Leb i Sol -- 2. Dec -- Zetra

Diskusije o bh. i inostranim izvođačima, razmjena pjesama, CD-ova, muzičke oprema...

Moderator: Bobi

repeater

#1 Leb i Sol -- 2. Dec -- Zetra

Post by repeater » 18/10/2006 18:46

Stefanovski danas na presici veli kako je doslo vrijeme da se stane sundu u kraj. Veli, nekim ljudima vise pristoji da drze kafic ili piceriju umjesto muzickog studija.

irfan2

Post by irfan2 » 18/10/2006 20:56

ne mislim da mogu napuniti zetru .. ali se iskreno nadam da nisam u pravu :)

water

Post by water » 18/10/2006 21:09

irfan2 wrote:ne mislim da mogu napuniti zetru .. ali se iskreno nadam da nisam u pravu :)
da je prije petnaest godina bila bi puna, sada ne znam :-D
btw ko sad svira sa Vlatkom, ima li iko od starih (Bodan, Koki, ili Garo)

repeater

Post by repeater » 18/10/2006 21:36

da. sva trojica su tu - uz vlatka.
najavili su fantastican show.
upad - 15 km.
REANIMACIJA
Uoči povratničke eksjugoslovenske turneje, lider grupe "Leb i sol" Vlatko Stefanovski za Press objašnjava kako su ga nagovorili da ponovo okupi legendarnu grupu

Mi smo prvi pronašli i muzički emancipovali svoje korene, praktično otkrili etno zabavnu muziku, koju bih ja nazvao fjužnom ili vorld muzikom inspirisanom Balkanom

Koncerti legendarne makedonske i jugoslovenske džez-rok grupe "Leb i sol", koji su se ponovo okupili posle pauze od deset godina, biće održani 19. i 20. novembra u Velikoj dvorani Centra "Sava" i deo su eksjugoslovenske turneje. Ona će početi 18. novembra, koncertom u Novom Sadu, a poznata grupa će, posle Beograda, do kraja novembra svirati i u Banjaluci, Splitu, Zagrebu, Rijeci, a u decembru u Sarajevu, Skoplju i na kraju u Ljubljani. Ulaznice po ceni od 1.900, 1.700 i 1.500 dinara mogu od danas da se kupe na blagajni Centra "Sava" i na drugim bilet mestima u gradu.
Vođa grupe, kompozitor, gitarista i pevač Vlatko Stefanovski rekao je za Press da se raduje ponovnom okupljanju benda i "novoj - staroj energiji". On je rekao da je nastavak saradnje sa ostalim članovima, iako je prošlo deset godina otkako je bend prestao sa radom, doneo više od očekivanog.
- U studiju je vladala neverovatno kreativna atmosfera i uzbuđenje kod svih. Na koncertima koje smo letos održali u Bitolju i Ohridu publika je reagovala neobično vatreno i prepoznala je svaki ton i svaku reč.
Zašto ste odlučili da se okupite baš sada, na 30-godišnjicu od formiranja benda?
- Ogroman pritisak smo trpeli i ja i ostali članovi benda. Ovo nije samo 30-godišnjica od formiranja i 10-godišnjica od raspada grupe. Poslednji koncert "Leb i sol" je održao u Solunu 13. decembra 1995. i dovoljno je vremena prošlo da sazri taj neki osećaj o ponovnom okupljanju. A, opet, nije se izgubilo ništa od naše muzike. Pesme "Leb i sola" i danas su slušane. Nekako spontano otpočeo je ogroman pritisak promotera, muzičara, prijatelja, rođaka da se ponovo okupimo. Govorili su nam: "Ako mogu 'Dip parpl' i 'Bijelo dugme', što ne biste mogli i vi."
Da li su prošlogodišnji koncerti "Bijelog dugmeta" uticali na vašu odluku?
- Ne. Mi smo otpratili sve što se dešavalo u vezi sa njima, ali pritisak za naše okupljanje započeo je pre dve godine. U međuvremenu je toliko narastao da je postalo glupo opirati se toj ideji. A konačno je i jedna koncertno-muzička agencija, "Avalon" iz Makedonije, sazrela usled organizovanja brojnih stranih koncerata i udovoljavanja raznoraznih prohteva zvezda, da može da garantuje jedan uspešan muzički događaj. U svakom smislu: i produkcijsko-tehničkom i materijalnom, u smislu isplate honorara, kako bi svi bili zadovoljni. I publika i mi. Kako bi čitav ovaj projekat onda imao smisla.
Da li planirate nastavak saradnje i snimanje još nekih pesama ili možda novog albuma?
- Ne. Dogovorili smo se da snimimo jednu pesmu da bi smo pružili nešto novo na ovih 14 koncerata, i to smo i uradili.
Zašto baš pesma "Raspukla se Šar-planina"?
- Iskreno, ne znam. To je bila moja ideja, koju su ostali članovi grupe prihvatili. To je narodna pesma sa epskom notom, možda baš taj momenat daje posebnu draž toj stvari.
Kako sa ove vremenske distance gledate na nastanak i karijeru grupe "Leb i sol"?
- Mislim da smo uradili nešto prvi, a to je pronalaženje i emancipovanje sopstvenih korena. Imali smo i sreću da je bilo neko "dobro doba". Razvili smo džez-rok, etno zabavnu muziku, ili nazovite kako god hoćete, na jedan nivo koji je danas, recimo, i te kako popularan u svetu. Lično bih nazvao to fjužnom ili vorld muzikom inspirisanom Balkanom, što je kasniji termin. A to i jeste jedan deo muzike sveta.
Šta planirate po okončanje ove turneje?
- Vraćamo se, svako od nas, svojim projektima. Ja ću posle Nove godine da odem na jedan poduži odmor i da razmislim šta ću dalje raditi, mada i sada znam šta ću da radim, ali je još rano da to otkrivam.
A. DAČIĆ

Sa Štulićem se nisam čuo šest godina

Sarađivali ste i sarađujete sa nekoliko muzičara sa eks-ju prostora, poput, recimo, Zlatana Stipišića Džibonija. Da li postoji saradnja između vas i Gorana Bregovića?
- Kako da ne. Ja sam njemu gostovao još na albumu "Uspavanka za Radmilu M." i svirao gitaru upravo na toj numeri, kao i solo na još nekim pesmama. On je meni bio gost na mom prvom solističkom albumu "Kaubojs end indijans" iz 1994. godine. Nas dvojica već dugo sarađujemo i daće bog da budemo živi i zdravi i da sarađujemo i dalje.
Putem medija ste pozvali nekadašnjeg bubnjara Dragoljuba Đuričića da vam se priključi na koncertima u Beogradu i Novom Sadu?
- Da, i to ne samo putem medija. Ja sam se nedavno video sa njim u Herceg Novom. Lepo smo se ispričali, pitali smo se za zdravlje, i u razgovoru sam ga pozvao da nam se priključi na koncertima u Srbiji. Mi bismo zaista voleli da on bude sa nama i verujem da će i pristati, samo ukoliko nema zakazan neki svoj koncert u istim terminima.
Reklo bi se da ste vi, osim Alke Vujice, jedina osoba koja bi mogla Branimira Džonija Štulića da nagovori da ponovo snimi neku pesmu ili da nastupi na nekom koncertu?
- Nisam u kontaktu sa njim već šest godina i nemam nameru da ga nagovaram ni na šta. On živi neki život daleko od očiju javnosti i igra fudbal u Holandiji. Ja sam ga pozvao da mi bude gost na jednom mom koncertu u Skoplju, a on mi je tada rekao da više ne svira i da je to vreme iza njega. Pa ne mogu da ga silujem da radi nešto protiv svoje volje.

water

Post by water » 18/10/2006 21:51

mogu samo zamisliti koji ce to uzitak biti. proturite kakav snimak ako naleti

doktor78
Has thanked: 97 times
Been thanked: 8 times

Post by doktor78 » 17/11/2006 22:27

Cuo sam da je koncert otkazan, molim vas da mi odgovorite ako neko zna nesto detaljnije

chuchumbamayumbe
Been thanked: 1 time

Post by chuchumbamayumbe » 17/11/2006 22:39

Jedino Halid moze napuniti Zetru ba, sta im je!
Mislim, svaka cast, ali ne vjerujem da u Sarajevu ima dovoljno ljudi da slusa njih i napuni Zetru...

repeater

Post by repeater » 17/11/2006 22:41

doktor78 wrote:Cuo sam da je koncert otkazan, molim vas da mi odgovorite ako neko zna nesto detaljnije
sumnjam. premda karte jos nisu krenule u prodaju, a bile su najavljene za pocetak novembra. gdje si cuo da je koncert otkazan, i zasto ??

debela

Post by debela » 17/11/2006 22:43

chuchumbamayumbe wrote:Jedino Halid moze napuniti Zetru ba, sta im je!
Mislim, svaka cast, ali ne vjerujem da u Sarajevu ima dovoljno ljudi da slusa njih i napuni Zetru...
zetra se ne puni vise nego se pregradi sa obje strane za onako, ofrlje, ljudi.

chuchumbamayumbe

Post by chuchumbamayumbe » 17/11/2006 23:00

debela wrote:
chuchumbamayumbe wrote:Jedino Halid moze napuniti Zetru ba, sta im je!
zetra se ne puni vise nego se pregradi sa obje strane za onako, ofrlje, ljudi.
Ma ja, znam... To mi je malo bezze

debela

Post by debela » 17/11/2006 23:33

pa bolje i to nego da se koncert nikako ne odrzi.

Better Man
Has thanked: 2 times
Been thanked: 41 times

Post by Better Man » 17/11/2006 23:40

Zašto bi bio koncert otkazan i zašto to Leb i Sol ne mogu napuniti Zetru? Ako se zaista desi da se koncert otkaže zbog npr. loše prodaje karata, to bi bio jasan dokaza da je Sarajevo po pitanju muzike postala, jedna obična primitivna sredina, tj. selendra i trebalo bi je izolovati za sva vremena od normalni i kvalitetnih zbivanja i dovoditi samo Seke, Cece i ostalu gamad da truje i onako muzički zatrovane primitvce! Koncert u Zetri im je jedini u BiH, tako da itekako mogu da rasprodaju Zetru, pogotovo ako uzmemo činjenicu da neće tu doći samo ljudi iz Sarajeva, već iz cijele BiH, da vide najaču istrumentalističku grupu ikada oformljenu na prostorima ex Yu, pa i šire!

chino
Been thanked: 2 times

Post by chino » 18/11/2006 10:45

Eto definitivno je otkazan koncert, mozda bude tokom decembra al nesto cisto sumnjam u to :sad:

repeater

Post by repeater » 18/11/2006 11:14

SARAJEVO SHOW CANCELLED, MORE DATES AND SHOWS SOON

LEB I SOL show in Saraevo, scheduled for 02.12.2006, is cancelled due to some technical reasons.
AVALON will consider all opportunities to include Sarajevo in this tour.

More shows and dates for this tour will be announced soon.

sa zvanicne stranice benda: http://www.lebisol.com.mk/index_eng.htm

ps. sta je sa koncertom u BL 24. Nov ??

chino
Been thanked: 2 times

Post by chino » 18/11/2006 14:21

U Avazu pise da ce biti koncert u BL , a mi opet levati :?

justika_sa

Post by justika_sa » 18/11/2006 14:50

u gradu u kojem "jedino halid može napuniti zetru" kog vraga onda leb i sol...
kako me naljute ovi komentari...

a neopisivo sam se radovala koncertu... i tako mi je žao što neće biti :(

ed0

Post by ed0 » 18/11/2006 15:04

Jedino Halid moze napuniti Zetru ba, sta im je!
Moze i Haris :-D

repeater

Post by repeater » 18/11/2006 15:14

iskreno, jebe mi se. nisu mi toliko dragi da ih idem gledati u BL.
a, da su manje zahtjevniji naslo bi se mjesto za koncert u SA i mimo zetre.

Better Man

Post by Better Man » 18/11/2006 22:51

Treba zabraniti da u Sarajevo dođe iko normalan da svira i bilo kakvu mogučnost da ikada u srajevu gledamo bilo šta što vrijedi. Zato raznorazne Selme, Harisi, Seke i slični po milon puta godišnje dolaze u Sa danas truju! A navrh glave su mi se popeli i Mostar sevdah reunion, koji takođe svako malo pa se pojave u Sarajevu, a ja bih i njih stavio u koš sa svim ostalim narodnjacima! Ako mi ima išta odvratno na području ex Yu od muzike, to je narodna muzika bilo kog oblika! Jedino zaista cijenim i poštujem tradicionalnu Makedonsku, dok su tradicionalne muzike iz ostalih ex Yu republika čisti otpad!

chuchumbamayumbe

Post by chuchumbamayumbe » 18/11/2006 23:03

Pa ljudi, ne navijam ja za Halida ba, ali sam samo konstatovao sta se desava... Kazem opet, volio bih da je istina i da dodju i napune Zetru, ali tesko, tesko... Selendra smo, svakim danom sve veca i veca.. Ko nije iz Sarajeva i u Sarajevu mozda mu se cini da nije tako, ali jeste, nazalost... I nemojte da vas nervira moja konstatacija ili komentar, to je zalosna istina

Svemirski_Jebach

Post by Svemirski_Jebach » 19/11/2006 02:14

Better Man wrote:Treba zabraniti da u Sarajevo dođe iko normalan da svira i bilo kakvu mogučnost da ikada u srajevu gledamo bilo šta što vrijedi. Zato raznorazne Selme, Harisi, Seke i slični po milon puta godišnje dolaze u Sa danas truju! A navrh glave su mi se popeli i Mostar sevdah reunion, koji takođe svako malo pa se pojave u Sarajevu, a ja bih i njih stavio u koš sa svim ostalim narodnjacima! Ako mi ima išta odvratno na području ex Yu od muzike, to je narodna muzika bilo kog oblika! Jedino zaista cijenim i poštujem tradicionalnu Makedonsku, dok su tradicionalne muzike iz ostalih ex Yu republika čisti otpad!
ne kontam. Mislim, jasno mi je za narodnu i to, al ne kontam da ti smetaju srpska i bosanska tradicionalna muzika a makedonska ti ne smeta. Kao da ima neke razlike...samo tudje govno je bolje. hajd, ne seri.

boucheron

Post by boucheron » 19/11/2006 16:04

Better Man wrote:Treba zabraniti da u Sarajevo dođe iko normalan da svira i bilo kakvu mogučnost da ikada u srajevu gledamo bilo šta što vrijedi. Zato raznorazne Selme, Harisi, Seke i slični po milon puta godišnje dolaze u Sa danas truju! A navrh glave su mi se popeli i Mostar sevdah reunion, koji takođe svako malo pa se pojave u Sarajevu, a ja bih i njih stavio u koš sa svim ostalim narodnjacima! Ako mi ima išta odvratno na području ex Yu od muzike, to je narodna muzika bilo kog oblika! Jedino zaista cijenim i poštujem tradicionalnu Makedonsku, dok su tradicionalne muzike iz ostalih ex Yu republika čisti otpad!
Sarajevo je po ko zna koji put pokazalo svoje pravo lice. Sve sto je urbano ne prolazi u ovome jebenom gradu. Primitivizam, da gori ne moze da bude. FUJ...

Better Man

Post by Better Man » 19/11/2006 16:50

Svemirski jebaću, itekako ima razlike! jedino mi Makedonska ima neku posebnu emociju i orginalnost i ne podsjeća me na kafanu gdje sjede sami seljaci i piju jeftinu lozu i gdje sve smrdi na kilometar! I apsolutno nema veze odakle koja muzika dolazi, jer se ne ograničavam na moje i tvoje, već samo na kvalitet i ono što meni leži!

boucheron

Post by boucheron » 19/11/2006 17:54

Better Man wrote:Svemirski jebaću, itekako ima razlike! jedino mi Makedonska ima neku posebnu emociju i orginalnost i ne podsjeća me na kafanu gdje sjede sami seljaci i piju jeftinu lozu i gdje sve smrdi na kilometar! I apsolutno nema veze odakle koja muzika dolazi, jer se ne ograničavam na moje i tvoje, već samo na kvalitet i ono što meni leži!
U potpuno se slazem sa tobom.Makedonski melos ima dusu i poseban riff koji ostali mogu samo da podjone. Stvarno je zalosno da nekakve kvazi zvijezde ne samo sto pune hale, pune i stadione :sad: . To je jos jednom pokazatelj mentalnog sklopa nasega podneblja.

Svemirski_Jebach

Post by Svemirski_Jebach » 20/11/2006 17:52

Better Man wrote:Svemirski jebaću, itekako ima razlike! jedino mi Makedonska ima neku posebnu emociju i orginalnost i ne podsjeća me na kafanu gdje sjede sami seljaci i piju jeftinu lozu i gdje sve smrdi na kilometar! I apsolutno nema veze odakle koja muzika dolazi, jer se ne ograničavam na moje i tvoje, već samo na kvalitet i ono što meni leži!
nije to bas tako...

ja isto volim makednonsku muziku al to sto ti pricas nema veze sa zivotom. Mislim da se u mekedoniji ne cuga onako po kafanama ko i kod nas...mislis li da je tamo drugacije?

Eto, kada odes u makedoniju onda cemo pricati...

Kafana ko i kod nas...isto.

Post Reply