Kupovina stenadi u Sarajevu

Za sve koji vole ta divna stvorenja...
Post Reply
Eminn1

Kupovina stenadi u Sarajevu

Post by Eminn1 » 13/03/2012 02:08

E ovako zanima me da li neko ima poznanike koji prodaju ili daruju stenad Americkog staforda.Gledao sam po piku i jos par sajtova ali nema nigdje.Htio bi da uzmem stene ali nema nigdje pa ako ima neko prijatelje koji imaju stenad da kaze svaka informacija je od pomoci

gilbert

Re: Kupovina stenadi u Sarajevu

Post by gilbert » 13/03/2012 05:47

Sta ces kupovati radije kakvog lutalicu skloni sa ulice , da ti nenabrajam prednosti tog postupka.

Friesian

Post by Friesian » 13/03/2012 08:37

@Emin - radi sa svojim para sta hoces, pusti ove price.. sretno..

Janjicar
Has thanked: 6 times

Post by Janjicar » 13/03/2012 09:51

Eminn1

Post by Eminn1 » 16/03/2012 22:06

Gledao sam i na piku i na marketu i ali slabo a i to sto ima cijene digli kao da je tele a ne obicni cuko

Friesian

Post by Friesian » 17/03/2012 00:23

eh tu se slazem s njima.. tek kad ga papreno platis velike su sanse da ces se i brinuti o njemu a neces doprinijeti povecanju broja lutalica..

Janjicar
Has thanked: 6 times

Post by Janjicar » 18/03/2012 09:02

Eminn1 wrote:Gledao sam i na piku i na marketu i ali slabo a i to sto ima cijene digli kao da je tele a ne obicni cuko
Mislim da takvu rasu kod nas samo drze odgajivacnice a hvala Bogu znamo kakve su kod nijh cijene :-)
Ako nisi imao prije psa nabavi ga samo ako imas veliku zelju da ga imas, ogromna je obaveza, troskovi, strpljenje... ;)

Eminn1

Post by Eminn1 » 18/03/2012 12:58

Ma nabavice se nesto a bilo sta da uzmem necu sigurno pridonjeti povecanju broja lutalica

IceQueen

Post by IceQueen » 18/03/2012 15:11

Eminn1 wrote:E ovako zanima me da li neko ima poznanike koji prodaju ili daruju stenad Americkog staforda.Gledao sam po piku i jos par sajtova ali nema nigdje.Htio bi da uzmem stene ali nema nigdje pa ako ima neko prijatelje koji imaju stenad da kaze svaka informacija je od pomoci
Pa sumnjam da ce bilo ko darovati Americkog stafordskog terijera. A najbolje ti je pokusati ostvariti kontakt s nekim od ovih uzgajivaca sa pika i marketa i dogovori se sanjima. Za mene cijena od 200 KM za stene nije visoka, cak je i 400 KM tolerantno, mada, nikad ne bih iskreno kupila Staforda, imam odredjena iskustva s njima, vecinom lijepa ali i jedno ruzno koje je pokvarilo sliku o njima. Obecavam da ti javim na pvt ako naletim na nekog ko ih jos uvijek drzi.

P.S. I nadam se da ti cilj nije ulazak u svijet ilegalnih borbi pasa.

zengi

Post by zengi » 18/03/2012 18:32

Ako ti je ovo prvi pas ja ti ga nebih preporucio.
To ti je isto kao kad covjek tek polozi vozacki i kupi ferarija. Garant se negdje zabije u zid.
Ako ti se jos potrefi neki alfa mail dominantni tip imat ces velikih problema sa njim. Isti su to problemi kao i sa ostalim psima, samo sto su ovi na kvadrat. Osim toga, pravo kvare image vlasnika jer na zalost dosta majmuna nabavlja te pse pa te ljudi odmah stave u isti kos sa njima.
Pola stanovnistva ce te smatrati ludim ako nabavis ikakvog psa jer tako je to kod nas, ali ako nabavis stafa onda te 99% stanovnistva smatra nenormalnim a ovaj jedan posto te voli jer misli da ga drzis za borbe. Ostali vlasnici pasa pocnu da bjeze od tebe i da se sklanjaju tako da ono ti i draga i vasi psi hodate po prirodi mozes slobodno zaboraviti.
Dobro razmisli jer ovo je odluka na 10-15 godina i da nebi morao ubjedjivati svaku mamu koja vristi da joj nece pojesti djete, bolje ti je uzeti nesto sa ulice.
U stvari sad mi pade na pamet evo ti na poklanjanje i udomljavanje imas onog mjesanca staforda i nj. ovcara. To je onaj poznati sto je ulazio u radnje i zalijegao na kauci, onaj sto se vozao tramvajem i bio po novinama. Ja sam ga jos davno sreo gore na carsiji i igrao se sa njim.
Ja mislim da je trenutno u onom hotelu za pse u Rakovici pa eto ti prilike da nabavis finog psa koji te nece iznenaditi klanjem necije pudlice jer je fin i sa cukama a pametan je to je cudo jedno.
Da vec nemam tri psa, ja bih ga uzeo sebi.
Ako neces njega onda malo pogledaj po ulici imas fantasticnih pasa i nema potrebe za nekim stafom iz uzgaivacnice.
Nije da te lozim, ali ja svaki dan vidim psa na ulici kojeg bih rado uzeo da nemam ova tri.
Sretno

Eminn1

Post by Eminn1 » 19/03/2012 16:09

Ma kakve borbe ne bi mogao da gledam kako mi se pas krvi sa drugim :x

zengi

Post by zengi » 19/03/2012 19:01

Eminn1 wrote:Ma kakve borbe ne bi mogao da gledam kako mi se pas krvi sa drugim :x
Upratil ti Boga ti ista sto ti ja rekoh osim ovog nesporazuma sa borbama?
Nisam ja rekao da ces ti njega voditi na borbe, nego ce taj 1% posto misliti da ga vodis a ostali ce da vriste kad te vide sa njim i da se sklanjaju sputa. Jos ako mu odsjeces usi....pogotovu.

Onda kad si vec toliko navali, evo ti na temi Veliki problemi sa malim AMS neka djevojcica ima probleme sa odgojem psa pa bi mozda bilo najbolje da ga tebi da.

Eminn1

Post by Eminn1 » 19/03/2012 22:27

zengi wrote:Upratil ti Boga ti ista sto ti ja rekoh osim ovog nesporazuma sa borbama?
Nisam ja rekao da ces ti njega voditi na borbe, nego ce taj 1% posto misliti da ga vodis a ostali ce da vriste kad te vide sa njim i da se sklanjaju sputa. Jos ako mu odsjeces usi....pogotovu.

Onda kad si vec toliko navali, evo ti na temi Veliki problemi sa malim AMS neka djevojcica ima probleme sa odgojem psa pa bi mozda bilo najbolje da ga tebi da.
A da li si ti Bogati upratio da je taj odgovor bio namjenjen dami koja je pisala iznad tebe.Iskreno da ti kazem ne interesuje me sta ce reci komsije.Sto se tice komsija imao ja staforda,pita itd ili pudlicu nekima ce da se svida a nekima ne.To ti je isto kada malo das gasa sa autom ispred haustora uvijek se nade neki pametnjakovic da kaze da si nadrogiran ili pjan,tako ce biti i sa cukom.A sto se tice djevojcice da se nije postavila tako ne bi ni cuko.

zengi

Post by zengi » 19/03/2012 22:46

Nisam jer je tvoj post odmah iza mog, trebao si citirati pa bih upratio.
U pravu si, neko ce ti uvjek srati pa imao ti psa ili nemao i sta god imao ali malo vise seru na ovakve.

Sretno sa trazenjem.

Eminn1

Post by Eminn1 » 19/03/2012 22:50

Ma brate ima seratora uvijek,sjede na balkonu i pricaju to je neizbjezno ;)

Post Reply