Latinica - 11.06.2007

TV i novinske vijesti, vaši komentari, vaše teme...

Moderator: anex

Post Reply
mostarac
Posts: 8416
Joined: 03/03/2005 13:47

#1 Latinica - 11.06.2007

Post by mostarac »

Je li neko gledao? Latin je odradio vrhunsku emisiju i pokazao onu svjetlu stranu Hrvatske koja je u posljednjih 18 godina jako potisnuta u stranu i relativizirana njena uloga. Latin je veceras postavio stvari na svoje mjesto i rekao ko gdje, kada i kako.
Ono sto mi je recimo apsurd, ali me nije iznenadilo, da su u Splitu promjenjene ulice 104 partizana, u splitu koji je dao 12.000 zrtava u borbi za slobodu, ali danasnji split je thompsonu napunio poljud :(
Djedovi se u grobu okrecu sta im unuci rade :(
User avatar
valterbranisarajevo
Posts: 6780
Joined: 19/01/2003 00:00
Location: Titovo šeher Sarajevo
Contact:

#2

Post by valterbranisarajevo »

Gledao sam, na žalost samo drugi dio. Tema je bila Život i smrt u NDH. Stvarno vrhunski novinarski "uradak". Puno arhivskog materijala i na sreću još uvijek puno živih svjedoka ovog zla, a na žalost što 60 godina poslije neki svjedoci zla moraju govoriti uz zaštitu identiteta. :(
basta sljezove boje
Posts: 3623
Joined: 16/03/2007 14:54

#3

Post by basta sljezove boje »

samo masi sa Denisom Latinom dok ne dodje kublaj kan :D

sto se tice promjene imena ulica, meni je drago sto se Sarajevo vratilo na 1918. U Pragu se promijenilo nekoliko rezima, pa se sve ulice zovu i kao prije 100 godina. Drago mi kad citam pisma pradjeda i prabake pa vidim da se sarajevske ulice zovu kao nekad ... 1912
in33sa
Posts: 2325
Joined: 27/10/2006 11:35

#4

Post by in33sa »

Imao je on nedavno i emisiju o vajnim Titovim komunjarama, i njihovim zlodjelima, ali tada se po partijskim direktivama panicno okretao kanal :D
User avatar
Jara
Posts: 31408
Joined: 27/03/2006 00:36

#5 Re: Latinica - 11.06.2007

Post by Jara »

mostarac wrote:Je li neko gledao? Latin je odradio vrhunsku emisiju i pokazao onu svjetlu stranu Hrvatske koja je u posljednjih 18 godina jako potisnuta u stranu i relativizirana njena uloga. Latin je veceras postavio stvari na svoje mjesto i rekao ko gdje, kada i kako.
Ono sto mi je recimo apsurd, ali me nije iznenadilo, da su u Splitu promjenjene ulice 104 partizana, u splitu koji je dao 12.000 zrtava u borbi za slobodu, ali danasnji split je thompsonu napunio poljud :(
Djedovi se u grobu okrecu sta im unuci rade :(
Super, baš vrhunski ... prilozi suradnika odlični a odlični i svi gosti - M. Oršolić, npr.
(Latin je prije 10-ak godina imao duzu kosu pa zapažam da mu je duzina kose obrnuto proporcionalna kvaliteti emisija :D :D :D ).
User avatar
valterbranisarajevo
Posts: 6780
Joined: 19/01/2003 00:00
Location: Titovo šeher Sarajevo
Contact:

#6

Post by valterbranisarajevo »

in33sa wrote:Imao je on nedavno i emisiju o vajnim Titovim komunjarama, i njihovim zlodjelima, ali tada se po partijskim direktivama panicno okretao kanal :D
Pa dobro, o ovim prvima se ioanako u zadnjih 15 godina ionako svakodnevno priča, što je dovelo da mnogi zaborave zlodjela ovih drugih. Baš lijepo da je Latin mnoge podsjetio na neke stvari koje se ipak, iako bi mnogi to htjeli, ne mogu izbrisati gumicom. Tekst koji su ispisali fašisti i nihove sluge je ipak previše krvav.. :(
User avatar
valterbranisarajevo
Posts: 6780
Joined: 19/01/2003 00:00
Location: Titovo šeher Sarajevo
Contact:

#7

Post by valterbranisarajevo »

Seher Sarajlija
Posts: 7
Joined: 09/06/2007 12:05

#8 latinica

Post by Seher Sarajlija »

Denis latin je najbolji novinar od pred rat do sda u bivsoj Jugi, definitivno
sulesavic
Posts: 3459
Joined: 22/01/2003 00:00
Location: apatrid

#9 Re: latinica

Post by sulesavic »

Seher Sarajlija wrote:Denis latin je najbolji novinar od pred rat do sda u bivsoj Jugi, definitivno
Hm, Pandorina kutija je otvorena...
Post Reply