Laparoskopija u Sarajevu

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

Post Reply
OneTwoThree
Posts: 14
Joined: 27/09/2013 23:32

#1 Laparoskopija u Sarajevu

Post by OneTwoThree »

Pozdrav svima...
Nova sam na forumu i napravila sam profil samo da ovo pitam, za pocetak :)
Da li je neka od vas radila laparaskopsku operaciju u Sarajevu? Inace imam cistu na jajniku koju trebam uskoro da operisem laparoskopski, pa me interesuje otprilike kako to sve izgleda, kako se podnosi, kakav je oporavak, jer se poprilicno brinem, nikad u zivotu nisam hodala po bolnicama, nikad apsolutno nista i stvarno mi je ovo sad wow, niodakle. i da li je neko upoznat sa cijenom, koliko to sve zajedno kosta, jer sam ja s drugog kantona i osiguranje iz mog kantona naravno ne pokriva te troskove, a naravno ne daju mi ni odobrenje xD
Mislim da je to uglavnom to sto me interesuje za sad, bila bih vam zahvalna za bilo kakvu informaciju! :? :cry: :zoka: ;-)
OneTwoThree
Posts: 14
Joined: 27/09/2013 23:32

#2 Re: Laparoskopija u Sarajevu

Post by OneTwoThree »

NIKO, NIŠTA? :(
User avatar
dr.gog
Posts: 4945
Joined: 09/09/2007 12:52
Location: S@nitet-X
Grijem se na: briketi kanabisa
Horoskop: Vodolija

#3 Re: Laparoskopija u Sarajevu

Post by dr.gog »

OneTwoThree wrote:NIKO, NIŠTA? :(

Radi se ,naravno. Imaš privatne klinike, ili što ja znam zasigurno- javi se u Opštu bolnicu Sarajevo, na kabinet ginekologije.

Operacije su rutinske pod uvjetom da imaš sve što treba- nalaze i slično. Nema bola, nema ružnih ožiljaka, ostaješ dva dana u bolnici. Ako hoćeš poslaću ti detaljnije podatke.
User avatar
dr.gog
Posts: 4945
Joined: 09/09/2007 12:52
Location: S@nitet-X
Grijem se na: briketi kanabisa
Horoskop: Vodolija

#4 Re: Laparoskopija u Sarajevu

Post by dr.gog »

Da ne bi bezveze čekala, jer ionako plaćaš participaciju, obavezno prethodno slikaj pluća, uradi EKG i uradi analizu krvi sa vremenom krvarenja i koagulacije. Kad to imaš u rukama, otiđi internisti da da svoje mišljenje da li možeš biti operirana.

Jedino što se mora obaviti u našoj bolnici je pregled anesteziologa koji daje konačni prolaz za operaciju. Ukoliko sve pripremiš, nećeš se zadržati više od para dana ovdje. Trošak ne bi trebao biti veći od 500-600 KM za sve, jer je dan ležanja zapravo najskuplja stavka. Zato ti kažem da nalaze prethodno pribaviš sama, kako ne bi trošila novac čekajući pretrage u bolnici (dan ili dva više, ovisno o gužvi i broju onih koji su veći prioritet od tebe-životno ugrožene, carski rezovi i sl.)
OneTwoThree
Posts: 14
Joined: 27/09/2013 23:32

#5 Re: Laparoskopija u Sarajevu

Post by OneTwoThree »

dr.gog wrote:Da ne bi bezveze čekala, jer ionako plaćaš participaciju, obavezno prethodno slikaj pluća, uradi EKG i uradi analizu krvi sa vremenom krvarenja i koagulacije. Kad to imaš u rukama, otiđi internisti da da svoje mišljenje da li možeš biti operirana.

Jedino što se mora obaviti u našoj bolnici je pregled anesteziologa koji daje konačni prolaz za operaciju. Ukoliko sve pripremiš, nećeš se zadržati više od para dana ovdje. Trošak ne bi trebao biti veći od 500-600 KM za sve, jer je dan ležanja zapravo najskuplja stavka. Zato ti kažem da nalaze prethodno pribaviš sama, kako ne bi trošila novac čekajući pretrage u bolnici (dan ili dva više, ovisno o gužvi i broju onih koji su veći prioritet od tebe-životno ugrožene, carski rezovi i sl.)
Puno puno hvala na odgovoru!!! Sve sam nalaze obavila, i hvala Bogu sve je uredu, dobila sam zeleno svjetlo i od interniste :) i upravo zbog tog cekanja-dodji danas-dodji sutra-idi tamo-idi 'vamo, sam to sve nabrzinu sama izganjala. Jedino mi za tog anesteziologa nisu nista rekli, doduse valjda ce mi to doktor konacno reci kad odem sutra sa svim tim nalazima.
uvijek_ista
Posts: 79
Joined: 31/10/2009 21:31

#6 Re: Laparoskopija u Sarajevu

Post by uvijek_ista »

OneTwoThree wrote:
dr.gog wrote:Da ne bi bezveze čekala, jer ionako plaćaš participaciju, obavezno prethodno slikaj pluća, uradi EKG i uradi analizu krvi sa vremenom krvarenja i koagulacije. Kad to imaš u rukama, otiđi internisti da da svoje mišljenje da li možeš biti operirana.

Jedino što se mora obaviti u našoj bolnici je pregled anesteziologa koji daje konačni prolaz za operaciju. Ukoliko sve pripremiš, nećeš se zadržati više od para dana ovdje. Trošak ne bi trebao biti veći od 500-600 KM za sve, jer je dan ležanja zapravo najskuplja stavka. Zato ti kažem da nalaze prethodno pribaviš sama, kako ne bi trošila novac čekajući pretrage u bolnici (dan ili dva više, ovisno o gužvi i broju onih koji su veći prioritet od tebe-životno ugrožene, carski rezovi i sl.)
Puno puno hvala na odgovoru!!! Sve sam nalaze obavila, i hvala Bogu sve je uredu, dobila sam zeleno svjetlo i od interniste :) i upravo zbog tog cekanja-dodji danas-dodji sutra-idi tamo-idi 'vamo, sam to sve nabrzinu sama izganjala. Jedino mi za tog anesteziologa nisu nista rekli, doduse valjda ce mi to doktor konacno reci kad odem sutra sa svim tim nalazima.
ukoliko zelis,mogu ti prenijeti iskustvo na pp
User avatar
Alhemicarkaa
Posts: 2522
Joined: 11/02/2008 21:12

#7 Re: Laparoskopija u Sarajevu

Post by Alhemicarkaa »

Radila sam ja operaciju na jajovodima - laparoskopski, sa izvađenim svim nalazima ideš kod anesteziologa koji daje svoj potpis da se operacija može obaviti. Pregled kod interniste se ne čeka dugo, bar u Vojnoj bolnici i ne traje dugo - pitaju te par pitanja - imate li alergije, koristite li neke lijekove, imate li hronične bolesti, koliko ste teški i sl (obavezno se izvagaj prije pregleda jer ti na osnovu kilaže određuju dozu anestezije). Prije svega ovog trebala bi već imati ugovorenu operaciju kod doktora koji će je raditi - to se može malo i čekati, zavisno od rasporeda.
U bolnici, ukoliko sve bude ok ćeš biti tri dana, možda četri. Prvi dan legneš, od popodne ne smiješ ništa jesti, rade ti klistir, sutradan se tuširaš gelom koji ti oni daju i na operaciju, a treči dan izlaziš. S obzirom da je operacija laparoskopska, nema reza, ne boli ništa, jedino se moraš malo paziti oko dizanja teškog.
U bolnicu ponesi peškir, toalet papir, kupku za pranje, maramice, vlažne maramice, kozmetiku (četkica za zube, dezodorans, pasta za zube, češalj itd), rezervni veš, dvije piđame, nešto da čitaš i grickaš (ali vodi računa da 12 sati pred operaciju ne smiješ ništa jesti), papuče i obavezno neki duks ili nešto za ogrnuti ako ti bude zima. Kad kreneš da legneš javiš se u prijemno, 'predaš sve nalaze, oni ti daju neke papire na potpis i ideš u garderobu da se presvučeš - moj ti je savjet obuci trenerku i reci da ćeš u tome leći, da ne predaješ svoju garderobu, a onda se u sobi presvuci. Obavezno se komplet depiliraj da te ne bi sestre kasapile.
Ako imaš još pitanja, slobodno - i ne boj se, operacije je zaista rutinska i nije bolno, najgore je buđenje iz anestezije.
OneTwoThree
Posts: 14
Joined: 27/09/2013 23:32

#8 Re: Laparoskopija u Sarajevu

Post by OneTwoThree »

uvijek_ista wrote:
OneTwoThree wrote:
dr.gog wrote:Da ne bi bezveze čekala, jer ionako plaćaš participaciju, obavezno prethodno slikaj pluća, uradi EKG i uradi analizu krvi sa vremenom krvarenja i koagulacije. Kad to imaš u rukama, otiđi internisti da da svoje mišljenje da li možeš biti operirana.

Jedino što se mora obaviti u našoj bolnici je pregled anesteziologa koji daje konačni prolaz za operaciju. Ukoliko sve pripremiš, nećeš se zadržati više od para dana ovdje. Trošak ne bi trebao biti veći od 500-600 KM za sve, jer je dan ležanja zapravo najskuplja stavka. Zato ti kažem da nalaze prethodno pribaviš sama, kako ne bi trošila novac čekajući pretrage u bolnici (dan ili dva više, ovisno o gužvi i broju onih koji su veći prioritet od tebe-životno ugrožene, carski rezovi i sl.)
Puno puno hvala na odgovoru!!! Sve sam nalaze obavila, i hvala Bogu sve je uredu, dobila sam zeleno svjetlo i od interniste :) i upravo zbog tog cekanja-dodji danas-dodji sutra-idi tamo-idi 'vamo, sam to sve nabrzinu sama izganjala. Jedino mi za tog anesteziologa nisu nista rekli, doduse valjda ce mi to doktor konacno reci kad odem sutra sa svim tim nalazima.
ukoliko zelis,mogu ti prenijeti iskustvo na pp
Naravno, ako ti nije problem, napisi mi, hvala ti :)
OneTwoThree
Posts: 14
Joined: 27/09/2013 23:32

#9 Re: Laparoskopija u Sarajevu

Post by OneTwoThree »

Alhemicarkaa wrote:Radila sam ja operaciju na jajovodima - laparoskopski, sa izvađenim svim nalazima ideš kod anesteziologa koji daje svoj potpis da se operacija može obaviti. Pregled kod interniste se ne čeka dugo, bar u Vojnoj bolnici i ne traje dugo - pitaju te par pitanja - imate li alergije, koristite li neke lijekove, imate li hronične bolesti, koliko ste teški i sl (obavezno se izvagaj prije pregleda jer ti na osnovu kilaže određuju dozu anestezije). Prije svega ovog trebala bi već imati ugovorenu operaciju kod doktora koji će je raditi - to se može malo i čekati, zavisno od rasporeda.
U bolnici, ukoliko sve bude ok ćeš biti tri dana, možda četri. Prvi dan legneš, od popodne ne smiješ ništa jesti, rade ti klistir, sutradan se tuširaš gelom koji ti oni daju i na operaciju, a treči dan izlaziš. S obzirom da je operacija laparoskopska, nema reza, ne boli ništa, jedino se moraš malo paziti oko dizanja teškog.
U bolnicu ponesi peškir, toalet papir, kupku za pranje, maramice, vlažne maramice, kozmetiku (četkica za zube, dezodorans, pasta za zube, češalj itd), rezervni veš, dvije piđame, nešto da čitaš i grickaš (ali vodi računa da 12 sati pred operaciju ne smiješ ništa jesti), papuče i obavezno neki duks ili nešto za ogrnuti ako ti bude zima. Kad kreneš da legneš javiš se u prijemno, 'predaš sve nalaze, oni ti daju neke papire na potpis i ideš u garderobu da se presvučeš - moj ti je savjet obuci trenerku i reci da ćeš u tome leći, da ne predaješ svoju garderobu, a onda se u sobi presvuci. Obavezno se komplet depiliraj da te ne bi sestre kasapile.
Ako imaš još pitanja, slobodno - i ne boj se, operacije je zaista rutinska i nije bolno, najgore je buđenje iz anestezije.
Da.. cula sam da je anestezija tu najneugodnija. Upravo sam racunala na ovo sve sto trebam ponijeti, jos uvijek mi nisu zakazali termin jer su mi nalazi pokazali blagu anemiju pa sad moram opet neke raditi :-) ali Boze moj.. bice. Hvala ti na odgovoru :**
Paharita
Posts: 1
Joined: 03/10/2013 15:59

#10 Re: Laparoskopija u Sarajevu

Post by Paharita »

Ja sam radila laparoskopiju proslu mjesec u Trebinju.Inace sam sa Dobrinje ,pripadam RS. Cijena operacije sa uputnicmo je 340 km.Moj problem je bila endometricna cista na desnom jajniku. Sama operacija nije strasna,bolovi nakon operacije ,bar kod mene,su bili jako mali.Dren je bio moj najveci problem,iace imam problema sa anemijom i svaki put kad sam ustajala nakon operacije bilo mi je bas lose,muka,vrtoglavica.... Kad su mi izvadili dren kao nova sam bila :-D Imam tri male ranice ,koje se skoro i ne vide. :-D
Amy82
Posts: 388
Joined: 03/07/2006 10:19
Location: LaLaLand

#11 Re: Laparoskopija u Sarajevu

Post by Amy82 »

Pozdrav svima,

Ima neko iskustva sa ovim u zadnje vrijeme u Sarajevu (cista na jajniku)?

Znate li radi li se privatno?

Bilo kakve info dobrodošle

hvala unaprijed
crnisin
Posts: 9
Joined: 26/09/2020 10:03

#12 Re: Laparoskopija u Sarajevu

Post by crnisin »

Plava klinika i jedan ivf centar samo rade, izadje te 4000km...radije idi u bolnicu
Post Reply