Logosoft

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
Qler
Posts: 25832
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#15151 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by Qler »

Zašto odjednom ne mogu staviti trajni nalog za praćenje, star trek dao, potjera konkretno na hrtovima, dok na RTL-u mogu staviti npr big bang
User avatar
MTV
Posts: 15232
Joined: 21/08/2013 19:39

#15152 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by MTV »

Sakazulu wrote:Ko ovo par postova niže najvaljuje neke novogodišnje dodatke na LoL sistemu?
Ukinut ce jos koji kanal. Ovaj mjesec nisu jos nista skinuli. Jbg navikao se ja na ukidanje pa mi sad eto nije dobro.
User avatar
edin.h
Posts: 177
Joined: 18/08/2011 01:40

#15153 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by edin.h »

Kad se sjetim :roll:

http://www.logosoft.ba/news/58ca1d885d6 ... t-pristupa

Jos malo pa su 2 godine prosle bez ikakvih promjena na brzinama interneta.. Vrijeme je za upgrade paketa. :izet:
User avatar
MTV
Posts: 15232
Joined: 21/08/2013 19:39

#15154 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by MTV »

Par informacija iz svijeta TV kanala. Malo cu ugurat u duzi post. :mrgreen:

Navodno u hrvatskoj na VIP SAT-u sa Vipovom karticom za dekodirenje proradila dva nova Filmboxova kanala FilmBox Premium HD i FilmBox Family. Nema potvrde u vide obavijesti ili neke slike al prica se da je VIP potpisao novi ugovor sa FilmBoxom ali ima informacija od strane FilmBoxa za prosirenje ponude kanala za ex-yu podrucje.
Takodjer vec neko vrijeme na VIP iptv i bnet kablovskoj se pojavio kanal Gametoon HD http://www.gametoon.com koji je isto SPI International/Filmbox-ov kanal. Eto mozda dobijemo uskoro neki kanal od FilmBox-a.

Takodjer na satelitu je poceo sa radom i Discovery HD sa hr i spr titlovima. Isto tako ima Fine Living HD al ne znam da li na njemu rade titlovi kao sto rade na njihovim drugim kanalima Food Network HD i Travel HD. Ova tri zadnja nabrojana su odnedavno u Discovery-jevom vlasnistvu. Jos kad bi ovi nasi sjetili vratili npr. Discovery Science HD, Animal Planet HD (mada opet pisu da su registrovani kod RAK-a) i uvest DTX HD (imali smo samo SD verziju) pa da fino kompletiraju Discoveryjev paket kanala. Ovako imamo ocerupan Discovery paket.
Od Viacoma/MTV nedostaje nickelodeon HD i ukinuti MTV Music 24 (opet pise da LoLa ima pravo za njega).
Eto da podsjetim Hayat planira svoja preostala 4 kanala da pokrene u HD formatu Hayat Plus HD, Hayatovci HD, Hayat Music HD, Hayat Folk HD. Lola eto nije dugo uveo kanala kako treba a zadnji HD kanal (arena sport 1 SRB HD) je dosao tada kad je mtel dobio SK a Telemach arene.
Opet gazda Mtel od HD kanala ima Arenu Sport 1 HR HD, RTS HD i odnedavno mezzo live HD. A najveci gazda MTS ima BBC Earth HD.
Nesto od ovog gore bi bilo dobro da stave jer danas 4K TV je jeftiniji od HD televizora a operateri skrtare na HD kanalima.

Trenutno je izgleda pukla optika iz Beograda neradi pink paket (prekinuse Macu u po razgovora :lol: ) sem pink BH i pink Music koji imamo otprije pink paketa i arena sport paket sem arene sport 1 HR koju primaju drukcijim putem. MTV Hits je crn par dana, Kanal 6 HD, OTV Valentino i Alternetivna nerade. BHT SD, FTV i Alfa jos uvijek imaju analognu sliku. Puko krav nedje :mrgreen:
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17772
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#15155 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by beni-bu-man »

MTV wrote:..........................

Trenutno je izgleda pukla optika iz Beograda neradi pink paket (prekinuse Macu u po razgovora :lol: ) sem pink BH i pink Music koji imamo otprije pink paketa i arena sport paket sem arene sport 1 HR koju primaju drukcijim putem. MTV Hits je crn par dana, Kanal 6 HD, OTV Valentino i Alternetivna nerade. BHT SD, FTV i Alfa jos uvijek imaju analognu sliku. Puko krav nedje :mrgreen:

Da ja otjeram ljudove danas iz logosofta da ne prikljucuju :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
MTV
Posts: 15232
Joined: 21/08/2013 19:39

#15156 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by MTV »

Jos se mozes predomisliti :lol:
Brate dok smo se dopisivali ovih dana sve do jednog kanala u osnovnom paketu su radili ko urice. Pink i arene su jutros pukli. Od prije par dana FTV i BHT SD imaju losu sliku a prije toga su ko HD bili.

OTV Valentino i arene su proradile. :thumbup:

Ne znam zasto nazvat cu ih.
User avatar
MTV
Posts: 15232
Joined: 21/08/2013 19:39

#15157 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by MTV »

beni-bu-man wrote: Da ja otjeram ljudove danas iz logosofta da ne prikljucuju :lol: :lol: :lol: :lol:
Rade pinkovi.
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17772
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#15158 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by beni-bu-man »

MTV wrote:
beni-bu-man wrote: Da ja otjeram ljudove danas iz logosofta da ne prikljucuju :lol: :lol: :lol: :lol:
Rade pinkovi.
:lol: :lol: :lol:

dosle cike prikopcaTo sve :mrgreen:
User avatar
MTV
Posts: 15232
Joined: 21/08/2013 19:39

#15159 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by MTV »

beni-bu-man wrote:
MTV wrote:
beni-bu-man wrote: Da ja otjeram ljudove danas iz logosofta da ne prikljucuju :lol: :lol: :lol: :lol:
Rade pinkovi.
:lol: :lol: :lol:

dosle cike prikopcaTo sve :mrgreen:
Himades pipi (privatne poruke) :mrgreen:
User avatar
semirsar
Posts: 9053
Joined: 24/08/2008 22:53
Location: raj'voSa
Contact:

#15160 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by semirsar »

MTV wrote:
beni-bu-man wrote:
beni-bu-man wrote: Da ja otjeram ljudove danas iz logosofta da ne prikljucuju :lol: :lol: :lol: :lol:
:lol: :lol: :lol:

dosle cike prikopcaTo sve :mrgreen:
Himades pipi (privatne poruke) :mrgreen:
jbt, ja mislio co'jk se upiskio a ni skonto nije :shock: :lol:
User avatar
MTV
Posts: 15232
Joined: 21/08/2013 19:39

#15161 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by MTV »

semirsar wrote: jbt, ja mislio co'jk se upiskio a ni skonto nije :shock: :lol:
Zloco je'an :jok:
User avatar
semirsar
Posts: 9053
Joined: 24/08/2008 22:53
Location: raj'voSa
Contact:

#15162 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by semirsar »

MTV wrote:
semirsar wrote: jbt, ja mislio co'jk se upiskio a ni skonto nije :shock: :lol:
Zloco je'an :jok:
:bleee:
User avatar
MTV
Posts: 15232
Joined: 21/08/2013 19:39

#15163 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by MTV »

:pisnuo:
Sakazulu
Posts: 2368
Joined: 28/04/2012 08:02

#15164 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by Sakazulu »

Dakle frka!
User avatar
MTV
Posts: 15232
Joined: 21/08/2013 19:39

#15165 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by MTV »

Neradni dan

Poštovani korisnici,

zbog nastupajućeg praznika Dana državnosti Bosne i Hercegovine, u subotu, 25. novembra 2017. godine poslovnice Logosofta neće raditi, dok će naše dežurne službe biti na raspolaganju 24 h. Naredni radni dan je ponedjeljak 27. novembar 2017.

Želimo vam sretan Dan državnosti Bosne i Hercegovine.

Vaš Logosoft

http://www.logosoft.ba/dan-drzavnosti
kikilika
Posts: 285
Joined: 10/01/2011 22:41

#15166 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by kikilika »

MTV wrote:
TwistedX wrote:
Presao sa najjaceg paketa u to doba na Trio paket i sada mi istice ugovor. Doslo je dotle da nakon 2001-2 ne mogu se sjetiti sada (od dial-up) razmisljam da predjem na drugog providera. Najvise me iznerviralo sto su ukinuli H2 pod izgovorom da se kanal najmanje gleda (skup kanal, a oni nemaju korisnika pa ni love da ga odrzavaju a koga god znam da je na lol stalno mu upaljen bio H2) i mogucnost .... kanala.
Otome se neprica. Imas pp :mrgreen:
hocu i ja pipi :D; hvala
User avatar
MTV
Posts: 15232
Joined: 21/08/2013 19:39

#15167 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by MTV »

kikilika wrote: hocu i ja pipi :D; hvala
pipi se placa :lol: poslao sam :mrgreen:
User avatar
crnivrag
Posts: 13645
Joined: 17/10/2010 19:58
Location: Sarajevo

#15168 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by crnivrag »

MTV wrote: pipi se placa :lol: poslao sam :mrgreen:
A gdje je meni pipi :P
User avatar
semirsar
Posts: 9053
Joined: 24/08/2008 22:53
Location: raj'voSa
Contact:

#15169 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by semirsar »

kikilika wrote:
MTV wrote:
TwistedX wrote:
Presao sa najjaceg paketa u to doba na Trio paket i sada mi istice ugovor. Doslo je dotle da nakon 2001-2 ne mogu se sjetiti sada (od dial-up) razmisljam da predjem na drugog providera. Najvise me iznerviralo sto su ukinuli H2 pod izgovorom da se kanal najmanje gleda (skup kanal, a oni nemaju korisnika pa ni love da ga odrzavaju a koga god znam da je na lol stalno mu upaljen bio H2) i mogucnost .... kanala.
Otome se neprica. Imas pp :mrgreen:
hocu i ja pipi :D; hvala
Sta ba i teb se pripiskilo pa nije vam MTV razvodnik u hali :evil: :lol:
User avatar
semirsar
Posts: 9053
Joined: 24/08/2008 22:53
Location: raj'voSa
Contact:

#15170 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by semirsar »

Zbog gluposti pojedinih korisnika koji ne salju upite na privatne poruke vec pitaju ovako javno ce svi ostati bez pogodnosti.
Meni svejedno ionako sam leteci :mrgreen:
User avatar
MTV
Posts: 15232
Joined: 21/08/2013 19:39

#15171 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by MTV »

Jest aktivna tema Boze sacuvaj ko da su stavili 100 novih kanala :)
User avatar
MTV
Posts: 15232
Joined: 21/08/2013 19:39

#15172 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by MTV »

E ovako posaljem ja njima mail da neradi teletekst tu i tu da je losa slika na tim i tim kanalima i nikako nerade alternativna i MTV Hits. U mailu nije pisalo ime nosioca ugovora/broj telefona nista. Mail je inace moje ime i prezime a ugovor je na tatino ime. Zovu oni prije cca pola sata kazu jeli vama nerade ta dva kanala i da li jos ima problema. Upoznati su sa losom slikom na FTV, BHT SD i Alfom.

Velim ja neradi MTV Hits ali da radi Alternetivna. Kaze idite MENU-TV-Uredjenje kanala-zuto dugme za reset liste. Naravno opet se pojave onolike rupe u brojevima ispade da imam 305 kanala. Pita me fini gospofin jel sada radi MTV Hits ali opet je bila crna. Keze on Ok provjerit ce nase kolege pa cemo vas nazvati.
Ja se jadan izmucim sa svim onim silnim preslagivanjem kad opet zove Logosoft da provjerim mtv hits. Ja ga provjerim kad radi.
Medjutim u onom slilnom preslagivanju sad imam 2 kanala pod istim brojem :lol: :lol:
Image
Image
Image
Prolupao resiver samnom jer radi 0-25 sati dnevno :mrgreen:
Jos teletekst da makar poprave na pink Srbiji (tu mi otvori samo crnu sliku) i OBN jer njihov epg je rijetko tacan.
Image
Ujedno i ruzna slika na FTV
Image
User avatar
MTV
Posts: 15232
Joined: 21/08/2013 19:39

#15173 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by MTV »

Ima li neka dobra dusa da provjeri BHT HD i FTV da li mu rade?! Hvala
User avatar
crnivrag
Posts: 13645
Joined: 17/10/2010 19:58
Location: Sarajevo

#15174 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by crnivrag »

MTV wrote:Ima li neka dobra dusa da provjeri BHT HD i FTV da li mu rade?! Hvala
Na Telemach-u rade oba kanala u digitalnom formatu, a ono je bio neki privremeni prekid u distribuciji, koji je trajao do 16 sati onog dana.
User avatar
MTV
Posts: 15232
Joined: 21/08/2013 19:39

#15175 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by MTV »

crnivrag wrote:
Na Telemach-u rade oba kanala u digitalnom formatu, a ono je bio neki privremeni prekid u distribuciji, koji je trajao do 16 sati onog dana.
Interesuje me jel "veci" problem il samo opet moj :mrgreen:

TLZP veceras gledam ili preko RTRS na LOLi ili FTV preko DVB-Ta. Sve zavisi ko prvi pocne sa showom.
Post Reply