Kupovina motocikla ?!

Podforum za motocikliste...
Post Reply
User avatar
mrtva kokoš
Posts: 12219
Joined: 13/01/2009 19:46
Location: komuna

#1 Kupovina motocikla ?!

Post by mrtva kokoš »

Imam jednu povoljnu ponudu za motocikl od 50 ccm pa me interesuje na koje stvari treba obratiti paznju kako bi to sve proslo legalno, da mi kasnije to sve ne skoci na nos, znaci da sve uredno predje na mene...

kupoprodajni ugovor, saobracajna, neki posebni brojevi, mislim citava procedura oko toga ?!
je li se mora ponovo registrovati, s obzirom da motocikl dobija novog vlasnika, i koliko bi me to sve otprilike doslo ?!
FFBikerSa
Posts: 115
Joined: 07/10/2011 17:02
Location: Sarajevo, Bosna i Hercegovina

#2 Re: Kupovina motocikla ?!

Post by FFBikerSa »

mrtva kokoš wrote:Imam jednu povoljnu ponudu za motocikl od 50 ccm pa me interesuje na koje stvari treba obratiti paznju kako bi to sve proslo legalno, da mi kasnije to sve ne skoci na nos, znaci da sve uredno predje na mene...

kupoprodajni ugovor, saobracajna, neki posebni brojevi, mislim citava procedura oko toga ?!
je li se mora ponovo registrovati, s obzirom da motocikl dobija novog vlasnika, i koliko bi me to sve otprilike doslo ?!
Ako je motor vec registrovan i ako se stari vlasnik slaze, moze ti napraviti ovlastenje za upravljanje i kasnije prodaju i prijenos vozila, pa da to zvanicno obavis, platis porez i preregistrujes na svoje ime tek kad registracija bude isticala. Mislim da se to sad ovjerava kod notara, ili u opstini, nisam siguran (najbolje pitati u kakvoj agenciji koja se bavi prijenosom vozila - a mozes i nazvati BIHAMK). Eh sad kako je onda njemu za osiguranje ako ti prouzrokujes udes, i ti si kriv, ne znam.
I inace ti je najbolje pitati u jednoj od tih agencija, ima ih na svakom cosku. Npr. ovi sa Zeljinog stadiona imaju i svoju stranicu sa cijenama, tu je i kontakt telefon: http://www.registracijavozila.ba/
Inace na http://bihamk.ba/sid/zakoni.html ima "PRAVILNIK O REGISTRIRANJU VOZILA" i "PRAVILNIK O CIJENI DOKUMENATA ZA REGISTRACIJU VOZILA I NAKNADI ZA KORIŠTENJE REGISTARSKIH TABLICA".
User avatar
mrtva kokoš
Posts: 12219
Joined: 13/01/2009 19:46
Location: komuna

#3 Re: Kupovina motocikla ?!

Post by mrtva kokoš »

ok, hvala, pogledam ovo...
hali gali halid
Posts: 2395
Joined: 08/10/2007 22:45

#4 Re: Kupovina motocikla ?!

Post by hali gali halid »

Da ne otvaram novu temu, uskoro bih trebao da položim, i htio bih da kupim maxi skuter za nekih 4000KM do 5000KM, koji skuter, i od koliko kubika predlazete za mene kao početnika?
scooterista
Posts: 64
Joined: 05/04/2013 11:41

#5 Re: Kupovina motocikla ?!

Post by scooterista »

hali gali halid wrote:Da ne otvaram novu temu, uskoro bih trebao da položim, i htio bih da kupim maxi skuter za nekih 4000KM do 5000KM, koji skuter, i od koliko kubika predlazete za mene kao početnika?
Nov, polovan????
hali gali halid
Posts: 2395
Joined: 08/10/2007 22:45

#6 Re: Kupovina motocikla ?!

Post by hali gali halid »

Polovan.
User avatar
kijamet insan
Posts: 151
Joined: 21/09/2012 15:10

#7 Re: Kupovina motocikla ?!

Post by kijamet insan »

Da sebi trazim bio bi to jedan od ova dva. Vespa beverly ili suzuki burgman.
hali gali halid
Posts: 2395
Joined: 08/10/2007 22:45

#8 Re: Kupovina motocikla ?!

Post by hali gali halid »

O Beverly-u najvise i razmisljam, kakav je Malaguti Madison?
skuterista
Posts: 234
Joined: 10/03/2013 11:51

#9 Re: Kupovina motocikla ?!

Post by skuterista »

meni je nexus nesto fin u zadnje vrijeme
hali gali halid
Posts: 2395
Joined: 08/10/2007 22:45

#10 Re: Kupovina motocikla ?!

Post by hali gali halid »

Beverly, X8, X9, Atlantic, Madison, Burgman, Majesty...
scooterista
Posts: 64
Joined: 05/04/2013 11:41

#11 Re: Kupovina motocikla ?!

Post by scooterista »

Bez obzira sto je polovan, vodi racuna i o servidsu, snabdjevanju dijelovima. Suzuki radnja/servis nema prije Tuzle, Yamahu i za Piaggio i Gileru imas u Sarajevu
TouringBiker
Posts: 1271
Joined: 03/04/2013 21:52
Grijem se na: Struju

#12 Re: Kupovina motocikla ?!

Post by TouringBiker »

A nakon skutera, kao slijedeci neki ovakav :-)

Image

Image

Image
Post Reply