KVAROVI NA MOTORU

Podforum za motocikliste...
Post Reply
kiki the devil
Posts: 196
Joined: 13/11/2006 20:17
Location: sarajevo

#1 KVAROVI NA MOTORU

Post by kiki the devil »

EVO JEDNA TEMA KOJA NIKAKO DA SE POKRENE!KVAROVI NA MOTORU I OTKLANJANJE ISTIH!
MALO SAVJETA ZA ONE KOJI IMAJU ILI BUDU IMALI NEKIH PROBLEMA!
SAMO STO ZELIM DA IH JE STO MANJE U STVARI NIKAKO!!!
ALI NEK SE NADJE!!!
beekrija
Posts: 4
Joined: 21/01/2013 12:04

#2 Re: KVAROVI NA MOTORU

Post by beekrija »

Super pa se neko sjetio i ove teme i evo ja ću biti prvi koji će prijaviti kvar na motoru :) Radi se o yamahi dt 125 r, kurbla mi je zakočila ne mogu nikako da je okrenem (zakurblam) klip nije zaribao nego mi se čini kao da udari u nešto zupčanik, zapne. nazad se vrti i opet kad dođe do tog mjesta zapne i neće da okrene krug čitav.
Pomagajte nije valjda ništa opasno.
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18188
Joined: 11/02/2013 11:32

#3 Re: KVAROVI NA MOTORU

Post by Ramzess Veliki »

beekrija wrote:Super pa se neko sjetio i ove teme i evo ja ću biti prvi koji će prijaviti kvar na motoru :) Radi se o yamahi dt 125 r, kurbla mi je zakočila ne mogu nikako da je okrenem (zakurblam) klip nije zaribao nego mi se čini kao da udari u nešto zupčanik, zapne. nazad se vrti i opet kad dođe do tog mjesta zapne i neće da okrene krug čitav.
Pomagajte nije valjda ništa opasno.
Ma to ti ulje baca na masu. 8-)
RAV44
Posts: 54
Joined: 09/12/2012 22:36

#4 Re: KVAROVI NA MOTORU

Post by RAV44 »

Mozes li ga upaliti na guranje ? Vidi ako to moze samo je zupcanik na kurbli, a ako ne moze onda si ga nadrljo
User avatar
kijamet insan
Posts: 151
Joined: 21/09/2012 15:10

#5 Re: KVAROVI NA MOTORU

Post by kijamet insan »

Zubcanik kurble ti je polomljen ili se opruga polomila i zaglavila izmedju zubcanika. Skini deklo i pogledaj kakva je situejsn.
User avatar
Sodom1
Posts: 4886
Joined: 15/05/2013 02:00
Location: zivot je sranje

#6 Re: KVAROVI NA MOTORU

Post by Sodom1 »

Imam i ja pitanje jedno
Yamaha Virago 125 cc,motor se gasi kao da nema goriva,otvorim rezervoar vidim ima goriva,no ja ga odguram na benzinsku naspem sve super.Ispod rezervoara onu slavinu kako god okrenem sve isto,ove sam sezone vec 2-3 puta gurao motor do benzinske.Stalno me zezne motor,jer kad god pogledam u rezervoar i kad mucnem motor cuje se da ima goriva,al evo cesto me ove seznone ostavlja pored puta :?
esso_sa
Posts: 1676
Joined: 29/10/2005 16:20
Location: U 'Namu

#7 Re: KVAROVI NA MOTORU

Post by esso_sa »

Odvrni tu slavinu na rezervoaru i izvuci van. Na dijelu koji ide u rezervoar obicno ima sitka odnosno mrezica koja filtrira prljavstinu... Moguce da ti se tu nakupilo blata pa kad ti nivo goriva dodje do blatnjavog dijela, gasi ti se motor.

Neki motori jos imaju vakum koji ide na membranu ventila goriva. Kad vakuma ima, ventil je otvoren i benzin ide a kad vakuma nema (npr prekinuto ti crijevo ili negdje uklijesteno) ventil je zatvoren i nema protoka goriva bez obzira sto si ti ventil okrenuo na otvoreno
scooterista
Posts: 64
Joined: 05/04/2013 11:41

#8 Re: KVAROVI NA MOTORU

Post by scooterista »

Pozz ucesnicima

Dok ne polozim za 125 cm3 skuter moram se jos snalaziti sa Tomos APNom, a sajla za gas mi je pri kraju, pukle neke licne. Imali se negdje u Sarajevu kupiti? dijelove sam inače nabavljao u Srbiji ili Hrvatskoj, ali sad nemam nnekog da tamo ide pa da donese.
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18188
Joined: 11/02/2013 11:32

#9 Re: KVAROVI NA MOTORU

Post by Ramzess Veliki »

Sodom1 wrote:Imam i ja pitanje jedno
Yamaha Virago 125 cc,motor se gasi kao da nema goriva,otvorim rezervoar vidim ima goriva,no ja ga odguram na benzinsku naspem sve super.Ispod rezervoara onu slavinu kako god okrenem sve isto,ove sam sezone vec 2-3 puta gurao motor do benzinske.Stalno me zezne motor,jer kad god pogledam u rezervoar i kad mucnem motor cuje se da ima goriva,al evo cesto me ove seznone ostavlja pored puta :?
Kad ti se ugasi ili neće da upali kucni karburatore drvenim ili plastičnim predmetom i ako poslije toga kresne, to ti je do plovka u karburatoru. Dovoljno je jedan da zaštopa da ne može upaliti. Sipaj periodično Carburator Cleaner u rezervoar da ih čistiš.
User avatar
Sodom1
Posts: 4886
Joined: 15/05/2013 02:00
Location: zivot je sranje

#10 Re: KVAROVI NA MOTORU

Post by Sodom1 »

Hvala na odgovorima
skuterista
Posts: 234
Joined: 10/03/2013 11:51

#11 Re: KVAROVI NA MOTORU

Post by skuterista »

scooterista wrote:Pozz ucesnicima

Dok ne polozim za 125 cm3 skuter moram se jos snalaziti sa Tomos APNom, a sajla za gas mi je pri kraju, pukle neke licne. Imali se negdje u Sarajevu kupiti? dijelove sam inače nabavljao u Srbiji ili Hrvatskoj, ali sad nemam nnekog da tamo ide pa da donese.
pa moze li sajla obicna pa da nesto sam napravis , inace onaj AC Beganović iz Zenice se reklamira sad da ima bruku dijelova za skutere pa probaj njega nazvati
scooterista
Posts: 64
Joined: 05/04/2013 11:41

#12 Re: KVAROVI NA MOTORU

Post by scooterista »

skuterista wrote:
scooterista wrote:Pozz ucesnicima

Dok ne polozim za 125 cm3 skuter moram se jos snalaziti sa Tomos APNom, a sajla za gas mi je pri kraju, pukle neke licne. Imali se negdje u Sarajevu kupiti? dijelove sam inače nabavljao u Srbiji ili Hrvatskoj, ali sad nemam nnekog da tamo ide pa da donese.
pa moze li sajla obicna pa da nesto sam napravis , inace onaj AC Beganović iz Zenice se reklamira sad da ima bruku dijelova za skutere pa probaj njega nazvati
Ma nisam ja jos polozio za skuter, kazem da je za APN. Imal taj i dijelove za Tomose??? Meni su donijeli set sajli od Luisa sa nekim nastavcima na saraf, ali ni jedan nije pasovao po velicini
User avatar
Sodom1
Posts: 4886
Joined: 15/05/2013 02:00
Location: zivot je sranje

#13 Re: KVAROVI NA MOTORU

Post by Sodom1 »

Pozdrav svima. Nazalost ja opet imam jedan problem,ali ovaj put veci.
Interesuje me gdje i kako se moze nabaviti "cdi kutija" za Virago 125 hvala
TouringBiker
Posts: 1271
Joined: 03/04/2013 21:52
Grijem se na: Struju

#14 Re: KVAROVI NA MOTORU

Post by TouringBiker »

Sodom1 wrote:Pozdrav svima. Nazalost ja opet imam jedan problem,ali ovaj put veci.
Interesuje me gdje i kako se moze nabaviti "cdi kutija" za Virago 125 hvala
eBay
od 58 funti plus 4 funte postarine nadalje

http://www.ebay.co.uk/sch/i.html?_sacat ... =2&_sop=15
TouringBiker
Posts: 1271
Joined: 03/04/2013 21:52
Grijem se na: Struju

#15 Re: KVAROVI NA MOTORU

Post by TouringBiker »

Diavel
Posts: 25
Joined: 31/03/2014 18:40

#16 Re: KVAROVI NA MOTORU

Post by Diavel »

Da li neko ima nekog majstora za preporuciti, radi se o motoru Gilera Runner?
User avatar
Sodom1
Posts: 4886
Joined: 15/05/2013 02:00
Location: zivot je sranje

#17 Re: KVAROVI NA MOTORU

Post by Sodom1 »

Zdravo raja.
Ja jos mucim muku s svojim Virago 125.
Tu cti kutiju sam nabavio i motor je radio ajmo reci par dana ,onda se okisalo bilo je i snjega i motor nisam vozio mesec 2, kad sam ponovo pokusao da upalim motor je zezao ponovo jedna svecica radi a na drugu ponekad baci iskru a ponekad ne. U medjuvremenu pocela mi je da crkaje signalizacija ponovo duga kratka ,stop svjetlo itd.
Zvao sam majstora ponovo i pregledao je kao i rekao da mu nije jasno zasto cas baci cas ne baci iskru.
Ako ima neko kakvih ideja bio bih jako zahvalan
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18188
Joined: 11/02/2013 11:32

#18 Re: KVAROVI NA MOTORU

Post by Ramzess Veliki »

Sodom1 wrote:Zdravo raja.
Ja jos mucim muku s svojim Virago 125.
Tu cti kutiju sam nabavio i motor je radio ajmo reci par dana ,onda se okisalo bilo je i snjega i motor nisam vozio mesec 2, kad sam ponovo pokusao da upalim motor je zezao ponovo jedna svecica radi a na drugu ponekad baci iskru a ponekad ne. U medjuvremenu pocela mi je da crkaje signalizacija ponovo duga kratka ,stop svjetlo itd.
Zvao sam majstora ponovo i pregledao je kao i rekao da mu nije jasno zasto cas baci cas ne baci iskru.
Ako ima neko kakvih ideja bio bih jako zahvalan
Treba ti drugi majstor. Ako si u Sa preporučiti ću ti najboljeg električara na dunjaluku za motore.
User avatar
kijamet insan
Posts: 151
Joined: 21/09/2012 15:10

#19 Re: KVAROVI NA MOTORU

Post by kijamet insan »

Jarane ti negdje imas kurslus sa kablovima. Nemoguce je da ti el box rikne od par dana stajanja. Ocigledno je da negdje imas prekid. Pregledaj za pocetak sve dzekove kakva je konekcija u istim i naprskaj sa kontakt sprejem.. Ako neide poslusaj Ramzesa i nadji covjeka od struke ;)
TouringBiker
Posts: 1271
Joined: 03/04/2013 21:52
Grijem se na: Struju

#20 Re: KVAROVI NA MOTORU

Post by TouringBiker »

Sodom1 wrote:Zdravo raja.
Ja jos mucim muku s svojim Virago 125.
Tu cti kutiju sam nabavio i motor je radio ajmo reci par dana ,onda se okisalo bilo je i snjega i motor nisam vozio mesec 2, kad sam ponovo pokusao da upalim motor je zezao ponovo jedna svecica radi a na drugu ponekad baci iskru a ponekad ne. U medjuvremenu pocela mi je da crkaje signalizacija ponovo duga kratka ,stop svjetlo itd.
Zvao sam majstora ponovo i pregledao je kao i rekao da mu nije jasno zasto cas baci cas ne baci iskru.
Ako ima neko kakvih ideja bio bih jako zahvalan
Ako si iz Sarajeva ili blizu. javi se Omeru, Okiju na 061 221 743. Ako on to ne rijesi, nece niko...
User avatar
Adem meda
Posts: 194
Joined: 18/06/2010 14:57
Location: Gračanica

#21 Re: KVAROVI NA MOTORU

Post by Adem meda »

pozdrav
imam pitanje u vezi kvara na motoru; desilo se to da je obletio navoj na remenici variomata (usput se i prepolovila) pa sam stavio drugu sa drugog motora , moja je bila aluminijska i dosta laksa, ova sad je zeljezna i zavarena je. Desava se to da je već drugi put pukao remen; da li mu smeta teza remenica pa ne moze podnjet opterećenje ili sta??
Post Reply