Kupovina MP3 player-a...

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

User avatar
Gabriela
Posts: 160
Joined: 02/01/2007 19:27
Contact:

#1 Kupovina MP3 player-a...

Post by Gabriela »

Nadam se da sam na pravom mjestu... naime zelim kupiti neki dobar mp3 player, a po mogucnosti naravno proci sto bolje :D malo sam sacekala da cijene padnu, pa me sada zanima koji model ( voljela bih da ima sto vise memorije, display, FM, fore i fazoni :) )i kojeg prozivodaca biste mi vi vrli znalci preporucili ;-) a da ima USB memoriju ( to je moguce jel da) i gdje u Sarajevu da ga nadjem i kupim.
User avatar
karanana
Posts: 47251
Joined: 26/02/2004 00:00

#2

Post by karanana »

Bas sam danas vidio reklamu, u Tehnomarketu 96KM, 1GB MP4, FM, Display...2GB za 136 ja mislim. To je ok cijena. Mislim da je NEO, nije neka marka, ali....
bc_chupo
Posts: 1356
Joined: 02/08/2006 23:37
Location: Zla2

#3

Post by bc_chupo »

IPOD NANO

Take what you know about iPod and shrink it. Now shrink it again and you’ve got the iPod nano. The newest member of the Apple family is 62% smaller than mini and 80% smaller than the original iPod, yet still supports eye-popping color and photo capabilities. The 8GB version holds up to 2,000 songs, and the 4GB version is available in four new colors.



Though it may be small, iPod nano packs a huge punch. At only 1.5 ounces, it holds up to six days’ worth of music, and plays for up to 14 hours between battery charges. The color display shows album art for the song you’re listening to, carries photos, podcasts and audiobooks, and syncs seamlessly with iTunes.



iPod has never been more functional, either. You’ll never miss an appointment again thanks to the calendar function, and your contacts are stored for easy access. The to-do list reminds you to grab bread and milk on the way home, games keep you occupied while standing in line, and the world clock lets you know what time it is no matter where you are. The nano connects to a host of iPod accessories, and since it supports the same type of connecting pin as iPod and iPod mini, your favorite extras are still compatible. Simply put, iPod nano is 100-percent iPod, and beyond.


za nesto manju memoriju 8 GB $250 at Amazon......



za vecu memoriju i budzet
IPOD

iPod is the reigning king of MP3 players in both features and popularity. The unit’s groundbreaking design and eye-popping capacity (the 5th generation iPod comes in 30GB and 80GB versions) have made this gadget a runaway success with music lovers. The 80GB model holds a whopping 20,000 songs—at four minutes per song, you could listen for eight weeks straight without hearing a repeat. You even have space to back up important files from your computer.



It has never been easier to organize and navigate your music. iPod includes the latest version of iTunes for Windows and Mac, which lets you create playlists to suit your mood or the occasion. When you add new songs or change your playlists, the music will automatically update on your iPod the next time you connect it to your computer via the auto-sync feature.



The coolest feature of the 5th generation iPod is on an entirely different level. The newest version to hit the streets has video capability and is 60% brighter! Watch your favorite movies and television shows on an expanded 2.5-inch screen in over 65,000 colors. It holds up to 100 hours of video and can play anything in H.264 or MPEG-4 format. With the ability to download programs through the iTunes music service the very next day, you guarantee that you never miss your favorite show again. You can even download games.

you can get a spankin' new 30GB iPod for $250, and the new 80 gigger for $350. No word yet on availability.

tu su cjene na americkom trzistu :D
User avatar
karanana
Posts: 47251
Joined: 26/02/2004 00:00

#4

Post by karanana »

Skup je ipod, po meni je preskup i za americko trziste a kamoli ovdje, jos je ovdje i skuplji, 30 giger ide za 600-700 markica.
bc_chupo
Posts: 1356
Joined: 02/08/2006 23:37
Location: Zla2

#5

Post by bc_chupo »

evo nekakav oglas sa prijerod.com


Prodajem Apple Ipod MP3 player sa memorijom od 60 GB. Najnoviji model. Nov u kutiji. Cijena je vrlo povoljna. Lokacija- Sarajevo. Zvati na telefon 065 496 905
User avatar
karanana
Posts: 47251
Joined: 26/02/2004 00:00

#6

Post by karanana »

bc_chupo wrote:evo nekakav oglas sa prijerod.com


Prodajem Apple Ipod MP3 player sa memorijom od 60 GB. Najnoviji model. Nov u kutiji. Cijena je vrlo povoljna. Lokacija- Sarajevo. Zvati na telefon 065 496 905
60GB? Odmah vidim da je fush. Zar iPod ne ide u 30 i 80 giga? Nema 60GB.
bc_chupo
Posts: 1356
Joined: 02/08/2006 23:37
Location: Zla2

#7

Post by bc_chupo »

evo

Prodajem nov mp3/mp4 player sa slj. funkcijama:
-veliki 1,8" display sa 252.000 boja
-1GB memorije
-diktafon
-adresar
-FM radio
-mogucnost pregleda slika (JPEG, GIF, BMP...)i ostalih formata (podrzani formati MP1, MP2, MP3, MP4, WMA, WMV, ASF, WAV itd.
-i jos dosta ostalih funkcija(igre i sl.)

Uredjaj je nov sa 12mjeseci garancije!
Dostava postom uz dodatnih 10KM!
170.00 KM

info:
[email protected]

061/415-405

Grad: Cazin
Regija: Bosna i Hercegovina
bc_chupo
Posts: 1356
Joined: 02/08/2006 23:37
Location: Zla2

#8

Post by bc_chupo »

karanana wrote:
bc_chupo wrote:evo nekakav oglas sa prijerod.com


Prodajem Apple Ipod MP3 player sa memorijom od 60 GB. Najnoviji model. Nov u kutiji. Cijena je vrlo povoljna. Lokacija- Sarajevo. Zvati na telefon 065 496 905
60GB? Odmah vidim da je fush. Zar iPod ne ide u 30 i 80 giga? Nema 60GB.
hahah ima........
ccc :lol: :lol: al me nasmija

http://www.bizrate.com/mp3_mediaplayers ... rices.html
bc_chupo
Posts: 1356
Joined: 02/08/2006 23:37
Location: Zla2

#9

Post by bc_chupo »

ovo ti je ja mislim pravo isplativo

Prodajem MP3/MP4 player sa slj. funkcijama:
-2GB memorije
-1,5" ekran sa 65.000 boja
-podrzani formati MP1, MP2, MP3, MP4, WMA, WMV, ASF, WAV itd.
-mogucnost pregleda slika: JPEG, GIF, BMP...
-diktafon
-i jos dosta ostalih funkcija(igre i sl.)

Uređaj je nov, nekoristen, sa 12mjeseci garancije!
Dostava putem pošte uz dodatnih 10KM!
Više informacija na tel/mail!

E-mail: [email protected]
Username: HoZaN
Telefon: 061/415-405
Grad: Cazin
Regija: Bosna i Hercegovina

Image
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#10

Post by Alfons Kauders »

bc_chupo wrote:evo

Prodajem nov mp3/mp4 player sa slj. funkcijama:
-veliki 1,8" display sa 252.000 boja
-1GB memorije
-diktafon
-adresar
-FM radio
-mogucnost pregleda slika (JPEG, GIF, BMP...)i ostalih formata (podrzani formati MP1, MP2, MP3, MP4, WMA, WMV, ASF, WAV itd.
-i jos dosta ostalih funkcija(igre i sl.)

Uredjaj je nov sa 12mjeseci garancije!
Dostava postom uz dodatnih 10KM!
170.00 KM

info:
[email protected]

061/415-405

Grad: Cazin
Regija: Bosna i Hercegovina
jah, samo sto je nov u radnji jos jeftiniji i to ne malo :D
bc_chupo
Posts: 1356
Joined: 02/08/2006 23:37
Location: Zla2

#11

Post by bc_chupo »

nisam ni napiso da je jeftin.....


al ti mogu rec no gubitana :D
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#12 Re: Kupovina MP3 player-a...

Post by Alfons Kauders »

Gabriela wrote:Nadam se da sam na pravom mjestu... naime zelim kupiti neki dobar mp3 player, a po mogucnosti naravno proci sto bolje :D malo sam sacekala da cijene padnu, pa me sada zanima koji model ( voljela bih da ima sto vise memorije, display, FM, fore i fazoni :) )i kojeg prozivodaca biste mi vi vrli znalci preporucili ;-) a da ima USB memoriju ( to je moguce jel da) i gdje u Sarajevu da ga nadjem i kupim.
zavisi sta ti treba. ako hoces da prodjes sto jeftinije nije nikakav problem, izbor je veliki. medjutim vecina tih jeftinih mp3/mp4 playera su zadnji krs. slusalice su nikakve, samim tim i zvuk, a uz neke cak ne dolazi ni usb punjac sto je fakat debilno... proslo mi ih je nekoliko kroz ruke prosle godine i vjeruj mi s malo ces ih se usreciti, nemoj gledati samo na memoriju. moj prijedlog - ili kupi najjeftiniji moguci krs (ako ti nije stalo do zvuka, izgleda i sl.) pa ga za godinu baci, ili se zavali malo vise pa uzmi neki brand name player ili walkman telefon...
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#13

Post by Alfons Kauders »

bc_chupo wrote:nisam ni napiso da je jeftin.....


al ti mogu rec no gubitana :D
stipu ba da joj prodam telefon... malo mi giga... :D :D a ovi playeri jos malo pa ce u kutijama deterdzenta dolazit... :D :D
User avatar
karanana
Posts: 47251
Joined: 26/02/2004 00:00

#14

Post by karanana »

bc_chupo wrote:ovo ti je ja mislim pravo isplativo

Prodajem MP3/MP4 player sa slj. funkcijama:
-2GB memorije
-1,5" ekran sa 65.000 boja
-podrzani formati MP1, MP2, MP3, MP4, WMA, WMV, ASF, WAV itd.
-mogucnost pregleda slika: JPEG, GIF, BMP...
-diktafon
-i jos dosta ostalih funkcija(igre i sl.)

Uređaj je nov, nekoristen, sa 12mjeseci garancije!
Dostava putem pošte uz dodatnih 10KM!
Više informacija na tel/mail!

E-mail: [email protected]
Username: HoZaN
Telefon: 061/415-405
Grad: Cazin
Regija: Bosna i Hercegovina

Image
Eh upravo ovakav isti u Tehnomarketu 136KM.
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#15

Post by Alfons Kauders »

karanana wrote: Eh upravo ovakav isti u Tehnomarketu 136KM.
i to je puno... :D otpad... :D

al raja se pali na ekran u boji i fol podrzane formate... :D pa prolazi :D
bc_chupo
Posts: 1356
Joined: 02/08/2006 23:37
Location: Zla2

#16

Post by bc_chupo »

pa vidis da saam napiso da je "pravo"isplativo :lol: :lol:
User avatar
Gabriela
Posts: 160
Joined: 02/01/2007 19:27
Contact:

#17

Post by Gabriela »

Hvala vam svima puno na odgovorima. Nego danas vidjoh u metkatoru neki mp4 player 83 KM, sa pika karticom ( bez nje nesto vise) 512 mega... Ne zapamtih ko je proizvidjac... e sad nekako mi bolje zvuci od samog mp3 playera :roll: :-D tih 512 mega cini mi se da je oko 5- 6 sati muzike sto je meni sasvim dovoljno. Sta mislite isplati li se to? Sta treba jednom mp4 playeru da bi se smatrao kvalitetnim?
bih_finest
Posts: 283
Joined: 27/06/2006 23:24
Location: Sarajevo

#18

Post by bih_finest »

Ja sam uzeo mp4 player za 120KM, 1GB, neka MS marka, no hebu marku radi ko lud :-D
howyesno
Posts: 291
Joined: 20/12/2006 18:55
Location: Sarajevo

#19

Post by howyesno »

MP3 Kingston Digital Media Player KPEX100/1GB oko 210-220KM

Image

Specifikacije

http://www.kingston.com/flash/kpex.asp
User avatar
Ostri_Mac
Posts: 447
Joined: 24/10/2005 13:21
Location: Sarajevo

#20

Post by Ostri_Mac »

Evo ovaj link:

http://www.iriveramerica.com/prod/ultra/t10/

U zadnjem broju Bug-a je dobio "Bug Izbor" za ukupnu ocijenu, imao sam i ja i xtra je...evo sada hocu kupiti ovo:

https://secure11.nexternal.com/shared/S ... =329215645

Ne mogu naci iriver H320 model sa 20GB diska, svim ostalim XTRA gadgets a ima cak i mogucnost spajanja foto aparata preko USB-a !!! Bio je na ebay-u za 180USD, evo i link (mozda je expired)

http://cgi.ebay.com/NEW-iRiver-20GB-H32 ... ingPayment


To bi bio moj def izbor, pogotovo zato sto ti ne treba ni laptop ni mem kartica za fotic :D , uostalom procitaj detaljno sta nudi...ja sam "istrazivao" par sedmica i to je moj izbor

Pozdrav!
bc_chupo
Posts: 1356
Joined: 02/08/2006 23:37
Location: Zla2

#21

Post by bc_chupo »

Manufacturer Iaudio
Max. Storage Quantity 2GB
Colour Black
Notes MP3, OGG, WMA, FLAC, WAV, APE, Moving Picture Playback, FM Radio Receiver and Recording, Voice Recording, Line-In Recording, USB Storage.

TXT (TEXT), JPEG (IMAGE) File Viewer (Image Enlargement Background Screen Designation)

Built-In Flash Memory (2GB)

USB 2.0 Interface

2.5inch 16 million colour 24bit TFT-LCD-QVGA (320x240) touch screen support

Long playback time - music up to 52 hours, movies up to 10 continuous playback

Multi language support

Enhanced interrogated navigator

Various EQ and sound field effects - user adjustable, 5 band EQ, normal, rock, pop, jazz, classic, vocal.

Supports BBE, MACH3BASS, MP Enhance, 3D Surround and Stereo Enhance

Clock, Alarm, Pre-Scheduled Recording, Sleep Function Power Saving Shut Down

Easy Firmware Upgrade

Supports ID3V2, ID3VI, Filename.

jebe ga cijena Only £134.99
Image
Image Image
xon_sa
Posts: 1181
Joined: 30/10/2005 14:16

#22

Post by xon_sa »

Vidim niko ne spominje trajanje baterije kao kriterij pri odabiru playera, sto je pomeni bitnije od tih ekrana u boji, raznih formata i slicne sminke. Zapitajte se da li stvarno namjeravate gledati video fajlove na tom minijaturnom ekranu ili je to samo stvar furke koja ce vas proci na kon mjesec dana.

Po meni najbitniji kriteriji kod odabira mp3 playera su prije svega:
- trajanje baterije
- kapacitet
- male dimenzije
- izgled

I to bas tim redosljedom. Ja sam ovako nesto nasao u sonyevim mp3 playerima, prije svega u pogledu trajanja baterije koja gotovo redovno traje preko 30 sati. Ovim no name playerima baterija rijetko traje duze do 8 sati. E sad, do vas je da li ste spremni mozda malo vise platiti brand name player ili cete se zadovoljiti sa nekim jeftikanerom...
User avatar
Gabriela
Posts: 160
Joined: 02/01/2007 19:27
Contact:

#23

Post by Gabriela »

jos jedno hvala puno svima, stvarno ste mi pomogli. Izbor je pao na

MP4player Pulsar 512MP Elit = 83KM

Image

1,8 inch kolor 65k LCD ekran, čita MP3/WAV/AMY/SAF/MP4 zapise, FM radio, E Book, Lithium baterija koja se može zamijeniti bateriom Nokia mobitela...

... vijdecemo jos koliko traje baterija, ok mi je 512 mega, vise meni i ne treba, sve u svemu nadam se da ce biti ok, jedino je minus to sto su losa slusalice, ali njih je bar lako zamijeniti.

to je to :) i hvala vam 8-)
bc_chupo
Posts: 1356
Joined: 02/08/2006 23:37
Location: Zla2

#24

Post by bc_chupo »

fin....malo memorije....:(
User avatar
Gabriela
Posts: 160
Joined: 02/01/2007 19:27
Contact:

#25

Post by Gabriela »

pa mozda jest malo, ali meni vise i ne treba stvarno. Kupila sm ga samo zato sto mi treba kad sam vani u hodu ( ili ako bog da pocnem trcati vilsom :D :-D ) 512 mega je oko 5 sati muzike, mozda par nekih slikica, spotove i klipove ne mislim gledati na ovom malom ekrancicu, i to je to, a nije puno para. Sve u svemu ja zadovoljna :)
Post Reply