Kupriskic, osloboden? Zasto?!?!?!

Stranke, političari... Recite i Vi svoje mišljenje!
Post Reply
akobogda

Kupriskic, osloboden? Zasto?!?!?!

Post by akobogda » 02/05/2012 19:08

Samo sam sad procitao da je Vlatko Kupriskic, i njegova porodica, oslobodena od zatvora iako ima puno dokaza da su oni bili zlocinci u Ahmicima. Ubili su puno Muslimana.. zasto je slobodan danas konkretno zna li neko? Sta je ICTY radio da toliko ubrzo promjeni misljene o njegovoj presudi?

PipiDugaDevetka
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

Re: Kupriskic, osloboden? Zasto?!?!?!

Post by PipiDugaDevetka » 02/05/2012 22:30

Evo, ovdje možeš pročitati kako i zašto su OSLOBOĐENI Kupreškići još 23.10.2003. Slobodni građani.
http://www.icty.org/action/cases/4
scroll prema dolje.
Pošto ratni zločini nikada ne zastarjevaju, ako imaš NOVIH dokaza, obrati se nadležnim državnim organima da ga/ih ponovo sude, ali ne mogu ga suditi za nešto za šta su ga već sudili i presudili, t.j. , oslobodili.

akobogda

Post by akobogda » 02/05/2012 23:55

PipiDugaDevetka wrote:Evo, ovdje možeš pročitati kako i zašto su OSLOBOĐENI Kupreškići još 23.10.2003. Slobodni građani.
scroll prema dolje.
Pošto ratni zločini nikada ne zastarjevaju, ako imaš NOVIH dokaza, obrati se nadležnim državnim organima da ga/ih ponovo sude, ali ne mogu ga suditi za nešto za šta su ga već sudili i presudili, t.j. , oslobodili.
ne zmiju da oslobdu.. on je ubio moju familiju u ahmicima, ne razumijem kako je slobodan. ima dokaz da je ON ubio familiju. rekao je covjek KL u Hagu.

snaga_znanja

Post by snaga_znanja » 03/05/2012 00:48

akobogda wrote:
PipiDugaDevetka wrote:Evo, ovdje možeš pročitati kako i zašto su OSLOBOĐENI Kupreškići još 23.10.2003. Slobodni građani.
scroll prema dolje.
ne zmiju da oslobdu.. on je ubio moju familiju u ahmicima, ne razumijem kako je slobodan. ima dokaz da je ON ubio familiju. rekao je covjek KL u Hagu.
un-fucking beliveble!

snaga_znanja

Post by snaga_znanja » 03/05/2012 00:50

akobogda wrote:Samo sam sad procitao da je Vlatko Kupriskic, i njegova porodica, oslobodena od zatvora iako ima puno dokaza da su oni bili zlocinci u Ahmicima. Ubili su puno Muslimana.. zasto je slobodan danas konkretno zna li neko? Sta je ICTY radio da toliko ubrzo promjeni misljene o njegovoj presudi?
Jos nisam cuo da kad neko pocini ma kakav zlocin njegova porodica odgovara.

PipiDugaDevetka
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

Post by PipiDugaDevetka » 03/05/2012 03:21

akobogda wrote:
scroll prema dolje.
Eh da Bošnjaci imaju svog Vizentala, pa da ti sada pomogne taj VIzental da ih prijaviš našem Državnom sudu. Valja ti debelo plaćati advokate za taj naš sud jer ICTY je završio sa privođenjem osumnjičenih.

@snaga_znanja, ne radi se samo o Vlatku K., nego čitava porodica Kupreškići oslobođeni, a ubili, evo i porodicu ovog @akobogda,...I slobodni,...Porodično/kolektivne ubice više Bošnjaka u Ahmićima 16. aprila. Je li tako bilo @akobogda?
Ned'o bog da sam uzimaš pravdu u svoje ruke,...samo tragediju veću ćeš napraviti. Možda i kompletnom narodu Bošnjacima šteta bude kao ovaj iz Amerike Adis Medunjanin.

Ponovo tužiti, ali prvo vidjeti sa advokatom može li to tako i šta da radiš?

PipiDugaDevetka

Post by PipiDugaDevetka » 03/05/2012 03:53

ImageImageImage

akobogda

Post by akobogda » 03/05/2012 11:55

PipiDugaDevetka wrote:
akobogda wrote:
scroll prema dolje.
Eh da Bošnjaci imaju svog Vizentala, pa da ti sada pomogne taj VIzental da ih prijaviš našem Državnom sudu. Valja ti debelo plaćati advokate za taj naš sud jer ICTY je završio sa privođenjem osumnjičenih.

@snaga_znanja, ne radi se samo o Vlatku K., nego čitava porodica Kupreškići oslobođeni, a ubili, evo i porodicu ovog @akobogda,...I slobodni,...Porodično/kolektivne ubice više Bošnjaka u Ahmićima 16. aprila. Je li tako bilo @akobogda?
Ned'o bog da sam uzimaš pravdu u svoje ruke,...samo tragediju veću ćeš napraviti. Možda i kompletnom narodu Bošnjacima šteta bude kao ovaj iz Amerike Adis Medunjanin.

Ponovo tužiti, ali prvo vidjeti sa advokatom može li to tako i šta da radiš?
ahmici jeste.. ne znam, ne moze nista.. samo se cudim sto su bili oslobodenji inace??? k

PipiDugaDevetka

Post by PipiDugaDevetka » 03/05/2012 13:42

akobogda wrote: ahmici jeste.. ne znam, ne moze nista.. samo se cudim sto su bili oslobodenji inace???
Mora da taj svjedok KL nije bio ubjedljiv. Pročitaj na linku šta piše za svjedoka KL? Da nije '''igrao dvostruku igru'', pa tebi i tvojoj rodbinu jednu priču pričao, a na sudu ICTY nešto drugo + saradnja sa dvokatima porodice Kupreškić?

Ne znam šta je bilo. Možda su svi mislili da ti nikada nećeš ''zaviriti'' na internet stranicu ICTY da provjeriš kako je porodica Kupreškić? Provjeri, detaljno pročitaj. Ne čini nikakve nepromišljenosti.
Obavezno traži svoju satisfakciju. Ja ti ne mogu pomoći, nisam pravnik, advokat ili slično.

Ponavljam, fali nam bošnjački VIZENTAL.
Da se barem hoće ukazati @nokia6170, naj - diskutant na ovom Forumu u vezi sa pravnim pitanjima.

akobogda

Post by akobogda » 07/05/2012 14:41

Hvala ti za pomoc, prijatelje.

akobogda

Post by akobogda » 07/05/2012 19:03

PipaDuga i drugi, isto sam primjetio da je iz "Kravice" masakr, osloboden Dragisa Zivanovic?

Jos jednom, zasto kad su rekli da je on pucao bosnjaka?

taxi_driver

Post by taxi_driver » 07/05/2012 19:12

Akobogda, reci cu i ja da si ti npr. Pobio deset ljudi. Nadjem jos jednog svjedoka i ti ode u cuzu. Onda je na tebi kako ces dokazati da nisi. A bilo je takvih slucajeva puno gdje su nevini morali dokazivati da nisu nista uradili.

akobogda

Post by akobogda » 07/05/2012 19:38

taxi_driver wrote:Akobogda, reci cu i ja da si ti npr. Pobio deset ljudi. Nadjem jos jednog svjedoka i ti ode u cuzu. Onda je na tebi kako ces dokazati da nisi. A bilo je takvih slucajeva puno gdje su nevini morali dokazivati da nisu nista uradili.
To je po meni, velika pogreška u sistemu sudenja. Ako ima i malo da kaze da je covjek bio dio paravojnih skupina. ja mogu garantirati 99 posto da je ubio čovjeka.

Bobi
Forum administrator
Has thanked: 28 times
Been thanked: 11 times

Post by Bobi » 07/05/2012 21:25

Za sve su krivi englezi i njihov "common law" :D.

L.e.g

Post by L.e.g » 07/05/2012 21:35

Zar ti nisi "arheolog trenutno u Engleskoj za neki posao." koji brka padeze i glagole

akobogda

Post by akobogda » 07/05/2012 21:47

L.e.g wrote:Zar ti nisi "arheolog trenutno u Engleskoj za neki posao." koji brka padeze i glagole
Jesam. Rodio sam se u Centralnoj Bosni 1987 godine, i u 1995 godine sam se preselio u Englesku. Vratio sam se zivjeti u Bosni prosle godine al sam se vratio ovdje u Engleskoj urediti nekoliko stvari sto se tice fakulteta i putovanja vezano s poslom.

akobogda

Post by akobogda » 08/05/2012 00:24

Zna li neko, ko je ovaj "Djole Siptar" iz Skorpiona koji je pucao u Bosnjaka?

– Slobodan Stojković je sve snimio kamerom. Ta kaseta je šetala po video klubovima u Šidu, znam da je bilo moguće iznajmiti je u videoteci „Laser”. To je bila javna tajna, gledao ju je ko je hteo. Mislim da je kasetu umnožio Momirović, vlasnik fotografske radnje. Njegova je bila kamera. Duško Kosanović, pripadnik „Škorpiona”, predlagao je da se kaseta proda Nataši Kandić, ako se izbriše deo snimka gde se vidi Momić. Kosanović i Momić su braća od tetke – pričao je Medić.

Prvi pucao Đole Šiptar

U iskazu koji je trajao četiri sata Medić je rekao da je u „Škorpionima” radio kao jedan od pratilaca komandanta Medića. Kazao je da ga je na dan zločina u zoru probudio glas komandanta.

– Spavao sam u vikendici kod Trnova kada sam ga čuo kako ispred kuće kaže. „Idite po Žaru, da i on ide na zadatak”. Žara je moj nadimak. Neko od vojnika dolazi po mene i kaže mi da ponesem pušku. Vidim kamion sa ciradom i kažu mi da sednem u prikolicu. Unutra vidim pet, šest zarobljenika. Vozimo se 15 minuta. Saznao sam ko su bili ti ljudi tek kad sam video optužnicu. Nisam znao šta je zadatak, mislio sam da je neka razmena. Kamion staje i zarobljenici izlaze i ležu na zemlju – počeo je Medić.

On je kazao da se događaja ne seća najjasnije, ali da mu je sećanje osveženo pošto je u kancelariji istražnog sudije video snimak.

– Jedan od zarobljenika jako je ličio na mog rođenog brata. Sa jednim od njih sam pričao i nešto smo se šalili. Tada je Momić viknuo na mene da prestanem da pričam. Ispalio je jedan hitac pored mog ramena. Čekali smo bateriju za kameru i u međuvremenu se tu pojavio Aleksandar Vukov sa trojicom vojnika. Kratko je popričao sa Petraševićem i otišao, a ti vojnici su ostali. Među njima je bio i Đole Šiptar – kaže Medić.

Da li je uhicen, ali i ko je?

akobogda

Post by akobogda » 25/05/2012 17:46

Jos se cudim, ovdje mozes vidjeti:

http://bosniangenocide.wordpress.com/20 ... by-croats/

Ubio je vise od 20 ljudi = ZIVOt U zatvoru

memnon

Post by memnon » 29/05/2012 20:22

covjek je nevin pa je oslobodjen, dario kordic nije pa je u bajbuku jednostavno

Post Reply