LAPTOP TRACKING

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Bobi

Post Reply
The Nightwatchman

LAPTOP TRACKING

Post by The Nightwatchman » 19/04/2007 20:05

da li se isplati instalirati takav softver u laptop? mislim, ima li sanse da se ovdje u bosni nekako aktivira ta usluga pronalaska eventualno ukradenog laptopa? sve nesto kontam da su takvi softveri namjenjeni više špijunaži korisnika nego njihovoj zaštiti... generalno me zanima na koji način funkcioniraju takvi programi i da li ih je moguće prevazići (premostiti, izbjeći) u slučaju da se neko domogne mog laptopa (ukrade ga)... mislim, formatiraš disk i to je to... ili ne? :? :?

The Nightwatchman

Post by The Nightwatchman » 19/04/2007 21:19

ufffff što se vodi žučna rasprava

SHOCK

Post by SHOCK » 19/04/2007 21:23

Ma to je meni bezveze, čuvaj da ga ne ukradu:)

chuchumbamayumbe

Re: LAPTOP TRACKING

Post by chuchumbamayumbe » 19/04/2007 21:39

geronimove mudrolije wrote:da li se isplati instalirati takav softver u laptop? mislim, ima li sanse da se ovdje u bosni nekako aktivira ta usluga pronalaska eventualno ukradenog laptopa? sve nesto kontam da su takvi softveri namjenjeni više špijunaži korisnika nego njihovoj zaštiti... generalno me zanima na koji način funkcioniraju takvi programi i da li ih je moguće prevazići (premostiti, izbjeći) u slučaju da se neko domogne mog laptopa (ukrade ga)... mislim, formatiraš disk i to je to... ili ne? :? :?

Nesto i kontam da ga izgubis (ili ti ga ukradu) i da saznas gdje je, kako bi ga vratio? Policiji sigurno ne bi jer njih boli briga...Preostaje samo da se kachis sa eventualnim kriminalcima, a onda je (po mom misljenju) manuti se chorava posla i kupiti novi laptop, jer bi mogao i po guzici dobiti!

The Nightwatchman

Post by The Nightwatchman » 19/04/2007 22:15

kako bi ga vratio? to prepusti meni :D

...ne, stvar je u tome da ovaj softver štiti i podatke tako da je nemoguće tom eventualnom lopovu (mamicu mu njegovu :D ) da ima uvid u moje stvari...

Post Reply