Lobirajmo zajedno

Post Reply
Vingo
Posts: 3912
Joined: 11/03/2003 00:00

#1 Lobirajmo zajedno

Post by Vingo »

Ovdje u SAD imao sam sastanak sa Savjetodavnim vijećem za BiH. Riječ je o grupi mladih ljudi iz cijele Amerike koji se bave lobiranjem za BiH. Ono što oni rade je odlična stvar jer je lobiranje protiv interesa BiH u posljednjih pet godina nanijelo mnogo štete našoj državi

Ok, imate pravo jednom pogadjati ko je autor.
a nakon sto pogodite...moze li neko, meni neukoj, objasniti kako ide to lobiranje ZA BIH...pardon za BiH...?
Da i ja lobiram...

Ima li to neke veze s lobotomijom?
idic
Posts: 865
Joined: 04/06/2002 00:00
Location: Sarajevo

#2

Post by idic »

:bih:

Ovo je isto kao ona informacija da je predložen u UN. Poslije toga niko se nije trznuo da se izvine za dezinformaciju.
Prenj
Posts: 7014
Joined: 20/07/2004 08:59

#3

Post by Prenj »

idic wrote::bih:

Ovo je isto kao ona informacija da je predložen u UN. Poslije toga niko se nije trznuo da se izvine za dezinformaciju.
Fino kaze poslovica "Dok je ovaca, bit ce i sisanja".
Dok god naivni narod vjeruje i u najludje Osnivaceve konstrukcije, od sekretara UN-a od Ustavnih promjena, tako ce biti ...
User avatar
Murat Sabanovic
Posts: 5527
Joined: 18/01/2005 20:55

#4

Post by Murat Sabanovic »

nije vazno ko je autor ...vazno je da si ti ispala pametna i temu postavila
idic
Posts: 865
Joined: 04/06/2002 00:00
Location: Sarajevo

#5

Post by idic »

Murat Sabanovic wrote:nije vazno ko je autor ...vazno je da si ti ispala pametna i temu postavila
Ne, pametan je osnivač što koristi glasačko stado za svoje čobanske priče, koje začudo uvjek se nekako provuku. On priča ovce bleje i svi zadovoljni. :bih:
Vingo
Posts: 3912
Joined: 11/03/2003 00:00

#6

Post by Vingo »

Murat Sabanovic wrote:nije vazno ko je autor ...vazno je da si ti ispala pametna i temu postavila

Pokusaj i ti nekad....ispasti pametan. Cool je.
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#7

Post by mIRCerka »

..bolje ispast pametan nego iz trolejbusa...
User avatar
Murat Sabanovic
Posts: 5527
Joined: 18/01/2005 20:55

#8

Post by Murat Sabanovic »

Vingo wrote:
Murat Sabanovic wrote:nije vazno ko je autor ...vazno je da si ti ispala pametna i temu postavila

Pokusaj i ti nekad....ispasti pametan. Cool je.
lijepo je biti ponekad pametan ...

hvala , tvoje savjete uzimam za ozbiljno.
kako i necu od jedne osobe koja je samo ponekad pametna
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#9

Post by mIRCerka »

Murat Sabanovic wrote:
Vingo wrote:
Murat Sabanovic wrote:nije vazno ko je autor ...vazno je da si ti ispala pametna i temu postavila

Pokusaj i ti nekad....ispasti pametan. Cool je.
lijepo je biti ponekad pametan ...

hvala , tvoje savjete uzimam za ozbiljno.
kako i necu od jedne osobe koja je samo ponekad pametna
bolje ikad/ponekad nego nikad :D:D:D
User avatar
Murat Sabanovic
Posts: 5527
Joined: 18/01/2005 20:55

#10

Post by Murat Sabanovic »

mIRCerka wrote:
Murat Sabanovic wrote:
Vingo wrote:
Pokusaj i ti nekad....ispasti pametan. Cool je.
lijepo je biti ponekad pametan ...

hvala , tvoje savjete uzimam za ozbiljno.
kako i necu od jedne osobe koja je samo ponekad pametna
bolje ikad/ponekad nego nikad :D:D:D
bolj uvijek nego poneka ,mirci....
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#11

Post by mIRCerka »

Murat Sabanovic wrote:
mIRCerka wrote:
Murat Sabanovic wrote: lijepo je biti ponekad pametan ...

hvala , tvoje savjete uzimam za ozbiljno.
kako i necu od jedne osobe koja je samo ponekad pametna
bolje ikad/ponekad nego nikad :D:D:D
bolj uvijek nego poneka ,mirci....
eh, da je dedi qrac, ne bi bio baba....nidje veze....
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#12

Post by mIRCerka »

Haris Silajdžić, lider Stranke za BiH, za "Dnevni avaz"

Ko je Tihić da sudi o mom patriotizmu?
Neka objasni građanima zašto su preko noći napustili ispravan stav koji su zastupali * Definicija uskostranačkih interesa, koje pripisuju drugima, ponašanje je SDA

Sulejman Tihić očigledno nije obaviješten o tome šta je Stranka za BiH radila u posljednjih deset godina u reformskim procesima. O tome su objavljeni dokumenti i dovoljno je da ih uzme i pročita.
A kada je riječ o mom patriotizmu, za što se u posljednje vrijeme mnogi kače, ponavljam da neću nikome dokazivati svoj patriotizam. Oni koji govore o tome trebaju se prvo pitati da li su uopće kvalificirani ocjenjivati patriotizam drugih. Ko je Tihić da sudi o mom patriotizmu i koji su to njegovi patriotski rezultati? - pita se Haris Silajdžić, predsjednik Stranke za BiH.
Ispravna pozicija

U razgovoru za "Dnevni avaz" komentira prozivke političkih oponenata, govori o ustavnim promjenama te o učešću na Kongresu Bošnjaka Sjeverne Amerike održanom prije tri dana u SAD.
- Oni koji su se zdušno zalagali da u Parlamentu BiH prođu ustavne promjene sada govore da se ne radi o mom i patriotizmu ljudi koji su glasali protiv promjena koje su korak unazad, već da su posrijedi uskostranački interesi. Ponudio sam, a i dalje ostajem pri tome, da se odričem bilo kakve funkcije ako se ukine entitetsko glasanje. Definicija uskostranačkih interesa je ponašanje SDA i Tihića, koji su preko noći promijenili mišljenje o sudbinskom pitanju za državu BiH - ističe Silajdžić.
Lider Stranke za BiH kaže da je i dalje nepoznanica zašto su Tihić i SDA napustili ispravnu poziciju i stav koji su zastupali sve do nastavka pregovora u januaru.
- Neka Tihić objasni otkuda promjena preko noći. Zastupali su isto što i mi - ukidanje entitetskog glasanja, a onda se odjednom zalažu za nešto drugo. Ustavne promjene koje, na svu sreću, nisu prošle opasan su korak unazad i u sebi sadrže elemente koji su opasni za najvažnije interese za BiH. Njima je ostavljena mogućnost samoukidanja države što je ne samo štetno i opasno nego i van zdrave pameti - ističe Silajdžić.
Sve one koji i dalje tvrde da su predložene ustavne promjene bile korak naprijed naš sagovornik upućuje na analizu pravnika Damira Arnauta, koja je objavljena prije mjesec u BiH.
Prevara nije prošla

- Podsjećam da su 102 nevladine organizacije, od kojih su neke, nažalost, pod žestokim pritiscima promijenile mišljenje, ustale protiv predloženih amandmana. Njihov stav je dokaz da se u ovoj zemlji ne može više prodavati šuplja priča. Uostalom, imamo Dodikove izjave gdje sam potvrđuje da bi se dodatno ojačalo entitetsko glasanje, što znači, htjeli smo vas prevariti, ali nam nije pošlo za rukom - zaključuje Silajdžić.
Kao gost na Kongresu Bošnjaka Sjeverne Amerike govorio je i o odbijenim ustavnim promjenama, te pojasnio da bi država bila potpuno blokirana njihovim usvajanjem.
- Naglasio sam da će utjecaj dijaspore biti sve jači zbog ekonomskog položaja. Također, pojačat će se i politički utjecaj jer imamo sve više mladih obrazovanih ljudi koji žele ostati u funkciji BiH ili se vratiti u zemlju. Mi, s naše strane, moramo ukloniti birokratske prepreke koje ne dozvoljavaju pokretanje privrede. Vrlo brzo možemo popraviti ekonomsku situaciju aktiviranjem potencijala koje posjedujemo na planu energetike, turizma, poljoprivrede... - navodi Silajdžić.

E. SARAČ

Mladi lobiraju za BiH

- Ovdje u SAD imao sam sastanak sa Savjetodavnim vijećem za BiH. Riječ je o grupi mladih ljudi iz cijele Amerike koji se bave lobiranjem za BiH. Ono što oni rade je odlična stvar jer je lobiranje protiv interesa BiH u posljednjih pet godina nanijelo mnogo štete našoj državi - kaže Silajdžić.
I dalje sam za referendum na nivou države

- Lagumdžijine optužbe da sam ja isprovocirao Dodika oko referenduma su besmislica. Moje promoviranje ideje održavanja referenduma na nivou BiH bio je odgovor na sve glasnije pozivanje za održavanje referenduma u RS. Upravo zato rekao sam ne u entitetu, već hajde da organiziramo referendum na nivou države pa neka građani kažu šta imaju. Reagirao sam jer niko drugi nije. I dalje vjerujem u referendum kao demokratsko sredstvo odlučivanja, ali na nivou države, a ne entiteta - naglašava Silajdžić.
Cleen
Posts: 49
Joined: 04/05/2006 11:41

#13

Post by Cleen »

Draga djecice, kad covijek otvori neku temu, pokusajte bar sa nekim konstruktivnim prijedlozima, konstruktivnim pohvalama ili kritikama. Ovako se sve svodi na klosarenje, provaljivanje, izvaljivanje, izrugivanje ..... I onda covijek kaze da nasa omladina zasluzuje bolju buducnost. Kako, sa cime i sa kakvim materijalom????????
Prenj
Posts: 7014
Joined: 20/07/2004 08:59

#14

Post by Prenj »

Naglasio sam da će utjecaj dijaspore biti sve jači zbog ekonomskog položaja. Također, pojačat će se i politički utjecaj jer imamo sve više mladih obrazovanih ljudi koji žele ostati u funkciji BiH ili se vratiti u zemlju. Mi, s naše strane, moramo ukloniti birokratske prepreke koje ne dozvoljavaju pokretanje privrede. Vrlo brzo možemo popraviti ekonomsku situaciju aktiviranjem potencijala koje posjedujemo na planu energetike, turizma, poljoprivrede... - navodi Silajdžić.
Bice, moramo, mi cemo, ... omiljeni shuplji glagoli predizbonih retoricara.

Tko god je svoje obrazovanje stekao vani pa se zeli vratiti u BiH, prvo ce morati platiti reket, 500 - 5000 maraka, izmedju ostalih i mnogim kadrovima iz Osnivaceve stranke ... tek da bi im gole diplome priznali.

Oslobodjenje wrote: Lisabonsku konvenciju BiH ignoriše dvije godine

Vijeće ministara BiH u utorak bi u nastavku prošlosedmične sjednice trebalo raspravljati o nacrtu zakona o visokom obrazovanju. Prođe li zakon ovog puta i u Parlamentu, primjena Lisabonske konvencije o priznavanju visokoškolskih diploma stečenih u inostranstvu konačno bi mogla početi, dvije godine nakon što ju je naša zemlja ratifikovala. Zakon o visokom obrazovanju predviđa osnivanje državnog tijela za vrednovanje stranih diploma (CIPOK), koji bi bio dio mreže takvih centara u zemljama potpisnicama Lisabonske konvencije. Postupak, predviđa Lisabonska konvencija, treba provesti u razumnim rokovima i po realnoj cijeni. Nerijetki su slučajevi da bh. diplomci iz inostranstva, najčešće povratnici u domovinu, na nostrifikaciju diplome čekaju duže od godinu, plaćaju od 500 do 5.000 hiljada KM, a naposlijetku od čitavog posla dignu ruke. Isti problem je i sa priznavanjem bh. diploma u čitavoj državi, ali i inostranstvu, što bi zakon također trebao regulisati.

“Od fakulteta do fakulteta zavisi koliko će to trajati i koštati. Poseban problem je priznavanje multidisciplinarnih studija, kojih u našem staromodnom visokom obrazovanju nema”, kaže dr. Lamija Tanović, profesor Prirodno-matematičkog fakulteta u Sarajevu.

Provedba Lisabonske konvencije je jedna od postprijemnih obaveza naše zemlje u Vijeću Evrope i zapravo bi se, smatra profesorica Tanović, studenti koji imaju muke sa nostrifikaciom, trebali žaliti Vijeću Evrope što je konvencija kod nas mrtvo slovo na papiru.
neko iz mase
Posts: 2018
Joined: 29/12/2004 21:18

#15

Post by neko iz mase »

Kroz ignorisanje ili neznanje su ispustili malu cinjenicu da se subotnja vecera sa Silajdzicem, efendijom i ko je jos tu bio odrzala u restoranu "White Eagle", sto me bas malo asocira na Belog Orla :D :D

koja ironija
domi
Posts: 544
Joined: 04/10/2003 00:00

#16

Post by domi »

mIRCerka wrote:
bolje ikad/ponekad nego nikad :D:D:D
bolj uvijek nego poneka ,mirci....[/quote]

eh, da je dedi qrac, ne bi bio baba....nidje veze....[/quote]


Uhhhhhhhm.......ja nesto ne kontam :roll: :roll: :roll: :-D

samo se kvotirate......
Aorta
Posts: 389
Joined: 08/04/2003 00:00
Location: Right Here.

#17

Post by Aorta »

Prisustvovala sam na predavanju u vezi lobiranja za BiH. Ostala sam impresionirana strucnosti ljudi koji su to pokrenuli i podrzavam ih u ovom plemenitom poduhvatu kojim ce omoguciti da mi nasu istinu pricamo tamo gdje treba da se cuje, odnosno u Washingtonu. Da ne duljim, vi sami mozete pogledati njihovu oficijelnu stranicu www.BAACBH.org. Srdacan pozdrav.
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#18

Post by mIRCerka »

domi wrote:

Uhhhhhhhm.......ja nesto ne kontam :roll: :roll: :roll: :-D

samo se kvotirate......

u tome je poenta...pricati ko Osnivac...pricas puno, a nista ne kazes...a svi ti aplaudiraju ;)
User avatar
Fair Life
Posts: 14219
Joined: 02/03/2004 00:00

#19

Post by Fair Life »

idic wrote:
Murat Sabanovic wrote:nije vazno ko je autor ...vazno je da si ti ispala pametna i temu postavila
Ne, pametan je osnivač što koristi glasačko stado za svoje čobanske priče, koje začudo uvjek se nekako provuku. On priča ovce bleje i svi zadovoljni. :bih:
"Coban" tjera ovcice
lakoj lane diri diri dane
coban tjera ovcice laaagaaano
preko jedne rijecice
lakoj lane diri diri dane
preko jedne rijecice lagano

Sve mu ovce predose
lakoj lane diri diri dane
sve mu ovce predose
laaaagaaano
samo jedna ne moze
lakoj lane diri diri dane
samo jedna nemoze
niiikaaaakooooo

"Coban" uze grancicu
lakoj lane diri diri dane
"coban" uze grancicu
lagaaaanaooo

Pa pretjera ovcicu
lakoj lane diri diri dane
pa pretjera ovcicu
lagaaanoooo

"Coban" tjera ovcice
lakoj lane diri diri dane
coban tjera ovcice
lagaaanoooo
preko jedne rijecice
lakoj lane diri diri dane
preko jedne rijecice
lagaaanoooo

"Coban" tjera ovcice
lakoj lane diri diri dane
coban tjera ovcice
lagaaanoooo
Aorta
Posts: 389
Joined: 08/04/2003 00:00
Location: Right Here.

#20

Post by Aorta »

Upravo sam naisla na ovaj interview, pa rekoh da ga proslijedim dalje jer u njemu Dr. Hadzikadic objelodanuje za sta i kako, u stvari, lobirati.

http://www.bosnjaci.net/aktuelnosti.php ... =interview

http://www.BAACBH.org

Pozz.
Vingo
Posts: 3912
Joined: 11/03/2003 00:00

#21

Post by Vingo »

Na Harisovu veliku zalost, a i ovih lobista.....ovdje i dalje zive 3 konstitutivna naroda.....od kojih oni lobiraju za jedan. A sto je najzalosnije....ne lobiraju ni za njih....ali moraju se simpatije nekako kupit. I glasovi.
Jadan si Hare!
User avatar
Fair Life
Posts: 14219
Joined: 02/03/2004 00:00

#22

Post by Fair Life »

Hare
krisna
Hare
krisna
Hare
krisna krisna krisna
Hare Hare Hare
rama
Hare
rama rama rama
Hare Hare
Post Reply