Kupujemo li zaista domace?

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...
Post Reply
daduli_sa

Kupujemo li zaista domace?

Post by daduli_sa » 27/04/2007 18:40

Image

Vjerujem da su mnogi "odrasli" na ovom keksu.
Tako sam i ja danas po navici posao da ga uzmem i hajd kontam uzet cu ovaj
umjesto onog suhog Agrokomercovog jer je ovaj kao... isto domaci... KLAS-ov.

Nemalo sam bio iznenadjen kada sam kasnije skontao nesto drugo interesantno na kutiji:

Image

Pitam se sta vise potrosac koji zeli da podrzava domacu prozvodnju treba da radi?
Cak i kada zna da se radi o dmacoj firmi treba da provjeri da li je nesto i ZAISTA domaci proizvod?!
Ko je ovdje lud a ko normalan? :roll:
Trebamo li zaista poslati sve ovo u mp3 i uzimati kako nam se prohtije a nasi politicari, ekonomski stucnjaci i domace firme neka nekima drugima supljiraju politiku "kupujmo domace". Ocigledno da nas prave budalama... ili misle da imamo toliko vremena da po samoposlugama provjeramo da li je nesto pod oznakom KLAS-a domaci proizvod ili uvoz. :x

Celicna_saka

Post by Celicna_saka » 27/04/2007 20:26

Najlakse ti je vidjeti bar code i vrlo jednostavno otklonis sve dileme. Bar kod za BH-a pocinje sa 387.

daduli_sa

Post by daduli_sa » 28/04/2007 00:32

Celicna_saka wrote:Najlakse ti je vidjeti bar code i vrlo jednostavno otklonis sve dileme. Bar kod za BH-a pocinje sa 387.

Pa je li zaista jos samo to trebamo? Da se ganjamo sa barkodovima? :x
Nisam znao da je u ovom slucaju KLAS export-import firma.... :?

Abu FEED el-Castro

Post by Abu FEED el-Castro » 28/04/2007 00:43

Ja lično više ne gledam i ne pravim distinkciju; iz razloga što po mom shvatanju domaće više i ne postoji. Redovno sam kupovo u VF-u da bi mu (kao i mnogi) pomogao da digne cijenu i na kraju ga utuši, ni manje ni više, onima čije proizvode sam najvise izbjegavao (pored slovenskih) :x
U tu zamku vise ne, barem ja.. vrlo uskoro ce ionako sve biti ne-naše, doslovno.. domaca je jos jedino stelja, kajmak, svaki stoti paradajz i to..

Globalizacija je nemilosrdna, i pred njom pada svaki patriotizam (ako nije američki naravno :-? )

Ahmmed

Post by Ahmmed » 28/04/2007 00:46

Abu FEED el-Castro wrote:Ja lično više ne gledam i ne pravim distinkciju; iz razloga što po mom shvatanju domaće više i ne postoji. Redovno sam kupovo u VF-u da bi mu (kao i mnogi) pomogao da digne cijenu i na kraju ga utuši, ni manje ni više, onima čije proizvode sam najvise izbjegavao (pored slovenskih) :x
U tu zamku vise ne, barem ja.. vrlo uskoro ce ionako sve biti ne-naše, doslovno.. domaca je jos jedino stelja, kajmak, svaki stoti paradajz i to..

Globalizacija je nemilosrdna, i pred njom pada svaki patriotizam (ako nije američki naravno :-? )

ako uspije referendum, Ulker će biti domaći, a fini su im keksi :D

Abu FEED el-Castro

Post by Abu FEED el-Castro » 28/04/2007 01:06

Ahmmed wrote:
Abu FEED el-Castro wrote:Ja lično više ne gledam i ne pravim distinkciju; iz razloga što po mom shvatanju domaće više i ne postoji. Redovno sam kupovo u VF-u da bi mu (kao i mnogi) pomogao da digne cijenu i na kraju ga utuši, ni manje ni više, onima čije proizvode sam najvise izbjegavao (pored slovenskih) :x

da te Bog čuje, pa da i meni napokon svane :D
a ne reče ganjas li ti jos ovo (pseud,okvazi) domace?? :D

Ahmmed

Post by Ahmmed » 28/04/2007 01:36

Abu FEED el-Castro wrote:
Ahmmed wrote:

da te Bog čuje, pa da i meni napokon svane :D
a ne reče ganjas li ti jos ovo (pseud,okvazi) domace?? :D

ganjam....

Kemal_S

Post by Kemal_S » 09/05/2007 20:56

Najbolji mogući keks kod nas je Agrokomerčev tops, ne znam zasto rece ti da je suh? -meni je super i najbolji. A, odrastao sam uz Tops :)

daduli_sa

Post by daduli_sa » 09/05/2007 23:22

Kemal_S wrote:Najbolji mogući keks kod nas je Agrokomerčev tops, ne znam zasto rece ti da je suh? -meni je super i najbolji. A, odrastao sam uz Tops :)

Daj, budimo realni - i ja ga obozavam, ali Agrokomercov?! Mozes covjeku glavu njime razbiti! :-)
Uzmi porbaj ovaj "klasov" (ili ciji je vec) pa ces vidjeti sta je pravi Tops. Onaj sto bi se reklo "prijeratni".... :roll:

Post Reply