Kurije oko

Sve o zdravlju...
Post Reply
graba4

Kurije oko

Post by graba4 » 07/04/2012 17:53

Eh ovako, imam problem sa kurijim okom, imam ga vec par mjeseci, ali sam tek prije sedmicu skontao da je to kurije oko i sad ga pokusavam izlijeciti. Nosam vec 5 dana neke flastere za kurije oci sa salicilnom kiselinom i mijenjam ih svako 24 sata. Ta salicilna omeksava kurije oko i dosad je to radila uspjesno, ali tu nastaje problem. Jutros sam pokusao da ga izvadim sa nekom pincetom, ali ne ide. Nastavicu sa ovim flasterima, ali izgleda da oni to samo omeksaju. Da li neko ima rjesenje kako da ga izvadim/uklonim, jer stvarno me muci. Inace treniram kosarku, i moja stopala su mi veoma potrebna, a kurije oko mi otezava trcanje. I da, kurije oko mi se nalazi na centru tabana tj. na donjem dijelu stopala. Molim vas, pomozite.

thea

Re: Kurije oko

Post by thea » 07/04/2012 18:02

ja sam mojoj sestri izljecila kurije oci sa suhim sljivama.
nevjerojatno ali istinito.

i ako je sve metode medicinske pokusala nista joj nije pomoglo.

navecer kad ides spavati, kupi suhe sljive izvadi kospicu, sljiva treba biti pola suha pola socna da je mesnata.
stavis na svako kurije oko po sljivu, pa zavojom da tacno drzi. stavis 1-1 carape sire da ti do drzi cijelu noc.

sutra ce ti vec izvuci kurije oko, nemoj ga cistiti, vec preko dana ako odradis vikendom da opet stavis kuru preko dana.
pa navecer isti postupak, vec za 24 dobra sata kurije oko ce biti otvoreno. normalno nakon 4-5 dana tvoje kurije oko ce se poceti susiti ali bukvalno kao da ga je nesto iscijedilo.

kurije oko ce poceti da izlazi iz tijela tj ona centralna zila.

ako ti ne znas idi kod neke kozmeticarke neka ti to izvadi. korijen je poput bradavice koja se osusi a tijelo izbacuje
Last edited by thea on 07/04/2012 18:09, edited 1 time in total.

Janjicar
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

Post by Janjicar » 07/04/2012 18:07

Mani se flastera :)
Postoji neka tecnost za to ne znam kako se tacno zove
Prvo stavis nogu u mlaku vodu u koju su ubacio soli
eh tu neko vrijeme drzis da ti to omeksa i onda nakapas ovim
radi to 4-5 dana i morat ces moci izvaditi
Sve dok ne ispadne ono crno nesto kao "srčika" bolit ce te :)

kritichar

Post by kritichar » 07/04/2012 21:17

Čuvarkuća
Image
bradavice, oči i tako te napasti, malo izbockaš ovaj jedan listić da sok može izaći i na oko, dva puta na dan mijenjati

Post Reply