ljubav&povjerenje nakon 4god veze.. wtf??!

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderators: Euridika, _BataZiv_0809

Post Reply
remover

#101 Re: ljubav&povjerenje nakon 4god veze.. wtf??!

Post by remover » 16/12/2011 15:18

Ne znam.. ne mogu da vjerujem da je monotono... da je navika..
izlazimo, hodamo, lumpujemo, vikend uvijek se negdje uputimo.. nismo se bas u penziju dali...

kako god bilo.. al ja se osjecam povrijedjenim, prevarenim... bar su mu takvi sad osjecaji.
al haj, mozda se i slagne :) a mozda i explodira.. :dance: :run:

niko_niko_kao_ja

#102 Re: ljubav&povjerenje nakon 4god veze.. wtf??!

Post by niko_niko_kao_ja » 16/12/2011 15:24

remover wrote:Ne znam.. ne mogu da vjerujem da je monotono... da je navika..
izlazimo, hodamo, lumpujemo, vikend uvijek se negdje uputimo.. nismo se bas u penziju dali...

kako god bilo.. al ja se osjecam povrijedjenim, prevarenim... bar su mu takvi sad osjecaji.
pa i sve i da je monotono i navika, zar ne bi bilo postenije od nje da kaze ovo ovako vise ne ide, nego da uzbudjenje trazi sa strane? :-?

dječak sa šibicama

#103 Re: ljubav&povjerenje nakon 4god veze.. wtf??!

Post by dječak sa šibicama » 16/12/2011 15:25

Ma monotono, dosadno jadnici, covjece, ne moze zena prevariti osim ako ne ispunjavas njene skromne zahtjeve :D nema sanse da je bezobrazna i sa manjkom karaktera, zene nisu takve, generalno :-)

Koliko puta mjesecno joj kupujes cokoladu? ako je jednom, onda mislim da smo na tragu rjesenja :D

krompir i riza

#104 Re: ljubav&povjerenje nakon 4god veze.. wtf??!

Post by krompir i riza » 16/12/2011 15:26

možemo mi svi do sutra nagađati šta je uzrok ali samo ona ti može dati pravi odgovor..
ako ti se i slegne sad, kad-tad će eksplodirati ..takve stvari se ne prešućuju.. jedan smiren ,čvrst razgovor može sve riješiti

simbabimba

#105 Re: ljubav&povjerenje nakon 4god veze.. wtf??!

Post by simbabimba » 16/12/2011 15:29

A da ti malo promijenis taktiku? Da malo ohladis s tim spremanjem vecerica, ugadjanjem do besvijesti, osmisljavanjem izlazaka, putovanja, izleta...?

Znam jednu koja je takvog (savrsenog) momka nakon dosta godina zabavljanja ostavila uz objasnje da je doooooosadaaaaaan, da je preeeeviseeeee pazi, gusi, jao mozes mislit na pauzu na fax joj donosi sendvice (pa je i zbog toga dooooosaaadan) :shock: :shock: :shock:
Mi smo svi pali u nesvijest od takvog raspleta njihove veze, a on se zamalo ubio nakon prekida :roll:

Mozda te ona malo previse uzima zdravo za gotovo, ulazete li vas oboje podjednako sebe u tu vezu? Ako si ti taj koji vuce i ima konstantnu inicijativu a ona se samo zakacila, ako vam oboma to odgovara to moze da funkcionise (znam takvih pijavica parazita partnera dosta). ALI ako je njoj to sve (TI) postalo doooooosaaaaaddnoooooo presijeci ti to i budi takav kakav jesi nekoj drugoj koja ce znati da te cijeni.

Sretno!

TheGodfather001

#106 Re: ljubav&povjerenje nakon 4god veze.. wtf??!

Post by TheGodfather001 » 16/12/2011 15:32

Promijeni se malo, radi sve suprotno od boldiranog i znaces na cemu si!
Drugo, nisi ti narusio njenu privatnost ako je ona, slucajno ili namjerno, ostavila otvoren (fuccin) FB i to na tvom racunaru. Mozda je to neka njena poruka tebi!
FB je cisto zlo, deaktiviraj se ti, a nju pusti neka radi sta hoce.
Zena, djevojaka koji su prebolile sve svoje bivse, koje su normalne, slobodne, zeljne svega sto ti, navodno, trenutnoj izabranici mozes da priustis, je pun grad, svijet, a koje ce vjerovatno i cijeniti to.
A sa njene strane uopste nije posteno ni iskreno da se tako ponasa prema tebi, ne znam sta da si joj uradio ili nisi.
:run:

remover

#107 Re: ljubav&povjerenje nakon 4god veze.. wtf??!

Post by remover » 16/12/2011 15:39

nije da se sta falim ili sta vec..

al od prvog dana nase veze sam "igrao" sa otvorenim kartama.. i uvijek sam bio iskren...
mada i ona kaze da je uvijek isrena bila...
pa se fata tog izlaska s tom radnikom... " da sam sta hitjela sakriti, ne bih ti nikad ni rekla".. sto jes jes, cim me nazvala rekla gdje i skim je bila.. :) uf.. da mi je blize tad bila.. hehe :) sala..

nisam je nikad prevario, nisam pomisljao... prvo sto je volim... ona je ONA prava... bar do prije mjsec je bila.. hehe, jbg. mora se covijek i nasmijati na ovo sve malo.. :)

madnessa

#108 Re: ljubav&povjerenje nakon 4god veze.. wtf??!

Post by madnessa » 16/12/2011 15:42

Iz bilo kojih razloga može doći do zahlađenja. Možete biti u idealnoj vezi, ali da djevojka iz svojih nekih razloga osjeća potrebu za promjenom ili jednostavno ima previše problema i ne razaznaje sasvim ok. Doduše možda je shvatila da nema te stvari zbog koje bi ti nju ostavio, pa malo krenula fursata, opustila se... Šta god da je, mi ovdje možemo samo nagađati, jedini razlog je da smireno porazgovaraš s njom o tome i da joj daš granice. Bojim se da, ako sada ne reaguješ na ovo, to može uzeti i ozbiljniji oblik. To je sve igra ispitivanja granica...

I nemoj misliti da vezi ne mora biti kraj kada se ovakve stvari otkriju, ali jasno posložene granice i otvoren razgovor mogu učvrsititi vezu. Žene, a i muškarci, vole osjećaj kada osvajaju i zavode. Osoba s kojom smo u vezi, za koju znamo da je uvijek tu za nas, da je vazda dostupna prestane biti izazov. Jedan od razloga zašto većina žena vole "loše momke" jeste to što u podsvijesti znaju da ga moraju iznova zavoditi i to unosi adrenalin u vezu.

TheGodfather001

#109 Re: ljubav&povjerenje nakon 4god veze.. wtf??!

Post by TheGodfather001 » 16/12/2011 15:48

madnessa wrote:Iz bilo kojih razloga može doći do zahlađenja. Možete biti u idealnoj vezi, ali da djevojka iz svojih nekih razloga osjeća potrebu za promjenom ili jednostavno ima previše problema i ne razaznaje sasvim ok. Doduše možda je shvatila da nema te stvari zbog koje bi ti nju ostavio, pa malo krenula fursata, opustila se... Šta god da je, mi ovdje možemo samo nagađati, jedini razlog je da smireno porazgovaraš s njom o tome i da joj daš granice. Bojim se da, ako sada ne reaguješ na ovo, to može uzeti i ozbiljniji oblik. To je sve igra ispitivanja granica...

I nemoj misliti da vezi ne mora biti kraj kada se ovakve stvari otkriju, ali jasno posložene granice i otvoren razgovor mogu učvrsititi vezu. Žene, a i muškarci, vole osjećaj kada osvajaju i zavode. Osoba s kojom smo u vezi, za koju znamo da je uvijek tu za nas, da je vazda dostupna prestane biti izazov. Jedan od razloga zašto većina žena vole "loše momke" jeste to što u podsvijesti znaju da ga moraju iznova zavoditi i to unosi adrenalin u vezu.
Nije valjda da je zenama ovo jedini izazov u zivotu?? i sta znaci "los momak"?
Mislim da je veci izazov zadrzati normalnog decka pored sebe, nego naci nekog "loseg momka", a kojih je pun grad i koji ce je nogirati cim nadje mladju, ljepsu, sa boljim atributima.
Doduse, srecom pa smo svi razliciti i ne dijelimo iste "izazove".

madnessa

#110 Re: ljubav&povjerenje nakon 4god veze.. wtf??!

Post by madnessa » 16/12/2011 15:52

remover wrote:nije da se sta falim ili sta vec..

al od prvog dana nase veze sam "igrao" sa otvorenim kartama.. i uvijek sam bio iskren...
mada i ona kaze da je uvijek isrena bila...
pa se fata tog izlaska s tom radnikom... " da sam sta hitjela sakriti, ne bih ti nikad ni rekla".. sto jes jes, cim me nazvala rekla gdje i skim je bila.. :) uf.. da mi je blize tad bila.. hehe :) sala..

nisam je nikad prevario, nisam pomisljao... prvo sto je volim... ona je ONA prava... bar do prije mjsec je bila.. hehe, jbg. mora se covijek i nasmijati na ovo sve malo.. :)
Ovo ti je klasično pravdanje pred samom sobom. Zna da je pogriješila, umjesto da se ispriča što je to uradila počne se pravdati.
Tvoj problem je to što ona u startu nije imala na umu da ćeš joj ti takav potez uzeti za zlo i bez po muke je otišla na kafu sa potpunim strancem. Tipični upad nekoliko majstora, iz ličnog iskustva, kada mu daješ dodatnih 5-10 maraka "na kafu" kao zahvalu za odrađen posao je da kaže "ne moraš mi davati na kafu, ali možemo je skupa popiti". To što ona možda nije ništa s njim htjela ne znači da on nije nešto htio, a da ona toga nije bila svjesna su priče za malu djecu. Svaka žena zna kada joj se neko udvara i ma koliko to bilo nevino s njene strane to nije fer prema tebi i tu trebaš podvući crtu.

@TheGodfather: Rekla sam većini žena je to primamljivo čisto kao primjer adrenaliskog podražaja koji je potreban, ali to ne znači da je svakoj niti da bi svaka ušla u ozbiljnu vezu s takvom osobom. Upravo taj osjećaj da konstantno moraš da zavodiš neke osobe drže uz "loše momke". U svakom slučaju neka vrsta adrenalina je potrebna. Kada osoba postane predvidiva, kada nema potrebe da se trudiš oko nje, kada je svaki dan isti onda postane pravo dosadno.

MirtolaDas

#111 Re: ljubav&povjerenje nakon 4god veze.. wtf??!

Post by MirtolaDas » 16/12/2011 16:01

Batali ti to sto prije, a i nadji si drugu jos prije. 'ta ce ti taka cura? mojne biti jado + levat.

HAVANA

#112 Re: ljubav&povjerenje nakon 4god veze.. wtf??!

Post by HAVANA » 16/12/2011 16:03

Ja sranja u banjaluci :roll:

Banjaluka: Svaki treći testirani nije otac djeteta

Otkako je prije 14 mjeseci otvorena DNK laboratorija pri Zavodu za sudsku medicinu u Banjaluci bilo je 63 zahtjeva za utvrđivanje očinstva a u 19 slučajeva utvrđeno da osoba za koju se pretpostavlja nije biološki otac djeteta.
Rekao je ovo “Glasu Srpske” DNK analitičar u laboratoriji Zavoda za sudsku medicinu u Banjaluci Zoran Obradović.
”Podaci na svjetskom nivou pokazuju da kada bi se redom vršilo provjeravanje očinstva oko 25 odsto slučajeva bi imali negativan rezultat. Majke obično znaju ko je otac njihovog djeteta, ali imao sam jedan slučaj kada djevojka ni sama nije bila sigurna ko je od dvojice muškaraca sa kojima je imala odnose otac djeteta’‘ – kazao je Obradović.
Prema njegovim riječima, u banjalučkoj DNK laboratoriji očinstvo se utvrđuje privatnim zahtjevom i sudskim postupkom koji može biti parnični i krivični.
”Imali smo 17 slučajeva po sudskom rješenju a ostalih 46 je bili su privatni zahtjevi. U regionu i u svijetu jako je popularan anonimni način primanja uzoraka putem pošte, što je jako komforno za očeve. Kod nas se to još uvijek ne primjenjuje ali razmatramo mogućnosti da uvedemo i takvu opciju’‘ – istakao je Obradović.
Kako on navodi pri DNK analizi kao uzorak se može uzeti bilo koje tkivo, dlaka, krv, koža… ali najgalantniji metod, pogotovo za djecu jer je bezbolan, je da se uzme bris sa obrazne sluzokože.
”Očinstvo se može utvrditi uzimanjem uzorka od majke djeteta i potencijalnog oca, što je i najpouzdanija analiza, ali imali smo slučaj i indirektnog utvrđivanja očinstva uzorcima od dede, jer je otac djeteta poginuo u ratu’‘ – naglasio je Obradović.
Prema njegovim riječima suočavao se sa različitim reakcijama pri saopštavanju rezultata.
”Dešavalo se da muškarci godinama pokušavaju da dobiju dijete sa suprugom, i da se liječe od steriliteta, a ljubavnica im ostane u drugom stanju i ustanovi se da je dijete zaista njihovo. Neki se obraduju, neki ne mogu da prihvate činjenicu pa mi donose nalaze o neplodnosti od urologa i slično’‘ – priča Obradović.
Dodao je da neki čak provjeravaju rezultate iz drugih laboratorija.
”Neki od najgorih slučajeva bili su utvrđivanje očinstva u krivičnom postupku za polnu obljubu nemoćne osobe, gdje je stric otac djeteta mentalno zaostale nećakinje. Još jedan slučaj incesta gdje je brat bio optužen za obljubu sestre, ali je analiza pokazala da on nije otac njenog djeteta” – rekao je Obradović.
On je istakao da je utvrđivanje očinstva moguće i dok je beba još u stomaku majke, tačnije pred kraj prvog tromjesečja trudnoće, ali takvih slučajeva u banjalučkoj laboratoriji još nisu imali.
”Na nalaz se čeka od tri do pet dana, a cijena DNK analize je 250 KM po uzorku odnosno po osobi’‘ – dodao je Obradović.
Sudski postupak
”Što se tiče sudskog postupka, Sud izdaje rješenje da se obavi DNK analiza. Ukoliko se tuženi ne pojavi dva ili tri puta sudija može donijeti presudu da je ta osoba otac djeteta. Na tuženom je da se dalje žali i dokazuje da nije. Samo u slučajevima krivičnog postupka sud može putem policije prisiliti tuženog da dođe na DNK analizu” – kazao je Obradović za Glas Srpske.

Not My Idea

#113 Re: ljubav&povjerenje nakon 4god veze.. wtf??!

Post by Not My Idea » 16/12/2011 16:04

a na kraju krajeva-moze bit da nije nista.
moze bit da je stvarno izasla s likom iz kablovske na kafu samo iz zahvalnosti
moze bit da se cuje s bivsim jer se blizi ta kobna 28 :D pa eto da malo vise kako je kod onog drugog u zivotu pa malo okrenuli na salu. (znam da je nategnuto al je moguce)
zaista, moze bit da nije nista ozbiljno i za uzbunu. mi cijeli dan ovdje pisemo kao da je nasao sex tape cure i nekog lika, savjeti tipa ostavi je, rospija bla bla, njemu se pise da je levat, da mu nabija rogove ...a on nema ni jedan konkretan dokaz!
svi pametni kad treba drugog savjetovat. cuj Batali to, ne budi levat-e pa vidjela bi tebe nakon 4 godine sto bi bio tako ma-ko-je-hebe-odlucan-karakter

najlakse je raskinuti vezu al covjek je ocito voli, 4 godine nije malo. mozda je i ona na istom samo se malo zezala..

ti polako s njom porazgovaraj pa ces znat na cemu si. najlakse je krenut svak svojim putem..

sretno ;-)

plucna mahramica

#114 Re: ljubav&povjerenje nakon 4god veze.. wtf??!

Post by plucna mahramica » 16/12/2011 16:07

A mozda je taj radnik kablovske njegov ljubavnik, za kojeg je ona saznala pa mu se htjela osvetiti?
Ma daj ba... sta ima neka osoba u vezi izlaziti sa majstorima na kafe zahvalnosti, kakav je to fol? :-?

Malo se zahvali elektricaru, malo postaru, malo jehovinom svjedoku... :-?

Melodicni

#115 Re: ljubav&povjerenje nakon 4god veze.. wtf??!

Post by Melodicni » 16/12/2011 16:09

Preslusaj malo tekst
Last edited by Melodicni on 16/12/2011 16:10, edited 1 time in total.

Irelevantan

#116 Re: ljubav&povjerenje nakon 4god veze.. wtf??!

Post by Irelevantan » 16/12/2011 16:10

Drug,

Iskreno, mislim da tu nema šta da se priča puno, cura voli da flertuje i ako joj se ukaže prilika ode ona da malo promjeni, znaš kako kažu "promjena godi pa makar bila i na gore :wink: ".

Sve u svemu to nisu čista posla, tu nešto ne štima. Ako joj kažeš naći će 100 izgovora :wink:

Eto vidiš da je trebaš provjeravati.

Ja lično sebi ne vjerujem :D , tako da o povjerenju u osobe suprotnog pola ne treba ni pričat,

Puno sreće, trebat će ti :sad:

eh da, umalo da zaboravim :-D

Mislim da se ja lično potrudim malo oko svojih bivših ljubavi, da ne bi bio problem naći se sa njima za partiju na brzaka, ipak je to sigurica :D , pa čak ako se i u međuvremenu udaju :-D
Last edited by Irelevantan on 16/12/2011 16:13, edited 1 time in total.

madnessa

#117 Re: ljubav&povjerenje nakon 4god veze.. wtf??!

Post by madnessa » 16/12/2011 16:11

plucna mahramica wrote:A mozda je taj radnik kablovske njegov ljubavnik, za kojeg je ona saznala pa mu se htjela osvetiti?
Ma daj ba... sta ima neka osoba u vezi izlaziti sa majstorima na kafe zahvalnosti, kakav je to fol? :-?
Fol je što može, jer joj niko ne "brani". Kad on takve stvari toleriše ili ne reaguje na njih ni ona ih ne smatra nešto naročito ozbiljnim. Postavljač teme će radije s nama na forumu pričati o tome kako ga je to povrijedilo nego s njom. Tako da ona ne mora da se sekira. Neće dobiti ni mrk pogled od njega, tj. može joj se...

Zovem se Zelena

#118 Re: ljubav&povjerenje nakon 4god veze.. wtf??!

Post by Zovem se Zelena » 16/12/2011 16:16

Idete mi svi pomalo na živce sa tim svojim zategnutim stavovima... Kako nikada niste prevarili, bili prevareni, pomišljali na to, flertovali... Oprostili prevaru?! Nije sve crno - bijelo i ne možete živjeti po unaprijed postavljenim pravilima. Niste roboti!
Po vama onda, sigurno bi polovina brakova i veza propala... Jer je neko chatovao, pio kafe, jebavao se.
Ko je istinski okusio život zna da život ne igra po pravilima.

Ne odobravam prevare ali ako se već neke stvari dese, samo dvoje ljudi koji se nađu u tome znaju šta i kako. NEma šablona tipa ko jednom prevari opet će. Nekim ljudima veza ili brak bukvalno mora visiti o koncu da shvate šta imaju pored sebe i koliko im znači.

plucna mahramica

#119 Re: ljubav&povjerenje nakon 4god veze.. wtf??!

Post by plucna mahramica » 16/12/2011 16:17

madnessa wrote: Fol je što može, jer joj niko ne "brani". Kad on takve stvari toleriše ili ne reaguje na njih ni ona ih ne smatra nešto naročito ozbiljnim. Postavljač teme će radije s nama na forumu pričati o tome kako ga je to povrijedilo nego s njom. Tako da ona ne mora da se sekira. Neće dobiti ni mrk pogled od njega, tj. može joj se...
Ako neko iskoristava stvari samo zato jer moze, da li je to zaista opravdanje za tu osobu? :shock:
Zasto danas imamo zadatak odgajati druge osobe? Da ih mi ucimo nekim vrijednostima? Zar nismo svakako u velikim problemima i govnima... sto se tice tempa zivota, zdravlja, posla/nezaposlenosti i sl.? Jos nam treba da osobe kojima smo poklonili povjerenje ucimo zivotu? :-)

Melodicni

#120 Re: ljubav&povjerenje nakon 4god veze.. wtf??!

Post by Melodicni » 16/12/2011 16:22

Zovem se Zelena wrote:Idete mi svi pomalo na živce sa tim svojim zategnutim stavovima... Kako nikada niste prevarili, bili prevareni, pomišljali na to, flertovali... Oprostili prevaru?! Nije sve crno - bijelo i ne možete živjeti po unaprijed postavljenim pravilima. Niste roboti!
Po vama onda, sigurno bi polovina brakova i veza propala... Jer je neko chatovao, pio kafe, jebavao se.
Ko je istinski okusio život zna da život ne igra po pravilima.

Ne odobravam prevare ali ako se već neke stvari dese, samo dvoje ljudi koji se nađu u tome znaju šta i kako. NEma šablona tipa ko jednom prevari opet će. Nekim ljudima veza ili brak bukvalno mora visiti o koncu da shvate šta imaju pored sebe i koliko im znači.
O ovom se bas da diskutovat al ja za sebe licno mogu reci da moja cura/buduca zena mora postovati neke stvari isto kao i ja.Kroz pricu unaprijed "odredim" pravila igre.A to da mi cura ide na kafu sa bivsim momkom

Konkretno ovaj slucaj da mi zena ide na kafu sa molerima,dostavljacima i ostalim usluznim djelatnicima mi je vrhunac

A o prevari i da ne govorim.

MirtolaDas

#121 Re: ljubav&povjerenje nakon 4god veze.. wtf??!

Post by MirtolaDas » 16/12/2011 16:27

Pa stvar je povjerenja, zar ne? Ako nemas povjerenja u nju, ne znam sta imas traziti sa njom i naredne cetiri ili 44 godine. Ja kad izgubim povjernje, mozemo se malo igrati, a mozemo i puno, ali nista ozbiljno. Cist racun, duga ljubav. Necist racun, duga smrdljiva veza.

scorpion7

#122 Re: ljubav&povjerenje nakon 4god veze.. wtf??!

Post by scorpion7 » 16/12/2011 16:37

...volio bi vise nego ista da vidim kako bi se reagovalo da je situacija obrnuta... pa razapeli bi covjeka ko na krizu... :lol: :lol: :lol:

TheGodfather001

#123 Re: ljubav&povjerenje nakon 4god veze.. wtf??!

Post by TheGodfather001 » 16/12/2011 16:40

MirtolaDas wrote:Pa stvar je povjerenja, zar ne? Ako nemas povjerenja u nju, ne znam sta imas traziti sa njom i naredne cetiri ili 44 godine. Ja kad izgubim povjernje, mozemo se malo igrati, a mozemo i puno, ali nista ozbiljno. Cist racun, duga ljubav. Necist racun, duga smrdljiva veza.
Ti k'o da imas 8 godina pa ti je stalo do igranja.
Meni bi smetalo da moja supruga odrzava kontakt sa bivsim momkom/cima, a isto bi i njoj smetalo da sam ja u kontaktu sa svojom bivsom djevojkom/kama.
Od osobe do osobe zavisi sta je spremna da radi, neko je vec rekao istinu, ne radim ono sto ne bih zelio da meni partnerica radi. To je radi moje savjesti, ali svakako ne treba se opustiti i bezuvjetno vjerovati partneru, pogotovo ako postoje inicijalni simptomi koji dovode do sumnje u vjernost i povjerenje partnera, a u konkretnom slucaju postoje.

bez_ideje

#124 Re: ljubav&povjerenje nakon 4god veze.. wtf??!

Post by bez_ideje » 16/12/2011 16:45

Ako se sa tvog racuna logovala na svoj fb i nije 53462356203 puta provjerila jel se log out i pobrisala svu mogucu hisotriju........ne bi rekla da nesta muti na fb :)
cisto moje misljenje :mrgreen:

Melodicni

#125 Re: ljubav&povjerenje nakon 4god veze.. wtf??!

Post by Melodicni » 16/12/2011 16:48

cuj nista ne muti pise sa bivsim momkom sjecas li se bla bla,sjecas li se ti ovog i onog,kako ti znas da ja njega volim i ostalo.Treba da se zalaze za momka :D da grmi na sve strnae koliko ga voli nakon 4 godine

Post Reply