Ljubav i ponašanje

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderators: _BataZiv_0809, Euridika

Post Reply
Nierika
Posts: 4158
Joined: 17/03/2020 00:41

#1 Ljubav i ponašanje

Post by Nierika »

Kako se ponašate kad volite u vezi/braku, šta vas najviše "odaje"? :D
no_sikiriki
Posts: 17833
Joined: 11/12/2012 13:21

#2 Re: Ljubav i ponašanje

Post by no_sikiriki »

Tako što ne misliš samo na sebe, nego na tu osobu i šta on voli/želi, od većih stvari, do nekih sitnica. Tako što želiš provoditi dosta vremena s tom osobom (pogotovo na početku veze).
Tako što možeš da budeš skroz opušten s tom osobom, jer mu vjeruješ u svakom smislu te riječi. Tako što jedva čekaš da ga vidiš i tako što je on prva osoba kojoj želiš ispričati nešto bitno što ti se desilo.

Ovo sve se odnosi na zrelu ljubav, dakle ne na tinejdžersku (ili kod nekih "starohansku") zaljubljenost, nego na ono kad ste zajedno neko vrijeme i kad znaš da je "to to".
Nierika
Posts: 4158
Joined: 17/03/2020 00:41

#3 Re: Ljubav i ponašanje

Post by Nierika »

no_sikiriki wrote: 28/12/2021 14:05 Tako što ne misliš samo na sebe, nego na tu osobu i šta on voli/želi, od većih stvari, do nekih sitnica. Tako što želiš provoditi dosta vremena s tom osobom (pogotovo na početku veze).
Tako što možeš da budeš skroz opušten s tom osobom, jer mu vjeruješ u svakom smislu te riječi. Tako što jedva čekaš da ga vidiš i tako što je on prva osoba kojoj želiš ispričati nešto bitno što ti se desilo.

Ovo sve se odnosi na zrelu ljubav, dakle ne na tinejdžersku (ili kod nekih "starohansku") zaljubljenost, nego na ono kad ste zajedno neko vrijeme i kad znaš da je "to to".
Za ovo boldirano, vjerovatno je puno lakše kad su osobe slične i imaju bliske interese i svjetonazore. A i ovo što si napisala podrazumijeva otvorenost u izražavanju želja, meni se čini da se dosta ljudi ustručava po tom pitanju. Za provođenje vremena na početku veze - kod mene je većinom bilo obratno, kasnije sam imala veći poriv za druženjem i sl nego na početku. :D Ali generalno se slažem sa napisanim.
no_sikiriki
Posts: 17833
Joined: 11/12/2012 13:21

#4 Re: Ljubav i ponašanje

Post by no_sikiriki »

Nierika wrote: 28/12/2021 15:24
no_sikiriki wrote: 28/12/2021 14:05 Tako što ne misliš samo na sebe, nego na tu osobu i šta on voli/želi, od većih stvari, do nekih sitnica. Tako što želiš provoditi dosta vremena s tom osobom (pogotovo na početku veze).
Tako što možeš da budeš skroz opušten s tom osobom, jer mu vjeruješ u svakom smislu te riječi. Tako što jedva čekaš da ga vidiš i tako što je on prva osoba kojoj želiš ispričati nešto bitno što ti se desilo.

Ovo sve se odnosi na zrelu ljubav, dakle ne na tinejdžersku (ili kod nekih "starohansku") zaljubljenost, nego na ono kad ste zajedno neko vrijeme i kad znaš da je "to to".
Za ovo boldirano, vjerovatno je puno lakše kad su osobe slične i imaju bliske interese i svjetonazore. A i ovo što si napisala podrazumijeva otvorenost u izražavanju želja, meni se čini da se dosta ljudi ustručava po tom pitanju. Za provođenje vremena na početku veze - kod mene je većinom bilo obratno, kasnije sam imala veći poriv za druženjem i sl nego na početku. :D Ali generalno se slažem sa napisanim.
Ja govorim sa stanovišta nekoga ko je u braku, tako da tada već živite zajedno i samim tim provodite puno vremena zajedno, pa nema te "želje" kao kad si tek na početku veze. Tad želiš biti zajedno što više, jer se još uvijek upoznajete i nemate priliku biti zajedno stalno.
Nierika
Posts: 4158
Joined: 17/03/2020 00:41

#5 Re: Ljubav i ponašanje

Post by Nierika »

no_sikiriki wrote: 28/12/2021 15:37
Nierika wrote: 28/12/2021 15:24

Za ovo boldirano, vjerovatno je puno lakše kad su osobe slične i imaju bliske interese i svjetonazore. A i ovo što si napisala podrazumijeva otvorenost u izražavanju želja, meni se čini da se dosta ljudi ustručava po tom pitanju. Za provođenje vremena na početku veze - kod mene je većinom bilo obratno, kasnije sam imala veći poriv za druženjem i sl nego na početku. :D Ali generalno se slažem sa napisanim.
Ja govorim sa stanovišta nekoga ko je u braku, tako da tada već živite zajedno i samim tim provodite puno vremena zajedno, pa nema te "želje" kao kad si tek na početku veze. Tad želiš biti zajedno što više, jer se još uvijek upoznajete i nemate priliku biti zajedno stalno.
Razmišljala sam da li da odvojim pitanje o zaljubljenosti i ljubavi, ne znam u kojoj fazi odnosa se može govoriti o ljubavi a ne (samo) zaljubljenosti a ni jasnu razliku. U svakom slučaju, zasad si jedina koja je podijelila misli/iskustvo, hvala ti.
Nierika
Posts: 4158
Joined: 17/03/2020 00:41

#6 Re: Ljubav i ponašanje

Post by Nierika »

Otto_13 wrote: 28/12/2021 22:04 Da dodam nekad ljudi koji se vole mogu biti i razdvojeni , na razlicitim stranama svijeta ali ta boja glasa koju volite koja vam popravi i najgori i najcrnji dan . Kad se nekom date potpuno svakim dijelom svog bica i uzivate u svakom trenutku , svakom dodiru , svakom pogledu i svakoj sekundi koju provedete sa tom osobom . I kada vidite tu osobu ili cujete njen glas imate neki osjecaj i poriv da se smijete od srece
Da povežem s ovim gore što smo pisali, je li ovo pri početku veze ili generalno tako, i važi li i za veze općenito ili za veze u kojima su ljudi razdvojeni (ako ti se piše, ako ne ništa :D )? Ovo je vrlo opipljiv opis ljubavi, glas i pogled i smijanje od sreće.
Nierika
Posts: 4158
Joined: 17/03/2020 00:41

#7 Re: Ljubav i ponašanje

Post by Nierika »

Otto_13 wrote: 29/12/2021 11:01
Nierika wrote: 29/12/2021 10:46

Da povežem s ovim gore što smo pisali, je li ovo pri početku veze ili generalno tako, i važi li i za veze općenito ili za veze u kojima su ljudi razdvojeni (ako ti se piše, ako ne ništa :D )? Ovo je vrlo opipljiv opis ljubavi, glas i pogled i smijanje od sreće.
E ćero , ćero pa i na početku osjetiš privlačnost prema toj osobi , ne samo neki fizičku nego osjetiš da uživaš u komunikaciju sa tom osobom . Da ima nešto što drugge ili drugi nemaju i da je posebna . Posle to postaje sve jače , ljepše i dublje
Mada je i privlačnost moguća bez zaljubljenosti, zaljubljenost bez privlačnosti mislim da nije. A ljubav obuhvata sve ovo.
Post Reply