Logosoft

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
rajv0sa
Posts: 3160
Joined: 19/10/2010 00:31
Location: sektaland

#2326 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by rajv0sa »

Tiger 033 wrote:Ma ima vas puno nemogu stiĆ :D sta hocete linkove ili strem-ove za VLC HRT1,2 ITD... :?:
VLC linkove ARD,ZDF bilo sta u HD :D
User avatar
Tiger 033
Posts: 8736
Joined: 12/11/2010 09:47
Location: Sarajevo

#2327 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by Tiger 033 »

:D
Miasanmia
Posts: 11
Joined: 14/02/2012 11:48

#2328 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by Miasanmia »

Lud i ponosan wrote:
Miasanmia wrote:Problem je sto smo dosad mogli gledati sve utakmice na ARD/ZDF-u. Sta se to preko noci promjenilo, pa vise ne mozemo gledati? Gledao sam SP 2010,ligu prvaka, Evropa ligu, sve takmicenja pod okriljem FIFE/UEFE i takmicenja za koja su Javni emiteri imali pravo prijenosa za nasu zemlju.
Uredu, ne zelim ja da Logosoft placa kazne i ako je dosla naredba od RAK-a da moraju zatamniti sadrzaj, onda neka tako i bude. Ali sta ce biti sa OI u Londonu,pa kvalifikacije za SP 2014 ( utakmice njemacke reprezentacije),liga prvaka( od ove sezone na ZDF-u), formula1 na RTL-u....? Ako i to bude zahvaceno "zamracenjem" onda mi ne preostaje nista drugo nego da uzmem dreambox i CS.

Mogu i meni ti linkovi :thumbup:
Liga prvaka je na Arenama, a to se ne zatamnjuje. Formulu sumnjam da ce dirati, a za OI je sve moguce.

Ali, totalno zanemarujemo sustinu: nesposobnjakovici i kvazi novinari kreiraju program, slika katastrofalna (riblja kost je nekad omogucavala bolju sliku), a uredno se trazi placanje TV pretplate i opet nisu u stanju da posluju pozitivno. Kako? E treba traziti da se nesto uraditi po tom pitanju, pogledajmo samo sta komsije rade, jer njima ne pada na pamet da je ovo sto pruzaju uzasno lose, cirkus, da niko ne zeli da ih gleda. Jebote, nacionalna televizija Ruande ima bolje prenose.
Jebo ih Muhamed Konjic nesposobne.
To i jeste sustina problema, da pruzaju odgovarajucu uslugu niko ne bi trazio da gleda na drugim kanalima, ali to vise nije vezano za Logosoft i ne bih da idem previse u off-topic. Zao mi je sto cu morati odjaviti Super Tv, jer su radnici Logosofta obavljali svoj dio posla odlicno i bio sam prezadovoljan njihovom uslugom. Nazalost, ne zelim vise cekati na RAK i Javni servis, koji ne mogu vec duze vremena prevesti i uskladiti s nasim potrebama Standard o digitalizaciji, a da ne pricamo o ostalom sto je sve potrebno. Ja prelazim u ilegalu, CS zakon :wink:
User avatar
plejka2
Posts: 14586
Joined: 02/11/2009 20:47
Location: u dosluhu sa podzemljem

#2329 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by plejka2 »

Tiger 033 wrote:
nedo_a wrote: hajde da se pokusamo mi izmedju sebe dogovoriti
Jedino sto mozete uradit' je otici u prodavnicu sat.opreme i fino kupit resiver, sat.antenu istu okrenut' 19.2°E i fino gledat' ZDF i ARD...sve ostalo je ŠUPLJA PRIČA :dance:
Image

Tako je :razz:
User avatar
Tiger 033
Posts: 8736
Joined: 12/11/2010 09:47
Location: Sarajevo

#2330 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by Tiger 033 »

Lud i ponosan wrote:Sta si nam tigar dao sajt koji se placa, pa znam i ja gdje mogu gledati HD uz mjesecnu tarifu... :D
Drug dobio si HD kanale u PP :thumbup:
User avatar
Cuba Libre
Posts: 63
Joined: 12/03/2010 16:02
Location: In tha spac€

#2331 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by Cuba Libre »

Tiger 033 wrote:
Lud i ponosan wrote:Sta si nam tigar dao sajt koji se placa, pa znam i ja gdje mogu gledati HD uz mjesecnu tarifu... :D
Drug dobio si HD kanale u PP :thumbup:
I meni please :D
harph
Posts: 65
Joined: 08/12/2011 22:08

#2332 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by harph »

mozes li i meni poslati te linkove ili sta vec pls? :D
User avatar
hordash
Posts: 419
Joined: 29/03/2009 16:49

#2333 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by hordash »

Kad si vec siroke ruke, salji i meni :-D
coolkid
Posts: 131
Joined: 14/09/2011 19:55

#2334 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by coolkid »

Zašto na ARENA SPORT HD često tokom prenosa pojavljuju se nekakve kockice? Imam ovaj novi Air Ties resiver.
A zatamljenja programa na pojedinim kanalima vrši se samo u KANTONU SARAJEVO jer ostali operatori neće da gube pretplatnike.A,iz RAK-a vrše pritisak samo na operatore na području kantona Sarajevo.Ko god kaže drugačije,laže jer imam poznanike i u zapadnoj hercegovini,Tuzli,Zenici.
prcnet
Posts: 126
Joined: 05/05/2011 16:50

#2335 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by prcnet »

coolkid wrote:A zatamljenja programa na pojedinim kanalima vrši se samo u KANTONU SARAJEVO jer ostali operatori neće da gube pretplatnike.A,iz RAK-a vrše pritisak samo na operatore na području kantona Sarajevo.Ko god kaže drugačije,laže jer imam poznanike i u zapadnoj hercegovini,Tuzli,Zenici.
To ti je zato sto u BiH vlada anarhija i mnoge se stvari primjenjuju samo od kozije cuprije do Ilidze.
User avatar
Edukator
Posts: 116
Joined: 27/04/2009 16:10
Location: Sarajevo

#2336 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by Edukator »

Tiger 033 wrote:
Lud i ponosan wrote:Sta si nam tigar dao sajt koji se placa, pa znam i ja gdje mogu gledati HD uz mjesecnu tarifu... :D
Drug dobio si HD kanale u PP :thumbup:
Pozdrav svima, može li i meni neko poslati linkove. Nemogu se pomiriti sa činjenicom da moram gledati Euro na Ftv ili bht i slušati naše "strucnjake". Hvala
profesor71
Posts: 113
Joined: 23/04/2007 10:35

#2337 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by profesor71 »

Tiger 033 wrote:
Lud i ponosan wrote:Sta si nam tigar dao sajt koji se placa, pa znam i ja gdje mogu gledati HD uz mjesecnu tarifu... :D
Drug dobio si HD kanale u PP :thumbup:
Mozes li i meni poslati linkove za HD ?
prcnet
Posts: 126
Joined: 05/05/2011 16:50

#2338 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by prcnet »

Lud i ponosan wrote:Ja sam prodao skoro Card Sharing opremu, toliko o tome. :D Super TV mi je neuporedivo bolja opcija. ;)
A bolje da sam ja napisao to sto sam napisao, nego da je neko uputio prigovor RAKonji i oni bi jedva docekali napisati kaznu.

No, da ne idemo u sirinu: sadrzaj se mora zatamniti na svim kanalima, tu nema nista sporno, ALI je moje pitanje bilo usmjereno ka sadrzaju prije i poslije direktnog prenosa... Dakle, da se to ostavi i ne zatamnjuje.
Koja glupost porediti IPTV i SatTv! Mozda nikada nisi ni vidjeo prave cari cs-a. :lol:
To sto si ti prodavao je skoro pa muzejski primjerak koji je vrijedio nesto prije 4-5 godina i budi sretan da si to nekome uvalio.
Posto je Super tv ''bolja'' evo na cemu ja veceras gledam utakmicu (imam izbor 10-ak HD kanala) dok ti gledas na BHT ili trazis neki kvalitetan stream. :lol:

Image

Image
User avatar
Tiger 033
Posts: 8736
Joined: 12/11/2010 09:47
Location: Sarajevo

#2339 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by Tiger 033 »

Sta fali Stream-u

Image
Last edited by Tiger 033 on 17/06/2012 21:47, edited 1 time in total.
User avatar
Edukator
Posts: 116
Joined: 27/04/2009 16:10
Location: Sarajevo

#2340 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by Edukator »

Tiger 033 wrote:Sta fali Stream-u

Image
Pa daj taj link drug :)
profesor71
Posts: 113
Joined: 23/04/2007 10:35

#2341 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by profesor71 »

Edukator wrote:
Tiger 033 wrote:Sta fali Stream-u

Image
Pa daj taj link drug :)
Stvarno, daj nam te linkove za HD.
zilog
Posts: 9063
Joined: 06/03/2009 11:19

#2342 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by zilog »

Pogledajte gornji lijevi ugao slike :wink:
User avatar
rajv0sa
Posts: 3160
Joined: 19/10/2010 00:31
Location: sektaland

#2343 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by rajv0sa »

Kakav net treba za ove kanale 1GBps :D
harph
Posts: 65
Joined: 08/12/2011 22:08

#2344 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by harph »

Tiger 033 wrote:Sta fali Stream-u

Image
imal tog linka buraz? posalji na pp pls :)
kikilika
Posts: 285
Joined: 10/01/2011 22:41

#2345 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by kikilika »

krecili smo stan i nekoliko dana su svi kablovi bili iskljuceni; ponovo sam sve spojio i telefon je ok, internet je ok, jedino je slika na bht1 uzasna (prije krecenja slika je bila sasvim u redu, sada je takva da se ne moze gledati utakmica - vide se dupli igraci i sl.), dok je slika na svim ostalim kanalima kao i prije; ima li iko ideju sta se moglo desiti
User avatar
afannedim
Posts: 4228
Joined: 25/01/2011 09:26
Location: Bašćaršija

#2346 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by afannedim »

kikilika wrote:krecili smo stan i nekoliko dana su svi kablovi bili iskljuceni; ponovo sam sve spojio i telefon je ok, internet je ok, jedino je slika na bht1 uzasna (prije krecenja slika je bila sasvim u redu, sada je takva da se ne moze gledati utakmica - vide se dupli igraci i sl.), dok je slika na svim ostalim kanalima kao i prije; ima li iko ideju sta se moglo desiti
to je do njih i kod mene ista slika dupli igraći dabogga se BHT1 ugasio skroz :lol: :lol: :lol:
iceman2010
Posts: 4640
Joined: 08/07/2010 11:36

#2347 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by iceman2010 »

afannedim wrote:
kikilika wrote:krecili smo stan i nekoliko dana su svi kablovi bili iskljuceni; ponovo sam sve spojio i telefon je ok, internet je ok, jedino je slika na bht1 uzasna (prije krecenja slika je bila sasvim u redu, sada je takva da se ne moze gledati utakmica - vide se dupli igraci i sl.), dok je slika na svim ostalim kanalima kao i prije; ima li iko ideju sta se moglo desiti
to je do njih i kod mene ista slika dupli igraći dabogga se BHT1 ugasio skroz :lol: :lol: :lol:
Zavisi kako LOL prima signal BHT1. Ja na drugom operateru nisam primjetio nikakve probleme a gledao sam utakmicu. Ako LOL prima signal BHT-a antenom onda moze biti i do LOL-a. Cak i ako je nacin prijema signala neki opticki link moze biti do LOL-a. Ali meni ovo najvise lici na situaciju kada se antena malo pomakne u lijevo :lol: Zna li neko na koji nacin LOL dolazi do signala BHT1 i FTV?
User avatar
afannedim
Posts: 4228
Joined: 25/01/2011 09:26
Location: Bašćaršija

#2348 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by afannedim »

meni se na LOL-u FTV popravila pravo, a BHT1 užas ima dva tri dana
Xarfaxuss
Posts: 55
Joined: 03/05/2012 15:30

#2349 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by Xarfaxuss »

I na Telemachu je identicna situacija. Igraci dupli, slova dupla,... Tako je i na BHT-u i FTV-u
User avatar
afannedim
Posts: 4228
Joined: 25/01/2011 09:26
Location: Bašćaršija

#2350 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by afannedim »

hoće li nam kad ovaj KANAL1 proraditi više il nek ga ukinu i ubace EUROSPORT 2HD
Post Reply