Led nije skup

Rukomet, tenis, odbojka, atletika, vaterpolo,...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Treba li Sarajevu ledena dvorana?

Poll ended at 20/01/2007 22:44

Da
30
91%
Ne
3
9%

Total votes: 33

Ledena Princeza

Led nije skup

Post by Ledena Princeza » 10/01/2007 22:44

Podržimo inicijativu da se u "olimpijskom" Sarajevu izgradi mala ledena dvorana u kojoj bi građani mogli da se bave klizačkim sportovima 8 mjeseci u godini. Za ovakvu dvoranu već postoji projekat i infrastruktura u sklopu kompleksa Zetra.

LED NIJE SKUP!

Skupo je kada imamo jednog ovisnika-narkomana koji nije odgajan u sportskom duhu i morate za svakoga od njih dati 10.000KM i više za njegovo liječenje što je dodatno i nepotrebno opterećenje kako za roditelja tako i za lokalnu zajednicu.

Skupo je kada imate hiljade obijenih auta, razbijenih šoferšajbi, ukradenih radio kasetofona, obijenih i opljačkanih podruma, kioska i samoposluga i svakog drugog oblika kriminala, a nemate omladine koja odrasta u zdravom okruženju kao što je npr. sportsko okruženje.

Skupo je kada su nam djeca deformisana nepravilnim rastom zbog slabog kretanja, teških torbi na leđima, gledanja televizije igranja igrica...

Dvorana Zetra ima 45 dana leda kada kroz nju prođe između 65-90.000 korisnika leda. "Ledena dvorana" u Skenderiji je oteta klizačkim sportovima a da za to poreski obveznici nisu bili ni pitani. Djeca su željna leda, rekreacije i sporta, baš kao i političari svojih stolica.

Forumaši, dajte svoj glas ZA. Pošaljite e-mail sa Vašim imenom i prezimenom na [email protected] i vaše ime će biti stavljeno na listu građana koji podržavaju inicijativu .

[email protected]

Re: Led nije skup

Post by [email protected] » 10/01/2007 22:46

Ledena Princeza wrote:Podržimo inicijativu da se u "olimpijskom" Sarajevu izgradi mala ledena dvorana u kojoj bi građani mogli da se bave klizačkim sportovima 8 mjeseci u godini. Za ovakvu dvoranu već postoji projekat i infrastruktura u sklopu kompleksa Zetra.
LED NIJE SKUP

:thumbup:
Podrzavam, od mene ide glas. :)
Treba nam puno takvih dvorana. :)

forUMASH

Post by forUMASH » 10/01/2007 22:50

....ti sredi led, a za vodku cemo se nekako snaci.... :D

Ledena Princeza

Post by Ledena Princeza » 10/01/2007 23:15

Pusti sad to, stvar je ozbiljna ;-)

alek

Post by alek » 10/01/2007 23:18

led nije skup ako cemo ga winterfreshom stvoriti :oops:

Ledena Princeza

Post by Ledena Princeza » 10/01/2007 23:37

alek wrote:led nije skup ako cemo ga winterfreshom stvoriti :oops:

Pa zar još vjeruješ u reklame

BSn

Post by BSn » 10/01/2007 23:44

Ledena Princeza wrote:
alek wrote:led nije skup ako cemo ga winterfreshom stvoriti :oops:

Pa zar još vjeruješ u reklame

Jest, onaj cuo da novi Fary cini cuda protiv masnoce, pa na CUM-u zavrsio! :D

Wednesday

Post by Wednesday » 10/01/2007 23:48

Ledena Princeza wrote:
Forumaši, dajte svoj glas ZA. Pošaljite e-mail sa Vašim imenom i prezimenom na [email protected] i vaše ime će biti stavljeno na listu građana koji podržavaju inicijativu .

mozel lista imena? ;-)

Suicidal Siberian

Post by Suicidal Siberian » 10/01/2007 23:50

Hebala vass ledena dvorana....treba prvo napraviti pristojan stadion ili pomocne terene sa umjetnom travom da djeca mogu normalno trenirati, a ne u kojekakvim shljakama...onda dvoranu....pa tek onda ledenu dvoranu, da se roditelji mogu klizati pod izgovorom da su doveli djecu... :D :D

BSn

Post by BSn » 10/01/2007 23:52

Suicidal Siberian wrote:Hebala vass ledena dvorana....treba prvo napraviti pristojan stadion ili pomocne terene sa umjetnom travom da djeca mogu normalno trenirati, a ne u kojekakvim shljakama...onda dvoranu....pa tek onda ledenu dvoranu, da se roditelji mogu klizati pod izgovorom da su doveli djecu... :D :D

Vidi Fuada Muzurovica! :D

Slazem se u potpunosti! :D

Ledena Princeza

http://blob.blogger.ba/arhiva/2006/03/06#173723

Post by Ledena Princeza » 11/01/2007 00:39

BSn wrote:
Suicidal Siberian wrote:Hebala vass ledena dvorana....treba prvo napraviti pristojan stadion ili pomocne terene sa umjetnom travom da djeca mogu normalno trenirati, a ne u kojekakvim shljakama...onda dvoranu....pa tek onda ledenu dvoranu, da se roditelji mogu klizati pod izgovorom da su doveli djecu... :D :D

Ledena Princeza

Post by Ledena Princeza » 11/01/2007 00:40

Ledena Princeza wrote:
BSn wrote:

Re: http://blob.blogger.ba/arhiva/2006/03/06#173723

Jara

Post by Jara » 11/01/2007 01:33

Ledena Princeza wrote:
"Ledena dvorana" u Skenderiji je oteta klizačkim sportovima a da za to poreski obveznici nisu bili ni pitani. Djeca su željna leda, rekreacije i sporta, baš kao i političari svojih stolica.[/b]

Sarajevo je poslije olimpijade imalo 4 klizalista - 2 na Zetri ( zatvoreno i otvoreno) i 2 zatvorena na Skenderiji. Zatvoreno na Zetri obnovljeno, OK, a otvoreno za brzo klizanje, nije.
Na Skenderiji su bila 2 - jedno u velikoj dvorani ( radilo i ljeti ponekad) i drugo izgrađeno za potrebe ZOI , za hokej i "skolski" ( obavezni) program u umjetnickom klizanju. To drugo, koliko znam, poslije ZOI nije nikad "radilo", a nije ni ono prvo jer smo imali Zetru pa kao dovoljno je jedno :-) .
Da li jos postoje uređaji za zaleđivanje u velikoj dvorani? Sta je s njima? Sta je sa manjom ledenom dvoranom? Butici, sajmovi? Uređaji zastarjeli, pokvareni?
I da se izgradi ta nova dvorana, kod nas bi govorili da je skupo, da se ne isplati.

Tuzlanska varijanta je prihvatljivija - klizaliste na otvorenom je jeftinije.
Bravo, Tuzlaci! 8) :thumbup:

jagr

Led nije skup

Post by jagr » 11/01/2007 10:04

Ma svaka cast na akciji,

dao sam svoj potpis, a mail sam proslijedio na jos nekih stotinjak adresa. Podrzavam ovu akciju jer mislim da je doslo vrijeme da se okrenemo od fudbala i jos nekih seljackih sportova. Pa nasa djeca mentalitetom odgovaraju hokeju na ledu. A i ostali klizaci koliko imam informacija naprave za mjesec dana vise (mislim na rezultate) negoli kakvi karatisti, sahisti (mozes mislit sporta) i ostali. Naravno cast svim sportovima, ali mislim da "kriteriji" za guranje pojedinih i podobnih koji zive od uspjeha sa uglavnom beznacajnih sportskih vasara, moraju biti promjenjeni.

Hokej ima dugu tradiciju u Sarajevu. Pa ljudi, Bosna je punila po 7-8 hiljada na utakmici. Kosarkasi su molili hokejase da mijenjaju termin u 18.00 sati jer je sva raja mjesto na kosarsku u Skenderiju isla u Zetru da gleda prvoligase Bosne. Stoga mislim da hokej i ostali klizacki sportovi imaju svijetlu buducnost u ovom gradu. Treba te ljude podrzati.

I na kraju,

HOCU LED, HOCU HOKEJ!!! :bih:

debela

Post by debela » 11/01/2007 10:50

Jara wrote:Zatvoreno na Zetri obnovljeno, OK, a otvoreno za brzo klizanje, nije.

osim sto je zatvoreno puno manje povrsine nego ono prijeratno. i radi par dana godisnje kad se sve sabere. i ne svidja mi se. ja bih staru otvorenu stazu :(

shin

Post by shin » 11/01/2007 10:53

Jel ono imamo reprezentaciju u hokeju :lol: i Mahir BeatHouse nastupa :lol: [/quote]

Rania

Post by Rania » 11/01/2007 10:59

Ledena Princeza wrote:Podržimo inicijativu da se u "olimpijskom" Sarajevu izgradi mala ledena dvorana u kojoj bi građani mogli da se bave klizačkim sportovima 8 mjeseci u godini. Za ovakvu dvoranu već postoji projekat i infrastruktura u sklopu kompleksa Zetra.

LED NIJE SKUP!

:thumbup:

podrzavam!

Celicna_saka

Post by Celicna_saka » 11/01/2007 11:13

Sa dvoranom niskog stropa, led uopste nije skup osim za vrijeme najvecih vrucina, a tad ga se moze i odlediti. Po meni vec postoji idealna lokacija za takvu dvoranu, a to je postojeca otvorena pista (sad kartinzi pice) na zetri. Sad da li ce i kada Grad/Kanton odluciti da grade dvoranu tog tipa, je vec drugo pitanje.

Ledena Princeza

Post by Ledena Princeza » 11/01/2007 18:09

Celicna_saka wrote:Sa dvoranom niskog stropa, led uopste nije skup osim za vrijeme najvecih vrucina, a tad ga se moze i odlediti. Po meni vec postoji idealna lokacija za takvu dvoranu, a to je postojeca otvorena pista (sad kartinzi pice) na zetri. Sad da li ce i kada Grad/Kanton odluciti da grade dvoranu tog tipa, je vec drugo pitanje.

Ma, tako je! Postoje agregati, instalacije... sve napravljeno prije rata. A potrebno je investirati višestruko manje nego sto je npr. grad Zagreb skrhao u umjetni snijeg, nedavno na Sljemenu. A isti je trajao ni 5 dana, Bandić u subotu kranuo na skijanje i upao u blato. :D

I da se razumijemo - nisam protiv fudbalskih igrališta, naprotiv. Želim fudbalske terene, dječija igrališta, atletske staze, zatvoreni i otvoreni bazen, parkove i svakojako zelenilo, staze za bicikle, pješačenje, za rolanje, i naravno LEDENU DVORANU.
Sve gore nabrojano nije luksuz, već uobičajena infrastruktura jednog grada na koju mi poreski obveznici imamo pravo.
:bih:

Suicidal Siberian

Post by Suicidal Siberian » 11/01/2007 22:24

jagr wrote:Ma svaka cast na akciji,

dao sam svoj potpis, a mail sam proslijedio na jos nekih stotinjak adresa. Podrzavam ovu akciju jer mislim da je doslo vrijeme da se okrenemo od fudbala i jos nekih seljackih sportova. Pa nasa djeca mentalitetom odgovaraju hokeju na ledu. A i ostali klizaci koliko imam informacija naprave za mjesec dana vise (mislim na rezultate) negoli kakvi karatisti, sahisti (mozes mislit sporta) i ostali. Naravno cast svim sportovima, ali mislim da "kriteriji" za guranje pojedinih i podobnih koji zive od uspjeha sa uglavnom beznacajnih sportskih vasara, moraju biti promjenjeni.

Hokej ima dugu tradiciju u Sarajevu. Pa ljudi, Bosna je punila po 7-8 hiljada na utakmici. Kosarkasi su molili hokejase da mijenjaju termin u 18.00 sati jer je sva raja mjesto na kosarsku u Skenderiju isla u Zetru da gleda prvoligase Bosne. Stoga mislim da hokej i ostali klizacki sportovi imaju svijetlu buducnost u ovom gradu. Treba te ljude podrzati.

I na kraju,

okej....ovdje djeca sanjaju da postanu sljedechi Jagri....al kad bi se gadjali trafostanicama.......fudbal je pochetak,sredina i kraj....i da se napravi ledena dvorana, i da se pocne sa hokejom...s kim bi se igralo? sa vratnikom i vrbanjusom?ako vas prije ne maznu zajedno sa ledom.....

jagr

Led nije skup

Post by jagr » 12/01/2007 09:02

Upravo je to nas problem Suicidal Siberian. Moramo izaci iz okvira Vrbanjuse i Vratnika i bureka i cevapa pa kao gradjani zatraziti ono sto nam svakako pripada. Treba malo sire razmisliti od dimenzija fudbalskog terena.

Stvar je u ponudi jednog glavnog grada. Svaki normalan glavni grad treba imati i fudbalske terene i staze i bazene i ledene dvorane. Ne radi se ovdje o novim jagrima, to je suvise plitko. Ali da se radi o bavljenju sportom za koji djeca imaju talenat, o raznovrsnijoj ponudi, a da pritom poneki od njih i mastaju o tome da postanu novi jagri, nema nista lose. Vidim Suicidal da ti volis fudbal. Par zar djeca koja su zaljubljenici u sport ne zele postati jednog dana novi Ronaldinho ili neko drugi. U drustvu u kakvom se trenutno nalazimo "malo sutra" vrijedi i za tvoje fudbalere.

Ali pozivam te na led da vidis kako je to lijepo, nece biti tanak, obecavam.

HOCU LED!HOCU HOKEJ! :bih:

Vingo

Post by Vingo » 12/01/2007 09:24

Suicidal Siberian wrote:
jagr wrote:Ma svaka cast na akciji,

I na kraju,

okej....ovdje djeca sanjaju da postanu sljedechi Jagri....al kad bi se gadjali trafostanicama.......fudbal je pochetak,sredina i kraj....i da se napravi ledena dvorana, i da se pocne sa hokejom...s kim bi se igralo? sa vratnikom i vrbanjusom?ako vas prije ne maznu zajedno sa ledom.....

Samo zato sto jadni ne znaju za bolje....tj. ne nudi im se....

bila u halila

Post by bila u halila » 12/01/2007 10:25

Pa ima li i drugih ledenih sportova? Ovdje svi pričaju samo o hokeju. Hoće li u toj dvorani biti brzog i umjetničkog klizanja? Ili onog čudnog sporta - karlinga? Eh taj je za mene k'o izmišljen. 8)

jagr

Led nije skup

Post by jagr » 12/01/2007 10:33

Tacno je da se o hokeju najvise govori, ali ledena dvorana i aktivnosti u njoj podrazumijevaju sve sportove: umjetnicko klizanje, sinhrono umjetnicko (super za djevojke), brzo klizanje (short tracking) pa i carling naravno. Da znas bila u halila da postoje vec i klubovi za carling.

Danas u Bosni i Hercegovini postoji oko 100 hokejasa. Hokej se kontinuirano razvija vec zadnjih 5 godina, a reprezentacija BiH do 18 godina je do sada ucetvovala na tri svjetska prvenstva.

Ja sam nasao interesantnu stranicu http://www.shlbih.com pa pogledajte

HOCU LED!HOCU HOKEJ! :bih:

Vingo

Post by Vingo » 12/01/2007 10:37

Karling? Jel to ono kad "zogeras" ispred onog diska koji lici na serpu?

E to se i za mene ubilo! :D

Post Reply