Libanon-možemo li nešto učiniti???

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderator: O'zone

ahmed&nedzad

Libanon-možemo li nešto učiniti???

Post by ahmed&nedzad » 19/07/2006 13:55

Možda je malo naivno pitanje, ali kako smo nedavno bili pod agresijom, znamo kako je nadati se da ti neko pomogne. Da li postoji nešto što bismo mi mogli učiniti po pitanju ovoga što se dešava u Libanonu?! Vidimo da je UN opet na djelu, na sličan način kao u Srebrenici, ili npr. u Rwandi. Neki protest,
nešto?! :-? :-? :-?

mostarac

Post by mostarac » 19/07/2006 13:59

Mislim da osim humanitarne pomoci mi njima nikako ne mozemo pomoci, jer zlocinacki Izrael ima podrsku Amerike, a tu si nemocan.

ahmed&nedzad

Post by ahmed&nedzad » 19/07/2006 14:01

Image

Image

Image

Image

:( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :(

shin

Post by shin » 19/07/2006 14:01

Rokati linkove sa slikama i tekstovima da se vidi o cemu se radi.

tataratira

Post by tataratira » 19/07/2006 14:02

napisite peticiju za oslobadjanje one dvojice vojnika

ztluhcs
Location: Life isn't fair. It's just fairer than death, that's all.

Post by ztluhcs » 19/07/2006 14:03

tataratira wrote:napisite peticiju za oslobadjanje one dvojice vojnika

Smije¹no?

Sniper

Post by Sniper » 19/07/2006 14:03

Nas bivsi kolega rahmetlija Livadic o tome kaze OVAKO

:shock:

Jednostavno coek ne silazi sa islamskih sajtova... :roll:

Budala

Post by Budala » 19/07/2006 14:05

Ici ispred Iranske ambasade i demonstrirati da izvrse pritisak na njihov Hesbolah da se razoruzaju, da prestanu da raketiraju izraelske gradove i da vrate otete vojnika. Kada se to dogodi sve ce prestati.

Sniper

Post by Sniper » 19/07/2006 14:07

Budala wrote:Ici ispred Iranske ambasade i demonstrirati da izvrse pritisak na njihov Hesbolah da se razoruzaju, da prestanu da raketiraju izraelske gradove i da vrate otete vojnika. Kada se to dogodi sve ce prestati.

E bas ti je nadimak po mjeri... :x

ztluhcs

Post by ztluhcs » 19/07/2006 14:07

Budala wrote:Kada se to dogodi sve ce prestati.

Daj mi reci jel ti fakat misli¹ da su 2 vojnika jednoj dr¾avi vrijedna? Oni mole Boga da ih ne oslobode... Dva ¾ivota u ime vi¹e politike i ciljeva su sa aspekta dr¾ave ni¹ta...

Budala

Post by Budala » 19/07/2006 14:08

Kako stvari stoje izgleda da su 2 vojnika i te kako vrijedni za Izrael.
Ali cilj cijele akcije nije samo povratak dvojice otetih vojnika vec implementacija odluke vijeca sigurnosti 1559: Razoruzavanje Hisbolaha i postavljanje Libanonske vojske u oblasti juznog Libanona. Ako ne bude pritisak na Iran da to izvrsi (buduci da je Hisbolah njihova podruznica) ubijace se tamo jos pola godine. A buduci da je odnos snaga neproporcijalan jasno je ko ce sve to da plati.
Last edited by Budala on 19/07/2006 14:14, edited 2 times in total.

mostarac

Re: Libanon-možemo li nešto učiniti???

Post by mostarac » 19/07/2006 14:11

stochar wrote:
Gargamel wrote:Možda je malo naivno pitanje, ali kako smo nedavno bili pod agresijom, znamo kako je nadati se da ti neko pomogne. Da li postoji nešto što bismo mi mogli učiniti po pitanju ovoga što se dešava u Libanonu?! Vidimo da je UN opet na djelu, na sličan način kao u Srebrenici, ili npr. u Rwandi. Neki protest,

bice neki protest ovih dana, kol'ko sam chuo, i, ne bih da miniram temu, ali, je li ti mozhda palo na pamet da osim ovoga, pogledas malo oko sebe, ivdish da je i nasha zemlja u totalnom sranju i da malo prosetas do pred neku nadlezhnu instituciju i protestujesh? svi bi da izadju na ulicu i galame protiv Busha, a vrlo nas je malo koji izadju na ulicu i galame protiv sranja u kakvom nam se drzhava nalazi...

i ovo stoji

ahmed&nedzad

Post by ahmed&nedzad » 19/07/2006 14:16

shin wrote:Rokati linkove sa slikama i tekstovima da se vidi o cemu se radi.

I to na sve moguće forume. Po čitavom svijetu. Mogu se praviti ludi, ali ne mogu vječno. A što se tiče Amerike i njihove podrške, treba izazvati reakcije Amerikanaca. Ali kako?! :? :?

ztluhcs

Post by ztluhcs » 19/07/2006 14:17

Budala wrote:Kako stvari stoje izgleda da su 2 vojnika i te kako vrijedni za Izrael.

:shock: :shock: :shock:

Jao jao jao! Ne mogu da vjerujem...

ahmed&nedzad

Post by ahmed&nedzad » 19/07/2006 14:19

stochar wrote:
Gargamel wrote:Možda je malo naivno pitanje, ali kako smo nedavno bili pod agresijom, znamo kako je nadati se da ti neko pomogne. Da li postoji nešto što bismo mi mogli učiniti po pitanju ovoga što se dešava u Libanonu?! Vidimo da je UN opet na djelu, na sličan način kao u Srebrenici, ili npr. u Rwandi. Neki protest,

bice neki protest ovih dana, kol'ko sam chuo, i, ne bih da miniram temu, ali, je li ti mozhda palo na pamet da osim ovoga, pogledas malo oko sebe, ivdish da je i nasha zemlja u totalnom sranju i da malo prosetas do pred neku nadlezhnu instituciju i protestujesh? svi bi da izadju na ulicu i galame protiv Busha, a vrlo nas je malo koji izadju na ulicu i galame protiv sranja u kakvom nam se drzhava nalazi...

Da protestujem predvođen nekim dijasporašem, u kojem se iznenada probudio patriotizam?! Ali nećemo o tome, nije tema o tome.

Zar fakat možeš porediti proteste protiv korupcije u vladi, i proteste protiv ubijanja djece?! :roll:

tataratira

Post by tataratira » 19/07/2006 14:21

ztluhcs wrote:

Smiješno?

vala nije ni trebalo biti smjesno nego zalosno
sto ne vidite cijelu sliku, pogledaj koliko je arapskih drzava osudilo Hezbalah i otmice vojnika pa onda procitaj o Sitima i Sunitima i njihovoj medjusobnoj borbi za dominaciju

uvesti narod u ovakvo sranje nije nikakva hrabrost nego ludost
pa vi aplaudirajte

Drvosjeca iz Dejcica

Post by Drvosjeca iz Dejcica » 19/07/2006 14:26

stochar wrote:

Nije to opravdanje, i Njemacka ima pet miliona nezaposlenih pa ne govori imamo i mi nasih sranja.

Mislim svakome je jesano da nam je drzava u *urcu ali to nije razlog da ne izrazimo protes i negodovanje oko desavanja na Bliskom istoku. Ja sam spreman za protest protiv nasilja i sa jedne i sa druge strane.

ztluhcs

Post by ztluhcs » 19/07/2006 14:28

tataratira wrote:
ztluhcs wrote:

Smije¹no?

sto ne vidite cijelu sliku, pogledaj koliko je arapskih drzava osudilo Hezbalah i otmice vojnika pa onda procitaj o Sitima i Sunitima i njihovoj medjusobnoj borbi za dominaciju

pa vi aplaudirajte

Da li si ti mene vidio negdje da aplaudiram? Bio je potreban samo dovoljno jak razlog da se napravi ne¹to ¹to je pripremano ranije... Hajd nemoj molim te izlaziti sa izjavama da je ovo spontana reakcija u cilju oslobaðanja dva pra¹inara... Jedina glupost politièka/vojna je bila ne predvidjeti reakciju i tako rizikovati mnogo nevinih ¾ivota - u tome se sla¾emo...

Poker u kojem je neko pogre¹no procijenio...

Drvosjeca iz Dejcica

Post by Drvosjeca iz Dejcica » 19/07/2006 14:33

tataratira wrote:
ztluhcs wrote:

Smiješno?

pa vi aplaudirajte

Daj molim te "tatratira", zar zaista vjerujes da je otmica vojnika stvarni razlog nove eskalacije sukoba? Osude arapskih zemalja vezano za otmicu vojnika i borba oko dominacije izmedju Sita i Sunita nije opravdanje za zlocine koji se desavaju od strane Izraela.

tataratira

Post by tataratira » 19/07/2006 14:35

naravno da nije spontana, da li je otmica ovako tempirana spontana akcija?

necu da branim izraelce, od njih se samo ovo i moglo ocekivat a mislim da se ni bradonje nisu nadale nista manjem odgovoru jer su odavno zaboravljeni, jos kako se Izrael planirano povukao iz Libana

kako ce se povuci iz Gaze i ostalih okupiranih podrucja ako ce morati za par godina opet da ih osvajaju...koji ce politicar u to uvjeriti narod, Saron je jedva provukao taj potez i sada nakon ovoga nijedna slicna inicijativa nece proci...veliki korak nazad, ne samo za Liban nego i za Palestince

ahmed&nedzad

Post by ahmed&nedzad » 19/07/2006 14:36

U svakom slučaju, jasno je da ti vojnici nisu razlog. Jer da li je bilo nekih pregovora o puštanju, razmjeni?! Nekog ultimatuma?!:-?

Ako mogu da zamolim sve koji posjećuju ili znaju linkove od bilo kojih stranih foruma da pošalju linkove sa slikama, uz objašnjenje o tome da su to slike ubijene djece iz Libanona.

tataratira

Post by tataratira » 19/07/2006 14:39

Drvosjeca iz Dejcica wrote:Daj molim te "tatratira", zar zaista vjerujes da je otmica vojnika stvarni razlog nove eskalacije sukoba? Osude arapskih zemalja vezano za otmicu vojnika i borba oko dominacije izmedju Sita i Sunita nije opravdanje za zlocine koji se desavaju od strane Izraela.

pa naravno da mislim, za zlocin nema opravdanja ali ni za izazivanje sukoba...kako su se povukli nije bilo nikakvih vecih incidenata do ovoga

black
Has thanked: 1 time
Been thanked: 18 times

Post by black » 19/07/2006 14:42

Gargamel wrote:U svakom slučaju, jasno je da ti vojnici nisu razlog. Jer da li je bilo nekih pregovora o puštanju, razmjeni?! Nekog ultimatuma?!:-?

Ako mogu da zamolim sve koji posjećuju ili znaju linkove od bilo kojih stranih foruma da pošalju linkove sa slikama, uz objašnjenje o tome da su to slike ubijene djece iz Libanona.

mah gargamel...ja juce postirah sliku kako otac iznosi mrtvu bebu od 4 mjeseca na temi "izrael do kada ovako" pa me napadose...

Budala

Post by Budala » 19/07/2006 14:45

Pa ili si slijep ili se pravis lud. Ja sam mislio da sam jednina Budala ovdije. Otmica 2 vojnika (tj. napad na Izrael) je triger koji je povukao izraelsku akciju sirih razmijera i naravno da je sve planirano jer je Izrael u ratu vec 50 godina i naravno da je spreman za svaki debilni scenario. Izrael trpi vec 5 godina pojedniacne raketne napade na sjeverna naselja od strane Hisbolaha i cuti i buni se vijecu sigurnosti zahtijevajuci implementaciju rezolucije 1559. I jednom im je morao puci fulm i cudio bih se da Izrael nije krenuo u akciju, sumnjam da bi vlada u Izraelu opstala da je "precutala" otmicu 3 vojnika. I jebem ti zemlju koja dize ruke od svojih vojnika. Sada je cilj akcije unistavanje Hizbolaha koji je stratesko oruzije u rukama Irana koji se prejebava sa Izraelom vec jako dugo. Hizbolah koji nije pod kontrolom Libanona i koji ima 10000 raketa uperenih u Izrael. Ni jedna normalna zemlja na svijetu to nebi dopustila. Dakle jednini nacin da se ovo brzo zavrsi je implementacija 1559: razoruzanje hezbolaha , kontrola juznog Libana od strane Libanske armije. I naravno povratak otetih vojnika. I kad ste pametni de mi objasnite neku drugu opciju? i djeca ginu pa mislite brzo.

U medjuvremenu opet predlazem demonstracije ispred iranske ambasdade.

ahmed&nedzad

Post by ahmed&nedzad » 19/07/2006 14:49

Budala wrote:Pa ili si slijep ili se pravis lud. Ja sam mislio da sam jednina Budala ovdije. Otmica 2 vojnika (tj. napad na Izrael) je triger koji je povukao izraelsku akciju sirih razmijera i naravno da je sve planirano jer je Izrael u ratu vec 50 godina i naravno da je spreman za svaki debilni scenario. Izrael trpi vec 5 godina pojedniacne raketne napade na sjeverna naselja od strane Hisbolaha i cuti i buni se vijecu sigurnosti zahtijevajuci implementaciju rezolucije 1559. I jednom im je morao puci fulm i cudio bih se da Izrael nije krenuo u akciju, sumnjam da bi vlada u Izraelu opstala da je "precutala" otmicu 3 vojnika. I jebem ti zemlju koja dize ruke od svojih vojnika. Sada je cilj akcije unistavanje Hizbolaha koji je stratesko oruzije u rukama Irana koji se prejebava sa Izraelom vec jako dugo. Hizbolah koji nije pod kontrolom Libanona i koji ima 10000 raketa uperenih u Izrael. Ni jedna normalna zemlja na svijetu to nebi dopustila. Dakle jednini nacin da se ovo brzo zavrsi je implementacija 1559: razoruzanje hezbolaha , kontrola juznog Libana od strane Libanske armije. I naravno povratak otetih vojnika. I kad ste pametni de mi objasnite neku drugu opciju? i djeca ginu pa mislite brzo.

U medjuvremenu opet predlazem demonstracije ispred iranske ambasdade.

U međuvremenu si potpao pod uticaje američkih i evropskih medija, pa si ubijeđen da je Iran adresa, iako je mjesto dešavanja Libanon?!
U krajnjem slučaju, kako god da je počelo, treba ovo ZAUSTAVITI.
I jebem i ja zemlju koja zbog 2 OTETA vojnika UBIJA djecu. :oops:

Post Reply