Logosoft

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
afannedim
Posts: 4228
Joined: 25/01/2011 09:26
Location: Bašćaršija

#2301 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by afannedim »

Ma BHT i FTV treba bojkotovat svim mogučim sredstvima, da se ugase g...a. Šta će mi oni odredjivat gdje da gledam utakicu sport uopšte, tako znači ni olompijadu ne možemo gledati na ZDF zbog naših ublehaša. FUJJ.
nedo_a
Posts: 148
Joined: 13/05/2012 15:45

#2302 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by nedo_a »

ne znam samo sta ces da dobijes tim mailom....naravno da bih volio da gledam utkmice na HD-u ali ne vjerujem da ce od toga ista biti ali eto...:)
Nazif_Gljiva
Posts: 703
Joined: 06/02/2008 21:58

#2303 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by Nazif_Gljiva »

Pa ako zdf brani, onda ok, nema problema. Ali ako se nekom pakasu iz bhta ne svidja sto mi ne gledamo bht, pa je platio smecarima da zatamne onda je to problem. Ako zdf ne brani emitovanje svog kanala, zasto zatamnjivanje? I sta moze bht tuziti?

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk 2
nedo_a
Posts: 148
Joined: 13/05/2012 15:45

#2304 Logosoft ALL ABOUT

Post by nedo_a »

Slazem se sa tobom, ali opet ne mozemo mi nista tu promjeniti jer ce ovi sa BHT-a opet pobuniti
User avatar
afannedim
Posts: 4228
Joined: 25/01/2011 09:26
Location: Bašćaršija

#2305 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by afannedim »

ma nek se bune treba sve probati
nedo_a
Posts: 148
Joined: 13/05/2012 15:45

#2306 Logosoft ALL ABOUT

Post by nedo_a »

Slazem se, evo hajde da se pokusamo mi izmedju sebe dogovoriti da zajedno svi posaljemo neki dopis LOL-u ili kome vec


Sent from my iPhone using Tapatalk
User avatar
Tiger 033
Posts: 8736
Joined: 12/11/2010 09:47
Location: Sarajevo

#2307 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by Tiger 033 »

nedo_a wrote: hajde da se pokusamo mi izmedju sebe dogovoriti
Jedino sto mozete uradit' je otici u prodavnicu sat.opreme i fino kupit resiver, sat.antenu istu okrenut' 19.2°E i fino gledat' ZDF i ARD...sve ostalo je ŠUPLJA PRIČA :dance:
nedo_a
Posts: 148
Joined: 13/05/2012 15:45

#2308 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by nedo_a »

Tiger 033 wrote:
nedo_a wrote: hajde da se pokusamo mi izmedju sebe dogovoriti
Jedino sto mozete uradit' je otici u prodavnicu sat.opreme i fino kupit resiver, sat.antenu okrenut' 19.2°E i fino gledat' ZDF i ARD...sve ostalo je ŠUPLJA PRIČA :dance:
hahahahhah hajmo onda iskupiti para pa da kupimo aparaturu heheheh...ali nadam se da znas na sta sam mislio...uglavnom koliko sam ja upucen BHRT ima jedini pravo na prikazivanje EURO 2012 na teritoriji BiH, tako da su u pravu sto se toga tice...isto kao što HRT ima pravo prikazivanja na teritoriji Hrvatske....
User avatar
Tiger 033
Posts: 8736
Joined: 12/11/2010 09:47
Location: Sarajevo

#2309 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by Tiger 033 »

nedo_a wrote:
Tiger 033 wrote:
nedo_a wrote: hajde da se pokusamo mi izmedju sebe dogovoriti
Jedino sto mozete uradit' je otici u prodavnicu sat.opreme i fino kupit resiver, sat.antenu okrenut' 19.2°E i fino gledat' ZDF i ARD...sve ostalo je ŠUPLJA PRIČA :dance:
hahahahhah hajmo onda iskupiti para pa da kupimo aparaturu heheheh...ali nadam se da znas na sta sam mislio...uglavnom koliko sam ja upucen BHRT ima jedini pravo na prikazivanje EURO 2012 na teritoriji BiH, tako da su u pravu sto se toga tice...isto kao što HRT ima pravo prikazivanja na teritoriji Hrvatske....
Dobro si skonto... i jedino ti preostaje ono sto sam ti vec napis'o :D
nedo_a
Posts: 148
Joined: 13/05/2012 15:45

#2310 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by nedo_a »

ne bih nekako davao pare kada imam televiziju...ako znas jel se moze gdje on line gledati utakmica bio bih zahvalan samo da ne slusam ove nase komentatore...
User avatar
Tiger 033
Posts: 8736
Joined: 12/11/2010 09:47
Location: Sarajevo

#2311 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by Tiger 033 »

nedo_a wrote:ne bih nekako davao pare kada imam televiziju...ako znas jel se moze gdje on line gledati utakmica bio bih zahvalan samo da ne slusam ove nase komentatore...
ima drug koji ho'š kanal... NE zajebajem se :bih:
Nazif_Gljiva
Posts: 703
Joined: 06/02/2008 21:58

#2312 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by Nazif_Gljiva »

Pa ne prikazuje logosoft, vec zdf. Zdf ima dozvolu. Logosoft preuzima od njih. Sta ja mogu kad je moja lokalna, patriotska televizija, blago receno, retardirana? Od strucnog kadra, programa, mogucnosti... Ali zato ce se sada uzeti dreambox i otkazati Super (BHRT) tv

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk 2
nedo_a
Posts: 148
Joined: 13/05/2012 15:45

#2313 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by nedo_a »

Nazif_Gljiva wrote:Pa ne prikazuje logosoft, vec zdf. Zdf ima dozvolu. Logosoft preuzima od njih. Sta ja mogu kad je moja lokalna, patriotska televizija, blago receno, retardirana? Od strucnog kadra, programa, mogucnosti... Ali zato ce se sada uzeti dreambox i otkazati Super (BHRT) tv

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk 2
e sto ces nekoga zaj...ti....
pa evo ima i HRT, RTS dozvole za emitiranje eura ali su zatamljeni jer nemaju dozvolu za emitiranje na teritoriji BiH...
Nazif_Gljiva
Posts: 703
Joined: 06/02/2008 21:58

#2314 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by Nazif_Gljiva »

Lud i ponosan wrote:Nemojte pisati gluposti... U BiH provajderi moraju zatamniti kompletan sadrzaj u skladu sa zakonom, odnosno RAKonja ce biti strog ako se to ne cini. Tako da mozete vi pisati kome god hocete, nema efekta.
Poenta je samo da se pusti sadrzaj prije i poslije direktnog prenosa, da makar to mozemo gledati.
Napisi ti njima koje jos kanale pratis, a koji imaju ma bhtu, mozda ne zatamne.

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk 2
Nazif_Gljiva
Posts: 703
Joined: 06/02/2008 21:58

#2315 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by Nazif_Gljiva »

nedo_a wrote:
Nazif_Gljiva wrote:Pa ne prikazuje logosoft, vec zdf. Zdf ima dozvolu. Logosoft preuzima od njih. Sta ja mogu kad je moja lokalna, patriotska televizija, blago receno, retardirana? Od strucnog kadra, programa, mogucnosti... Ali zato ce se sada uzeti dreambox i otkazati Super (BHRT) tv

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk 2
e sto ces nekoga zaj...ti....
pa evo ima i HRT, RTS dozvole za emitiranje eura ali su zatamljeni jer nemaju dozvolu za emitiranje na teritoriji BiH...
Necu mozda nikoga zajebati, ali cu ja biti rahat... To mi je mnogo vaznije.

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk 2
nedo_a
Posts: 148
Joined: 13/05/2012 15:45

#2316 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by nedo_a »

Lud i ponosan wrote: ALI je moje pitanje bilo usmjereno ka sadrzaju prije i poslije direktnog prenosa... Dakle, da se to ostavi i ne zatamnjuje.
mislim da ti je i to zahvaceno pravom na emitiranje na teritoriji BiH
Nazif_Gljiva
Posts: 703
Joined: 06/02/2008 21:58

#2317 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by Nazif_Gljiva »

Lud i ponosan wrote:Ja sam prodao skoro Card Sharing opremu, toliko o tome. :D Super TV mi je neuporedivo bolja opcija. ;)
A bolje da sam ja napisao to sto sam napisao, nego da je neko uputio prigovor RAKonji i oni bi jedva docekali napisati kaznu.

No, da ne idemo u sirinu: sadrzaj se mora zatamniti na svim kanalima, tu nema nista sporno, ALI je moje pitanje bilo usmjereno ka sadrzaju prije i poslije direktnog prenosa... Dakle, da se to ostavi i ne zatamnjuje.
Ako to bude, a pratit cu, isplati mi se gledati tekmu i u jedan ujutro. Ko prije skonta, neka napise ovdje...

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk 2
nedo_a
Posts: 148
Joined: 13/05/2012 15:45

#2318 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by nedo_a »

Lud i ponosan wrote:^^

Onda IPTV M:tela konkretno krsi to, jer oni pustaju te emisije i zatamnjuju iskljucivo 90 minuta tekme.
ne znam zaista...ali i to ti zavisi od providera do providera...tako da...ako zatamne prinudjen se gledati ove nase...
User avatar
Tiger 033
Posts: 8736
Joined: 12/11/2010 09:47
Location: Sarajevo

#2319 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by Tiger 033 »

Tiger 033 wrote:
nedo_a wrote:ne bih nekako davao pare kada imam televiziju...ako znas jel se moze gdje on line gledati utakmica bio bih zahvalan samo da ne slusam ove nase komentatore...
ima drug koji ho'š kanal... NE zajebajem se :bih:
Eto drug dobio si listu na PP... HRT 1,2, RTL itd... :thumbup: da te niko NEzajebaje :D


P.S ako ho'Š posaljem ti ZDF i ARD u HD-u da gledas :dance:
Last edited by Tiger 033 on 16/06/2012 18:46, edited 2 times in total.
zilog
Posts: 9064
Joined: 06/03/2009 11:19

#2320 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by zilog »

Zatamnjivanje se gotovo iskljucivo provodi u Sarajevu. RAK-ov javasluk. Nije tu nista Logosoft kriv, necemo mi placati kazne i tuzbe za njih. Da smo sutali mozda bi i ostalo, ovako mrka kapa.

Jedino sto mozemo traziti je da BHT i FTV podignu kvalitet slike i komentatora. Od nase pretplate se placaju te "ekskluzive", pa je makar red da isporuce nesto kvalitetnije.

Sto se FTA kanala tice, tu je odavno jasno da kablovci imaju ogranicenja sta smiju pustati, cak i kada placaju, a sve se placa.

Jedino sto preostaje je traziti kakav dobar stream, ili stavljati satelitsku (ja ne mogu).
User avatar
rajv0sa
Posts: 3160
Joined: 19/10/2010 00:31
Location: sektaland

#2321 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by rajv0sa »

Tiger 033 wrote:
Tiger 033 wrote:
nedo_a wrote:ne bih nekako davao pare kada imam televiziju...ako znas jel se moze gdje on line gledati utakmica bio bih zahvalan samo da ne slusam ove nase komentatore...
ima drug koji ho'š kanal... NE zajebajem se :bih:
Eto drug dobio si listu na PP... HRT 1,2, RTL itd... :thumbup: da te niko NEzajebaje :D


P.S ako ho'Š posaljem ti ZDF i ARD u HD-u da gledas :dance:
Moze na PP ,linkovi za ARD i ZDF :thumbup:
zilog
Posts: 9064
Joined: 06/03/2009 11:19

#2322 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by zilog »

Moze i meni?
profesor71
Posts: 113
Joined: 23/04/2007 10:35

#2323 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by profesor71 »

I meni, i meni :-D
Miasanmia
Posts: 11
Joined: 14/02/2012 11:48

#2324 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by Miasanmia »

Problem je sto smo dosad mogli gledati sve utakmice na ARD/ZDF-u. Sta se to preko noci promjenilo, pa vise ne mozemo gledati? Gledao sam SP 2010,ligu prvaka, Evropa ligu, sve takmicenja pod okriljem FIFE/UEFE i takmicenja za koja su Javni emiteri imali pravo prijenosa za nasu zemlju.
Uredu, ne zelim ja da Logosoft placa kazne i ako je dosla naredba od RAK-a da moraju zatamniti sadrzaj, onda neka tako i bude. Ali sta ce biti sa OI u Londonu,pa kvalifikacije za SP 2014 ( utakmice njemacke reprezentacije),liga prvaka( od ove sezone na ZDF-u), formula1 na RTL-u....? Ako i to bude zahvaceno "zamracenjem" onda mi ne preostaje nista drugo nego da uzmem dreambox i CS.

Mogu i meni ti linkovi :thumbup:
User avatar
Tiger 033
Posts: 8736
Joined: 12/11/2010 09:47
Location: Sarajevo

#2325 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by Tiger 033 »

Ma ima vas puno nemogu stiĆ :D sta hocete linkove ili strem-ove za VLC HRT1,2 ITD... :?:
Post Reply