Logosoft

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
MTV
Posts: 15232
Joined: 21/08/2013 19:39

#8426 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by MTV »

afannedim wrote:
The BEN10 wrote:Nisam skontao kad su izbacili Al Jazeera Arabic. :sad:
ima haman 2 godine.
:lol: Vidi se koliko se kanal gledao.
User avatar
mokra_carapa
Posts: 335
Joined: 15/12/2009 11:52
Location: Lociran!

#8427 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by mokra_carapa »

Bravehearttt wrote:
Dzontra_Volta wrote:
Bravehearttt wrote:Drugovi i drugarice, moze li jedno pitanje? :)

Ovako kad odem na online speed intrnet check pise mi (download speed) oko 14Mb/s, a kada skidam sa torrenta filmove ne prelazi mi 3.0MB/s.

U čemu je kvaka? Zašto mi piše da mi je puno brži internet, a kad mi skida preko torrenta uglavnom se vrti oko 3MB/S, nekad rijetko 4.

Hvala vam dobri ljudi :D
Obrati pažnju na malo i veliko "b".
U pravu si. Na online checku mi je malo, a na torrentu veliko. je li to razlika bajt i bit ili? Mozes li mi poblize objasniti

Aha, evo našao sam na netu. Hvala ti
14 MegaBita (Mb) je 1.7 MegaBajta (MB), da bi imao download speed od 3MB/s trebao bi imati 24Mb/s
User avatar
afannedim
Posts: 4228
Joined: 25/01/2011 09:26
Location: Bašćaršija

#8428 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by afannedim »

MTV wrote:
afannedim wrote:
The BEN10 wrote:Nisam skontao kad su izbacili Al Jazeera Arabic. :sad:
ima haman 2 godine.
:lol: Vidi se koliko se kanal gledao.
Pravo :lol: :lol:
User avatar
Praetorious
Posts: 1806
Joined: 07/09/2012 07:07
Contact:

#8429 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by Praetorious »

Snimalica opet prekida, štuca, staje, pixelizacija ... negledljivo. Zatreba mi dvaput mjesečno i ni tada ne radi ... Nemaju nikoga ni u BH ni u SR ko im to zna napraviti ...
Bolje da izbace uslugu nego da se ovako javno stalno piše kako im ta usluga ne valja ni za ... khm!
User avatar
MTV
Posts: 15232
Joined: 21/08/2013 19:39

#8430 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by MTV »

Praetorious wrote:Snimalica opet prekida, štuca, staje, pixelizacija ... negledljivo. Zatreba mi dvaput mjesečno i ni tada ne radi ... Nemaju nikoga ni u BH ni u SR ko im to zna napraviti ...
Bolje da izbace uslugu nego da se ovako javno stalno piše kako im ta usluga ne valja ni za ... khm!
Jucer je fino radila. Ni meni nije jasno nekad radi nekad je za baciti u smece.
User avatar
Praetorious
Posts: 1806
Joined: 07/09/2012 07:07
Contact:

#8431 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by Praetorious »

Upravo tako, nekada prekida, a nekada radi ko Swiss sat :? Ma nerviram se zbog sitnica, ali te sitnice zaista znaju krv popiti, tačnije, pijuckati je na slamčicu. Koga briga, prošla me volja za datim sadržajem. Problem je što se nikad ne zna hoće li raditi ili ne. Ono što me zanimalo prekida, a snimci sa drugih kanala u istom periodu rade OK ... pa ko će ga znati šta je. No, kako već rekoh ... nema veze ... ima i bitnijih stvari za nervirati se :wink:
User avatar
MTV
Posts: 15232
Joined: 21/08/2013 19:39

#8432 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by MTV »

Svi veci kabl operateri mijenjaju VH1 Adria za VH1 Europe.


VH1 Adria

Prednosti:
-raznovrsnija muzika, nema pjesme koje se svako malo ponavljaju
-dodatak koji nema europska verija: najava sljedece pjesme

Nedostaci:
-4:3 format
-slabiji kvalitet slike i zvuka


VH1 Europe

Prednosti:
-16:9 format
-kvalitetnija slika i zvuk

Nedostaci:
-ponajvljaju se pjesme svako malo, nije raznovrsno kao Adria
-nema najave sljedece pjesme

Drugi operateri koji imaju Boxove kanale dobili su prevod na pojedine emisije na kanalu DocuBox kao i na FilmBox.
User avatar
afannedim
Posts: 4228
Joined: 25/01/2011 09:26
Location: Bašćaršija

#8433 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by afannedim »

MTV wrote:Svi veci kabl operateri mijenjaju VH1 Adria za VH1 Europe.


VH1 Adria

Prednosti:
-raznovrsnija muzika, nema pjesme koje se svako malo ponavljaju
-dodatak koji nema europska verija: najava sljedece pjesme

Nedostaci:
-4:3 format
-slabiji kvalitet slike i zvuka


VH1 Europe

Prednosti:
-16:9 format
-kvalitetnija slika i zvuk

Nedostaci:
-ponajvljaju se pjesme svako malo, nije raznovrsno kao Adria
-nema najave sljedece pjesme

Drugi operateri koji imaju Boxove kanale dobili su prevod na pojedine emisije na kanalu DocuBox kao i na FilmBox.
Kod nas je VH1 adria imasvakakvih spotova i stranih i domaćih
Dzontra_Volta
Posts: 8001
Joined: 20/01/2011 11:10

#8434 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by Dzontra_Volta »

Vidim BH Telecom vratio Nova TV u MojaTV pakete. Pa kontam hoće li i ovi naši to isto uraditi ili je to neka ekskluziva kod njih? Nije da mi nešto fali taj kanal, ali eto...
User avatar
afannedim
Posts: 4228
Joined: 25/01/2011 09:26
Location: Bašćaršija

#8435 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by afannedim »

Dzontra_Volta wrote:Vidim BH Telecom vratio Nova TV u MojaTV pakete. Pa kontam hoće li i ovi naši to isto uraditi ili je to neka ekskluziva kod njih? Nije da mi nešto fali taj kanal, ali eto...
Vala ga nisam ni prije nešto posebno gledao, al eto nebi bilo loše da ga vrate
User avatar
MTV
Posts: 15232
Joined: 21/08/2013 19:39

#8436 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by MTV »

Dzontra_Volta wrote:Vidim BH Telecom vratio Nova TV u MojaTV pakete. Pa kontam hoće li i ovi naši to isto uraditi ili je to neka ekskluziva kod njih? Nije da mi nešto fali taj kanal, ali eto...
Preko nove sam vise znao o svojoj zemlji, a tek emisija provjereno to je najvise sto mi fali zajedno sa njihovim vijestima.
Hoce Logosoft ce je pustiti https://www.lol.ba/Novosti.aspx?id=8f5a ... a27a6478ef

U slučaju da se stvore zakonske i druge pretpostavke za distribuciju Nove TV u Bosni i Hercegovini, Logosoft će odmah pristupiti distribuciji programa ove TV kuće u našem IPTV sistemu Super TV.
Hvala na razumijevanju.

Logosoft Online
Do sada su samo sefovi mogli gledati na Mojoj TV. E sad jel njen povratak ili greska pa pustena svima. Izgleda da su je samo slucajno pustili svima. Ipak ekskluziva za visoko pozicionirane sefove.
User avatar
MTV
Posts: 15232
Joined: 21/08/2013 19:39

#8437 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by MTV »

VH1 Adria zamijenjen za VH1 Europe u Logosoftu.
User avatar
afannedim
Posts: 4228
Joined: 25/01/2011 09:26
Location: Bašćaršija

#8438 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by afannedim »

MTV wrote:VH1 Adria zamijenjen za VH1 Europe u Logosoftu.
Nisam to primjetio vidim ima domaćih spotova. više gledam opet VH1 CLASSIC
User avatar
MTV
Posts: 15232
Joined: 21/08/2013 19:39

#8439 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by MTV »

afannedim wrote:
MTV wrote:VH1 Adria zamijenjen za VH1 Europe u Logosoftu.
Nisam to primjetio vidim ima domaćih spotova. više gledam opet VH1 CLASSIC
E pa nema vise domacih spotova, sad ima i pauza koje vrte 4 iste pauze svako malo.
Sakazulu
Posts: 2368
Joined: 28/04/2012 08:02

#8440 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by Sakazulu »

MTV wrote:
afannedim wrote:
MTV wrote:VH1 Adria zamijenjen za VH1 Europe u Logosoftu.
Nisam to primjetio vidim ima domaćih spotova. više gledam opet VH1 CLASSIC
E pa nema vise domacih spotova, sad ima i pauza koje vrte 4 iste pauze svako malo.
Ja kad god uštekam MyTV1 i MyTV...234 nema nikakvih spotova, samo torrent program, nema ni reklama. Jedino prekid nastane kad zafali pića, grickalica i kad pretjeram pa wc zove na razgovor.
User avatar
MTV
Posts: 15232
Joined: 21/08/2013 19:39

#8441 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by MTV »

Sakazulu wrote: Ja kad god uštekam MyTV1 i MyTV...234 nema nikakvih spotova, samo torrent program, nema ni reklama. Jedino prekid nastane kad zafali pića, grickalica i kad pretjeram pa wc zove na razgovor.
Drago mi je. Pitao bi te kako My TV 7493938 na kanti on racunara, youtube na 360 p steka, HD videozapis moze pokrenuti samo u 720p kad ga preuzmem na komp. Za sad Word radi OK, ostalo koliko toliko.
LP
User avatar
afannedim
Posts: 4228
Joined: 25/01/2011 09:26
Location: Bašćaršija

#8442 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by afannedim »

MTV wrote:
Sakazulu wrote: Ja kad god uštekam MyTV1 i MyTV...234 nema nikakvih spotova, samo torrent program, nema ni reklama. Jedino prekid nastane kad zafali pića, grickalica i kad pretjeram pa wc zove na razgovor.
Drago mi je. Pitao bi te kako My TV 7493938 na kanti on racunara, youtube na 360 p steka, HD videozapis moze pokrenuti samo u 720p kad ga preuzmem na komp. Za sad Word radi OK, ostalo koliko toliko.
LP
Uključeni tiTlovi srpski I hrvatski na DOCUBOX HD.
Sakazulu
Posts: 2368
Joined: 28/04/2012 08:02

#8443 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by Sakazulu »

Ma znam da je frustrirajuće kako stalno nešto mijenjaju, a mi taman stvorimo naviku za nešto....
User avatar
MTV
Posts: 15232
Joined: 21/08/2013 19:39

#8444 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by MTV »

@afannedim
@Sakazulu

Juce sam rekao da ima titl na Docubox ali da nam nije omogucen i da su svi promijenili i stavili VH1 Europe a danas se sve to desilo. Izgleda da radim kod njih ali to jos uvijek ne znam :D

Sakazulu nisam nista lose mislio sa svojim postom My TV 7483837 :D
User avatar
afannedim
Posts: 4228
Joined: 25/01/2011 09:26
Location: Bašćaršija

#8445 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by afannedim »

MTV wrote:@afannedim
@Sakazulu

Juce sam rekao da ima titl na Docubox ali da nam nije omogucen i da su svi promijenili i stavili VH1 Europe a danas se sve to desilo. Izgleda da radim kod njih ali to jos uvijek ne znam :D

Sakazulu nisam nista lose mislio sa svojim postom My TV 7483837 :D
bar mi znamo da radiš :lol: :lol: :lol:
User avatar
karanana
Posts: 50762
Joined: 26/02/2004 00:00

#8446 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by karanana »

internet nesto zeza.
Sakazulu
Posts: 2368
Joined: 28/04/2012 08:02

#8447 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by Sakazulu »

MTV wrote:@afannedim
@Sakazulu

Juce sam rekao da ima titl na Docubox ali da nam nije omogucen i da su svi promijenili i stavili VH1 Europe a danas se sve to desilo. Izgleda da radim kod njih ali to jos uvijek ne znam :D

Sakazulu nisam nista lose mislio sa svojim postom My TV 7483837 :D

Kako nisi, pa znaš li ti koliko ljudi moraju da se pate i rade za takav uređaj kao što je tvoj My TV 7483837 :lol:
User avatar
MTV
Posts: 15232
Joined: 21/08/2013 19:39

#8448 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by MTV »

@obadvojica
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Sakazulu
Posts: 2368
Joined: 28/04/2012 08:02

#8449 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by Sakazulu »

[quote="afannedim" Uključeni tiTlovi srpski I hrvatski na DOCUBOX HD.[/quote]
Jesu na listi, ali meni ne rade!
smijesni_ste
Posts: 6315
Joined: 09/10/2009 16:46

#8450 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by smijesni_ste »

Šta je ovo sa internetom već 2 dana? :roll: :roll:
Post Reply