Kvalifikacije za EP2012 - Vol. 2

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Locked
pape
Location: Od jedne zene te boli jedna glava, ... od dvije zene, dvije glave.

Kvalifikacije za EP2012 - Vol. 2

Post by pape » 08/09/2010 00:01

Tema "Kvalifikacije za EP2012 (Ukraina-Poljska)" je arhivirana, ... ko zeli, moze nastaviti ovdje.

zecko_kupuz

Re: Kvalifikacije za EP2012 - Vol. 2

Post by zecko_kupuz » 08/09/2010 00:05

Eh, ovdje počinjemo novi val pozitivnih vibracija. :D Pred nama je meč sa Albanijom. Samo još mjesec dana. Jedva čekam. :-D

senco_panza

Post by senco_panza » 08/09/2010 00:09

Hocemo suspenziju!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

BSn

Post by BSn » 08/09/2010 00:10

zecko_kupuz wrote:Eh, ovdje počinjemo novi val pozitivnih vibracija. :D Pred nama je meč sa Albanijom. Samo još mjesec dana. Jedva čekam. :-D

'ta ce oni, ba. :D

ocekujem super tesku tekmu, jer i jedni i drugi ganjaju lidersku poziciju s tom pobjedom.

s kim igra bjeorusija? ako je s luskemburgom u gostima, oni tu padaju.

zenny

Post by zenny » 08/09/2010 00:10

ne znam jel' bilo to pitanje, jer nemam zivaca citat silne kritike menadjera na forumu, ko je uredjivao tekmu? produkcija montaza i to... nije mi jasno zasto onoliko prikazivanje francuskih nogometasa i svaki njihov potez, padanje, cudnjenje, kreveljenje na replay iz nekoliko uglova

shalla
Has thanked: 1 time

Post by shalla » 08/09/2010 00:11

Mi smo od 3. Minute (dakle 87 minuta prije kraja tekme) bili zadovoljni sa 0:0 što se jasno dalo vidjeti po određenim zadacima. Zašto smo igrali tako? Zato što je očigledno I selektor razmišljao kao Sema (buraz nemoj se ljutiti, ti si samo jedan u masi koji isto misle ali tebe znam pa te zato uzimam u usta) da su ovi ipak velesila, ex prvaci i sl. i smatrali smo taj bod velikim kao kuća. E sad, da smo mi bili nezadovoljni sa 0:0 (ne znam zašto nismo) sve bi bilo drugačije, gledalo bi se da se nešto promijeni, ubraz igra, poveća pritisak I sl ali neee, mi smo samo zahvaljujući što su francuzi karine držali bod I naš vrli selector je mislio da je to sve bajno… U 37-oj minuti režiser ponavlja usporeni snimak gdje Miske govori “ne možemo ovako” ali jbg, šta zna Miske, zna se ko je selektor…

Vedade Ibiševiću, fin si momak, drag i sve ali ti ja od srca želim da više nikad ne zaigraš za ovu reprezentaciju, ništa drugo neću reći (iz pristojnosti)…

P.S. kao što napisah I poslije švedske I njemačke, “selektore”, izmjene postoje da bi se umorni/loši igrači zamijenili sa odmornima, molim te bar to nauči pa pređi na neke dalje korake…[/i]

pape
Location: Od jedne zene te boli jedna glava, ... od dvije zene, dvije glave.

Post by pape » 08/09/2010 00:13

eyesburn wrote:
pape wrote:Tema "Kvalifikacije za EP2012 (Ukraina-Poljska)" je arhivirana, ...

razlog?

Opravdani razlozi, .... nisam duzan objasnjavati.

eyesburn

Post by eyesburn » 08/09/2010 00:14

shaqqa wrote:Mi smo od 3. Minute (dakle 87 minuta prije kraja tekme) bili zadovoljni sa 0:0 što se jasno dalo vidjeti po određenim zadacima. Zašto smo igrali tako? Zato što je očigledno I selektor razmišljao kao Sema (buraz nemoj se ljutiti, ti si samo jedan u masi koji isto misle ali tebe znam pa te zato uzimam u usta) da su ovi ipak velesila, ex prvaci i sl. i smatrali smo taj bod velikim kao kuća. E sad, da smo mi bili nezadovoljni sa 0:0 (ne znam zašto nismo) sve bi bilo drugačije, gledalo bi se da se nešto promijeni, ubraz igra, poveća pritisak I sl ali neee, mi smo samo zahvaljujući što su francuzi karine držali bod I naš vrli selector je mislio da je to sve bajno… U 37-oj minuti režiser ponavlja usporeni snimak gdje Miske govori “ne možemo ovako” ali jbg, šta zna Miske, zna se ko je selektor…

Vedade Ibiševiću, fin si momak, drag i sve ali ti ja od srca želim da više nikad ne zaigraš za ovu reprezentaciju, ništa drugo neću reći (iz pristojnosti)…

P.S. kao što napisah I poslije švedske I njemačke, “selektore”, izmjene postoje da bi se umorni/loši igrači zamijenili sa odmornima, molim te bar to nauči pa pređi na neke dalje korake…[/i]

:thumbup: :thumbup: :thumbup:

btw, jel fakat se vidjelo da to miske govori? prebacivao sam na ptpc da vidim slovence, ono šetanje po terenu naših nisam mogao gledati u cugu.

hrasno38
Has thanked: 3 times
Been thanked: 7 times

Post by hrasno38 » 08/09/2010 00:16

eyesburn wrote:
shaqqa wrote:Mi smo od 3. Minute (dakle 87 minuta prije kraja tekme) bili zadovoljni sa 0:0 što se jasno dalo vidjeti po određenim zadacima. Zašto smo igrali tako? Zato što je očigledno I selektor razmišljao kao Sema (buraz nemoj se ljutiti, ti si samo jedan u masi koji isto misle ali tebe znam pa te zato uzimam u usta) da su ovi ipak velesila, ex prvaci i sl. i smatrali smo taj bod velikim kao kuća. E sad, da smo mi bili nezadovoljni sa 0:0 (ne znam zašto nismo) sve bi bilo drugačije, gledalo bi se da se nešto promijeni, ubraz igra, poveća pritisak I sl ali neee, mi smo samo zahvaljujući što su francuzi karine držali bod I naš vrli selector je mislio da je to sve bajno… U 37-oj minuti režiser ponavlja usporeni snimak gdje Miske govori “ne možemo ovako” ali jbg, šta zna Miske, zna se ko je selektor…

btw, jel fakat se vidjelo da to miske govori? prebacivao sam na ptpc da vidim slovence, ono šetanje po terenu naših nisam mogao gledati u cugu.

Fino i jasno se moglo procitati sa usana "NE MOZEMO OVAKO".

BSn

Post by BSn » 08/09/2010 00:17

da, da... miske je to jasno rekao. pitanje je samo kome i zasto niko nije reagovao na to. al' idemo dalje. repka koja se nigdje nije nikad plasirala ide dalje i to sa solidnim kontom, uzdizanjem i spustanjem i gostovanjem poslije kojeg ce slika biti jos malo jasnija gdje bi ko mogao zavrsiti.

ne ocekujem da ce iko prekucati ovu grupu.

shalla

Post by shalla » 08/09/2010 00:18

eyesburn wrote:

Da, upravo tim riječima...
I još jedan potez sam vidio krajičkom oka, kad je Ibišević po 113-i put izgubio loptu što je rezultiralo nekom njihovom kontrom, Miske se okrenuo prema klupi (ili možda prema nekom igraču) i raširenih ruku pokazao prema Ibiševiću u smislu "hoće li ovaj prestati igrati za njih"...

Da se razumijemo, ne branim Misketa (i on zna počesto da prehoda utakmicu) ali yebemu majku zar selektor ne bi trebao dobivati neki feedback od igrača ako već sam ne vidi neke stvari? :sad:

@ Bsn, ma ne boli mene buraz poraz (bilo ih je i biće ih) već me boli način na koji je do njega došlo... 90% raje je ovdje poslije katara govorilo da je problem u motivaciji i sl. ali večeras nismo niti 0,01% bolje/angažovanije odigrali. A da tuga bude veća, Šuko je 100x rekao kako su nam francuzi pokazali koliko su jaki ali ne, francuzi su samo pokazali koliko smo mi večeras bili slabi :sad:
Last edited by shalla on 08/09/2010 00:23, edited 3 times in total.

DaysleepeR

Post by DaysleepeR » 08/09/2010 00:18

mislim da je svima jasno bilo nakon 3. minute i prodora francuske kad su nas pretrcali, izigrali pasovima i ostalo da cemo zijanit glat'

prebrzi su bili, jaci u duelima, visi u skoku, tacniji u pasovima, dakle u svemu bolji

kurty

Post by kurty » 08/09/2010 00:23

Eh ovako...
Prosle kvalifikacije su primjer da se kvalifikacije dobijaju na losijim repkama... i to se pokazalo... Mada smo pobjedili 2 puta Belgiju, a ona je na papiru bila jaca od nas... cim su bili u trecoj, a mi u 4toj jakosnoj grupi... znaci...u igri su jos 24 boda.. Ja se licno nadam, da nece biti problema sa Albanijom i Bjelorusijom... I to je 12 poena, + tri od Lux... Znaci 18 poena... Mislim, da je Rumunija, ono sto je prosle godine bila Belgija... Tako da se nadam minimalno barazu... Sve zavisi od Francuza, a nadam se njihovim kiksevima...

Medjutim, ono sto me brine, jeste da smo prosle kvalifikacije (bile su za SP, al isti je to klinac), bar imali igru u tekmama koje smo zijanili od jacih... Protiv Turske, tamo, na poluvremenu vodili, nadigravali se... Sa Sapnijom tamo, jesmo bili losiji, ali nismo bili katastrofalni kao veceras...
Nije mi jasno, ko je igrao za repku protiv Spanije, Portugala, Turske...Belgije... Imena ista, ali..????
Nesto se desava.. Ocito da nema dovoljne motivacije... Veceras je bilo vidljivo da nema sredine terena... Jednostavno, nema veze izmedju napada i odbrane... Nabi, pa ako sta Dzeko postigne...

Fali igrac sa mudima u sredini..Fali neko ko ce primiti loptu i pogledati oko sebe, pa je uputiti...
Da neko veceras prvi put gleda utakmicu, na kraju bi rekao..."Aha...Hasagic golman... Spahic i Nadarevic odbrana... Dzeko napadac... Rahimic destruktivac... i Ibisevic, kao pokusava da dupla Rahimica..."...Meni je tako izgledalo.
Misimovic i Pjanic, kao da su se prepali. Znaju oni, mogu oni, ali ne znam sta im je. Kako nisu ni jedan dobar pas uputili Dzeki i Ibisevicu :D ...
Lulic i Mujdza, cestitke, trude se momci, pokusavaju da se dokazu...
Ibricic... Momcino svaka ti cast, ali pokusaj jednom da predjes igraca, pa ako te obori, obori...Nemoj molim te vise padati, simulirati... Nema potrebe...
Ljudski mi je nekako zao Jahica... Bio je tu da popunjava rupe, i sad klupa...Ali samo ljudski...

kurty

Post by kurty » 08/09/2010 00:24

zenny wrote:ne znam jel' bilo to pitanje, jer nemam zivaca citat silne kritike menadjera na forumu, ko je uredjivao tekmu? produkcija montaza i to... nije mi jasno zasto onoliko prikazivanje francuskih nogometasa i svaki njihov potez, padanje, cudnjenje, kreveljenje na replay iz nekoliko uglova

Imam osjecaj da se BHTV veceras pokusala hvaliti da prenos radi sa 10 kamera... Nismo vala svaku situaciju morali gledati iz 10 uglova

Point.
Has thanked: 4 times
Been thanked: 19 times

Post by Point. » 08/09/2010 00:25

Ne zelim da vjerujem u to al sve mi se cini da Pape nije za ovog posla. Od kako je dosao mi igramo skroz slabo, posebno u napadu. Protiv Svedske se to pravdalo odmorom, krajem sezone i slicno kao i protiv Svabije, protiv Katara je bio pocetak sezone pa je to savrseno doslo kao alibi, protiv Luxa ne racunam jer tu bi ekipu selekcija konobara razvalila i evo dodje Galski horozi i razvalise nas momacki.
Ja kad Papeta vidim na TV i slusam intervju izgleda mi skroz pospano, bezidejno. I cini mi se da je on tu svoju pospanost, bezidejnost uspio prebaciti na teren, odnosno na igrace.
Last edited by Point. on 08/09/2010 00:28, edited 1 time in total.

kurty

Post by kurty » 08/09/2010 00:27

shaqqa wrote: U 37-oj minuti režiser ponavlja usporeni snimak gdje Miske govori “ne možemo ovako” ali jbg, šta zna Miske, zna se ko je selektor…

:thumbup:

Plus, negdje oko 55-60 minute... Nakon sto je Hasagic pokusao naci Dzeku :D , na usporenom se vidi da Dzeko govori " ne mozemo visokim"

DaysleepeR

Post by DaysleepeR » 08/09/2010 00:27

kurty wrote:
zenny wrote:ne znam jel' bilo to pitanje, jer nemam zivaca citat silne kritike menadjera na forumu, ko je uredjivao tekmu? produkcija montaza i to... nije mi jasno zasto onoliko prikazivanje francuskih nogometasa i svaki njihov potez, padanje, cudnjenje, kreveljenje na replay iz nekoliko uglova

Imam osjecaj da se BHTV veceras pokusala hvaliti da prenos radi sa 10 kamera... Nismo vala svaku situaciju morali gledati iz 10 uglova

pa nije BHTV radio prenos već francuzi a BHTV preuzimao

nidje_veze

Post by nidje_veze » 08/09/2010 00:28

kurty wrote:Eh ovako...
Prosle kvalifikacije su primjer da se kvalifikacije dobijaju na losijim repkama... i to se pokazalo... Mada smo pobjedili 2 puta Belgiju, a ona je na papiru bila jaca od nas... cim su bili u trecoj, a mi u 4toj jakosnoj grupi... znaci...u igri su jos 24 boda.. Ja se licno nadam, da nece biti problema sa Albanijom i Bjelorusijom... I to je 12 poena, + tri od Lux... Znaci 18 poena... Mislim, da je Rumunija, ono sto je prosle godine bila Belgija... Tako da se nadam minimalno barazu... Sve zavisi od Francuza, a nadam se njihovim kiksevima...

Medjutim, ono sto me brine, jeste da smo prosle kvalifikacije (bile su za SP, al isti je to klinac), bar imali igru u tekmama koje smo zijanili od jacih... Protiv Turske, tamo, na poluvremenu vodili, nadigravali se... Sa Sapnijom tamo, jesmo bili losiji, ali nismo bili katastrofalni kao veceras...
Nije mi jasno, ko je igrao za repku protiv Spanije, Portugala, Turske...Belgije... Imena ista, ali..????
Nesto se desava.. Ocito da nema dovoljne motivacije... Veceras je bilo vidljivo da nema sredine terena... Jednostavno, nema veze izmedju napada i odbrane... Nabi, pa ako sta Dzeko postigne...

Fali igrac sa mudima u sredini..Fali neko ko ce primiti loptu i pogledati oko sebe, pa je uputiti...
Da neko veceras prvi put gleda utakmicu, na kraju bi rekao..."Aha...Hasagic golman... Spahic i Nadarevic odbrana... Dzeko napadac... Rahimic destruktivac... i Ibisevic, kao pokusava da dupla Rahimica..."...Meni je tako izgledalo.
Misimovic i Pjanic, kao da su se prepali. Znaju oni, mogu oni, ali ne znam sta im je. Kako nisu ni jedan dobar pas uputili Dzeki i Ibisevicu :D ...
Ibricic... Momcino svaka ti cast, ali pokusaj jednom da predjes igraca, pa ako te obori, obori...Nemoj molim te vise padati, simulirati... Nema potrebe...
Ljudski mi je nekako zao Jahica... Bio je tu da popunjava rupe, i sad klupa...Ali samo ljudski...

vidjao sam razne optimiste al ti si zaista :lol: ...ono hladno cemo albaniju i bjelorusiju kod kuce i u gostima pobijediti??zavidim to sto nisam toliki optimista:)

kurty

Post by kurty » 08/09/2010 00:29

DaysleepeR wrote:
kurty wrote:

pa nije BHTV radio prenos već francuzi a BHTV preuzimao

Nema veze...
onda je reziser (koji god da je) kriv...

Obuca9

Post by Obuca9 » 08/09/2010 00:30

Večeras se moglo vidjeti ono što ja davno napisah.

Ibričić, Miske i Pjanić zajedno na terenu :roll: :roll: Pa pobogu ljudi, mora neko i trčati, onaj večeras Diaby je bio sam u svakom trenutku, on 20-ka, ne znam ko je, ali je lik u drugom radio šta je htio. Dok je Rahimić imao snage, još smo se i mogli nositi s njima, kad je pao snagom, te kad je ušao Jahić, zabili su nam dva gola ko od šale.

Ibričić, super care, ti si legenda, tito, franjo, alija, ali u Splitu i to je tvoj domet. Eventualno možda, ako ti je baš stalo do love možeš dogurati do Cvajte i to ti je da se nogom u guzicu udaraš. Prosječan igrač, za ispodprosječne Lige.

Pjanić, u prvom poluvremenu je sve lopte izgubio. Veliki igrač se postaje na velikim utakmicama, a ne tako što se dadne slučajan gol Realu. Još on pure mora jesti.

Miske, da Pape ima bar gram muda, ne bi on ni klupi bio, nego na tribinama. Ona njegova igra je bezobrazluk. Čisti.

Džeko :roll: Sve super, dvojica ga udvojili, nije imao lopti, bla, bla, ali bio je i Benzema kod gola okružen dvojicom-trojicom pa ga zabi ko od šale. Ali zato Benzema i igra u Madridu, a ovaj sanja da će se neko zajebati i istresti bar 30 miliona za njega.

Ibišević. Kakav je da je, nije zaslužio one zvižduke kad je izlazio. Borio se, ali on na onoj poziciji ne može ništa. On je klasični ziheraš, koji golove daje iz šesnaesterca i kad ga izvedeš na krilo, od njega nema ništa.

A vi i dalje živite u zabludi da imamo ekstra igrače, ali činjenica je da smo mi prosječna evropska ekipa, koja zna bljesnuti, ništa više.

kurty

Post by kurty » 08/09/2010 00:32

nidje_veze wrote:

vidjao sam razne optimiste al ti si zaista :lol: ...ono hladno cemo albaniju i bjelorusiju kod kuce i u gostima pobijediti??zavidim to sto nisam toliki optimista:)

Nada zadnja umire...
Iskreno sam optimistican..sad kontam, nemam razloga za to, ali sam optimista...
Bar sto se sredine terena tice... Ni Bjelorusija ni Albanija nema 5 igraca iz sredine koji onoliki pritisak mogu praviti, kao sto su Francuzi veceras... I zato mislim da ce Misimovic i Pjanic smjeti da igraju onako kako znaju...a to je odmah druga prica

mikogoago

Post by mikogoago » 08/09/2010 00:34

kurty wrote:Eh ovako...

E meni se cini da je odgovor na ova tvoja pitanja krajnje jednostavan:Prosle kvalifikacije smo bili nepoznanica za sve i maznuli smo ih na foru.E osada je druga prica.Drugi su nas snimili ,procitali i znaju da imamo potencijala i znaju kako da nas zaustave.Nas bi odgovor mogao biti neko novo lice u veznom redu i napadu koje je jos nepoznato imi naravno pokusati izgraditi nekakvu igru i taktiku saovim sto imamo.samo to je proces i kada bi mogli jos da iskljucimo nasa ufuravanja islo bi to nekako.Ovako nadam se zaista da smo imali losu noc i da ce iduca tekma biti bolje...

shalla

Post by shalla » 08/09/2010 00:34

hz__semir wrote:A vi i dalje živite u zabludi da imamo ekstra igrače, ali činjenica je da smo mi prosječna evropska ekipa, koja zna bljesnuti, ništa više.

Latvija, Slovenija, pa onda npr večeras Slovačka, Crna Gora, Norveška, sve su to isto tako prosječne evropske ekipa ali ekipe koje se ili plasiraju na neko od prvenstava ili su u stanju da pobijede favorita. Mi nismo uzeli jaku reprezentaciju od Turske na Koševu... A ja i dalje mislim da je razlog tome nedovoljna vjera u svoje mogućnosti...

kurty

Post by kurty » 08/09/2010 00:37

mikogoago wrote:E meni se cini da je odgovor na ova tvoja pitanja krajnje jednostavan:Prosle kvalifikacije smo bili nepoznanica za sve i maznuli smo ih na foru.E osada je druga prica.Drugi su nas snimili ,procitali i znaju da imamo potencijala i znaju kako da nas zaustave.Nas bi odgovor mogao biti neko novo lice u veznom redu i napadu koje je jos nepoznato imi naravno pokusati izgraditi nekakvu igru i taktiku saovim sto imamo.samo to je proces i kada bi mogli jos da iskljucimo nasa ufuravanja islo bi to nekako.Ovako nadam se zaista da smo imali losu noc i da ce iduca tekma biti bolje...

Ah moj ti... Bili smo poznati Turcima jako dobro kad smo u Zenici igrali, ali ruku na srce, napravili smo prilika kao sto smo napravili u 5 zadnji utakmica
Ocito je da treba nova taktika...Ali sam uvjeren da ovi momci to mogu da urade...

campa_xxx

Post by campa_xxx » 08/09/2010 00:38

Ja bih da pohvalim ove iz CANAL+ Francuskog...dosli ljudi i pokazali kako se to radi i kako onaj stadion moze dobiti jednu skroz drugu dimenziju..istina bilo je par gresaka u pocetku ali postavka kamera i generalno oprema sa kojom su radili je za 10 :thumbup: Onaj total, onaj stadycam, oni pokreti lagani, repeticije, krupni kadrovi igraca, svaki duel zabiljezen...ma svaka cast, tako se to radi u Evropi :mrgreen:

Locked