Kutak za tate

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

rumtamtum
Posts: 16
Joined: 21/07/2010 15:13

#1 Kutak za tate

Post by rumtamtum »

Nisam znao gdje bi najbolje pristajala ova tema pa je otvaram ovdje.

Kako cu za neko odredeno vrijeme da postanem po prvi put tata dobih ideju za temu. Mislim da je uvijek zanimljiva i uvijek moderna tema i da se ima tu sta i reci.

Volio bih da ramijenimo prva iskustva, dozivljaje, radosti i strahove. Od trudnickog perioda pa do samog odgajanja malisana. :)

Takoder jedno filozofsko pitanje, kako biti dobar tata?

Tema je naravno i za mame koje itekako mogu da nas upute, pomognu, na kraju krajeva da i sa njima razdijelimo iskustva glede roditeljstva a mogu nas mozda uputiti i kako biti boljim suprugom.

Dakle, neka ovo bude tema gdje cemo i uciti jedni od drugih!
User avatar
Cyber-harambashica
Posts: 967
Joined: 17/07/2010 20:16
Location: NBG

#2 Re: Kutak za tate

Post by Cyber-harambashica »

Sve pohvale za temu.

Ja sam vrlo iskusna mama, sta god treba, samo pitaj
gurabija78
Posts: 1242
Joined: 03/06/2008 15:24

#3 Re: Kutak za tate

Post by gurabija78 »

rumtamtum wrote:Nisam znao gdje bi najbolje pristajala ova tema pa je otvaram ovdje.

Kako cu za neko odredeno vrijeme da postanem po prvi put tata dobih ideju za temu. Mislim da je uvijek zanimljiva i uvijek moderna tema i da se ima tu sta i reci.

Volio bih da ramijenimo prva iskustva, dozivljaje, radosti i strahove. Od trudnickog perioda pa do samog odgajanja malisana. :)

Takoder jedno filozofsko pitanje, kako biti dobar tata?

Tema je naravno i za mame koje itekako mogu da nas upute, pomognu, na kraju krajeva da i sa njima razdijelimo iskustva glede roditeljstva a mogu nas mozda uputiti i kako biti boljim suprugom.

Dakle, neka ovo bude tema gdje cemo i uciti jedni od drugih!
odgovor na filozofsko pitanje: sabur i samo sabur :D
realna do boli
Posts: 1674
Joined: 08/06/2006 13:04
Location: na mjestu ...

#4 Re: Kutak za tate

Post by realna do boli »

Trenutni savjet..odmah idi spavaj..ko zna kada ces to moci u miru :)Savjet mame.
Ostalo ..kako bude dolazilo.
rumtamtum
Posts: 16
Joined: 21/07/2010 15:13

#5 Re: Kutak za tate

Post by rumtamtum »

Nije da imam sad neke specijalne strahove glede roditeljstva, mozda eventualno samo sa finansijskog aspekta, ali i to ce nekako da se predevera.

Sa zenom nekih specijalnih problema hvala Bogu nema. Mucnine polako jenjavaju, ona se drzi odlicno, beba raste osim sto je zena nesto emotivnija nego prije, a nije se sad vala nesto cuditi. Trudim se biti brizan i na raspolaganju koliko posao dozvoljava.

No, evo, npr. da li prisustvovati porodaju? Da li je vec neko od vas prisustvovao porodaju? Sta ustvari, prisustvo supruznika znaci za zenu?
gurabija78
Posts: 1242
Joined: 03/06/2008 15:24

#6 Re: Kutak za tate

Post by gurabija78 »

rumtamtum wrote:Nije da imam sad neke specijalne strahove glede roditeljstva, mozda eventualno samo sa finansijskog aspekta, ali i to ce nekako da se predevera.

Sa zenom nekih specijalnih problema hvala Bogu nema. Mucnine polako jenjavaju, ona se drzi odlicno, beba raste osim sto je zena nesto emotivnija nego prije, a nije se sad vala nesto cuditi. Trudim se biti brizan i na raspolaganju koliko posao dozvoljava.

No, evo, npr. da li prisustvovati porodaju? Da li je vec neko od vas prisustvovao porodaju? Sta ustvari, prisustvo supruznika znaci za zenu?
ne znam sta znaci za zenu, za muza znaci da ce vjerovatno poletiti u bandak (iz licnog iskustva) :D
rumtamtum
Posts: 16
Joined: 21/07/2010 15:13

#7 Re: Kutak za tate

Post by rumtamtum »

Jedan prijatelj kaze da mu je to najljepse iskustvo u zivotu i da se nista definitivno ne moze porediti sa cinom rodjenja sopstvenog djeteta, dok opet imam prijatelja koji se toga zgrazava, nije prisustvovao rodjenju prvog djeteta i nema namjeru ni rodjenju drugog, smatra da treba prisustvovati samo u slucaju neke komplikacije, inace, prema njemu, to je nesto sto zena sama treba proci.
rumtamtum
Posts: 16
Joined: 21/07/2010 15:13

#8 Re: Kutak za tate

Post by rumtamtum »

Ja licno mislim da je vrlo bitno biti uz nju, ne znam zasto, prosto nekakav osjecaj u meni. Tako da cu se zasigurno potruditi da prisustvujem.
User avatar
GAU 8
Posts: 652
Joined: 12/11/2009 13:46

#9 Re: Kutak za tate

Post by GAU 8 »

Ja sam prisustvovao porodu i mislim sa sam se relativno dobro drzao.
U svakom slucaju mislim da nije lose iskustvo.

Tata sam vec skoro 3 godine, i svi periodi imaju dobre i losije strane. Naravno lijepa iskustva ubjedljivo prevaguju ona losija (umor, bolest djeteta, strahove da li je s bebom sve OK, i slicne "problemcice")

Uglavnom savjetujem vam da se sada naspavate, a nakon poroda da se trudis da sto vise pomazes mami, jer zajednickim trudom se familija zblizava, a i imacete na kraju vise vremena jedno za drugo.
User avatar
Sunrise00
Posts: 4484
Joined: 20/06/2008 22:48
Location: Tamo gdje i kisa kad pada, nije prosto kisa :)

#10 Re: Kutak za tate

Post by Sunrise00 »

Image
rumtamtum
Posts: 16
Joined: 21/07/2010 15:13

#11 Re: Kutak za tate

Post by rumtamtum »

@Sunrise00

zar tako strasno?! :D
User avatar
Sunrise00
Posts: 4484
Joined: 20/06/2008 22:48
Location: Tamo gdje i kisa kad pada, nije prosto kisa :)

#12 Re: Kutak za tate

Post by Sunrise00 »

rumtamtum wrote:@Sunrise00

zar tako strasno?! :D
tako kazu :D :D
rumtamtum
Posts: 16
Joined: 21/07/2010 15:13

#13 Re: Kutak za tate

Post by rumtamtum »

da li imati odnose na početku trudnoće
Koliko sam informisan da sto se toga tice ne postoji nikakav problem ukoliko ginekolog ne naznaci drugacije. To je opet najpametnije provjeriti sa ginekologom. I naravno prilagoditi se zeni :D to nam je jedino ostalo :D
callmethebreeeze
Posts: 7343
Joined: 22/04/2005 22:37
Location: Svedska

#14 Re: Kutak za tate

Post by callmethebreeeze »

ja su se ukljuciti od oktobra.
:D :D :D

prva slika djeteta na ultrazvuku, prvi otkucaji srca, prvi put kad sam osjetio kako se pomjera u stomaku. to su tesko opisivi dozivljaji kada covjeku postane jasno da je ucestvovao u stvaranju novog zivota. a to nije mala zajebancija. :oops:

a prije zaceca sam dosao do jos jedne spoznaje kada sam, mislim, tek shvatio sta zaista znaci imati dijete. kao u snu sam sam dozivio jako intenzivan osjecaj da nikada, nista nece biti kao prije nakon sto se to dijete rodi. shvatio sam da cu biti odgovoran za nekoga dok sam ziv. :D

obzirom da zivim u zemlji gdje to moguce planiram biti na "porodiljskom" s djetetom kada napuni oko godinu dana. nekako mi je bitno da to dozivim. takodjer planiram prisustvovati porodu.
:D :oops: :D
User avatar
vertigo24
Posts: 138
Joined: 30/04/2010 01:08
Location: sarajevo

#15 Re: Kutak za tate

Post by vertigo24 »

[quote="rumtamtum"]
Takoder jedno filozofsko pitanje, kako biti dobar tata?

Vrlo jednostavno...slusaj mamu... :-D
Kao prvo da bi muskarac bio dobar tata mora prije svega biti dobar sin...a onda dobar suprug...pa tek onda dobar tata...
Neke stvari se grade jos u djetinjstvu...navike...odgoj...karaqkter...itd...
Moje misljenje je je da je porodica kljucni faktor u razvoju licnosti...Nije djaba ona sto mame i tate neudatim /neozenjenim kcerkama ili sinovima govore..."Sine/kceri gledaj
ko su mu/joj roditelji"...ovo vazi u 99 slucajeva...zdrava porodica/zrela licnost
(i socijalno i emocionalno i usvakom pogledu)...
sto se braka i veza tice puno raje misli da se "suprotnosti privlace"...privlace ali dokad???moje misljenje je da se "slican slicnom raduje"...i da takve veze i brakovi najbolje uspijevaju...
jednostavno bracni partneri moraju da prate jedan drugog...i da je njihov odnos izgradjen na medjusobnom povjerenju,,jubavi...itd...
Kad dodje dijete stvari su malo drugacije...potrebno je jos vise povjerenja...ljubavi...discipline-...razumijevanja...a ponajvise strpljenja...haha
Evo i mi imamo malu bebu od 6 mjeseci i za svo ovo vrijeme nismo ni 1 od nas 2 povisili ton a kamoli sta vise...
nije bilo hajd ti ovo ili ono...joj necu mrsko mi i tako to...
posla i obaveza uvijek ima... pa bitno je da se zavrse...ja nista bolje od svog muza ne presvlacim bebu...ili da je bolje kupam ili sl...cak mogu da priznam da je puno bolji u tome kad bebu treba uspavati...ili smiriti...
a zasto pitala sam se???zato sto je on smireniji od mene...pa ga i beba tako dozivljava i osjeti...
i da ne piskaram previse...jos jedna iz naroda "Budi onakav kakav zelis sin da ti bude" i za zene vazi obrnuto...
Nego izvinjavam se zbog "pametovanja"...nekima ce ovo sigurno i zasmetati...ali vjeruj mi sve je s dobrom namjerom...i sve pohvale za temu...
User avatar
vertigo24
Posts: 138
Joined: 30/04/2010 01:08
Location: sarajevo

#16 Re: Kutak za tate

Post by vertigo24 »

rumtamtum wrote: No, evo, npr. da li prisustvovati porodaju? Da li je vec neko od vas prisustvovao porodaju? Sta ustvari, prisustvo supruznika znaci za zenu?
Sad od zene zavisi...puno zena to voli i zeli...dok neke jednostavno ne zele iz nekih razloga mozda pomalo i smijesnih a i glupih...evo npr...moj muz nije prisustvovao porodjaju...vise zato sto ja nisam htjela...a nisam htjela zato sto sam kompleksas u nekim stvarima...:) iskreno cin radjanja je prelijep ali meni svaka zena u tom trenutku djeluje grozno...pocevsi od rasirenih nogu...vristanja...grimasa...itd...eto mog idiotskog razloga...
:-) :-) :-) ...a sto je najsmjesnije...dok sam ja radjala moj muz je bio na terminu...igrao fudbal...ahahahah...
nego ti se svakako na gentlemanski nacin izrazi zelju da prisustvujes porodu...a zena ce ti dati povratnu informaciju...da li zeli ili ne...sta god onda odluci...ti uradi...sa stilom sve...naravno... :lol:
i nikako nesmijes zaboraviti da joj poslije poroda pripremis brdo hrane i sokova...ulozaka i stati ga ja znam...hahahah
ja sam poslije poroda pojela 2 velike pice...3 litra sokova...i cokoloadu...hahahahha
rumtamtum
Posts: 16
Joined: 21/07/2010 15:13

#17 Re: Kutak za tate

Post by rumtamtum »

KAKO BITI SUPER TATA
Kako postati super tata? Evo 11 savjeta kojih bi se trebali pridržavati:

1. Stavite njihove potrebe na prvo mjesto. Uvijek! Dali uživate piti ili pušiti? Pogodite – to nije dobro za djecu, a vi postavljate primjer sa svakim svojim potezom. Dakle, prestanite piti ili pušiti za dobrobit vašega djeteta. Međutim, još uvijek je jako važno da brinete o sebi(u suprotnome nećete moći brinuti o njima), ali morate uvijek imati djecu na pameti.
2. Zaštitite djete! Jedna od najvažnijih uloga dobrog tate je zaštitnik. Ima nekoliko načina da zaštitite svoje djete. Sigurnost je jedna od njih. Pripremite vaš dom za sigurnost djeteta i ne prepustite ništa slučaju. Naučite ih sigurnosnim navikama, postavite dobar primjer uvjek koristeći pojas u vožnji. Financijska sigurnost je isto toliko bitna. Napravite policu životnog osiguranja, fond za crne dane te oporuku. Nikad ništa ne smijete prepustiti slučaju.
3. Provodite svoje slobodno vrijeme sa djecom. Kada dolazimo kući s posla, često smo umorni i samo se želimo odmoriti. Ali to je jedino vrijeme koje možete iskoristiti za djecu tjekom tjedna, i nebiste ga trebali propustiti. Iskoristite to vrijeme da saznate kakav je bio njihov dan, lezite sa njima na kauc i odmarajte se. Za vikend, odvojite što je više moguće vremena za njih. Neće proći dugo kada će djete odrasti i neće više željeti provoditi vrijeme sa vama, zato iskoristite te trenutke. Najviše što djeca žele od svojih očeva je njihovo vrijeme!
4. Zagrlite djete! Tata se nebi trebao bojati iskazati svoje osjećaje prema djetetu. Djeci je potreban fizički kontakt, i to ne samo od mame! Poljubite ih, zagrlite, volite!
5. Igrajte se s djetetom! Izađite vani, izaberite neki sport, i igrajte se. Tucite se jastucima, igrajte se transformera ili pokemona sa njima. Nemojte samo gledati TV, pokažite im kako se zabaviti!
6. Radite “mamine” poslove poslovi koji se tradicionalno smatraju kao majčina dužnost, nisu više samo njeni. Stvari se mjenjaju, i zato promjenite pelene, nahranite i okupajte djete, uspavajte ga usred noći. Super tata mora pomoći koliko god može oko takvih stvari, i izjednačiti te dužnosti. Zapravo, ako ste otac male bebe, to je savršeno vrijeme da se zbližite sa djetetom.
7. Čitajte im! Ovo je jedna od najvažnijih stvari koju možete učiniti za svoje djete. Kao prvo jako je zabavno. Dječje knjige su jako zabavne, i super je kada takvo nešto imate prilike podjeliti sa svojim djetetom. Drugo, navikavate dijete na čitanje, što će mu se sigurno isplatiti u životu. I treće, provodite vrijeme sa svojim djetetom, sjedeći ili ležeći uz njega, i uživate u druženju.
8. Ne svađajte se sa mamom! Nikada ne proturječite njihovoj majci ispred njih, nikada se ne svađajte ispred djeteta, i zasigurno je nikada ne zlostavljajte. Kako se ponašate prema njihovoj majci, utjecat će na njihovo samopoštovanje, i odrediti način kako će se oni ponašati prema svojim partnerima kada odrastu. Budite nježni i pažljivi i volite njihovu mamu. I uvjek radite kao tim, nikada ne proturječite jedan drugome.
9. Naučite djete samopoštovanju! Ovo je jedan od najvažnijih savjeta. Nema ničeg boljeg što možete uraditi nego usaditi duboko samopoštovanje djetetu. Kako učiniti to? Možete na tisuću načina, ali uglavnom pokazujući im(ne govoreći) da ih cjenite, provodeći vrijeme s njima, pričajući i slušajući ih, hvaleći stvari koje su napravili.. Pohvalite i ohrabrite svoje djete, nemojte prigovarati i obeshrabrivati.
10. Naučite ih financijama. Ne morate učiti jednogodišnje djete o burzovnom indexu i dionicama, ali od malih nogu naučite ih cjeniti novac, kako uštediti novac za neki cilj, i kasnije, kako zaraditi novac i upravljati njime. Ne želite da vaše djete jednog dana ode u svjet znajući toliko malo o novcu, koliko ste i vi znali, zar ne?
11. Budite dobri prema sebi. Ne smijete odustati od svog života kada postanete tata. Morate se brinuti o sebi, priuštiti si vrijeme samo za sebe, za druženje sa prijateljima. Također, morate voditi računa o zdravlju. Jedite zdravo, vježbajte – jer 1. nećete moći pomoći svojoj djeci ako ste bolesni, 2. učite djete kako živjeti zdravo, 3. jednog dana zasigurno želite uživati sa unucima.
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#18 Re: Kutak za tate

Post by HAVANA »

rumtamtum wrote:Nisam znao gdje bi najbolje pristajala ova tema pa je otvaram ovdje.

Kako cu za neko odredeno vrijeme da postanem po prvi put tata dobih ideju za temu. Mislim da je uvijek zanimljiva i uvijek moderna tema i da se ima tu sta i reci.

Volio bih da ramijenimo prva iskustva, dozivljaje, radosti i strahove. Od trudnickog perioda pa do samog odgajanja malisana. :)

Takoder jedno filozofsko pitanje, kako biti dobar tata?

Tema je naravno i za mame koje itekako mogu da nas upute, pomognu, na kraju krajeva da i sa njima razdijelimo iskustva glede roditeljstva a mogu nas mozda uputiti i kako biti boljim suprugom.

Dakle, neka ovo bude tema gdje cemo i uciti jedni od drugih!


Nešto najljepše što sam osjetio u životu :-D
Prvo dijete u 27g,drugo u 32g...sa drugim je već bilo lakše a sa prvim ludilo :-) iščekivanje,buljio u stomak :shock: ,ljubio,pjevao,svirao gitaru,pričali,tepali :-D žena mršavica a u prvoj trudnoći dobila 24kg :-) mete sve po kući,žalosna ti majka :shock: Dodje i kraj...iščekivanje,panika :cry: puče vodenjak u 3h ujutro,frka,žurba,sreća punica bila tu...ja ko bez glave :D pristavio levat kafu a vodenjak puko :lol: kaže punica šta ti je budalo :shock: kakva kafa,vozi u bolnicu :run:
Mala soba tri sa tri :D i čekaj...otvorila se voLko ,otvorila se noLko...ulaze ,izlaze,gledaju,satima traje,ona moja luuuda :shock: :-) prvo mi tepa...pa kaže evoooo gaaaaaaaa ajjjjjjjjjjjjjjj boooliiii...pa pljuuusssssImageti si krivImage
pa opet tepa,pa opet pljuuussss :-) :lol: i onda u salu,porod težak,stenje ona, stenjem i ja :D neće da izadje,frka... :cry: doktor skoro pa skače po stomaku :shock: i na kraju vakum i porodi se ,izadje malo čupavo :-D al samo je uzeše i odnesoše negdje,žena viče idi vidi gdje je dijete :cry: ja tamo u drugi sobičak kad poče plakati :-D (kisik...) :-D :-D :-D dalje milina :-D doduše slabo se spava al hajd...
Drugo dijete već štela bili i puno je lakše sve prošlo.Fantastičan osjećaj ,uvijek bih preporučio ko to može podnijeti da prisustvuje porodu...
A kako biti dobar tata ljubav,ljubav,ljubav,strpljenje,razgovor...
User avatar
andolC
Posts: 1217
Joined: 20/03/2008 23:46
Location: bez recepta

#19 Re: Kutak za tate

Post by andolC »

kad postanes tata, mozes se posrat na neke svoje planove :D
djana h
Posts: 39213
Joined: 06/08/2009 18:23

#20 Re: Kutak za tate

Post by djana h »

da li imati odnose na početku trudnoće
Ako se zena osjeca dobro,nema mucnine i slicno nema prepreka za odnose.Radi svake sigurnosti upitajte ginekologa,ipak dosta njih ne preporucuje odnose prva tri mjeseca trudnoce cak i ako se trudnica dobro osjeca.
callmethebreeeze
Posts: 7343
Joined: 22/04/2005 22:37
Location: Svedska

#21 Re: Kutak za tate

Post by callmethebreeeze »

djana77 wrote:
da li imati odnose na početku trudnoće
Ako se zena osjeca dobro,nema mucnine i slicno nema prepreka za odnose.Radi svake sigurnosti upitajte ginekologa,ipak dosta njih ne preporucuje odnose prva tri mjeseca trudnoce cak i ako se trudnica dobro osjeca.


ok,hvala
sad ce proraditi hormoni, neces moci opstati.
:D
Yamahalac
Posts: 1287
Joined: 27/11/2006 10:11
Location: Tu i tamo

#22 Re: Kutak za tate

Post by Yamahalac »

rumtamtum wrote:Nije da imam sad neke specijalne strahove glede roditeljstva, mozda eventualno samo sa finansijskog aspekta, ali i to ce nekako da se predevera.

Sa zenom nekih specijalnih problema hvala Bogu nema. Mucnine polako jenjavaju, ona se drzi odlicno, beba raste osim sto je zena nesto emotivnija nego prije, a nije se sad vala nesto cuditi. Trudim se biti brizan i na raspolaganju koliko posao dozvoljava.

No, evo, npr. da li prisustvovati porodaju? Da li je vec neko od vas prisustvovao porodaju? Sta ustvari, prisustvo supruznika znaci za zenu?

Bio 2x, presjekao obje pupcane vrpce.

Za nju prisustvo znaci olaksanje do neke mjere, poznato lice medju nepoznatima, uljevanje sigurnosti i vreca za udaranje/stipanje/stiskanje kad bolovi krenu.

Za musko najgora stvar gledati je kako se pati, a biti u nemogucnosti da joj ikako olakas, bar je meni tako bilo, oba puta.
drekalica28
Posts: 27177
Joined: 29/05/2008 11:07

#23 Re: Kutak za tate

Post by drekalica28 »

Svim već postojećim tatama i budućim tatama sve najbolje. :thumbup:
A ako kome treba babysitter....... :D
User avatar
Sunrise00
Posts: 4484
Joined: 20/06/2008 22:48
Location: Tamo gdje i kisa kad pada, nije prosto kisa :)

#24 Re: Kutak za tate

Post by Sunrise00 »

HAVANA wrote:
rumtamtum wrote:Nisam znao gdje bi najbolje pristajala ova tema pa je otvaram ovdje.

Kako cu za neko odredeno vrijeme da postanem po prvi put tata dobih ideju za temu. Mislim da je uvijek zanimljiva i uvijek moderna tema i da se ima tu sta i reci.

Volio bih da ramijenimo prva iskustva, dozivljaje, radosti i strahove. Od trudnickog perioda pa do samog odgajanja malisana. :)

Takoder jedno filozofsko pitanje, kako biti dobar tata?

Tema je naravno i za mame koje itekako mogu da nas upute, pomognu, na kraju krajeva da i sa njima razdijelimo iskustva glede roditeljstva a mogu nas mozda uputiti i kako biti boljim suprugom.

Dakle, neka ovo bude tema gdje cemo i uciti jedni od drugih!


Nešto najljepše što sam osjetio u životu :-D
Prvo dijete u 27g,drugo u 32g...sa drugim je već bilo lakše a sa prvim ludilo :-) iščekivanje,buljio u stomak :shock: ,ljubio,pjevao,svirao gitaru,pričali,tepali :-D žena mršavica a u prvoj trudnoći dobila 24kg :-) mete sve po kući,žalosna ti majka :shock: Dodje i kraj...iščekivanje,panika :cry: puče vodenjak u 3h ujutro,frka,žurba,sreća punica bila tu...ja ko bez glave :D pristavio levat kafu a vodenjak puko :lol: kaže punica šta ti je budalo :shock: kakva kafa,vozi u bolnicu :run:
Mala soba tri sa tri :D i čekaj...otvorila se voLko ,otvorila se noLko...ulaze ,izlaze,gledaju,satima traje,ona moja luuuda :shock: :-) prvo mi tepa...pa kaže evoooo gaaaaaaaa ajjjjjjjjjjjjjjj boooliiii...pa pljuuusssssImageti si krivImage
pa opet tepa,pa opet pljuuussss :-) :lol: i onda u salu,porod težak,stenje ona, stenjem i ja :D neće da izadje,frka... :cry: doktor skoro pa skače po stomaku :shock: i na kraju vakum i porodi se ,izadje malo čupavo :-D al samo je uzeše i odnesoše negdje,žena viče idi vidi gdje je dijete :cry: ja tamo u drugi sobičak kad poče plakati :-D (kisik...) :-D :-D :-D dalje milina :-D doduše slabo se spava al hajd...
Drugo dijete već štela bili i puno je lakše sve prošlo.Fantastičan osjećaj ,uvijek bih preporučio ko to može podnijeti da prisustvuje porodu...
A kako biti dobar tata ljubav,ljubav,ljubav,strpljenje,razgovor...
predivan post :thumbup:
User avatar
neko_ime
Posts: 52
Joined: 19/03/2009 20:12

#25 Re: Kutak za tate

Post by neko_ime »

djana77 wrote:
da li imati odnose na početku trudnoće
Ako se zena osjeca dobro,nema mucnine i slicno nema prepreka za odnose.Radi svake sigurnosti upitajte ginekologa,ipak dosta njih ne preporucuje odnose prva tri mjeseca trudnoce cak i ako se trudnica dobro osjeca.
Meni i svim mamama i trudnicama koje znam ginekolozi ( i babice na vjezbama za trudnice) rekli da, ukoliko doktor ne kaze drugacije, nema razloga izbjegavati sex ni u prvom, a ni u druga dva tromjesecja. Eh sad, neke zene su manje, a neke vise raspolozene za to.
Ako je raspolozena, nemoj joj uskracivati zadovoljstvo :wink:
Post Reply