Logosoft

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
Sakazulu
Posts: 2368
Joined: 28/04/2012 08:02

#2451 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by Sakazulu »

Ne nije moje pitanje upućeno sa prebacivanjem kanala jedan za drugim... znam da taj delay dok se učita...

Nego, recimo gledaš film i nalete reklame, hoćeš da pogledaš šta ima dalje, prvi klik ti otvori info o kanalu koji gledaš i tek naredni krene sa prebacivanjem. Zato i pitam kad će namjestiti da taj prvi klik bude već naredni kanal a ne tek nakon dva.
User avatar
Qler
Posts: 25828
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#2452 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by Qler »

Pa ne moze to, a i sto ti smeta taj prvi klik? Meni super dodje, vidim sta mi je sljedece na tom kanalu, i isplati li mi se cekati :) a onda saltanje ide bez problema.
Sakazulu
Posts: 2368
Joined: 28/04/2012 08:02

#2453 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by Sakazulu »

Iskreno, ne smeta! Samo me zanima da li je dio tehnologije, ili se može ispraviti.
User avatar
afannedim
Posts: 4228
Joined: 25/01/2011 09:26
Location: Bašćaršija

#2454 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by afannedim »

Sakazulu wrote:Iskreno, ne smeta! Samo me zanima da li je dio tehnologije, ili se može ispraviti.
Ne smeta to puno ni meni, al mislim da može se i to ureditinpr. kod mog buraza MOJATV jedan klik.
User avatar
Cracked
Posts: 798
Joined: 16/05/2012 02:31

#2455 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by Cracked »

vise mi smeta sto pravo nezgodno covjek prebacuje izmedju grupa. Ako fuli grupu(a desi se cesto kao i sa kanalima) valja puni krug opet.
User avatar
drugtito2011
Posts: 2978
Joined: 01/08/2011 18:45

#2456 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by drugtito2011 »

pada mi net, i kad imam konekciju sporo je do bola..sta se desava?
Sakazulu
Posts: 2368
Joined: 28/04/2012 08:02

#2457 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by Sakazulu »

Eto ima dovoljna kritična masa da LOL ekipa obrati pažnju na dvoklik!
Vodja uvale
Posts: 596
Joined: 08/04/2012 02:49

#2458 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by Vodja uvale »

drugtito2011 wrote:pada mi net, i kad imam konekciju sporo je do bola..sta se desava?
:lol: :lol: :lol:
zilog
Posts: 9064
Joined: 06/03/2009 11:19

#2459 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by zilog »

drugtito2011 wrote:pada mi net, i kad imam konekciju sporo je do bola..sta se desava?
Koliko sam veceras vidio, nista se ne desava.
Hajde iz pocetka... :roll:
Koji ti je paket, gdje se nalazis, moze li speedtest?
coolkid
Posts: 131
Joined: 14/09/2011 19:55

#2460 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by coolkid »

Ne radi mi snimalica od juče ni na jednom kanalu.odnosno može se snimiti ali ne može reprodukovati slika.Imali još ko taj problem?
User avatar
Ghost_Rider_XXX
Posts: 2011
Joined: 26/03/2008 11:13

#2461 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by Ghost_Rider_XXX »

Ni kod mene ne radi. Doduše jutros nisam provjeravao, ali noćaš do jedno 2 nije radila.
Sakazulu
Posts: 2368
Joined: 28/04/2012 08:02

#2462 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by Sakazulu »

Mora da si IT čim ti je cinizam i nerad u duši!
Sakazulu
Posts: 2368
Joined: 28/04/2012 08:02

#2463 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by Sakazulu »

Lud i ponosan wrote:
Sakazulu wrote:Mora da si IT čim ti je cinizam i nerad u duši!
Promasio si temu, nije ovo BH Telekom all about...

Možda nisam ginekolog ali mogu pogledati.
coolkid
Posts: 131
Joined: 14/09/2011 19:55

#2464 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by coolkid »

Snimalica proradila osim na kanalu AXN.Ima li šta o ostalim SPORT KLUB kanalima u vidu sportskog paketa.Arena sport kanali postali bezveze u odnosu na SPORT KLUB.Prenosi skoro sve što vrijedi gledati od sporta.Valjda će BILJANA,koja je zadužena za programsku šemu nešto uraditi poovom pitanju.Bolje je plačati SK kanale nego ARENU.
User avatar
Cracked
Posts: 798
Joined: 16/05/2012 02:31

#2465 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by Cracked »

arena sport je kriza. Ne znam kako je za ljubitelje fudbala ali sam vise ocekivao. Niti live UFC, niti tenis. Nista truba prava.
Drzite se vi SK. Ako bude gorilo zadrzite SK :)
User avatar
Prpa.ba
Posts: 15269
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#2466 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by Prpa.ba »

Da li je normalan prosjecan ping od 100ms na xDSL-u, alfa paket, Novo Sarajevo? Najmanji ping je oko 75ms. Brzina downloada i uploada je u skladu sa onime sto je ponudjeno u ugovoru. Takodjer, ponekad mi se desava da mi padne konekcija kada zazvoni telefon. Pretpostavljam da je do splittera?
User avatar
Ghost_Rider_XXX
Posts: 2011
Joined: 26/03/2008 11:13

#2467 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by Ghost_Rider_XXX »

Meni je ping oko 45-50, ali nisam tražio smanjenje.
Sakazulu
Posts: 2368
Joined: 28/04/2012 08:02

#2468 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by Sakazulu »

Prpa.ba wrote:Da li je normalan prosjecan ping od 100ms na xDSL-u, alfa paket, Novo Sarajevo? Najmanji ping je oko 75ms. Brzina downloada i uploada je u skladu sa onime sto je ponudjeno u ugovoru. Takodjer, ponekad mi se desava da mi padne konekcija kada zazvoni telefon. Pretpostavljam da je do splittera?

Koliko se sjećam prije 2-3 godine bio je info na LOL stranici ko hoće da smanji ping da se javi osoblju iz LOL-a. Ali niži ping su naglasili ima neki fol radi ostalih servisa pa se baš ne preporučuje... možda me vara sjećanje.

I što imaš splitter? Probaj bez njega kad već koristiš Trio paket.
coolkid
Posts: 131
Joined: 14/09/2011 19:55

#2469 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by coolkid »

Ja mislim da bi svi trebali malo više i češče da apelujemo na LOL da uvedu sve SPORT KLUB kanale i neka bude u vidu sportskog paketa uz novčanu naknadu.Pa ko hoće neka plati i gleda.Ako može MAX TV može i LOL.Samo zajedno i sa malo više pritiska i upornosti,moglo bi uroditi plodom.
User avatar
fortaleza
Posts: 6181
Joined: 05/03/2012 23:16
Location: https://www.youtube.com/watch?v=Vh4QWmx50qA

#2470 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by fortaleza »

coolkid wrote:Ja mislim da bi svi trebali malo više i češče da apelujemo na LOL da uvedu sve SPORT KLUB kanale i neka bude u vidu sportskog paketa uz novčanu naknadu.Pa ko hoće neka plati i gleda.Ako može MAX TV može i LOL.Samo zajedno i sa malo više pritiska i upornosti,moglo bi uroditi plodom.
Vjeruj bolje ti je ovako, na SK 3,4,5 nema ništa vrijedno pažnje pogotovo preko ljeta dok preko sezone ta tri kanala zajedno prenose 8-9 događaja tjedno ako se ne može uklopiti u prva tri kanala, valjda će biti više prijenosa sad kad su otkupili i Primeru... A na SK Primeu zatamnjuju formulu...

Uostalom ne znam odakle ti info da su na MAX TV-u zastupljeni svi Sportklubovi...

https://www.hrvatskitelekom.hr/televizi ... tski-paket
zilog
Posts: 9064
Joined: 06/03/2009 11:19

#2471 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by zilog »

Prpa.ba wrote:Da li je normalan prosjecan ping od 100ms na xDSL-u, alfa paket, Novo Sarajevo? Najmanji ping je oko 75ms. Brzina downloada i uploada je u skladu sa onime sto je ponudjeno u ugovoru. Takodjer, ponekad mi se desava da mi padne konekcija kada zazvoni telefon. Pretpostavljam da je do splittera?
Nije normalno. Daj jos podataka, pa da uporedimo. Daj SpeedTest.

Evo, radi usporedbe, moj ST. To je sta priblizno mozes imati. Ne bas toliko, jer ti je manja brzina, ali priblizno.

Frankfurt (PSW server)
Image

Sarajevo (Logosoft server)
Image
User avatar
KPNCTNJAH
Posts: 12758
Joined: 23/05/2008 00:42

#2472 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by KPNCTNJAH »

Image

Image

Evo ti sa smanjenim pingom :mrgreen: VDSL su te poceli uvoditi, a vec se vidi "napredak" :mrgreen:
Truba... srecom nije mi bitan ping do septembra...
zilog
Posts: 9064
Joined: 06/03/2009 11:19

#2473 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by zilog »

Na kojim serverima si testirao? Ima ih vise i u Zagrebu i u Frankfurtu. Ne moraju biti isti, samo kao referenca.
Sakazulu
Posts: 2368
Joined: 28/04/2012 08:02

#2474 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by Sakazulu »

Image

Kako sam uveo LOL XDS uvijek mi je ping između 70 do 90 i sad se pitam kad vidim vaše da li je kod mene OK.

Lokacija Grbavica!!!
Walter76
Posts: 323
Joined: 05/09/2011 23:54

#2475 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by Walter76 »

Sakazulu wrote:Image

Kako sam uveo LOL XDS uvijek mi je ping između 70 do 90 i sad se pitam kad vidim vaše da li je kod mene OK.

Lokacija Grbavica!!!
Visok je to ping buraz, evo kako to na kablovskom izgleda:

Image

Image

Toliko o "nadmoći" dsl-a nad cable-om! :mrgreen:
Post Reply