LDS i njihovi kandidati!

Stranke, političari... Recite i Vi svoje mišljenje!
Post Reply
prleitihi

LDS i njihovi kandidati!

Post by prleitihi » 21/02/2007 16:07

eto..tema je lds i njihovi kandidati..možeš li mi postaviti biografije ljudi za koje si glas'o?

apoliticni_politikant

Re: LDS i njihovi kandidati!

Post by apoliticni_politikant » 21/02/2007 18:23

prleitihi wrote:eto..tema je lds i njihovi kandidati..možeš li mi postaviti biografije ljudi za koje si glas'o?

Ne mogu i necu jer ne zeilim raspravljati o toj temi,pogotovo ne sad i ovdje jer :

1. Nije mi zanimljiva poput nekih drugih tema
2. Nema politicku tezinu kao tema oko koje se bas i ne slazemo,mada ja prihvatam neke tvoje stavove ali ne i nacin na koji ih prezentiras,branis i odgovaras neistomisljenicima (malo boljsevicki)
3. Ne zelim besplatno raditi politicki marketing ili PR nikome pa ni "prijateljima" iz LDS-a,jer se to svuda u svijetu naplacuje, a ja zivim od toga.

POZDRAV DOMOVINI

jacika

Re: LDS i njihovi kandidati!

Post by jacika » 21/02/2007 19:04

apoliticni_politikant wrote:
prleitihi wrote:eto..tema je lds i njihovi kandidati..možeš li mi postaviti biografije ljudi za koje si glas'o?

Ne mogu i necu jer ne zeilim raspravljati o toj temi,pogotovo ne sad i ovdje jer :

1. Nije mi zanimljiva poput nekih drugih tema
2. Nema politicku tezinu kao tema oko koje se bas i ne slazemo,mada ja prihvatam neke tvoje stavove ali ne i nacin na koji ih prezentiras,branis i odgovaras neistomisljenicima (malo boljsevicki)
3. Ne zelim besplatno raditi politicki marketing ili PR nikome pa ni "prijateljima" iz LDS-a,jer se to svuda u svijetu naplacuje, a ja zivim od toga.

POZDRAV DOMOVINI

Liberalni pozdrav :)))) i beze tema majke mi

senada

Post by senada » 21/02/2007 20:20

Liberalno demokratski pozdrav predsjednici Lamiji.

kicky

Post by kicky » 21/02/2007 20:26

Tema mi nema smisla? Glaso sam za LDS jer sam skonto da su ljudi normalni,a to puno znači kod nas, jer nam je spektar političkih ličnosti strašan.
A sad da tražim njihove biografije... :?

kicky

Post by kicky » 21/02/2007 20:27

senada wrote:Liberalno demokratski pozdrav predsjednici Lamiji.

Pridružujem se LibDem pozdravima!!!

prleitihi

Post by prleitihi » 21/02/2007 20:57

na temi o sdp-u je rekao da je glasao za neke kandidate lds-a..(izmedju ostalog i jer su sposobni ljudi..ali i zato sto su mu drugovi (sic!))..prethodno je rekao da i u drugim strankama postoje sposobni ljudi za koje vrijedi glasati..(s tim se slazem)..onda sam ga ja pitao..da li u sdp-u postoje sposobni ljudi za koje vrijedi glasati..(lagumdzija mu ne odgovara)..na sta mi on..cini mi se..nije odgovorio..pitao sam ga..konkretno..šta nedostaje sveti pudariću?..ali eto on se odlučio za te prijatelje iz lds-a..pa mu zato trazim biografiju tih ljudi..ko su..šta su do sada uradili..jer ako su doista sposobni kako tvrdi..mozda im i ja dam glas na sljedecim izborima..njegov odgovor je bio (to se sve desavalo na sdp-ovoj temi:

odgovor:
Jer se radi o temi " Najnovija dešavanja u SDP-U" , a ne zašto sam glasao za liberale ili bilo koga drugog. Zbog toga na ovom forumu je dozvoljeno,nadam se ,"licitirati" imenima Z.Lagumdzije i ostalih clanova(bivsih i aktuelnih), SDP-a, jer je tema foruma upravo SDP.
Zbog toga sam napisao to o cemu ti pises u prethodnom postu.

i sad sam ju otvorio temu o lds-u..ali on opet ne želi reći za koje ljude iz lds-a je glasao..(iako su to politčari - javne ličnosti)..razlozi su mu:
1. Nije mi zanimljiva poput nekih drugih tema (znači zanimljiviji su mu ljudi kojima nije da povjerenje (sdp)..negoli oni kojima je dao povjerenje (lds)
2. Nema politicku tezinu kao tema oko koje se bas i ne slazemo (uopste nije bitno da li ima ili nema politicku tezinu..razgovaramo (tj. ja pokušavam dobiti odgovor) o sposobnostima ljudi za koje si glas'o..jer cim nisi dao glas..npr. pudaricu..znaci glas'o si za nekoga za koga mislis da je bolji od pudarica..sad ja trazim od tebe da mi obrazlozis zasto je taj neko iz lds-a bolji od svete?!
3. Ne zelim besplatno raditi politicki marketing ili PR nikome pa ni "prijateljima" iz LDS-a (zasto navodnici?..je li poričeš da su ti to prijatelji?..rekao si da ih dobro znaš..zašto sada navodi?..ukoliko uzmemo u obzir onu da nema loše reklame..da je sve reklama..zasto onda stalno pricas o sdp-u i lagumdziji?..neko ti placa za to?..zasto zlatko..kao običan zastupnik..ima vecu političku tezinu od sefera halilovića?..obojica su predsjednici stranaka!?..

pozdrav mojci!

apoliticni_politikant

Post by apoliticni_politikant » 22/02/2007 01:08

prleitihi wrote:na temi o sdp-u je rekao da je glasao za neke kandidate lds-a..(izmedju ostalog i jer su sposobni ljudi..ali i zato sto su mu drugovi (sic!))..prethodno je rekao da i u drugim strankama postoje sposobni ljudi za koje vrijedi glasati..(s tim se slazem)..onda sam ga ja pitao..da li u sdp-u postoje sposobni ljudi za koje vrijedi glasati..(lagumdzija mu ne odgovara)..na sta mi on..cini mi se..nije odgovorio..pitao sam ga..konkretno..šta nedostaje sveti pudariću?..ali eto on se odlučio za te prijatelje iz lds-a..pa mu zato trazim biografiju tih ljudi..ko su..šta su do sada uradili..jer ako su doista sposobni kako tvrdi..mozda im i ja dam glas na sljedecim izborima..njegov odgovor je bio (to se sve desavalo na sdp-ovoj temi:

odgovor:
Jer se radi o temi " Najnovija dešavanja u SDP-U" , a ne zašto sam glasao za liberale ili bilo koga drugog. Zbog toga na ovom forumu je dozvoljeno,nadam se ,"licitirati" imenima Z.Lagumdzije i ostalih clanova(bivsih i aktuelnih), SDP-a, jer je tema foruma upravo SDP.
Zbog toga sam napisao to o cemu ti pises u prethodnom postu.

i sad sam ju otvorio temu o lds-u..ali on opet ne želi reći za koje ljude iz lds-a je glasao..(iako su to politčari - javne ličnosti)..razlozi su mu:
1. Nije mi zanimljiva poput nekih drugih tema (znači zanimljiviji su mu ljudi kojima nije da povjerenje (sdp)..negoli oni kojima je dao povjerenje (lds)
2. Nema politicku tezinu kao tema oko koje se bas i ne slazemo (uopste nije bitno da li ima ili nema politicku tezinu..razgovaramo (tj. ja pokušavam dobiti odgovor) o sposobnostima ljudi za koje si glas'o..jer cim nisi dao glas..npr. pudaricu..znaci glas'o si za nekoga za koga mislis da je bolji od pudarica..sad ja trazim od tebe da mi obrazlozis zasto je taj neko iz lds-a bolji od svete?!
3. Ne zelim besplatno raditi politicki marketing ili PR nikome pa ni "prijateljima" iz LDS-a (zasto navodnici?..je li poričeš da su ti to prijatelji?..rekao si da ih dobro znaš..zašto sada navodi?..ukoliko uzmemo u obzir onu da nema loše reklame..da je sve reklama..zasto onda stalno pricas o sdp-u i lagumdziji?..neko ti placa za to?..zasto zlatko..kao običan zastupnik..ima vecu političku tezinu od sefera halilovića?..obojica su predsjednici stranaka!?..

pozdrav mojci!

Zasto pisem o Lagumdziji?
Jer imam pravo na vlastito misljenje. Jer zelim cuti i vidjeti razlicita misljenja. Jer sam socijaldemokrata pa me tema SDP zanima i sa te strane. I jer mi ni ti ni niko, sve dok se ponasam u skladu sa pravilima ne mozete uskratiti to pravo.

Zasto necu da pisem o temi LDS.

Jer ne zelim da se zamaram stvarima koje mi nisu interesntne u ovom trenutku. To ko te naucio da nema lose reklame,gadno te prevario. Negativan publicitet je negativan i samim tim nije dobar. Ima lose reklame, a tvoji postovi su dokaz za to.

Na ostale teze iz tvog posta odgovorit cu kad budu postavljene na mjestu predvidjenom za to. (za Pudarica vec jesam,ali ti ne citas sve,oci ti bode samo ono sto ti se ne svidja)

P.S. Jako cu se razocarati ako primjetim da ti sve ovo smatras neprijateljskim cinom. A cini mi se da upravo tako pocinjes da gledas na nasu polemiku.

POZDRAV DOMOVINI

prleitihi

Post by prleitihi » 22/02/2007 01:40

kakvim bolan neprijateljskim činom???.jebe se meni šta ti pišeš..samo mi je žao što tebi nista ne ulazi u glavu..a evo nas nekoliko dobrih duša ti neke stvari već nekoliko dana pokušavamo objasniti..nažalost..bezuspješno!

a što se mene tiče..opleti šta ti je ćeif..pa i po zlatku..meni je drago da imas isto mišljenje o zlatku kao i ostale patriote!

apoliticni_politikant

Post by apoliticni_politikant » 22/02/2007 01:53

prleitihi wrote:kakvim bolan neprijateljskim činom???.jebe se meni šta ti pišeš..samo mi je žao što tebi nista ne ulazi u glavu..a evo nas nekoliko dobrih duša ti neke stvari već nekoliko dana pokušavamo objasniti..nažalost..bezuspješno!

a što se mene tiče..opleti šta ti je ćeif..pa i po zlatku..meni je drago da imas isto mišljenje o zlatku kao i ostale patriote!

Odgovorio bih ti ali opet ti je post na pogresnom mjestu. Pa ipak :

Nije Zaltko pocetak i kraj svega. to ja tebi,kao sto ti mene nesto drugo pokusavas objsniti. NIJE ZLATKO SDP I NIKAD NECE BITI: NIJE ZLATKO SOCIJALDEMOKRATIJA I NIKAD NECE BITI: NE SMIJE BITI:

Eh da, zamalo da zaboravim! Ko o cemu kurva o postenju,vojnik o skracenju a prleitihi o Zlatku. Opsejednut si covjece.

POZDRAV DOMOVINI

mostarac

Post by mostarac » 22/02/2007 08:56

izvini a sto ti pises o Zlatku na temi o LDS-u :roll:

_BosanaC

Post by _BosanaC » 22/02/2007 09:06

Zasto nisam glasao za LDS?

Gospodji Tanović svaka čast. Medjutim, LDS je jedina veca kurva od SBIH u BH politickom zivotu, i sto se mene licno tice nije dovoljno promjeniti samo predsjednika i reci "od prvog posteno" pa da se promjeni i moje misljenje o nekoj politickoj opciji.

Jos jedan razlog je jedan konkretan covjek. Po zvanju kuhar, covjek koji je Bosnu branio u Njemackoj, koji je dosao u BiH skoro deset godina nakon rata i na prijetnju da ce biti ugrozeni Srbin u Federaciji dobio podsticajni kredit od Vlade ZDK od 25.000KM za zaposljavanje troje ljudi i isti taj kredit stavio sebi u padze a da firme nikada nije otvorio. Covjek koji je, svaka mu cast, skontao foru i skontao na cemu se u BiH uzimaju pare: na palamudjenju o ugrozenosti ovih i onih. Covjek koji ima jacu teoriju zavjere od Dena Brauna.

Kada mi se nasmijao sa plakate znao sam definitivno da LDS nece biti moj izbor, iako postoje i tu ljudi koje fakat cijenim, pocevsi od profesorice Lamije.

Ridjobrki

Post by Ridjobrki » 22/02/2007 11:27

...
Last edited by Ridjobrki on 22/02/2007 11:31, edited 1 time in total.

Ridjobrki

Post by Ridjobrki » 22/02/2007 11:30

Dragi moji!

Kao član Predsjedništva LDS želim Vas najljepše pozdraviti, pojasniti Vam neke činjenice o LDS i, nadam se, popraviti izgled LDS u vašim očima.

Nadam se da vam je jasno kako ne postoji niti savršena stranka niti stranka sa savršenim članovima, kandidatima ili, na kraju krajeva, liderima. Moje je mišljenje da je sadašnja LDS najbolja stranka u BiH i stranka koja najviše zavrijeđuje Vaš glas iz više razloga.

Najprije, moglo bi se reći da se LDS u periodu 1996-2002 "politički kurvao", ali vjerujte, moglo bi se isto tako reći da je u tom periodu stranka bila samo žrtva političkih turbulencija i kretanja na koje nije imala niti malo utjecaja. Da razjasnimo to malo...

Naprimjer, malo ko zna da je Koalicija za cjelovitu i demokratsku BiH nastala tako što je Haris Silajdžić već dogovorenu koaliciju centra SBiH-LDS-GDS u zadnji momenat izigrao riječima "izvinite, ali ja ne mogu protiv Alije", napustio koalicione partnere (zvuči poznato? istorija se ponavlja, dragi članovi BOSS-a i SDU... :) ) i otišao u Koaliciju sa SDA. Ne opravdavam ali razumijem tadašnje rukovodstvo LDS i vječno rukovodstvo GDS kojima je izbor bio sveden na dvije stvari: otići za SBiH u KCDBiH (ako ćemo pošteno, tadašnja SDA nije izgledala previše loše, riječ je o 1997. godini kad ju je vodio rahmetli Izetbegović, a u Predsjedništvu BiH je sjedio naspram Krajišnik) ili propasti na prvim poslijeratnim izborima i nepovratno nestati sa političke mape BiH. Da se pitalo liberale na tim bi izborima bila uspostavljena perspektivna liberalno-građanska osovina i siguran sam da bi, da je Silajdžić tada bio odlučniji i SBiH danas izgledala drugačije i vjerodostojnije. Možda je to kurvanje, ali i ako jeste liberali odbijaju titulu najveće političke kurve u BiH i predaju je onima koji to stvarno zaslužuju, a to je Stranka za BiH.

S druge strane, svima je poznato kako je došlo do prelaska LDS na stranu SDP u Alijansi za promjene: kao i ostale male stranke u tu heterogenu koaliciju je bila utjerana od strane međunarodne zajednice. Svi se bar sjećamo večera stranačkih lidera kod tadašnjeg američkog ambasadora i pritisaka iz OHR-a njih. Kadić, Zubak, Spahić i ostali bili su samo lideri pijunskih stranaka sa po 3-4% glasova u krajnjoj sumi dovoljnih da se sa SDP, SBiH i SNSD sklepa kakva-takva nenacionalistička vlada. Ovdje smo takođe možda bili kurve, ali vjerujte da nas je prejak svodnik na to natjerao.

Kažem, kao neko ko je u LDS ušao 2004, kad je ta stranka bila na samom dnu i u najtežoj situaciji od nastanka, ne želim "prati" staro rukovodstvo, već samo iznijeti manje poznate činjenice koje će predstaviti stvarno stanje stvari. Političke kurve kao kategorija postoji, ali ako govorimo o LDS-u od 1996. do 2004. moramo uvesti novu kategoriju i slikovito opisati tu stranku kao žrtvu bh. političkog traffickinga od strane moćnijih podvodača i mahera, što domaćih što inozemnih.

Mislim da vrijedi naglasiti da u današnjem rukovodstvu LDS BiH ne sjedi niko od ljudi koji su vodili stranku u tome periodu i da su promjene mnogo dublje od puke promjene lidera. LDS jeste mala stranka, ali baštini jednu veliku ideju i u budućnosti će biti dosljedan lider na pravom centru i nikad se više neće upustiti u bilo kakvo politikantstvo i mešetarenje čak ni pod cijenu vlastitog opstanka. Dokaz tome je samostalan izlazak na prošle izbore kad smo odbili koaliranje sa SBiH, zatim sa NSRZB, kao i ulazak u Patriotski blok. Prava kurva bi već odabrala jednog od ovih zagondžija, zar ne? :)

Mi nastavljamo jačati ovaj nedopustivo slabi bh. politički centar i u tu svrhu najavljujem skoro ujedinjenje LDS BiH i Pokreta za promjene kao prvi korak kao okrupnjivanju stranaka centra. Takođe, radujem se koracima koji pokazuju blagi otklon od čiste LibDem stranke ka socijal-liberalizmu koji je daleko bliži i potrebniji ovoj zemlji. Čast mi je i užitak raditi uz gospođu Tanović i sa ostalim kolegama graditi nešto u šta vjerujem: jaču, bolju, otvoreniju, moderniju, europskiju i građanima BiH blisku Liberalnu stranku.

Učesnicima foruma koji su za nas glasali toplo zahvaljujem na njihovim glasovima i pozivam ih da aktivno uzmu učešća u radu LDS BiH. i, dragi Kicky, u pravu si: LDS je uistinu stranka normalnih ljudi.
Vaša stranka.

Lijep pozdrav svima!!!

http://ridjobrki.blogger.ba/

Pravi Bosanceros

Post by Pravi Bosanceros » 24/02/2007 10:39

Sve vas je negdje neko tjerao :) I niste bili puno trudni, samo malo :)

Mozda je bilo pametnije da si se sa nekim posavjetovao prije ovog posta, posto meni lici kao pamflet protiv LDS-a. Kazes clan predsjednistva, a? :)

Post Reply