizička interkonekcija - Svoj kabal iz zida prema ruteru možeš ukopčati ili ne
-Terminacija nacionalnih poziva - Čim vidiš da neko zove na nacionalnoj osnovi, isčupaš kabal
-Tranzit nacionalnih poziva - Uključiš kabal, ako ti odgovara ovaj poziv
-Terminacija međunarodnih poziva - U slučaju uspostavljanja poziva između Mu/Sr/Hr/Ži poziva, isčupaš kabal
-Tranzit međunarodnih poziva - Uključiš kabal, ako hoćeš da ih zezaš
-Pristup imeniku Logosofta i službamainformacija i imenika drugih operatora - Odeš u bilo koju kopirnicu i kopiraš ove podatke za buduće naraštaje i studente
-Usluga pristupa službama zaslučaj opasnosti - Ako su službe u opasnosti, pristupiš im sa nekom uslugom, recimo doneseš sok
-Usluga poziva prema besplatnim brojevima uLogosoft mreži - U slučaju da ti trebaju besplatni brojevi, iz LOL-a šalju tehničara da uspostavi poziv
-Usluga kolokacije - Jednom godišnje svi igraju kolo
User avatar
karanana
Posts: 50761
Joined: 26/02/2004 00:00

#8587 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by karanana »

ja opet nista ne razumijem sta ovo znaci za mene kao privatnog korisnika.
User avatar
Praetorious
Posts: 1806
Joined: 07/09/2012 07:07
Contact:

#8588 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by Praetorious »

Ma ebi se saka, umal' se ne upišah od smijeha :lol: :lol:
User avatar
MTV
Posts: 15232
Joined: 21/08/2013 19:39

#8589 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by MTV »

Praetorious wrote:Ma ebi se saka, umal' se ne upišah od smijeha :lol: :lol:
+1
Dezurni za*ebant :lol: :lol: :lol: :lol:
Sakazulu
Posts: 2368
Joined: 28/04/2012 08:02

#8590 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by Sakazulu »

MTV wrote:
Praetorious wrote:Ma ebi se saka, umal' se ne upišah od smijeha :lol: :lol:
+1
Dezurni za*ebant :lol: :lol: :lol: :lol:
Kraj dežure za danas :)
Dzontra_Volta
Posts: 8001
Joined: 20/01/2011 11:10

#8591 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by Dzontra_Volta »

karanana wrote:ja opet nista ne razumijem sta ovo znaci za mene kao privatnog korisnika.
Ma ništa, metn'o MTV na forum jer mu je bilo dosadno. :D
User avatar
MTV
Posts: 15232
Joined: 21/08/2013 19:39

#8592 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by MTV »

Kako si znao :D :lol: :lol:
User avatar
afannedim
Posts: 4228
Joined: 25/01/2011 09:26
Location: Bašćaršija

#8593 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by afannedim »

MTV wrote:Kako si znao :D :lol: :lol:
MTV t :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: i samo zakuhavaš
Sakazulu
Posts: 2368
Joined: 28/04/2012 08:02

#8594 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by Sakazulu »

I šta bi sad... nakon 2 mjeseca ekipa koja je prešla na LOGO pakete... Osim ovih što su imali probleme, da li se usluga smirila? Vidim ne kukaju više, da li to znači da radi!?
User avatar
Praetorious
Posts: 1806
Joined: 07/09/2012 07:07
Contact:

#8595 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by Praetorious »

... ili se ne mogu ni konektovati da nam se isplaču na ramenu ...
Sakazulu
Posts: 2368
Joined: 28/04/2012 08:02

#8596 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by Sakazulu »

Praetorious wrote:... ili se ne mogu ni konektovati da nam se isplaču na ramenu ...
haha
:izet:
User avatar
MTV
Posts: 15232
Joined: 21/08/2013 19:39

#8597 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by MTV »

afannedim wrote:
MTV wrote:Kako si znao :D :lol: :lol:
MTV t :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: i samo zakuhavaš
Jok ja, nego moj imenjak al malim slovima mtv igman nesto neradi danima. Zabrinuh se za njega iako mi je pod kljucem kao edukativni kanali. :roll: Bilo mi dosadno pa reko da ga otkljucam kad obavjestenje da neradi. Jesul propali il su u fazi propadanja? :izet:

Ma zakuhavam necu vise da lazem vidim zamrla tema pa da podgrijem :D :lol: :lol:
User avatar
afannedim
Posts: 4228
Joined: 25/01/2011 09:26
Location: Bašćaršija

#8598 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by afannedim »

MTV wrote:
afannedim wrote:
MTV wrote:Kako si znao :D :lol: :lol:
MTV t :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: i samo zakuhavaš
Jok ja, nego moj imenjak al malim slovima mtv igman nesto neradi danima. Zabrinuh se za njega iako mi je pod kljucem kao edukativni kanali. :roll: Bilo mi dosadno pa reko da ga otkljucam kad obavjestenje da neradi. Jesul propali il su u fazi propadanja? :izet:

Ma zakuhavam necu vise da lazem vidim zamrla tema pa da podgrijem :D :lol: :lol:
Taman si je dobro podgrijao, a mtv i mrtv ne dira nekoliko dana.
Naslovnica
Posts: 35422
Joined: 20/03/2013 15:38

#8599 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by Naslovnica »

MTV wrote:Referentna interkonekcijska ponuda za povezivanje sa fiksnom mrežom Logosofta

Obavještavamo vas da je Logosoft, na osnovu Analize tržišta poziva koji završavaju u individualnim fiksnim mrežama - veleprodajni nivo, iniciranu od strane Regulatorne agencije za komunikacije, kreirao "Referentnu interkonekcijsku ponudu za povezivanje sa fiksnom mrežom Logosofta".
"Referentna interkonekcijska ponuda za povezivanje sa fiksnom mrežom Logosofta" (RIP dokument) definiše uslove i procedure pod kojima licencirani operatori u Bosni i Hercegovini mogu ostvariti interkonekciju sa fiksnom mrežom Logosofta te pristupiti uslugamainterkonekcije Logosofta.

RIP dokument reguliše uslove pružanjasljedećih usluga:

-Fizička interkonekcija
-Terminacija nacionalnih poziva
-Tranzit nacionalnih poziva
-Terminacija međunarodnih poziva
-Tranzit međunarodnih poziva
-Pristup imeniku Logosofta i službamainformacija i imenika drugih operatora
-Usluga pristupa službama zaslučaj opasnosti
-Usluga poziva prema besplatnim brojevima uLogosoft mreži
-Usluga kolokacije

RIP dokument stupa na snagu 30 dana od dana objavljivanja u dnevnim novinama i možete ga preuzeti ovdje.

Za dodatne informacije pozovite 033/931-900.

Vaš Logosoft

https://www.lol.ba/Novosti.aspx?id=d923 ... 980756efa2
Evo da se i ja uključim i ponovim pitanje - može li ko da nam objasni šta ovo znači za nas korisnike?!
Naslovnica
Posts: 35422
Joined: 20/03/2013 15:38

#8600 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by Naslovnica »

Neka se niko ne uvrijedi, ali meni to nije bilo smiješno. :-)
Elem, zna li neko šta o tome?
Post Reply