Laptop Sony VGN-S4HP/B

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Bobi

Post Reply
Guento

Laptop Sony VGN-S4HP/B

Post by Guento » 23/10/2006 01:26

http://vaio.sony-europe.com/view/ShowPr ... M+S+Series

Zna li ko sta o ovom laptopu? Slabo ima o njemu na internetu, nikakvih recenzija, i sl. Koliko vrijedi polovan, koristen pola godine? Kupio bih ga rado, imam ponudu, pa vagam. A sladak je ko bombon, malen nekakav, isto sveska A4 samo elektronska :D
Hvala puno ko god odgovori.

mrak

Post by mrak » 23/10/2006 01:52

Obratni paznju na jednu stvar: a to je rezolucija od 1280px na 13.3", ako radis na Windowsu, Windows ima katastrofalnu podrsku za visoke DPI-ove, pa ce ti sve izgledati jednostavno premaleno. Ja sam imao 1400x1050 na 14" (isto sony!) i morao sam ga zamijeniti jer mi je jednostavno sve bilo premaleno. Najbolje je da isprobas i da vidis da li ti odgovara.

Elem, ja sam posjedovao Vaio B3XP, i mogu reci da sam bio zadovoljan kvalitetom hardware i materijalom, baterijom, tezinom itd., ali mi je displej na B3XP bio ocajan (ne samo zbog rezolucije nego generalno kvalitet displeja). S serija koristi ja mislim drugu tehnologiju (kao FS), a taj displej sa FS serije je jedan od boljih koje sam vidio.

S4 je kao sto i sam znas skoro pa subnotebook, i iako je super lagan (1,95kg sa baterijom), bilo bi stvarno dobro da ga probas da vidis je li ti ekran premalen za duzi rad.

Inace sto se tice perfomansi mislim da je u pitanju odlicna masina, jedna negativna je strana sto ima slot samo za Sonyjev memorystick, i sto nije popularan kao npr Thinkpad tako da ces teze naci neki dio ili upgrade, mada disk i memorija su svakako standardni.

I da, tastatura je (makar kod mene na B seriji) bila odlicna, ako ne jedna od boljih koje sam imao prilike vidjeti na laptopu.

Jel kupujes nov ili polovan? Ako kupis nov doci ce ti pun predinstaliranih sonyjevih gluposti, predlazem da skines drajvere i sve to maknes i napravis frisku instalaciju.

Sto se tice cijene, najbolje je da pogledas na ebayu 'zavrsene aukcije' da vidis po kojim je cijenama prodan, to je onako realan pokazatelj.

Guento

Post by Guento » 23/10/2006 10:00

Hvala mrace! Iscrpan odgovor, nema sta :-D
Kupujem polovan i trenutno mi ne smeta sto ima mali monitor, tj. to mi se svidja praaavo. Laptop je tako maaaali, poslije nekih laptopa na kojim sam radio ovo je sega :-D Moj najbolji prijatelj ima nekog Acera za kojeg mu treba nosac samjuel :D
U pravu si za milion procesa/programcica na njemu, sve sam poukidao na Services i sklonio sve sto se pokrece na startupu. A naravno, ako ga kupim slijedi mu puni format do zadnjeg bajta :D
Na ebayu ne mogu da nadjem nijedan na completed listing, ne znam je li do mene ili do ebaya. Inace malo sam informacija nasao na netu o njemu.
Odoh da se malo igram sa rezolucijom. Hvala jos jednom.

Post Reply