Kupovina mobitela preko bh telecoma

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

User avatar
Dosadno mii
Posts: 2520
Joined: 16/06/2014 20:33

#1 Kupovina mobitela preko bh telecoma

Post by Dosadno mii »

Isplati li se?
Kvalitet mobitela, garancija koliko traje, gdje se vrse popravke?
User avatar
mayab
Posts: 27139
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#2 Re: Kupovina mobitela preko bh telecoma

Post by mayab »

Već puno pisano o tome:
Mobitel izadje skuplje nego kod kojekakvih prodavnica, ali je zato garancija 2 godine i to istinska garancija bez muljanja i uvijanja!
Često, ako dodje do kvara koji se ne isplati popraviti dobijas novi mobitel, a ako je taj prestao da bude u ponudi dobijes noviji aktuelni model!
A svakako uredjaj plaćaš na rate , pa je ta veća cijena u neku ruku relativan pojam!
Dužan si "ostati" u telekomu dok ne otplatiš uredjaj!
Često su uredjaji zaključani na telekom mrežu, pa je za upotrebu izvan toga potrebno dekodiranje....
Itd


Neka neko nastavi...
Free Spirit
Posts: 354
Joined: 03/02/2014 20:01

#3 Re: Kupovina mobitela preko bh telecoma

Post by Free Spirit »

Plaćaš više za sigurnost i bolju garanciju. Ja nisam imao problema sa telefonima iz telekoma, a nisam imao puno sreće sa polovnim pa više i ne pokušavam. Ukupno, i ja i buraz smo do sad uzimali 5,6 telefona uglavnom na rate i sve bez problema išlo. Brat je imao kvar na zadnjem telefonu, LG G4 i dobio je na korištenje drugi dok nisu popravili njegov. Garancija uvažena (mijenjali su komplet matičnu ploču) i sad je sve ok.

Da nisu mogli popraviti dobio bi novi telefon.

Najmanje ćeš platiti uz ugovor na dvije godine, najviše logično za gotovinu. Moja preporuka, samo zato jer nemam sreće sa drugim :D
prof.
Posts: 575
Joined: 17/10/2009 22:37

#4 Re: Kupovina mobitela preko bh telecoma

Post by prof. »

ne znam kako vas izađe skuplje? ja uzeo microsoft lumia 640 ds, izađe me na 2 godine ukupno 220 KM a po radnjama je nigdje nisam našao ispod 300?!
User avatar
Benq
Moderator
Posts: 10188
Joined: 16/11/2009 18:00
Location: Sarajevo

#5 Re: Kupovina mobitela preko bh telecoma

Post by Benq »

prof. wrote:ne znam kako vas izađe skuplje? ja uzeo microsoft lumia 640 ds, izađe me na 2 godine ukupno 220 KM a po radnjama je nigdje nisam našao ispod 300?!
220KM + pretplate naredna 24mj , radije cu dati 300KM , samo 80KM skuplje a necu robovati nikome 24mj.

Najmanja pretplata za mojmini15 koja iznosi 17,5KM kad se pomnozi sa 24mj samo za pretplatu das 420KM i 220 telefon , eto ga 640KM za lumiu 640ds
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#6 Re: RE: Re: Kupovina mobitela preko bh telecoma

Post by insomnia78 »

Benq wrote:
prof. wrote:ne znam kako vas izađe skuplje? ja uzeo microsoft lumia 640 ds, izađe me na 2 godine ukupno 220 KM a po radnjama je nigdje nisam našao ispod 300?!
220KM + pretplate naredna 24mj , radije cu dati 300KM , samo 80KM skuplje a necu robovati nikome 24mj.

Najmanja pretplata za mojmini15 koja iznosi 17,5KM kad se pomnozi sa 24mj samo za pretplatu das 420KM i 220 telefon , eto ga 640KM za lumiu 640ds
A ovako samo nosas telefon. Ne "sipas" u njega?
User avatar
Benq
Moderator
Posts: 10188
Joined: 16/11/2009 18:00
Location: Sarajevo

#7 Re: RE: Re: Kupovina mobitela preko bh telecoma

Post by Benq »

insomnia78 wrote: A ovako samo nosas telefon. Ne "sipas" u njega?
Ko hoce da se veze ugovorom njemu se ovo isplati , ima nas koji trosimo manje od 10KM mjesecno kredita , prije je sve bilo drugacije , sada svako ima viber i besplatne pozive i poruke. Nego sam samo odgovorio na konstataciju da je bolje dati 220 umjesto 300KM za mobitel ali kad vec pricamo o cijeni onda treba sve da se izracuna jer se ne placaju samo rate za mobitel.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#8 Re: Kupovina mobitela preko bh telecoma

Post by insomnia78 »

Ima ljudi koji se ne smiju, ne zele, nece da oslanjaju na viber i "hocu l' ufatiti wi fi"
User avatar
Benq
Moderator
Posts: 10188
Joined: 16/11/2009 18:00
Location: Sarajevo

#9 Re: Kupovina mobitela preko bh telecoma

Post by Benq »

insomnia78 wrote:Ima ljudi koji se ne smiju, ne zele, nece da oslanjaju na viber i "hocu l' ufatiti wi fi"
To stoji.
prof.
Posts: 575
Joined: 17/10/2009 22:37

#10 Re: Kupovina mobitela preko bh telecoma

Post by prof. »

Benq wrote:
prof. wrote:ne znam kako vas izađe skuplje? ja uzeo microsoft lumia 640 ds, izađe me na 2 godine ukupno 220 KM a po radnjama je nigdje nisam našao ispod 300?!
220KM + pretplate naredna 24mj , radije cu dati 300KM , samo 80KM skuplje a necu robovati nikome 24mj.

Najmanja pretplata za mojmini15 koja iznosi 17,5KM kad se pomnozi sa 24mj samo za pretplatu das 420KM i 220 telefon , eto ga 640KM za lumiu 640ds
zanimljivo razmišljanje :shock: radije ćeš platiti skuplje u nekoj radnji gdje ćeš skoro pa sigurno imati problema sa pravom na garanciju (govorim iz ranijeg iskustva) i gdje nećeš dobiti zamjenski telefon dok traje opravka nego da kupiš jeftinije jer ćeš robovati?! tako što ćeš plaćati mjesečno iznos koji ionako trošiš :-) malo čudna logika al' hajd' svakom njegovo :mrgreen:
User avatar
Benq
Moderator
Posts: 10188
Joined: 16/11/2009 18:00
Location: Sarajevo

#11 Re: Kupovina mobitela preko bh telecoma

Post by Benq »

prof. wrote: zanimljivo razmišljanje :shock: radije ćeš platiti skuplje u nekoj radnji gdje ćeš skoro pa sigurno imati problema sa pravom na garanciju (govorim iz ranijeg iskustva) i gdje nećeš dobiti zamjenski telefon dok traje opravka nego da kupiš jeftinije jer ćeš robovati?! tako što ćeš plaćati mjesečno iznos koji ionako trošiš :-) malo čudna logika al' hajd' svakom njegovo :mrgreen:
Vjerovatno jer nisam nikad imao problem ni sa jednim telefonom , ti si imao negativno iskustvo pa te razumijem, zato se ja nikad ne bih vezao ugovorom zbog male razlike u cijeni. Pogotovo sada kad se vodi rat izmedju operatera i spustaju cijene usluga, a toga ce tek da bude.
prof.
Posts: 575
Joined: 17/10/2009 22:37

#12 Re: Kupovina mobitela preko bh telecoma

Post by prof. »

Benq wrote:
prof. wrote: zanimljivo razmišljanje :shock: radije ćeš platiti skuplje u nekoj radnji gdje ćeš skoro pa sigurno imati problema sa pravom na garanciju (govorim iz ranijeg iskustva) i gdje nećeš dobiti zamjenski telefon dok traje opravka nego da kupiš jeftinije jer ćeš robovati?! tako što ćeš plaćati mjesečno iznos koji ionako trošiš :-) malo čudna logika al' hajd' svakom njegovo :mrgreen:
Vjerovatno jer nisam nikad imao problem ni sa jednim telefonom , ti si imao negativno iskustvo pa te razumijem, zato se ja nikad ne bih vezao ugovorom zbog male razlike u cijeni. Pogotovo sada kad se vodi rat izmedju operatera i spustaju cijene usluga, a toga ce tek da bude.
svako smanjivanje cijene se većinom odnosi i na postojeće korisnike, zadnje promjene cjenovnika u bh telecomu su mi valjale, umjesto 100 MB dobio 500 :) ako bi došlo do drastične razlike u ponudi uvijek možeš prekinuti ugovor, isplatiš mobitel po punoj cijeni i opet si na nuli. razumijem da se vezivanje ne isplati onima koi baš malo troše na telefon ali meni lično ovaj mini paket odgovara, sumnjam da je puno onih koji troše manje od 15-ak KM mjesečno na telefon
User avatar
0haris0
Posts: 34
Joined: 04/08/2011 02:00
Contact:

#13 Re: RE: Re: Kupovina mobitela preko bh telecoma

Post by 0haris0 »

insomnia78 wrote:Ima ljudi koji se ne smiju, ne zele, nece da oslanjaju na viber i "hocu l' ufatiti wi fi"
Evo ja sam na NoLimitu jer "ne smijem" ostati bez interneta jer od toga živim. Prije toga bio na mControl15 (90KM) i obračunska jedinica minuta me zaklala.
Da se vratim na temu, uzeo Mate S, mobitelom prezadovoljan. Nikakvih problema nisam imao. Imam garanciju 3 g (??), i potpisan ugovor na 24mj.
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#14 Re: Kupovina mobitela preko bh telecoma

Post by mali_milojica »

Drug kupio Sony M4 Aqua.
Nakon pola godine nesto se pokvarilo,nije cuo nista kad ga nazovu i prica sa nekim,mislio otisao zvucnik. Odnio,dobio drugi tel na koristenje,nakon 40 dana ga zovu da dodje po novi tel jer nj nisu napravili. Posto nemaju M4 dobio novi M5.
User avatar
Dosadno mii
Posts: 2520
Joined: 16/06/2014 20:33

#15 Re: Kupovina mobitela preko bh telecoma

Post by Dosadno mii »

Hvala na odgovorima.

Primijetila sam da dosta ljudi koji kupe telefon ovdje, imaju problema sa telefonom i moraju se peglat sa zalbama.
baja
Posts: 1016
Joined: 23/02/2002 00:00

#16 Re: Kupovina mobitela preko bh telecoma

Post by baja »

Uzmes u Univerzalno, pa ak bude problema onda tek spoznas sta znaci peglanje.
Uzimam preko telekoma mobitel vec dugi niz godina, i mislim da je to optimalna opcija. Garancija+jeftinije telefon je prednost, a mana je što se vežeš ugovorom. No svakako negdje moram bit preplaćen. Toliko pričam da me nikakav kredit ne bi zatvorio
User avatar
sabinna38
Posts: 240
Joined: 03/01/2014 19:38
Contact:

#17 Re: Kupovina mobitela preko bh telecoma

Post by sabinna38 »

Ja svake 2 godine uzmem novi tel i prezadovoljna sam. Lakse je iskesirati 30-40 km mjesecno nego hiljadarku u kesu... Za sad nikad nisam imala problema sa kvarom.

Sent from my G7-L01 using Tapatalk
taureg71
Posts: 1199
Joined: 02/09/2008 23:02

#18 Re: Kupovina mobitela preko bh telecoma

Post by taureg71 »

sabinna38 wrote:Ja svake 2 godine uzmem novi tel i prezadovoljna sam. Lakse je iskesirati 30-40 km mjesecno nego hiljadarku u kesu... Za sad nikad nisam imala problema sa kvarom.

Sent from my G7-L01 using Tapatalk

потписујем, ја исто али у Мтелу :thumbup: :bih:
User avatar
Dosadno mii
Posts: 2520
Joined: 16/06/2014 20:33

#19 Re: Kupovina mobitela preko bh telecoma

Post by Dosadno mii »

taureg71 wrote:
sabinna38 wrote:Ja svake 2 godine uzmem novi tel i prezadovoljna sam. Lakse je iskesirati 30-40 km mjesecno nego hiljadarku u kesu... Za sad nikad nisam imala problema sa kvarom.

Sent from my G7-L01 using Tapatalk

потписујем, ја исто али у Мтелу :thumbup: :bih:
Sto samo ovaj post na ćirilici?
taureg71
Posts: 1199
Joined: 02/09/2008 23:02

#20 Re: Kupovina mobitela preko bh telecoma

Post by taureg71 »

Dosadno mii wrote:
taureg71 wrote:
sabinna38 wrote:Ja svake 2 godine uzmem novi tel i prezadovoljna sam. Lakse je iskesirati 30-40 km mjesecno nego hiljadarku u kesu... Za sad nikad nisam imala problema sa kvarom.

Sent from my G7-L01 using Tapatalk

потписујем, ја исто али у Мтелу :thumbup: :bih:
Sto samo ovaj post na ćirilici?

tebi bas " dosadno " hahaha...kucao neki dokument na zvanicnom pismu u BiH pa mi ostala tastatura, ne smeta ti nadat se ? pozzz :thumbup: :thumbup: :bih: :bih: :bih:
User avatar
arman1
Posts: 5330
Joined: 06/11/2006 12:06
Location: Na selu čuvam stoku. U gradu se čuvam od stoke.
Grijem se na: ljubav bližnjih svoj
Vozim: šta klepim
Horoskop: BOG
Contact:

#21 Re: Kupovina mobitela preko bh telecoma

Post by arman1 »

taureg71 wrote:
Dosadno mii wrote: Sto samo ovaj post na ćirilici?

tebi bas " dosadno " hahaha...kucao neki dokument na zvanicnom pismu u BiH pa mi ostala tastatura, ne smeta ti nadat se ? pozzz :thumbup: :thumbup: :bih: :bih: :bih:
Da ne skrećemo s teme previše ova modrna čirilica je Made in BiH i exportovan u ostatak ex-yu. Kad smo već kod pisama telefoni kupljeni u BH telecomu često na instalirano tastaturi (android) nemaju naša č,ć,ž,š,đ slova nego je potrebno sa g. playa skinuti dodatke.
probook
Posts: 4591
Joined: 13/10/2013 22:38

#22 Re: Kupovina mobitela preko bh telecoma

Post by probook »

Ja mjesecno telefona potrosim izmedju 60 i 80 KM tako da mi tel uz ugovor dodje kao bonus jer vi svakako na pretplati bio
taureg71
Posts: 1199
Joined: 02/09/2008 23:02

#23 Re: Kupovina mobitela preko bh telecoma

Post by taureg71 »

probook wrote:Ja mjesecno telefona potrosim izmedju 60 i 80 KM tako da mi tel uz ugovor dodje kao bonus jer vi svakako na pretplati bio

isto je i kod mene, naravno da se nama isplati...ko trosi 10 km ili 20 teskoooo :-D :izet:
User avatar
Dope_Man
Posts: 7775
Joined: 03/06/2016 16:31

#24 Re: Kupovina mobitela preko bh telecoma

Post by Dope_Man »

Gdje se moze dekodirati telefon (LG G3) koji je trenutno zakljucan na BH Telecom da moze korisiti bilo koju karticu? Koliko sam procitao BHT je malo spor i skup za ovakve stvari, pa bi nesto ekspresno i koliko-toliko jeftinije.
User avatar
Altsa
Posts: 7337
Joined: 19/03/2004 18:31

#25 Re: Kupovina mobitela preko bh telecoma

Post by Altsa »

Uglavnom kupujem preko bh telecoma i nemam zamjerki. Jedino sto pola telefona sto je u ponudi na njihovoj stranici nemaju. :D
Najbolja je stvar kada dode prva rata zajedno sa PDV-om koji se mora odmah platiti. Ako je telefon skuplji racun je boli glava.
Post Reply