Ove 205/55/16 pretpostavljam da je auto sa njima stabilnije u krivinama, dok za ove 195/60/16 nemam pojma za sta su bolje.hopi wrote:pa idi onda na 205 55 r16, najveći je izbor i najpovoljnije su od tih dimenzija
ako ne znaš koje a i nemaš neke posebne želje, uzmi šta od top marki (ionako često nemaju baš sve na stanju), montiraj i miran
Ljetne gume
Moderators: _BataZiv_0809, anex
-
Enticer
- Posts: 723
- Joined: 21/12/2004 13:44
- Location: Sarajevo
#2426 Re: Ljetne gume
-
Throttle
- Posts: 14680
- Joined: 10/06/2016 12:35
#2427 Re: Ljetne gume
Zar na monovolumen idu kombi gume?
-
jefferson
- Posts: 14969
- Joined: 28/08/2007 05:31
- Location: U.S.A
#2428 Re: Ljetne gume
195/60 R16 ce biti udobnije i bolje pri prolasku kroz vodu.Enticer wrote:Ove 205/55/16 pretpostavljam da je auto sa njima stabilnije u krivinama, dok za ove 195/60/16 nemam pojma za sta su bolje.hopi wrote:pa idi onda na 205 55 r16, najveći je izbor i najpovoljnije su od tih dimenzija
ako ne znaš koje a i nemaš neke posebne želje, uzmi šta od top marki (ionako često nemaju baš sve na stanju), montiraj i miran
Ali 195/60 R16 je bas cudna dimenzija na putnickom autu.
-
530i
- Posts: 9169
- Joined: 08/12/2009 17:31
#2429 Re: Ljetne gume
To što je čudna najmanji je problem. Veći problem je kako je nabaviti i po kojoj cijeni. 205-55-16 je neka standardna dimenzija sa prilično povoljnom cijenom, dobrih guma ima od 120-130 maraka pa naviše...ne vidim tu mjesta za neku filozofiju oko udobnosti ili potrošnje.
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#2430 Re: Ljetne gume
Javljam se po pitanju udobnosti iduce sedm , poredit cu 195/65/r15 , 205/50/r17 i 225/45/r17
Al su zujale zimske neki dan poslije autoputa
, zao mi ih bi haha

Al su zujale zimske neki dan poslije autoputa
-
530i
- Posts: 9169
- Joined: 08/12/2009 17:31
#2432 Re: Ljetne gume
Šta si im radio?! Ja redovno svoje vozim do 15.4. i nema (još) problema. Ljetne su, naravno, tiše.amar1994 wrote:
Al su zujale zimske neki dan poslije autoputa, zao mi ih bi haha
![]()
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#2433 Re: Ljetne gume
Nista posebno530i wrote:Šta si im radio?! Ja redovno svoje vozim do 15.4. i nema (još) problema. Ljetne su, naravno, tiše.amar1994 wrote:
Al su zujale zimske neki dan poslije autoputa, zao mi ih bi haha
![]()
Inace cim se ohlade , sidjem sa ap i sl ne cuju se vise , index brzine je T
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#2434 Re: Ljetne gume
ma jok , imam kvalitetnu izolaciju tockovacondy wrote:Da ih nisi spalio
-
530i
- Posts: 9169
- Joined: 08/12/2009 17:31
#2435 Re: Ljetne gume
Nije ni kod mene neka aman-zaman izolacija al fakat ne čujem nikakve čudne zvukove od guma. Prošle sedmice dvaput po autoputu bez problema, laganim tempom 140amar1994 wrote: Nista posebno, uvijek tako kad je bas toplo 20+ , a inace imam kvalitetnu izolaciju(ne) tockova pa zato se cuje
![]()
![]()
Inace cim se ohlade , sidjem sa ap i sl ne cuju se vise , index brzine je T
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#2436 Re: Ljetne gume
ma ne znam , i po kisi koda polijecem530i wrote:Nije ni kod mene neka aman-zaman izolacija al fakat ne čujem nikakve čudne zvukove od guma. Prošle sedmice dvaput po autoputu bez problema, laganim tempom 140amar1994 wrote: Nista posebno, uvijek tako kad je bas toplo 20+ , a inace imam kvalitetnu izolaciju(ne) tockova pa zato se cuje
![]()
![]()
Inace cim se ohlade , sidjem sa ap i sl ne cuju se vise , index brzine je T
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#2437 Re: Ljetne gume
http://www.olx.ba/artikal/25067519/toyo ... 05-50-r17/
stigle continentalke , ode toyo na prodaju
za forumase specijalna cijena
stigle continentalke , ode toyo na prodaju
za forumase specijalna cijena
-
Seawolf
- Posts: 9163
- Joined: 14/06/2012 22:59
#2438 Re: Ljetne gume
205/55R16 jeste standardna dimenzija sa prilično povoljnom cijenom, ali potreban indeks nosivosti 98/96, pri potrebnom indeksu brzine H, nikako nisu česta kombinacija u toj dimenziji i bit će poprilično teško naći gumu s tim karakteristikama, a pogotovu po povoljnoj cijeni.530i wrote:To što je čudna najmanji je problem. Veći problem je kako je nabaviti i po kojoj cijeni. 205-55-16 je neka standardna dimenzija sa prilično povoljnom cijenom, dobrih guma ima od 120-130 maraka pa naviše...ne vidim tu mjesta za neku filozofiju oko udobnosti ili potrošnje.
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#2439 Re: Ljetne gume
evo 60KM ili ih bacam u petakamar1994 wrote:http://www.olx.ba/artikal/25067519/toyo ... 05-50-r17/
stigle continentalke , ode toyo na prodaju![]()
za forumase specijalna cijena
-
Leon16v
- Posts: 7019
- Joined: 02/04/2015 13:27
- Location: Ilidza إليدزا
- Vozim: Staro željezo
#2440 Re: Ljetne gume
Moze meni ta kanĐaamar1994 wrote:evo 60KM ili ih bacam u petakamar1994 wrote:http://www.olx.ba/artikal/25067519/toyo ... 05-50-r17/
stigle continentalke , ode toyo na prodaju![]()
za forumase specijalna cijena
Ja rezervisao svoje, odlucio sam se pocastiti CPC 5 idu, u petak ih stavljam, valjda me nece zaustavit
E : Vidim, samo sa ženama trguješ
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#2441 Re: Ljetne gume
Leon16v wrote:Moze meni ta kanĐaamar1994 wrote:evo 60KM ili ih bacam u petakamar1994 wrote:http://www.olx.ba/artikal/25067519/toyo ... 05-50-r17/
stigle continentalke , ode toyo na prodaju![]()
za forumase specijalna cijena![]()
Ja rezervisao svoje, odlucio sam se pocastiti CPC 5 idu, u petak ih stavljam, valjda me nece zaustavit
E : Vidim, samo sa ženama trguješ
i ja u petak stavljam
- Optimist
- Posts: 15521
- Joined: 08/02/2010 19:01
- Location: Sarajevo
#2442 Re: Ljetne gume
Ja jucer skinuo svoje zimske, a ovih dana bas val zahladjenja i kisa.
-
530i
- Posts: 9169
- Joined: 08/12/2009 17:31
#2443 Re: Ljetne gume
Seawolf wrote:205/55R16 jeste standardna dimenzija sa prilično povoljnom cijenom, ali potreban indeks nosivosti 98/96, pri potrebnom indeksu brzine H, nikako nisu česta kombinacija u toj dimenziji i bit će poprilično teško naći gumu s tim karakteristikama, a pogotovu po povoljnoj cijeni.530i wrote:To što je čudna najmanji je problem. Veći problem je kako je nabaviti i po kojoj cijeni. 205-55-16 je neka standardna dimenzija sa prilično povoljnom cijenom, dobrih guma ima od 120-130 maraka pa naviše...ne vidim tu mjesta za neku filozofiju oko udobnosti ili potrošnje.
Tačno, obratio sam pažnju na prvobitnu poruku. Ne znam koji je to monovolumen u pitanju, ali kada neku od datih dimenzija ukucam na google izbacuje rezultate "LKW reifen" što će reći gume za teretna vozila
Inače, jedna novotarija ovih prodavača guma od ove sezone je da navode cijene guma bez montaže i balansa. Nekada se to podrazumijevalo, a valjda sad imaju i onih mušterija koji u kućnoj radinosti montiraju i balansiraju kupljene gume
-
Seawolf
- Posts: 9163
- Joined: 14/06/2012 22:59
#2444 Re: Ljetne gume
Čim u oznaci gume postoje dva broja kojima se označava indeks nosivosti, to znači da se radi o gumi za teretna vozila.530i wrote:Seawolf wrote:205/55R16 jeste standardna dimenzija sa prilično povoljnom cijenom, ali potreban indeks nosivosti 98/96, pri potrebnom indeksu brzine H, nikako nisu česta kombinacija u toj dimenziji i bit će poprilično teško naći gumu s tim karakteristikama, a pogotovu po povoljnoj cijeni.530i wrote:To što je čudna najmanji je problem. Veći problem je kako je nabaviti i po kojoj cijeni. 205-55-16 je neka standardna dimenzija sa prilično povoljnom cijenom, dobrih guma ima od 120-130 maraka pa naviše...ne vidim tu mjesta za neku filozofiju oko udobnosti ili potrošnje.
Tačno, obratio sam pažnju na prvobitnu poruku. Ne znam koji je to monovolumen u pitanju, ali kada neku od datih dimenzija ukucam na google izbacuje rezultate "LKW reifen" što će reći gume za teretna vozila![]()
Inače, jedna novotarija ovih prodavača guma od ove sezone je da navode cijene guma bez montaže i balansa. Nekada se to podrazumijevalo, a valjda sad imaju i onih mušterija koji u kućnoj radinosti montiraju i balansiraju kupljene gume
Veći broj označava indeks nosivosti pri ugradnji na pozicije sa jednostrukim točkovima, a manji broj je indeks nosivosti kada su gume na udvojenim točkovima.
- Streptokok
- Posts: 3459
- Joined: 27/10/2014 08:18
#2445 Re: Ljetne gume
Gdje je najbolja akcija ljetnih guma? Koliko vidim makbel jos nije izbacio akciju?
- dufa
- Posts: 105
- Joined: 04/05/2009 15:41
#2446 Re: Ljetne gume
Juče odem u Makbel i postavim sve četiri Goodyear EfficientGrip Performance 91W pa se nadam da budu OK
- Streptokok
- Posts: 3459
- Joined: 27/10/2014 08:18
#2447 Re: Ljetne gume
pa jesu li konačno na akciji?dufa wrote:Juče odem u Makbel i postavim sve četiri Goodyear EfficientGrip Performance 91W pa se nadam da budu OK
-
Dzontra_Volta
- Posts: 8001
- Joined: 20/01/2011 11:10
#2448 Re: Ljetne gume
Odavno su tamo na akciji u Makbelu: 20% za gotovinu, 15% za kartično plaćanje i 10% na rate.Streptokok wrote:pa jesu li konačno na akciji?dufa wrote:Juče odem u Makbel i postavim sve četiri Goodyear EfficientGrip Performance 91W pa se nadam da budu OK

U Unitrade su (premium) gume koju markicu jeftinije (kad se na cijenu doda montaža 5KM), tako da mislim da ću se tamo uputiti.

- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#2450 Re: Ljetne gume
Nabacene CP6 , 3god garancije , prvi utisci beton gume
Bas se lijepe za cestu ,a takodje se lakse motaju u mjestu i manjim brzinama , djeluje da nemaju puno otpora okretanju .

Nisu ni bucne puno iako pise 71dB , a udobnije su dosta od toyo 205/50 gume , osjecaj na volanu je isto ok
Evo i slika , dakle 225/45 na 17x7 felgi , vidi se malo i glOvOnja na autu


Bas se lijepe za cestu ,a takodje se lakse motaju u mjestu i manjim brzinama , djeluje da nemaju puno otpora okretanju .
Nisu ni bucne puno iako pise 71dB , a udobnije su dosta od toyo 205/50 gume , osjecaj na volanu je isto ok
Evo i slika , dakle 225/45 na 17x7 felgi , vidi se malo i glOvOnja na autu

