kurs francuskog jezika

Naučna otkrića, edukacija, školstvo, univerziteti, fakulteti...
Post Reply
User avatar
Angelina84
Posts: 215
Joined: 13/07/2009 00:03

#1 kurs francuskog jezika

Post by Angelina84 »

Možete li mi preporučiti neku školu jezika u koji bih se mogl upisati čim prije... Zanima me franc. jezik a dosta njih ima pauze sad preko ljeta (barem ove koje sam našla na netu)...



Hvala!
User avatar
minjonja
Posts: 3597
Joined: 27/11/2009 09:17
Location: Došljakistan

#2 Re: kurs francuskog jezika

Post by minjonja »

andre malraux ima ljetnu skolu.
User avatar
Ajatolah_
Posts: 8514
Joined: 11/02/2009 15:21

#3 Re: kurs francuskog jezika

Post by Ajatolah_ »

Sezona učenja stranih jezika. :-) Portugalski, italijanski, francuski, sve u dvije sedmice. :D
User avatar
Angelina84
Posts: 215
Joined: 13/07/2009 00:03

#4 Re: kurs francuskog jezika

Post by Angelina84 »

EdoI wrote:Sezona učenja stranih jezika. :-) Portugalski, italijanski, francuski, sve u dvije sedmice. :D
?
User avatar
Angelina84
Posts: 215
Joined: 13/07/2009 00:03

#5 Re: kurs francuskog jezika

Post by Angelina84 »

minjonja wrote:andre malraux ima ljetnu skolu.

ne odgovaraju mi njihovi termini.
User avatar
Eborg
Posts: 10629
Joined: 20/09/2006 20:58
Location: Tamo gdje je Sunce,tamo gdje su zvijezde...

#6 Re: kurs francuskog jezika

Post by Eborg »

I ja sam zainteresovan, znam da bude bruka nekih stipendija i termina ali kada čovjek fakat traži onda ništa.
User avatar
Ajatolah_
Posts: 8514
Joined: 11/02/2009 15:21

#7 Re: kurs francuskog jezika

Post by Ajatolah_ »

Angelina84 wrote:
EdoI wrote:Sezona učenja stranih jezika. :-) Portugalski, italijanski, francuski, sve u dvije sedmice. :D
?
Kad si otvorila temu, već su bile aktuelne dvije teme o portugalskom i italijanskom.
User avatar
Angelina84
Posts: 215
Joined: 13/07/2009 00:03

#8 Re: kurs francuskog jezika

Post by Angelina84 »

Eborg wrote:I ja sam zainteresovan, znam da bude bruka nekih stipendija i termina ali kada čovjek fakat traži onda ništa.

ma ništa onda poliglot.. Ali nije mi jasno zašto je njemački, engl. i italijanski jeftiniji od francuskog
User avatar
Eborg
Posts: 10629
Joined: 20/09/2006 20:58
Location: Tamo gdje je Sunce,tamo gdje su zvijezde...

#9 Re: kurs francuskog jezika

Post by Eborg »

Vjerovatno ima više polaznika pa im je isplativije.
User avatar
Angelina84
Posts: 215
Joined: 13/07/2009 00:03

#10 Re: kurs francuskog jezika

Post by Angelina84 »

Eborg wrote:Vjerovatno ima više polaznika pa im je isplativije.

mah, whatever
User avatar
Angelina84
Posts: 215
Joined: 13/07/2009 00:03

#11 Re: kurs francuskog jezika

Post by Angelina84 »

@di wrote:Idi na youtube i ukucaj "French in Action" ... imaju 52 lekcije ... meni pravo to pomaze.

Kad to zavrsis ... upisi gore spomenuti kurs.

ovo su stvari za početnike koji nisu nikada imali kontakta sa francuskim jezikom
User avatar
vox-populi
Posts: 3131
Joined: 03/04/2008 21:51
Location: Sarajevo-x Liberation Front

#12 Re: kurs francuskog jezika

Post by vox-populi »

Toplo preporucujem Andre Malraux. 5 godina sam u toj skoli ucio francuski. Nakon prve godine je vec bilo moguce snalaziti se u realnim situacijama. Nude i dosta opcija za putovanja u Francusku i ucenje jezika tamo. Uglavnom, ja sam imao super iskustva.
User avatar
Angelina84
Posts: 215
Joined: 13/07/2009 00:03

#13 Re: kurs francuskog jezika

Post by Angelina84 »

vox-populi wrote:Toplo preporucujem Andre Malraux. 5 godina sam u toj skoli ucio francuski. Nakon prve godine je vec bilo moguce snalaziti se u realnim situacijama. Nude i dosta opcija za putovanja u Francusku i ucenje jezika tamo. Uglavnom, ja sam imao super iskustva.
čuj... ja imam jedva dva mjeseca a za njihov polugodišnji program zaista nemam vremena.
User avatar
Eborg
Posts: 10629
Joined: 20/09/2006 20:58
Location: Tamo gdje je Sunce,tamo gdje su zvijezde...

#14 Re: kurs francuskog jezika

Post by Eborg »

vox-populi wrote:Toplo preporucujem Andre Malraux. 5 godina sam u toj skoli ucio francuski. Nakon prve godine je vec bilo moguce snalaziti se u realnim situacijama. Nude i dosta opcija za putovanja u Francusku i ucenje jezika tamo. Uglavnom, ja sam imao super iskustva.
Koliko kvalitetno se radi tamo? Ja sam u gimnaziji učio francuski kao 2. jezik tokom 4 godine. Ne koristim ga već neko vrijeme pa sam dosta pozaboravljao mada mogu pročitati recimo L'Equipe za neke generalne informacije, dakle nisam ono baš početnik.

I možeš li mi reći u kojem formatu se uči, tj. koliko puta sedmično, kako sve to ide i sl.?
User avatar
vox-populi
Posts: 3131
Joined: 03/04/2008 21:51
Location: Sarajevo-x Liberation Front

#15 Re: kurs francuskog jezika

Post by vox-populi »

Eborg wrote:
vox-populi wrote:Toplo preporucujem Andre Malraux. 5 godina sam u toj skoli ucio francuski. Nakon prve godine je vec bilo moguce snalaziti se u realnim situacijama. Nude i dosta opcija za putovanja u Francusku i ucenje jezika tamo. Uglavnom, ja sam imao super iskustva.
Koliko kvalitetno se radi tamo? Ja sam u gimnaziji učio francuski kao 2. jezik tokom 4 godine. Ne koristim ga već neko vrijeme pa sam dosta pozaboravljao mada mogu pročitati recimo L'Equipe za neke generalne informacije, dakle nisam ono baš početnik.

I možeš li mi reći u kojem formatu se uči, tj. koliko puta sedmično, kako sve to ide i sl.?
Naravno, najvise ovisi o tebi. Dok sam ja isao tamo (2002-2007) radilo se po metodi Panorama, dosta ok knjige. Cini mi se da je samo prvi semestar bio na nasem jeziku a poslije toga iskljucivo francuski. Profesorica koja je meni predavala je bila dosta mlada ali je imala C2 nivo francuskog, perfektan akcenat i naravno jako dobro poznavanje samog jezika. Kao sto rekoh, ja sam bio zadovoljan.
User avatar
Eborg
Posts: 10629
Joined: 20/09/2006 20:58
Location: Tamo gdje je Sunce,tamo gdje su zvijezde...

#16 Re: kurs francuskog jezika

Post by Eborg »

Znaš li koliko se često ide i kolika je cijena odokativno?
saga
Posts: 1174
Joined: 14/05/2007 22:23

#17 Re: kurs francuskog jezika

Post by saga »

i ja sam bila zadovoljna Andre Malrauxom... isla 2-3 godine, steta sto prestadoh
znam da se islo 2 puta sedmicno, biras termine
cjene se ne sjecam 180-200KM ako se ne varam, po semestru (ili mozda 260 :S, davno je to bilo... sad vise lupam cifre)
mi smo prvu godini isli ono na bosanskom, pa se polako prebacivali na fra
drugu je vec sve bilo na fra, a na drugoj kasnije, ili trecoj, ne sjecam se, predavala nam je cura iz francuske (sve da hoces ne mozes na bosanskom, a vala nije dala upotrebu engleskog :p)
na prvoj je profesorica bila odlicna, bas se fino moglo naucit
na drugoj se promijenila i bila neka bezveze, i tu se znanje dosta stanjilo, pa se potesko bilo prebacit na ovu iz francuske
ne znam ko sve radi tamo sada, ali samo treba potrefit dobrog profesora
User avatar
vox-populi
Posts: 3131
Joined: 03/04/2008 21:51
Location: Sarajevo-x Liberation Front

#18 Re: kurs francuskog jezika

Post by vox-populi »

Eborg wrote:Znaš li koliko se često ide i kolika je cijena odokativno?
Dok sam ja isao, cijena je bila 200 KM po semestru, s tim da je bilo moguce placanje u ratama, i to kako se dogovoris. Sto se termina tice, sve zavisi kakav tip kursa izaberes. Njihov standardni kurs je bio dva puta sedmicno, cini mi se po 2 sata. A imali su u ponudi i intenzivne kurseve kao i kurseve preko vikenda.

I da, zaboravio sam da mi je od polovine trece godine pa do kraja profesorica bila iz Francuske.

Inace u centru pored kurseva imaju i veliku biblioteku gdje se besplatno mogu iznajmljivati knjige, CD-ovi i DVD-ovi sto naravno pomaze u ucenju.

Par puta godisnje organizuju i nagradne igre, tipa treba da napises sastav na odredjenu temu, posaljes im i mozes osvojiti i cool nagrade. Tako sam dva puta isao u Francusku a dobio jos par DVD-ova i knjiga.

Uglavnom, ovo ispade kao reklama, ali ja sam fakat prezadovoljan skolom tako da mi ih nije mrsko ni besplatno reklamirati.
Ljubicasta27
Posts: 173
Joined: 13/05/2010 23:11

#19 Re: kurs francuskog jezika

Post by Ljubicasta27 »

Ima li Andre Malraux intenzivni kurs francuskog u avgustu/septembru, zna li neko slucajno?
User avatar
vox-populi
Posts: 3131
Joined: 03/04/2008 21:51
Location: Sarajevo-x Liberation Front

#20 Re: kurs francuskog jezika

Post by vox-populi »

Ljubicasta27 wrote:Ima li Andre Malraux intenzivni kurs francuskog u avgustu/septembru, zna li neko slucajno?
http://www.malraux.ba/bosanski/site_cours_bos.html


A najbolje je da ih nazoves i pitas.
Ljubicasta27
Posts: 173
Joined: 13/05/2010 23:11

#21 Re: kurs francuskog jezika

Post by Ljubicasta27 »

Poslala sam im mail, niko se ne javlja na tel, pretpostavljam jer je nedjelja :)

U svakom slucaju hvala :)
paipan
Posts: 34
Joined: 13/11/2009 10:50

#22 Re: kurs francuskog jezika

Post by paipan »

Pozdrav,
Moze li mi neko preporuciti pouzdan kurs francuskog/talijanskog u Sa,sve osim Andre Malraux.
Hvala
Una ragazza
Posts: 398
Joined: 25/02/2011 23:23

#23 Re: kurs francuskog jezika

Post by Una ragazza »

paipan wrote:Pozdrav,
Moze li mi neko preporuciti pouzdan kurs francuskog/talijanskog u Sa,sve osim Andre Malraux.
Hvala
Talijanski - Poliglot!!! Jos kod prof.Zlate, ne moze bolje!!!! :)
Post Reply